W a N 0 EUROPESE GEMEENSCHAP OOKINHETBELANG VAN NEDERLAND »S i-s BP ft, ww a SS" 0 O 0 O Sa- O a. 0 C" SL 0 23 6-13 juni ff 0 DEZE MAAND HOUDEN DE MOSLIMS HUN RAMADAN <D DE FAAM Woensdag 6 juni 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 11-16 juni Rapport over experimenten stadsvernieuwing Een woning voor je geld kiezen NIEUWE MAATREGELEN In de Voorlichtingswinkel van de gemeente kan men de folders over huuraan- passingen en wijzigingen in de regeling individuele huursubsidie 1984 voor minderheden afhalen. Het gaat hier om uitgaven in het Arabisch, Servo- Kroatisch, Spaans en Turks. Nederland in de Gemeenschap Bezoek de affiche-tentoonstelling in de (voor)hal van het pand Stadhuisstraat 2 en zie dat Europa zich niet alleen bezig houdt met economische aangelegenheden. Het behandelt ook andere problemen die voor de burger van groot belang zijn: vrij verkeer, paspoortunie, onderlinge erkenning van diploma's e.d. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Seniorenkrant - Sportgezondheidszorg is er voor iedereen - Ondanks een handicap toch sportplezier - GA Zeeland begeleiding gehandicapten - Gehandicapt? Subsidie voor het aanpassen van uw woning De fiets-graveer-bus komt binnenkort in de wijk Dauwendaele. Van donder dagmorgen 14 juni t/m maandag 25 ju ni staat deze bus bij het winkelcen trum. Van maandag tot en met vrijdag kan men z'n fiets laten graveren tussen 09.30 en 12.00 en van 13.00 tot 18.00 uur. Bewoners krijgen nog een uitnodiging. Volgende week zijn de verkiezingen voor het Europese Parlement, vandaar dat we - evenals vorige week - aandacht besteden aan deze materie. Mocht u op de dag van stemming (14 juni) ziek zijn of door andere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn zelf uw stem uit te brengen dan hoeft dat geen reden te zijn om uw stem verloren te laten gaan. De meeste eenvoudige manier is een gezinslid, echtgenoot, echtgenote, huisgenoot of een kennis die in de buurt woont te machtigen om uw stem uit te gaan brengen. Hij of zij moet echter wel in hetzelfde stemlokaal als de uwe gaan stemmen. Op de voorzijde van uw oproepingskaart vult u uw naam in en de naam van degene die voor u gaat stemmen. Beiden plaatsen een handtekening. Degene die voor u gaat stemmen neemt uw kaart mee naar het stembureau en brengt tegelijk met zijn of haar stem ook uw stem uit. In totaal mag men niet meer dan twee machtigingen aannemen. Wanneer u een bepaald gemeentelijke onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. m I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers, voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoigen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Karbonade, spinazie, aardappelen woensdag Macaroni donderdag Rundvlees, spuiten, aardappelen vrijdag Kippepoot, erwten, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft Van 1 juni 1984 tot 30 juni 1984 zal voor de in Nederland wonende en werkende Moslims de vastenmaand Ramadan plaatsvinden. Gedu rende de vastenmaand Ramadan, de negende maand van de Moslimkalender, is het een plicht voor alle volwassen Moslims te vasten van de eerste dageraad tot zonsondergang. De vastendagen zijn in de zomer dus veel langer dan in de winter. In de praktijk betekent het dat men zich onthoudt van eten, drinken, roken en geslachtsverkeer, gedurende 29 of 30 dagen per jaar. Moslims vasten om het welbehagen van God te winnen en om een religieuze plicht te vervullen, waardoor ze hopen gezegend te worden. De openbaringen van de Koran zijn in de maand Ramadan begonnen en de Koran is een levensgids voor de mensheid. De Koran wordt dan ook veel gelezen in die maand. Mis- IN totaal 27753 stadsgenoten hebben een uitnodiging ontvangen om op 14 juni a.s. hun stem uit te brengen voor het Europese parlement. De kiezers hebben de mogelijkheid om deze dag tussen 08.00 en 19.00 uur één hokje rood te kleuren op één van de negen kandidatenlijsten. Vorige week informeerden we u over de etappes van een Europese integratie en de tentoonstelling over dit onderwerp welke te zien is in de (voor)hal van de Voorlichtingswinkel. Deze week gaan we voor de tweede maal in op de Europese Gemeenschap. Het bureau Voorlichting heeft enkele exemplaren van 'Urban renewal participation experiments' een in het Engels gesteld rapport over 16 experimenten op het gebied van stadsvernieuwing in 7 West Europese steden. Deze uitgave van de Raad van Europese Gemeenten is voor geïnteresseerden gratis te verkrijgen. De negendelige serie "Een woning