m 7T DE ETAPPES VAN EEN EUROPESE INTEGRATIE H s 3. WCfp ff O si o m o Ea O Q. 1 O or &L <D week 22 OPENBARE VERGADERING EN IN JUNI 30 mei - 6 juni (0 C" DE FAAM Woensdag 30 inei 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 4-9 juni Een woning voor je geld kiezen Woningbouw in Nederland VERKEERS MAATREGEL Middelburgse inwoon sters die geboren zijn in de jaren 1931, 1934, 1937, 1940,1943,1946 en 1949 zijn uitgenodigd voor een on derzoek op het voorko men van baarmoeder halskanker. Op 13,14 en 15 juni a.s. staat de wagen in de Stadhuisstraat. In de periode 7 juni tot en met 30 augustus a.s. wordt op donderdagen een ambacht/antiekmarkt gehouden op de Middelburgse Vismarkt. Standplaatsaanvragen hiervoor kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Betrokkenen moeten hun registratienummer, branche en gewenste ruimte opgeven. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Budgetkrant - Huursubsidie en huurgewenning voor nieuwe aanvragers - Huurverhoging en huursubsidie in het Spaans, Arabisch, Turks en Servo-Kroatisch. - Huurprijzen van woonruimte 1984 - Zeeuwse waterrecreatiekrant 1984. Doe mee met de actie 'Voorkoming en bestrijding diefstal rijwielen'. Laat uw fiets' merken met postcode en huis nummer. Als inwoner van de gemeente Middelburg bent u daartoe in gelegen heid om de graveerbus te bezoeken. Wanneer u uw fiets kosteloos kunt la ten merken hoort u van de politie. Zoals bekend vinden op 14 juni a.s. (donderdag na Pinksteren) voor de tweede maal rechtstreekse verkiezingen voor het Europese Parlement plaats. Met het oog hierop heeft het bureau Voorlichting van de gemeente een affiche-tentoonstelling (zie foto bij hoofdartikel) ingericht in de hal van het pand Stadhuisstraat 2. Degenen die nog meer informatie willen hebben over de Europese Gemeenschappen kunnen in de Voorlichtingswinkel de folder Kiezen voor Europawat kopen we ervoor?' afhalen. In deze brochure wordt de lezer op een beknopte en overzichtelijke wijze het belang van de EG in het algemeen en van het Europees Parlement in het bijzonder duidelijk gemaakt. Ook het hoofdartikel gaat over de EG. Deze week geven we u een overzicht van de openbare (commissie) vergaderingen welke in juni worden gehouden. De bijeenkomsten vinden meestal in het stadhuis plaats of anders in de vergaderruimte van het pand Stadhuisstraat 2. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 8 I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoi gen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 2753T. Het bezorgen doet men ook op deze dagen maandag Gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag jachtschotel woensdag Bami donderdag Hamburger, sperziebonen vrijdag vis, wortelen zaterdag Zuurkool Commissie Gemeentewerken maandag 4 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) Commissie Onderwijs maandag 18 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) Commissie Financiële Zaken dinsdag 19 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) Commissie Sociale Zaken dinsdag 19 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) Commissie Rovos dinsdag 19 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer woensdag 20 om 16.15 uur Eeuwenlang heeft het niet best geboterd tussen de afzonderlijke Staten van Europa. De Geschiedenis toont een aaneenrijging van strubbelingen, geschillen, wederzijdse pesterijen en vooral ook oorlogen. Het aantal slachtoffers is niet meer te schatten. De waanzin bereikte een dieptepunt met de Tweede Wereldoorlog. Pas daarna kwam men tot het besef: dit mag nooit meer gebeuren. Maar hoe maak je oorlogen tussen Europese landen onmogelijk en ondenkbaar? Bij militaire strijd dacht men vooral aan bommen en kanonnen en dus aan staal en aan kolen die nodig zijn voor het smelten van staal. "Als we eikaars staal- en kolenproduktie in de ga ten houden en daar strikte af spraken over maken, kan geen van de landen heimelijk een oorlog sindustrie opbouwen", zo heeft men gedacht. Deze mening werd de basis van een tot dan toe onge kende vorm van samenwerking: in 1952 werd de Europese Kolen- en Staalgemeenschap een feit: Eeu wenoude rivalen zoals Frankrijk en de Bondsrepubliek Duitsland, werden op dit vitale punt aaneen gesmeed. Op weg naar economische een wording Niet alleen met militair geweld stonden de Europese staten elkaar in het verleden naar het leven. Ook economisch zette men elkaar de voet danig dwars. 