GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 14 MEI A.S. Sku S5" STEMMEN PER BRIEF MOGELIJK BIJ EUROPESE VERKIEZINGEN O 3 <D O O O <D O 9-16 mei 9Q9Q Q m o" %o O "O <D CP Woensdag 9 mei 1984 DE FAAM MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 14-19 mei Scholencomplex Griffioenstraat Streekplan Midden-Zeeland Q. 3 BESCHIKKINGEN In de Zacharias Janstraat (Nieuw Middelburg) wordt op het oegenblik het riool vernieuwd. De gemeente is vorige week gestart met het werk vanaf de Pr. Margriet straat richting Veersesin- gel. Het ligt in de bedoe ling het karwei half juli af te ronden. Over het inspraakproject Woonbuurtverbeterings - plan Nieuw-Middelburg lieten zich -in de voorlichtingswinkel- 74 personen nader informeren. Gedurende de voorlichtings-/wervings- -fase reageerden 35 betrokkenen schriftelijk en in totaal 17 bewoners hebben zich aangemeld om mondeling in te spreken. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan(nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: Huuraanpassingen in 1984 Huur opzeggen gaat zomaar niet Activiteitencentrum Middelburg Ouders en school Vluchtelingenwerk Nederland Binnenkort komt de fietsgraveerbus in: Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Sint Laurens en Griffioen. Bewoners van deze wijken ontvangen nog een berichtje waar de bus precies staat. Vrijwilligers die willen helpen bij het graveren van fietsen kunnen zich aan melden bij de gemeentepolitie. Tele foon 27251. De organisatoren van het fiets-graveer-project de gemeente-politie en het Buro Baan lozen Service zijn op zoek naar een aantal enthousiaste vrijwilligers. Enkele helpers van het eerste uur hebben namelijk (vast)werk gevonden. Inwoners van onze stad die mee willen werken aan het graveren van fietsen kunnen voor informatie en/of aanmelding terecht bij de gemeentepolitie van MiddelburgAchter de Houttuinen 10. Dit bureau is hiervoor van maandag tot en met vrijdag tussen negen en vijf uur telefonisch bereikbaar onder nummer 27251. Gedacht wordt aan haanlozen, VUT-ters en WA O -ers. Deze werkzaamhede worden verricht met behoud van uitkering. Degenen die interesse hebben kunnen van te voren afspreken hoeveel tijd zij per week aan dit werk willen besteden. In de rubriek In woord en beeld' kunt u lezen waar de graveersbus de komende weken komt. Deze week ook aandacht voor de komende raadsvergadering. Daarnaast informeren we u over enkele mogelijkheden om uw stem uit te brengen op 14 juni a.s. voor het Europese Parlement. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten welen aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen woensdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag Macaroni vrijdag Gehakt, andijvie, puree zaterdag Goulash, doperwten, rijst Begin mei zijn bij de Kiesraad in Den Haag de Kandidatenlijsten ingediend voor de verkie zing van de leden van het Europese Parlement. Deze lijsten zullen begin volgende maand in de krant worden afgedrukt. De verkiezing is op 14 juni 1984 (donderdag na Pinksteren). Voor het eerst in de geschiedenis zal het voor de Neder landse kiezers mogelijk zijn om per brief te stemmen als men op de veertiende juni a.s. in het buitenland beroepshalve verblijft. Naast de bekende manier van volmacht geven aan huis- of buurtgenoten is het nu mogelijk dat men vanuit het buitenland zelf stemt. Als u van deze nieuwe manier van stemmen gebruik wilt ma- De Middelburgse gemeenteraad vergadert meestal op de vóórlaatste maandag van de maand. Deze maand wordt er van dit schema afgeweken. De dames en heren raadsleden komen maandag 14 mei naar het stadhuis om de zich over de door het college van burgemeester en wethouders voorgestelde ontwerp-raadsvoorstellen te buigen. Op deze pagina vindt u - door diverse omstandigheden - ook niet de gebruikelijke populaire raadsagenda. Wel is een overzicht opgenomen van de te behandelen punten. Degenen die de 24 voorstellen met eventuele bijbehorende stukken willen inzien kunnen hiervoor terecht in de gemeentelijke Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. Van maandag tot en met vrijdag geopend van acht uur tot half één en van half twee tot vijf uur. U kunt maandag a.s. vanaf 14.00 uur de vergadering bijwonen door zitting te nemen op de publieke