9Q a N <D HET STADHUIS IS DE MOEITE VAN EEN BEZOEK WAARD o 3 is HQ's S g- 3. ww if? s- S© 35" If 2 2.® 17 OPENBARE VERGADE RINGEN IN MEI 25 april - 2 mei week o O 3 O O O DE FAAM Woensdag 25 april 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' Woningbouw Reijershove Scholencomplex Griffioenstraat VASTSTELLING WEL- ZIJNSPROGRAMMA 1984 3 O. HP Op Koninginnedag maandag 30 april a.s. wordt er door de gemeen telijke Reinigingsdienst geen huisvuil opgehaald. In de eerste week van mei schuift daarom het op- haalschema één dag op tot aan vrijdag want dan wordt weer de 'normale' route gereden. Met ingang van 1 mei a.s. zal het huis-aan-huis-blad De Faam niet meer door onze eigen bezorger worden bezorgd in de 'buitengebieden' van de gemeente Middelburg. Het gemeentebestuur heeft dit besluit genomen in het kader van een aantal noodzakelijke bezuinigingsmaatregelen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Isolatie huurwoningen hoe zit dat nu precies - Isoleren huurwoningen; wat kan ik besparen en hoe kaart ik het aan - Subsidie voor warm te-isolatie van bestaande huurwoningen - Eigen huis isoleren; wat kost het en wat levert het op - Isolatie: besparingsvormen De fietsgraveerbus komt in de week van 1 t/m 4 mei op de volgende plaat sen: Dwarskaai, Loskade, Nieuwe Ha ven, Molenwater (bij de Schouwburg) en Domburgs Schuitvlot (bij het Poli tiebureau). Bewoners van de omlig gende straten ontvangen bericht wan neer en waar ze zich met de fiets kun nen melden. De komende maanden kunt u weer een kijkje nemen in het Gotische deel van het stadhuis. Het rondleidseizoen is namelijk weer van start gegaan. Gedurende een half uur kunt u aan zo'n rondleiding deelnemen voor de prijs van f '1,55 per persoon. Jongeren tot en met 12 jaar en houders CJP/Pas 65 betalen 1,05. Het hoofdartikel geeft u alvast een indruk van al hetgeen bekeken kan worden. Voor groepsbezoek zowel in als buiten het seizoen moet men even een afspraak maken bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. Zoals wellicht bekend zal de Nationale Viering van de Bevrijding op 5 mei a.s. in Middelburg plaatsvinden. De verwachting is dat op deze zaterdag een groot aantal personen naar de Zeeuwse hoofdstad zullen komen. De politie adviseert dan ook om op deze dag zo weinig mogelijk met de auto naar de stad te komen. Gebruik liever de fiets of het openbaar vervoer. Zie in dit verband ook het rubriekje In woord en beeld'. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. <D 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen, maandag witlof, aardappelen, gehakt dinsdag jachtschotel woensdag appelmoes, aardappelen, kuikenborst donderdag appeltjes, aardappelen, hamburger vrijdag sperziebonen, aardappelen, rundvlees zaterdag tuinbonen, aardappelen, karbonade. In het hartje van de stad staat al vele jaren het Middelburgse stadhuis te pronken. Het is zeker de moeite van een bezoekje waard. De eerste toeristen namen de afgelopen week al weer een kijkje in het Gotische deel. Het rondleidseizoen is er echter niet alleen voor de dagjesmensen. Ook u als inwoner bent er van harte welkom. Trouwzaal De bezoeker van het Gotische deel van het stadhuis wordt ontvangen in de Trouwzaal. Na een woord van welkom gaat de rondleidster nader in op de bouwgeschiedenis. Uiteraard een stuk uitgebreider dan wij konden doen in de eerste regels van dit verhaal. Over de ruimte waar wekelijks diverse huwelijken worden gesloten wordt ook het nodige verteld. Bij voorbeeld over de twee daar aan wezige kostbare Brusselse wand tapijten uit ongeveer het jaar 1600. Hierop voorstellingen van jacht- tafreien en dieren. Verder oogsten de Gotische Schouw, de koperen kerkkroon, .de eikenhoutenkast met "briefpaneel" e.d. altijd ieders bewondering. In vroeger tijden was de Trouwzaal in gebruik als "ordinaire vierschaar" (rechts praak). Hal In de periode (middeleeuwen) dat het stadhuis onder meer diende voor het vervullen van de admi nistratieve en rechterlijke func ties van het stadsbestuur bevond zich de "hoge vierschaar" in de voorhal. In deze ruimte komt men direct bij het betreden van het ge bouw. Hier vindt overigens de verkoop van de toegangsbewijzen plaats. De hal is ook opgenomen in de rondleiding. Geen wonder, de liefhebber van antiek kan hier z'n hart ophalen. Makkummer tegel- tableau's uit het begin van de 17e eeuw prijken aan de muren en kasten uit dezelfde tijd zijn aan wezig. Daar bovenop weer Delfts blauw aardewerk en ga zo maar door. Trappenhuis Om in de aantrekkelijke ruimten van het stadhuis te kunnen komen is het nodig het trappenhuis te "nemen". Geen vervelende opgave, want onderweg naar boven is weer veel te zien. We noemen de schil derijen, de oude prenten (waaron der een kaart van "Zelandiae Co- mitatus") en een koorbank. Raadzaal Éénmaal op de eerste verdieping aangekomen wordt in het alge meen eerst de raadzaal bezocht. Hier krijgt men actuele informatie over de samenstelling van de Mid delburgse gemeenteraad en de in deling van de ruimte. Het stads wapen, dat afkomstig is uit de aanbouw aan het stadhuis (1780- 1784), heeft daar weer een plaatsje gekregen. Daaronder de letters S.P.Q.M., die staan voor Senatus Populus Que Medioburgum. Ver taald betekent dat: Bestuur en Bevolking van Middelburg. Ook de spreuk die staat op de muur achter de tafel van burgemeester en wet houders in de raadzaal wordt door de rondleidster toegelicht. B. en W-kamer Naast de raadzaal bevindt zich de vergaderkamer van burgemeester en wethouders. Velen zijn van mening dat dit het mooiste vertrek in het stadhuis is. Het ontbreekt dat ook niet in de rondleiding. Op vallend is daar de Kussenkast uit het eind van de 17e eeuw. Echter zonder geheime vakjes zoals veelal het geval is. Die zitten wel in de eikenhouten wand van een bed stee, nu doorgang naar de raad zaal. Middelburgs zilverserk, Ja pans Imari porcelein, Delfts blau we zgn. "Pauwenborden", twee tegeltableau's met de figuren van Hannibal en Scipio(n), een ijzeren haardplaat met een voorstelling uit het leven van koning David en een "Jumelagehoekje" mogen in deze beschrijving niet ontbreken. Burgerzaal De grote hal waar vroeger het la ken werd verhandeld heet tegen woordig Burgerzaal. Ontvangsten van het gemeentebestuur, bijeen komsten voor nieuwe bewoners, de nieuwjaarsreceptie en ook wel kleine concerten worden hier nu regelmatig gehouden. Kortom: de ruimte heeft een representatieve functie gekregen. Het is niet mo gelijk al hetgeen daar te bewon deren valt hier op papier te zetten. We doen maar een willekeurige greep. Er zijn wandtapijten uit Brugge met een mythologisch verhaal, een model in brons van het vlaggeschip van Michiel de Ruy.ter staat op een Zeeuwse kast, een U trechtse kast staat opgesteld en een Amsterdams staand horlo ge geeft nog dagelijks de juiste tijd aan. En hiermee zijn we aan het eind gekomen van deze "papieren" rondleiding. Tijdens werkdagen Het stadhuis is op'maandag, dins dag, woensdag en vrijdag te be zichtigen tussen 10.00-12.00 uur en 13.30-16.30 uur. Op donderdag tus sen 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. De rondleidingen vinden om het half uur plaats. Op zaterdag- zon- en feestdagen gesloten. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen om vooruitlopend op de uitwerking van het globale bestemmingsplan "Reijérshove", medewerking te verlenen aan de bouw van 82 woningen door de Walcherse Bouw Unie. Tot 3 mei ligt het bouwplan op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage en kunnen bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. V oorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 16 april jl. een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor een gedeelte van het perceel dat grenst aan het voormalige Dunenburch-schoolterrein aan de Griffioenstraat. Het besluit en bijbehorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "Griffioen II" om de bouw mogelijk te maken van een scholencomplex op het huidige Dunenburch-schoolterrein aan de Griffioenstraat. Het bouwplan en schetsplan van de