voor je geld kiezen" van het ministerie van VROM geeft informatie over de gang van zaken tijdens de voorbereiding en uitvoering van woningbouwplannen. De serie is eigenlijk een bouwproces op papier. De boekjes zijn dan ook bedoeld om toekomstige bewoners en opdrachtgevers te helpen bij het nemen van beslissingen. Bent u geïnteresseerd? In de voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 kunt u op uw gemak de serie in de leeshoek door komen nemen. O Europese gemeenschap wat zijn we ermee opgeschoten? De ontwikkeling die Europa in twintig eeuwen geschiedenis heeft doorgemaakt, poets je niet in en kele tientallen jaren weg. Er zijn nog altijd afzonderlijke en zelf standige Europese staten met hun eigen achtergronden en belangen. Bij alle beslissingen op boven-na- tionaal niveau moet ook nog reke ning worden gehouden met de kiezers 'thuis'. Dit alles heeft tot gevolg dat de zaken in Europa soms minder voortvarend kunnen worden aangepakt, dan velen hoopten en verwachtten. Vooral in economisch slechte tijden, zoals wij die nu doormaken, hebben landen de neiging hun eigen be lang voorop te stellen. Door bij voorbeeld hun eigen grenzen weer af te schermen tegen buitenlandse concurrentie. De eenwording van de Europese markt komt daardoor in het gedrang. Met het dreigende gevolg dat de concurrentiepositie van Europa wordt afgezwakt. Ze ker ten opzichte van economische supermachten als de Verenigde Staten en Japan, die wel een om vangrijke binnenlandse markt hebben. Herleving van Europees protectionisme lijkt sterk op een poging tot economische zelfmoord. Juist nu is het noodzakelijk, dat allen afstevenen op een verdere eenwording van Europa. Dat is al leen mogelijk, wanneer de bewo ners van Europa - de kiezers - het gemeenschappelijk belang voorop stellen. En dat ook duidelijk laten merken aan hun nationale rege ringen. Ook in het belang van Nederland De Europese Gemeenschap heeft zich ontwikkeld met veel vallen, maar gelukkig ook met steeds weer opstaan. Wat er inmiddels is bereikt, is ook niet gering. Kijken we bijvoorbeeld alleen naar ons eigen land. Tachtig percent van onze export gaan naar EGlanden. Toen de Europese Gemeenschap begon was dat nog maar 57 per cent. Stel je voor, dat al die handel door tolheffingen aan de grenzen zou worden tegengehouden! We exporteren ook meer naar die EG landen, dan wij er uit invoeren. Zonder de Europese Gemeenschap zou de werkloosheid in Nederland het veelvoud zijn van wat het nu helaas al is. We zouden in een si tuatie terecht zijn gekomen, die nog beroerder zou zijn dan tijdens de crisis van de jaren dertig. DE BALANS NA TWINTIG EEU WEN Veel moet er nog gebeuren. Op economisch gebied. De werkloos heid moet in Europa worden te ruggedrongen. De onderlinge handel moet worden verbeterd. Het vrije vervoer van goederen zal ook werkelijk soepel moeten gaan verlopen, zonder omslachtig op onthoud bij de grenzen, waar toch nog altijd allerlei belastingforma liteiten worden afgehandeld. Ook de concurrentiepositie van Europa in de wereld zal verder versterkt moeten worden. Daarnaast vraagt d'66. Lijst 5: sgp, rpf en gpv. Lijst 6: cpn groene partij nederland ppr, psp Lijst 7europese groenen. Lijst 8: centrumpartij en lijst 9: god met ons. Kiezerslegitimatiekaar Het kan zijn dat u op donderdag 14 juni buiten Middelburg verblijft door vakantie, werk of verhuizing. In zo'n geval kunt u nog tot en met 8 juni a.s. met de oproepingskaart naar het bureau Verkiezingen ko- bijvoorbeeld ook het milieu su- men om hem te laten omzetten in pra-nationale aandacht. Vervui ling van lucht en water stopt nu eenmaal niet bij de grenzen. Een actueel punt is de gelijke behan deling van vrouwen en mannen, zoals die door de Europese Ge meenschap wordt afgedwongen. Europese Gemeenschap na twintig eeuwen Europese strubbelingen. We zijn nog maar net begonnen. Kandidatenlijsten Lijst I: cda europese volkspartij. Lijst 2: partij van de arbeid/euro- pese socialisten. Lijst 3: vvd euro pese liberaal-democraten. Lijst 4: een kiezerslegitimatiekaart. Het bureau aan de Stadhuisstraat 2 is die dag geopend tot 17.00 uur. Een éénmaal uitgegeven kiezerslegiti matiekaart, waarmee u terecht kunt in één van de stemlokalen in de ruim 800 gemeenten van ons land, wordt na verlies niet meer vervangen. Stemmen bij volmacht Stemmen bij volmacht is de meest eenvoudige manier zonder tus senkomst van de gemeentesecre tarie. In onze rubriek 'Middelburg deze week' staan de spelregels. