A fV<«. MOOIE MEUBELS 30APR.t/m5MEI *c*ade«* geto° ZIJDE PER METER r \J AANGEPASTE MEUBELEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 25 april 1984 col* ra j* r M JV 0 Twee kilometer long is de gecombineerde woon- en consumentenbeurs (Zeelandbeurs 1984), die van koninginnendag (30 april) tot en met zaterdag 5 mei wordt gehouden op het Miro parkeerterrein in Vlissingen. De organi satie van deze nieuwe beurs is in handen van BBO (bureau beurzen organisatie} bv uit Eind hoven. Dit bureau tekende vier keer achter elkaar voor de succesvolle beurs in Goes, Interieur Zeeland, die is opgehouden te be staan. De beurs in Vlissingen is met haar meer dan 160 deelnemers, de grootste die ooit in Zeeland is gehouden. KLEURRIJKE ENTREE POLITIEPRIMEURS DE HAARCOMPUTER r* MARTIEN DELISSEN, NU ACHT JAAR SUCCESVOL BEURZEN-ORGANISATOR ERKENNING EERBIEDING ZONDAGSHEILIGING ZEELAND BEURS mm 4 4 4 4 4 4 RÖSa lW^ De beurs wordt ondergebracht in een splinternieuwe ruimte met een totaaloppervlakte van 10.000 m2. De Vlissingse eerste burger drs. Th. J. Westerhout verricht de oiliciele openingshandelingen. Daarna zal BBO- directeur Martien Delissen een gelukstelegram verstu ren aan de jarige prinses Juliana. De beurs is op koninginnendag geopend tot 22 uur. Van disndag tot en met vrijdag 4 mei is de beurs geopend van 13 tot 22 uur. En op de laatste dag van 11 tot 18 uur. Tweederde van de ruimte in de beurs is gereserveerd door ondernemers die iets met wonen hebben te maken. De overblijvende ruimte wordt in beslag genomen voor consumentenhuishoudiniormatie. In een paar uur tijd - zo voorzegt de organisatie - kan een totaaloverzicht worden verkregen van artikelen in de diverse branches. In het woongedeelt krijgt de bezoeker informatie over allerlei stijlen en de nieuwste modellen van bijvoor beeld rolluiken, parket, keukens, sanitair, meubelen, deuren, kozijnen, trappen, pergola's en nog veel meer. Het consumentenhuishoudgedeelte bevat onder meer: renovatie van gazons, huishoudtextiel, de laatste nieu we modesnufjes, beveiligingen, energiezuinige kachels, bestek en servies, orgels en piano's, antiek en curiosa. Zeven Zeeuwse makelaars presenteren zich als collectief en de politie geeft voorlichting over het voorkomen van misdrijven. Ook de gemeentevoorlichting van Vlissingen is present en Tante Pos toont iets over de telefoon en viditel. Uniek is dat er zich vier autodealers presenteren op een lokale beurs. Voorts zijn ook nog noemenswaar dig: de dierenbescherming en de KLeine Aarde over goede voeding. De inwendige mens kan worden ver sterkt in kramen met oliebollen, suikerwaren en snacks. Het gezellige restaurant van de beurs is een rustpunt voor als de voeten wat vermoeid raken. Om alles wat op de beurs wordt getoond te omschrijven is moeilijk omdat de 160 deelnemers ieder voor zich wel iets aparts heeft te melden. Zo geeft de één een demonstratie en de ander legt wat over het product uit. Alles bij elkaar is het een dynamisch bedrijf, zo'n beurs, waar voor elk wat wils is. Op meubelgebied valt er heel wat te genieten tijdens de zesdaagse beurs in Vlissingen. Zo is er onder meer de firma Altena uit Vlissingen met moderne huisraad. Ook Stefan During uit Texel zal ongetwijfeld aandacht krijgen. Hij presenteert zelf gemaakte en zelf ontworpen meubels (zie foto's). Ook is hij in zijn sas met zijn nieuwe stand. „Die is erg mooi en tot in de puntjes verzorgd", meldt hij trots. Bij de foto's: drie prime uren t.w.: staande lamp in haagbeuk, kwadraat stoel, eetkamer stoet 'ora beuken, foto onder: zitbankje twee in een. Ook het bekijken waard is de exclusie ve mode van Joseline (Els Weug) uit Middelburg. Zij toont de bezoeker wat er zo al tijdens de komende (hopenlijk vele) warme zomermaanden is te dra gen. Joseline werkt uitsluitend met na- tuurmateriaal, zoals linnen wol en zijde. Behalve de 'selfmade-look' toont zij ook orginele Alafoss en Viking truien en vesten, vervaardigd van het orginele IJslandwol. Wit, gebroken wit, grijs, zwart en warme tropische kleuren zijn kenmerkend voor de collectie van Joseline. Overigens verheugt zij zich er op om tijdens de beurs haar werk te laten zien. ,,Mijn vaste bezoekers in de Middelburgse St. Janstraat weten al alles van mijn werk. Nu kunnen ook anderen kennis maken met de producten, waarbij ik nog de unieke zijde zou willen aanprijzen, die per meter te koop is", aldus de Middel burgse onderneemster. De entree van de Zeelandbeurs zal een zeer gezellig aanzien hebben. De Groenmarkt uit Arnemuiden legt er een bloemrijke lentetuin aan en de organisatie zeli bouwt er een volière waarin prachtige vogels zullen rondfladderen. K De gemeentepolitie Vlissingen presenteert in samenwerking met het regionaal bureau Voorkoming Misdrijven Zeeland een primeur. Op de beurs kunnen de bezoekers kennis maken met de splinternnieuwe informatiebus van het bureau. Thema's als fietsendiefstal, vandalisme en diefstal worden uitvoerig toege licht in de bus. Een diapresentatie geeft de bezoeker een beeld in de mogelijkheden waarmee hij zich kan beschermen tegen ongenode gasten. De