voorgenomen herziening liggen tot 11 mei ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren kunnen schriftelijk tot dezelfde datum worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad heeft op 19 maart jl. het gemeentelijk wel- zijnsprogramma 1984 en daarmee tevens een wijziging van het wel- zijnsplan 1981-1984 vastgesteld. De wijziging houdt onder meer in dat het plan is aangevuld met aktivi- teiten van - Wijkvereniging, actiecomités, belangengroeperingen (werk vorm opbouwwerk/belangen behartiging); - Stichting Nieuwe Muziek Zee land (werkvorm podiumkunst); - Uitleenpost Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg te Nieuwland (werkvorm overig sociaal-cultureel werk); - Turksé Werknemersvereniging Middelburg (werkvorm eduka- tieve aktiviteiten voor culturele minderheden). Het vastgestelde welzij nspro- gramma 1984 en het gewijzigde welzijnsplan 1981-1984 liggen tot 1 mei ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Door belanghebbenden kan tot dezelfde datum een bezwaar schrift worden ingediend bij de gemeenteraad. Over beslissingen van de gemeenteraad op eventuele bezwaarschriften kan t.z.t. beroep worden ingesteld bij de afd. rechtspraak van de Raad van Sta te. 1 1 1 BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - de heer L. Barentsen, Veersewegll3 voor een gemengd landbouwbedrijf aan de Veerseweg 113. Indienen be roepschrift mogelijk tot 4 mei. - Schietvereniging "De Python" Middelburg voor een schietaccom- modatie in bunker nr. 10 in het Park Toorenvliedt. Indienen beroep schrift mogelijk tot 18 mei. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer donderdag 3 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken donderdag 3 om 19.30 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs maandag 7 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Gemeentewerken maandag 7 om 19. 30 uur Sevr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken dinsdag 8 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting en Stadsvernieuwing, woensdag 9 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken don derdag 10 om 15.45 uur Secr. Mej. J.J. Karstanje (spreekrecht) - Gemeenteraad maandag 14 om 14.00 uur - Commissie Economische Zaken woensdag 16 om 19.30 uur Secr. de heer M. v.d. Heijden (spreekrecht) - Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties dinsdag 29 om 19.30 uur Secr. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg/ Sandberglaan Rijbaanversmalling 2. Segeerssingel tus sen Segeersweg en Buitenruststraat AARD VAN HET WERK Reconstruc tie Herbestra- strating AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. - voor geschillen van bestuur, Kneuter dijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen en bijbehorende stuk ken liggen tot hel einde van de beroep stermijn iedere werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond), en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. Bij de stukken van de beschikking ligt een me dedeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. LOZINGSVERORDENING RIOLE RING Door de gemeenteraad is een nieuwe ''lozingsverordening riolering" vast gesteld. De verordening bevat algeme ne regels over de bescherming van het rioolstelsel en het tegengaan van ge vaar of stank als gevolg van in het riool gekomen stoffen. Ook heeft de veror dening tot doel verontreiniging van het oppervlaktewater tegen te gaan en te voorkomen door een vergunningstelsel voor zwaardere vervuilers in te voeren. Bij de afd. Algemene Zaken op de be gane grond in het stadhuis ligt de ve rordening, die op 1 maart in werking trad, tot 23 mei ter inzage. Zaterdag 5 mei a.s. wordt het centrum van Middelburg tussen 08.00 en 18.00 uur afgesloten voor het autoverkeer. De hekken worden van borden voorzien met de tekst: doorgaand verkeer gestremdHet gaat hier om een tijdelijke verkeersmaatregel i.v.m. de 'Nationale Viering bevrijding '84'in de Zeeuwse hoofdstad. -o I 1 a. 1 1 1 1 C" £L mmm <D Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5