'Bijvoorbeeld door tolmuren langs de grenzen op te bouwen. Afschermende maa tregelen die de produkten uit an dere landen tegen moesten hou den. Niet dat men daar veel mee op schoot, want de buurlanden na men soortgelijke maatregelen. Ook de eigen produkten konden De negendelige serie "Een woning voor je geld kiezen" van het ministerie van VROM geeft informatie over de gang van zaken tijdens de voorbereiding en uitvoering van woningbouwplannen. De serie is eigenlijk een bouwproces op papier. De boekjes zijn dan ook bedoeld om toekomstige bewoners en opdrachtgevers te helpen bij het nemen van beslissingen. Bent u geïnteresseerd? In de voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 kunt u op uw gemak de serie in deleeshoek door komen nemen. "Woningbouw in Nederland" is een nieuwe uitgave van het ministerie van VROM. Deze brochure bestaat uit drie delen. Eerst wordt ingegaan op de geschiedenis en de huidige gang van zaken in de woningbouw. Deel twee bestaat uit een aantal statistieken en deel drie is een verklarende begrippenlijst. De gegevens gaan tot en met 1982. De brochure ligt bij de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2 ter lezing in de leeshoek. moeilijk worden uitgevoerd. Zo raakte men voortdurend van de regen in de drup. Een logische stap was dan ook: de weg opgaan van economische eenwording. Pro dukten van landbouw en indus trie, werknemers en kapitaal zou den zich vrij tussen de onderlinge landen moeten kunnen bewegen. Voor iedereen zou moeten gelden: werken en wonen waar je wilt, produceren waar je wilt en verko pen waar je wilt. Europa in de wereld Niet alleen voor de onderlinge verhoudingen tussen de deelne mende landen was het van belang economisch hand in hand te gaan. Er waren meer redenen. Zo zou een economisch versnipperd Eu ropa wel heel erg zwak staan in een wereld, waarin grootmachten in toenemende mate de dienst uit maken. Denk bijvoorbeeld aan de concurrentie met de Verenigde Staten en Japan. Ook politiek ge zien legt één krachtige Europese stem heel wat meer gewicht in de schaal, dan het gekrakeel van af zonderlijke staten. Supranationaal Hoe moet dat nieuwe Europa er economisch en politiek uit gaan zien? Je zou kunnen denken aan een Verenigd Europa, een geheel nieuwe natie vergelijkbaar met de Verenigde Staten van Noord- Amerika. Daar voelden de deelne mende landen - ieder met hen ei gen karakter, taal cultuur en ge schiedenis - weinig voor. Het an dere uiterste zou zijn: een inter nationale organisatie met onder linge afspraken en regelingen. Zoiets als de Verenigde Naties. Maar zou men zich wel in alle denkbare situaties aan die afspra ken houden? Een dergelijke vrij blijvende "club" kan geen binden de wetten voorschrijven, geen be lastingen over-de-grenzen-heen opleggen. Daarom werd het iets tussen die twee uitersten in: een supranationaal orgaan. Dat wil zeggen: een gemeenschap die boven de deelnemende landen staat: met een wetgeving waaraan al die landen zich te houden heb ben. Zo werd in 1958 de Europese Economische Gemeenschap opge richt. Tegelijk daarmee ontstond ook de Gemeenschap voor Atoom energie. Later zouden de drie or ganisaties samensmelten in de Europese Gemeenschap. Van zes naar twaalf landen Van meet af aan waren zes Euro pese landen van de partij: Frank rijk, de Bondsrepubliek Duitsland, Italië, Nederland, België en Lux emburg. Later kwamen daar Britten, Denen, Ieren en Grieken bij. De opzet is dat per 1 januari 1986 zich ook Spanje en Portugal zullen aansluiten. Vanaf dat mo ment hebben twaalf landen de "bovennationale" wetgeving aan vaard. De Europese markt in getallen Hoe groot is nu de macht en in vloed van de Europese Gemeen schap in de wereld? Een paar ge tallen kunnen dat illustreren. De Europese Gemeenschap omvat zo'n 270 miljoen inwoners. Dat is meer