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - de geslotenverklaring in beide richtingen van het parellel- wegje aan de noordelijke zijde van het Karei Doormanplein, dat loopt van Naereboutstraat naar De Ruyterstraat, op te heffen voor voertuigen die meer dan een ton wegen. Kroonberoep mogelijk tot 9 juni. - als een 30 km per uur zönege- bied aan te wijzen het gebied waarin gelegen zijn de straten: Veersesingel tussen Koepoort en Veerseweg, Jacob Cats- straat, Kon. Wilhelminastraat, Kon. Emmastraat, Kon. Julia- nastraat, Pf. Hendrikstraat, Pr. Berhardstraat, Pr. Beatrix- straat, Pr. Irenestraat, Pr. Margrietstraat, Pr. Willem Al- exanderstraat, Pr. Marijke- plein, Zach. Jansenstraat, Pr. Mauritsstraat, Oranjelaan, Jasmijnstraat, Van Epenpark, Kroonberoep mogelijk tot 23 juni - een zo dicht mogelijk bij het pand Lange Delft 31 gelegen parkeervak op het Walplein aan te wijzen als algemene in validen-parkeerplaats en één parkeervak aan te wijzen voor vergunninghouder W. de Groot. Kroonberoep mogelijk tot 30 juni Een beroepsschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. BESCHIKKING HINDERWET Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan de heer M. Weststrate voor een fruitbedrijf aan de Sandberglaan 12. Indienen beroepschrift mogelijk tot 30 juni. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door hen die kunnen aan tonen daartoe niet in staat te zijn ge weest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht ten zij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State. De be schikking en bijbehorende stukken liggen tot het einde van de beroepster mijn iedere werkdag van 8.30 uur tot schien zal het bedrijfsleven enige stagnatie ondervinden, bedenk dan dat deze mensen al jaren hun energie en gezondheid voor u gaven en door overwerken uw produktie bevorderen. Ondanks het feit dat u zelf een ander geloof heeft of misschien helemaal niet volgens een bepaalde overtuiging leeft, doen de Moslims in Nederland een dringend beroep op uw begrip, en medeleven. Vooral in deze maand is het voor Moslims sterk afgeraden in conflicten betrok ken te raken of ruzie te maken. 30 juni zal de feestdag van het verbreken van de vasten plaatsvinden, een van de belangrijkste Mo- slimfeestdagen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Z. Jansenstraat tussen de Pr.- Mauritsstraat en J. Catsstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Kinderdijk Afgesloten voor alle verkeer Bedieningsver keer toegestaan. 3. Nieuwstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Riolerings werkzaamheden AANVANGS DATUM In uitvoering Herbestrating In uitvoering Vernieuwing gas- en water leiding In uitvoering m c 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het Stadhuis (begane grond) en op zaterdagen van 10.00 uur tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. AANVRAAG HINDERWETVER GUNNING Gedeputeerde Staten van Zeeland wil len een hinderwetvergunning verlenen aan Hercules BV in Middelburg voor het plaatsen van een tank van 150 m3 voor de opslag van tolueen bij de fa briek aan de Herculesweg 35. Schriftelijke bezwwaren kunnen tot 13 juni bij Gedeputeerde Staten van Zee land, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Mid delburg worden ingediend door de aanvrager, door degenen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Persoonlijke ge gevens worden op verzoek niet bekenc gemaakt. De ontwerp-vergunning met bijlager ligt ter inzage op het bureau Milieuza ken in het Provinciehuis, St. Pieter straat 42, op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdagmorgen in de Openbare Bibliotheek aan de Mol straat 13. COLLECTE Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om in de komende pe riode een huis-aan-huis-collecte te houden: 1. Anjerfonds Zeeland van dinsdag 12 t/m zaterdag 16 juni 2. Diabetes Fonds Nederland van .maandag 25 t/m zaterdag 30 juni. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Ook als gewerkt wordt met collecte zakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebussen. Collec tanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugde lijk legitimatiebewijs dat zij op ver zoek verplicht zijn te tonen. *1 Chemische huishoudelijke afvalstoffen kunnen sinds kort apart worden ingeleverd bij de gemeente. Vrijwilligers van het buro haanlozen service halen in samenwerking met de dienst Gemeentewerken op maandag deze afvalstoffen op. A Is u 27751 (Gemeentewerken) belt wordt ook uw afval opgehaald. 1 1 1 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5