politie hoopt trouwens ook tijdens de beurs de drempel naar het publiek toe wat te verlagen. De aanwezige voorlichter rekent er op dat hij overstroomd zal worden met vragen. Behalve de informatiebus van het bureau voorkoming misdrijven komt de politie ook nog met de graveerbus, waar kosteloos rijwielen worden voorzien van een nummer, waardoor diefstal van een dergelijke fiets minder aantrekkelijk wordt. De graveerbus is er overigens uitsluitend op 30 april. De informatiebus is op de beurs van 1 tot en met 5 mei. Kapper Nico de Smit uit Vlissingen verzorgt een demonstratie met de aller nieuwste vondst op haargebied: de haarcomputer. Dit futuristische appa raat stelt onder meer een diagnose over de kwaliteit van het haar. Ook is de haarcomputer geprogrammeerd voor kleuren, permanenten, coupe Soleille of een kuurbehandeling. VLISSINGEN Jeremiasse, de onderneming in Goes die zich toelegt op revalidatiehulpmiddelen en aange paste meubels, toont op de Zeelandbeurs meu bels van het merk Medos. Wie een bezoek aan deze stand brengt, zat het duidelijk worden dat meubels maken niet zomaar een zaak is van poten en leuningen op zitting aanschroeven is. Neem zitmeubelen. Volgens de standhouder uit de Ganzenstad zijn stoelen met standaardhoogte van circa 45 centimeter alleen voor de helft van de gebruikers geschikt. Voor de anderfe helft zijn ze te hoog of zelfs te laag. Stoelen dienen dan ook - wil het lichaam tot rust kunnen komen - aangepast te zijn aan de gebruiker. In de eerste plaats zal een dergelijke aanpassing zijn voor mensen met een klein of groot handicap. Maar ook voor validen is een uitgekiende stoel een verademing na een dag vol werk en spanning. Martien Delissen voor het ultra-moderne Piazzagebouic. De kortste omschrijving die past bij de 'grote man' achter het gehele beursgebeuren in Vlissingen zou kunnen zijn: 'een Bourgondisch type'. Mar tien Delissen heet deze man uit Eindhoven, directeur van BBO (Bureau Beurzen Organisatie). Hij zit goed in het pak en geniet - als het vele werk dat toelaat - van de geneugten van het le ven. Maar hij geniet ook van zijn werk: organiseren, en is trots als een pauw als hij weer is nieuws tot stand heeft ge bracht. En één van de laatste noviteiten is de Zeelandbeurs van 30 april tot en met 5 mei op het Miroterrein in Vlissingen. In het ultra-moderne Piazza in het hartje van de lichtstad huurt de vijftigjarige Delissen een ap partement, dat hij als kantoor heeft ingericht. Links en rechts liggen stapels posters en bro chures, die verraden met welke verscheidenheid aan beursen hij bezig is. De belangrijkste - zo zegt hij zijn de Horecavakbeurs in Eindhoven, een beurs van computers die in 1985 moet plaatsvinden en de beurs 'Eind hoven Airport', als opmaat voor de uitbreiding van het vliegveld in zijn stad. In de loop van het gesprek zegt hij regelmatig een perfectionist te zijn. Hij heeft een hekel aan halfslachtigheid. „Ik kan me dat ook niet permiteren. Een beurs moet goed worden voor bereid", benadrukt hij. „Als de standhouders namelijk succes hebben, heb ik dat ook". Zeven jaar geleden ontdekte hij voor wat betreft het beursge beuren een 'gat in de markt'. Totdan verdiende hij zijn brood als agent in meubelen. De eer ste maanden moest hij wel af zien. Maar toen de eerste (woon- )beurs een succes bleek, consta teerde hij vergenoegd dat zijn keuze om van beroep te veran deren een juiste was geweest. Ook is hij voor Zeeland geen onbekende. Vier keer achter el kaar organiseerde hij met suc ces de woonbeurs in Goes. „Maar de beurs in Vlissingen is wel de grootste die ooit in Zee land is gehouden", pronkt hij. Delissen is trouwens ook een man die niet bang is om cijfers te noemen. Zonder omwegen becijfert hij dat de Zeelandbeurs om en nabij de 285.000,- gulden kost. Alleen al het tapijt op de vloer kost 87.000,- gulden, ter wijl er voor verwarmingskosten rond de 9.U00 is begroot. Aan de totstandkoming van de beurs hebben tien mensen gewerkt in opdracht van Delissen. De voor bereiding van een beurs duurt ongeveer negen maanden. Overigens verwacht Delissen hij noemt zich niet graag directeur, 'dat staat zo overdre ven' - dat het 's avonds rond de gigantische beurshal op het Ml- ro-terrein een gezellige bedoe ning zal worden. „Talrijke standhouders komen er met hun carvan en blijven er overnach ten. Op donderdagavond heb ben we trouwens een gezamen lijk feest". Van de Nederlandse Yereniging tot Bevordering van de Zon dagsrust en de Zondagsheiliging ontving de organisatie van de eerste Zeelandbeurs een compliment. Het feit dat de beurs niet op z op dag geopend zal zijn was voor deze organisatie aanlei ding om directeur Martien Delissen en hart onder de riem te steken. ,,Het gebeurt in deze tijd niet zo vaak meer dat we een schrijven kunnen richten aan een organisatie met een dank voor het georganiseerde waarin ook rekening is gehouden met de erkenning van de zondag, de dag des Heeren, de rustdag", aldus deze vereniging. Verder wordt de organisatie in die brief veel succes toegewenst met de grootste en eerste Zeelandbeurs.

de Faam | 1984 | | pagina 9