dan de Verenigde Staten met 214 miljoen Amerikanen of de Sovjet Unie met 254 inwoners. De Europese Gemeenschap kun je dus zien als de grootste markt van de wereld. Maar dat niet alleen. De tien landen samen zijn ook 's werelds tweede producent van goederen en diensten. Burgemeester en wethouders hebben besloten het gebied waarin gelegen zijn de straten: - Veersesingel tussen de Koe poort en de Veerseweg; - Jacob Catsstraat; - Koningin Wilhelminastraat; - Koningin Emmastraat; - Koningin Julianastraat; - Prins Hendrikstraat; - Prins Bernhardstraat; - Prinses Beatrixstraat; - Prinses Irenestraat; - Prinses Margrietstraat; - Prins Willem Alexanderstraat; - Prinses Marijkeplein; - Zacharias Jansenstraat; - Prins Mauritsstraat; - Oranjelaan; - Jasmijnstraat; - Van Epenpark aan te wijzen als een 30 km per uur zónegebied. Het besluit tot aanwijzing als 30 km- zónegebied ligt ingaande he den gedurende 30 dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg en bij de af deling Algemene Zaken (bureau Bijzondere Wetten) Lange Noord straat 1 te 4331 CB Middelburg. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, maar moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland. Sint Pietersiraat 42 te 4331 EW Middelburg. HINDERWET Gedeputeerde Staten van Zeeland he bben een Hinderwetvergunning ver leend aan Pit Beton Middelburg voor de betonfabriek aan de Kleverskerk- seweg 65. Hiertegen kan nog tot 5 juni een beroepschrift worden ingediend. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door hen die kunnen aan tonen daartoe niet in staat te zijn ge weest. De beschikking wordt na afloop van de beroeptermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en te vens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) Verkeer woensdag 20 om 19.30 uur Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken donder dag 21 om 15.45 uur Secr. mej. Karstanje (spreekrecht) Raad maandag 25 juni om 14.00 uur Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties dinsdag 26 om 19.30 Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1.Z. Jansenstraat tussen de PR.- Mauritsstraat en J. Catsstraat Afgesloten voor alle verkeer 2.Kinderdijk Afgesloten voor alle verkeer. Bedieningsver- keer toegestaan. 3.Nieuwstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Riolerings- In uitvoering werkzaam heden Herbestra ting Vernieuwing gas- en water leiding In uitvoering In uitvoering worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State. De beschikking en bijbehorende stuk ken liggen tot het einde van de beroep stermijn iedere werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond) en op zaterdagen van 10.00 uur tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. ONTWERP-DOELSTELLIN - GEN WELZIJNSPLAN 1985-1988. In het kader van het nieuw op te stellen welzijnsplan 1985-1988 liggen tot 3 juni de ontwerp-doelstellingen ter inzage bij het bureau Voorlichting en de afd. Welzijnszaken aan de Stadhuisstraat 2. In de Voorlichtingswinkel zijn tevens de ontwerp-doelstellingen voor een bepaalde periode te leen en te koop zo lang de voorraad strekt. Degenen die willen reageren op de voorgestelde plannen kunnen hun reactie tot en met 2 juni a.s. schriftelijk kenbaar maken aan b. en w. RAPPORT EXTERN BEELD VAN INDIVIDUELE HUURSUB SIDIE. In opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer is een onderzoek uitgevoerd om een objectièf beeld te krijgen van de manier waarop het sys teem van de individuele huursubsudie functioneert en wordt gewaardeerd door alle betrokkenen. Een rapport met een samenvatting van de onderzoek- gegevens ligt ter bestudering in de leeshoek bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. I.v.m. de Pinksteren is er een gewijzigde ophaalregeling voor het aanbieden van huisvuil. Woensdag 13 juni komen de wagens van de gemeentelijke Reinigingsdienst in Stromenwijk, Griffioen en de Binnenstad. Op donderdag 14 juni wordt de woensdagroute gereden en vrijdag is men weer op schema. 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. .Reacties zijn altijd van harte welkom. -

de Faam | 1984 | | pagina 5