"Middelburg Folklorestad" 1984 krijgt extra feestelijk karakter 'n Complete bril voor 'n complete prijs. 't Tref na tien jaar 'een begrip' 'n Complete bril voor 'n complete prijs. Koïtc 'n Complete bril voor 'n complete prijs. Schoolfoto uit de oude doos VERFIJNING EN UITBOUW MOGELIJK Volleybalclub VOORJAARSSHOW BIJ L&P 99,50 79,50 DE FAAM Woensdag 4 april 1984 rihek brillen Rinck houdt de prijzen ekstra scherp in het oog. 't Zand in nieuw tenue Kleurwed strijd voor de jeugd rYnck brillen Surinaams eten Rinck houdt de prijzen ekstra scherp in het oog. Tonnie de Queljoe Afscheid voorlichter Muzikaal Chinese taalcursus Betaal niet mee Computerclub Ina Brouwer "i/i/i+Ctt/uz. Natuur contra banen Voorjaarsbazar Welfare Rode Kruis Vrouwen en relaties Onderwijs rthek brillen Rinck houdt de prijzen ekstra scherp in net oog. Een heel seizoen lang modeshow. De nieuwste snufjes op modege bied dagelijks te bezichtigen. Dat is sinds kort mogelijk geworden met gebruikmaking van de. tech niek en een samenwerkingsver band tussen een viertal bedrijven. Door middel van een uitgebreide fotoreportage en videobeelden wordt in de vier samenwerkende zaken deze unieke modeshow van dames- en herenmode in de breedste zin van het Woord ge loond. Eén van de deelnemende zaken is Foto Verschuren in Middelburg. Dit fotobedrijf heeft een fotore portage gemaakt van de door Bruidshuis Fiësta. eveneens aan de Lange Delft in de Zeeuwse hoofdstad gevestigd, getoonde mode. Met bruidshuis maakte zelf een videoreportage van het ge heel. Verder werken mee het mo- dellenburo L'Allure en Hairstylist Frans Tammel. beide uit Vlissin- gen. In alle vier de zaken worden da gelijks de beelden en foto's van de nieuwste mode getoond en voorts kunnen de bezoekers van brade rieën en folkloristische evene menten die het aanstaande sei zoen worden gehouden, deze unieke modepresentatie tegemoet zien. "Middelburg Folklorestad" is ook dit jaar de naam waaronder van donderdag 14 tot en met zaterdag 16 juni de braderie in de Zeeuwse hoofdstad wordt gehouden. Het was in 1983 voor het eerst dat met het thema folklore werd gewerkt. Gezien het feit dat deelnemers en bezoekers het geheel als bijzonder positief hebben ervaren heeft de Stichting Middelburgse Braderie- belangen besloten voorlopig op de ingeslagen weg voort te gaan. Bovendien biedt het gekozen the ma nog vele mogelijkheden voor verfijning en uitbouw. De braderie 1984 krijgt een extra feestelijk karakter, omdat het voor het tien de achtereenvolgende jaai is dat in Middelburg dit publiektrekkende evenement plaatsvindt. De braderiecommissie, waarin al le winkelstraten zijn vertegen woordigd, wil van Middelburg Folklorestad meer maken dan al leen een plaatselijk en regionaal gebeuren. Men is van mening dat de vorig jaar gekozen optet alles in zich heeft om een trekpleister van (inter)nationaal fornaat te worden. Zeker is nu al dat de drie braderiedagen in juni aan de no dige voorwaarden hiervoo: zullen voldoen. In de voorbereidende fase, die nu aan de gang is, werd reeds duidelijk dat op diverse grootse en belangwekkende on derdelen kan worden gerekend. De verwachtingen voor "Middel burg Folklorestad" 1984 zijn dan ook hoog gespannen. Vanzelfsprekend maken de deel nemers met hun kramen en ande re attributen een zeer belangrijk deel uit van de komende "jubi leums-braderie. Ieder jaar weer zorgen deze standhouders door hun grote aantal en kwaliteit voor een onontbeerlijk element in het geheel. Compleet met meekleu- rende glazen* Naast een riant prijsvoordeel krijgt u ook nog GRATIS: ogentest quickservice, een brillen— leven lang schriftelijke garantie een etui. 50 MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. 