tribune. Deze is bereikbaar via de Chourtoren op dehoek Markt/Lange Noordstraat. H Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "Griffioen II" om de bouw mogelijk te maken van een scholencomplex op het huidige Dunenburch-schoolterrein aan de Griffioenstraat. Het bouwplan en schetsplan van de voorgenomen herziening liggen tot 11 mei ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren kunnen schriftelijk tot dezelfde datum worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Bij de Prov. Griffie en bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ligt tot 15 mei de nota nazorg 1983 streekplan Midden-Zeeland ter inzage. wmm 3 1 I AGENDA 84-173 Wijziging samenstelling bestuurscommissie voor Culturele Zaken en com missie voor de bezwaar- en beroepschriften. 84-168 Benoeming lid welstands commissie 84-176 Mededelingen en ingeko men stukken. 84-174 Regio-vorming nieuwe wet Gemeenschappelijke Re gelingen. 84-177 Verkoop woningen Oude Vlissingseweg 34 en 36. 84-169 Beschikbaar stellen van een krediet voor het herin- richten van de Markt en de onmiddellijke omgeving. 84-161 Beschikbaar stellen kre diet van ƒ21.000,- voor vervanging parkeerauto maat op de Markt. 84-170 Beschikbaarstellen krediet t.b.v. asfaltering en herin richting van de Rouaanse- kaai, Bierkaai en Londen- sekaai. 84-157 Beschikbaar stellen kre diet voor verbetering voet pad e.d. Balkengat. 84-158 Beschikbaar stellen kre diet voor woonbuurtverbe tering Nieuw Middelburg. 84-159 Beschikbaar stellen van derde, tevens laatste, aan loopkrediet voor de boom- zwellerij. 84-150 Vaststelling nieuwe tabel len voor de Afschrijvings verordening algemene dienst en takken van dienst 1981 84-162 Beroep tegen weigering verhuiskostentegemoetko ming door mevr. A. Monté 84-172 Verstrekken subsidie van 20.00,- voor onderhoud modellen Middelburgse gebouwen in 'Miniatuur Walcheren" over 1984. 84-155 Het (gedeeltelijk) vrijma ken van een medewerker van de afdeling onderwijs voor het werk op onder wijsinhoudelijk gebied. 84-167 Integratie commissies op het gebied van welzijnsza ken. 84-154 Goedkeuring exploitatie rekeningen 1981 en 1982 en vaststelling subsidies 1981 en 1982 van het Dagcen trum voor Schoolgaande Jeugd Middelburg. 84-166 Toepassing artikel 75, der de lid, van de Kleuteron derwijswet over het jaar 1983. 84-165 Subsidieverzoek van de Stichting Begeleidingscen trum Gereformeerd Schoolonderwijs óver het jaar 1984. 84-164 Subsidie-verzoek Gerefor meerd Pedagogisch Cen trum over 1984. 84-160 a. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten en rijks vergoeding Stedelijke Scholengemeenschap Mid delburg over de jaren 1981, 1982, en 1983. b. voorlopige vaststelling exploitatie kosten en rijksvergoeding SSGM over het 5-jarig tijdvak 1979-1983. 84-156 Subsidiëring godsdienst en vormingsonderwijs. 84-171 Vaststellen afrekening rijksbijdrage 'Alfabetise ringsproject Middelburg' over 1983. 84-175 Vaststellen rijksbijdrage educatieve projecten t.b.v. culturele minderheden over het jaar 1983. 84-163 Begroting 1985 van de ge meenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek en nieuwe kostenverdeling procincie/gemeente. Rondvraag. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - Schietvereniging "De Python" Middelburg voor een schietac- commodatie in bunker nr. 10 in het Park Toorenvliedt. Indie nen beroepschrift mogelijk tot 18 mei. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - Pit Beton Middelburg voor de betonfabriek aan de Klever- skerkseweg 65. Indienen be- roepschirft mogelijk tot 5 juni. Een beroepschrift kan alleen wor den ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s) door degenen die eerder bezwaar in dienden tegen de aanvraag en door heb die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De be schikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State. Beschikkingen en bijbehorende stukken liggen tol het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (be gane grond), en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. Bij de stukken van de beschikking ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. if STEMMEN BIJ VOLMACHT Er kunnen zich omstandigheden voordoen waardoor u niet in de gelegenheid bent uw stem zelf uit te brengen op 14 juni a.s. voor de Europese verkiezingen. Bijvoorbeeld we gens vakantie of ziekte. Dit zijn geen rede nen om uw stem verloren te laten gaan, want natuurlijk zijn daar regelingen voor getrof fen. Als u verhinderd bent aan de stemming deel te nemen dan kunt u een gezinslid, echtgenoot of echtgenote, een huisgenoot of een kennis die in de buurt woont machtigen om uw stem uit te gaan brengen. Hij of zij moet echter wel in hetzelfde stemlokaal als het uwe gaan stemmen. Op de voorzijde van uw oproepingskaart vult u uw naam in en de naam van degene die voor u gaat stemmen. Beiden plaatst u een handtekening. Degene die voor u gaat stemmen neemt uw kaart mee naar het stembureau en brengt tegelijk met zijn of haar stem ook uw stem uit. Dit is de meest eenvoudige manier zonder tussen komst van de gemeentesekretarie. Boven dien is deze manier van volmacht geven niet aan een termijn gebonden. U kunt dit ook ken moet u zich even in verbinding stellen met het gemeenlijk bureau Verkiezingen, Stad huisstraat 2. Zo'n aanvraag moet uiterlijk 17 mei a.s. binnen zijn. De gemeente stuurt ver volgens een stembiljet naar het buitenlands adres. Na invulling moet het biljet de veer tiende juni om uiterlijk 10.00 uur bezorgd zijn bij het bureau Verkiezingen. De uitslagen van de Middelburgse stembureau's worden niet - zoals gebruikelijk - 's avonds in de hal van het stadhuis bekend gemaakt. Omdat in enkele andere landen nog tot en met zondag 17 juni verkiezingen worden gehouden blijft de Ne derlandse verkiezingsuitslag (net als in de an dere EG-lidstaten) tot maandag 18 juni geheim. In ons rubriekje 'in 't kort' informeren we u over stemmen bij volmacht, kiezerslegitima- tiekaart en stemmogelijkheden voor rolstoe lers. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg/ Sandberglaan Rijbaanversmalling 2. Z. Jansenstraat tussen de Pr.- Mauritsstraat en Pr. Hendrikstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS- HET WERK DATUM Reconstruc tie In uitvoering Riolerings In uitvoering werkzaamheden nog op de dag van de stemming zelf doen, als u bijvoorbeeld plotseling weg moet of ziek wordt. In totaal mag men niet meer dan twee machtigingen aannemen. Dit houdt in dat hij of zij drie stemmen in totaal mag uit brengen. Eén van hem- of haarzelf en twee van een volmachtgever. Kiezerslegitimatiekaart Het kan zijn dat u op donderdag 14 juni bui ten Middelburg verblijft door vakantie, werk of verhuizing. In zo'n geval kunt u nog tot en met 8 juni a.s. met de oproepingskaart naar het bureau Verkiezingen komen om hem te laten omzetten in een kiezerslegiti matiekaart. Het bureau aan de Stadhuis straat 2 is die dag geopend tot 17.00 uur. Een éénmaal uitgegeven kiezerslegitimatie kaart, waarmee u terecht kunt in één van de stemlokalen in de ruim 800 gemeenten van ons land, wordt na verlies niet meer ver vangen. Rolstoelgebruikers Middelburg heeft de beschikking over 25 stembureaus bestaande uit ieder drie stem hokjes. Alleen in het J. Roggeveenhuis en in de Rustenburg is een extra aangepast hokje geplaatst voor minder-validen. Daarnaast worden in zeven stembureaus voorzieningen aangebracht om rolstoelgebruikers in staat te stellen zelfstandig hun stembiljet in te vullen. Van het middelste stemhokje wordt op verzoek van schrijfblad van bestaande hoogte naar een lager niveau gebracht. De negen stemlokalen die in onze stad toegan kelijk zijn voor rolstoelgebruikers zijn: - Hoeksteen, ingang Vrijlandstraat, - Se- geersstraatkerk, - Ver. gebouw St. Laurens, - Jacob Roggeveenhuis, - Chr. L.T. S. Kla- renbeek, -Swerf Rust, - Getuigeniskerk. - Ontmoetingskerk. - Rustenburg. Als u niet voor één van de genoemde stem lokalen een oproepingskaart hebt ontvangen en u wilt daar uw stem uitbrengen dan moet u nog even naar de gemeente. Daar wordt dan uw oproepingskaart omgezet in een kiezerslegitimatiekaart. waarmee u in elk stembureau terecht kunt. Dit is nog mogelijk tot en met 8 juni. De ontwerp-doelstellingen voor het welzijnsplan 1985-1988 liggen om in te zien bij bureau Voorlichting. Ook kan men daar terecht voor het lenen van de stukken. Degenen die willen reageren op de voorgestelde plannen kunnen hun reactie -tot en met 2 juni a.s.- schriftelijk kenbaar maken aan b. en w.. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5