007 Op het derde en laatste volleybal toernooi van de Middelburgse Be- drijfsvolleybal Vereniging (MBV). zaterdag 31 maart in sporthal De Kruitmolen in Middelburg gehou den, presenteerden de volleybal teams van 't Zand zich in een nieuw tenue. Sponsor Harrie Ver- kaik Sportprijzen aan de Vlas- markt in Middelburg stak alle vier de teams van 't Zand in het nieuw. Op de foto het eerste damesteam en het eerste herenteam samen met sponsor Harrie Verkaik. links, en de voorzitter van de Zandse volleyballers Ad van Hoepen, rechts. Het eerste herenteam van 't Zand bestaat uit: Rob Verhage. Kees de Kam. Jaap Gelok, Nico van Ta lenhoven. Ad Clarisse en Wim Maas. In het eerste team bij de dames spelen Wil van Hoepen, Marjan de Kam, Herma Rooden- burg, Marina v.d. Boogaart, Ina Schaap en Bep Kramer. De heren van 't Zand 1 werden voor de tweede achtereenvolgen de maal winnaar van het toernooi. In de MBV-competitie spelen de Zand-heren un de eerste en vierde klas en de dames in de eerste en tweede klas. Louwerse de Priester b.v. hcudt op zaterdag 7 april een voorjasirs- show in het Kijk-huis en Pak-kuis in Middelburg. In het Kijk-Huis zal ATAGl een bak- en braadparty houden net de allernieuwste lnfra-Tu-bo oven, met een zeven cm. dicke isolatie en de moderne infra-t«h- nieken. Deze oven is maar liefs 58 procent zuiniger dan de norm. In het Pak-Huis, de dhz afd., i:.er een collektie tuingereedsclap voor kinderen. Ook zijn er de monstraties van Elastolith steen strips en Wijzonol en Ralston verven. Elastolith strips zijn sinds kort in de handel. Het is een nieuwe strip die gemakkelijk fe buigen is. De strips zijn geschikt voor binnen en buiten. Wijzonol en Ralston demonstre ren met tuinbeits. Deze beits is te verdunnen met water. Voor de kinderen is er een kleur- wedstrijd van Wijzonol. Kleur platen zijn gratis af te halen vanaf 5 april in het Pak-Huis. Een dag vol demonstraties, show en koopjes bij Louwerse de Priester b.v.. Het adres Waldam- meweg 2, (industrieterrein Arnes- tein) te Middelburg. Schallende trompetten, feestelijk getooide verkoopsters, feestredes en tairijke attracties luidden vori ge week woensdag de viering van het 10-jarig bestaan van het Tref- center in Middelburg in. In de voorbije tien jaar - die als een aanloopperiode voor deze super- store golden - heeft Het Trefcen- ter in Middelburg en wijde omge ving een goede naam weten op te bouwen. "We kunnen gerust stel len dat 't Tref (want zo wordt de supermarkt door het publiek kert- weg aangeduid) in die tien jsar 'een begrip' is geworden voor je- zellig winkelen in een ruim gesor teerde superstore tegen nog altjd de laagste prijzen". Tot deze conclusie kwam te- drijfsleider M. van Duin in zjh feestrede voor de heropening dedr mevrouw Wolters, echtgenote vip Middelburgs burgemeester ds. P.A. Wolters. Mevrouw Woltffs had tien jaar geleden ook de ope ningshandeling voor liet Trefcei- ter verricht. Burgemeester Wri ters kon nu zelf- tien jaar geledm moest hij doorziekte verstek latrn gaan - de gelukwensen van tót gemeentebestuur overbrengen, <n hij wees hierbij op het verstandig besluit van het Trefcenter om ds eerste grote supermarkt zich n een binnenstad te vestigen. Nadat mevrouw Wolters de doo- gang voor het publiek had vrijgi- maakt - er stonden toen al enite honderden mensen te wachten - volgde er een ware stormloop co de bij de ingang opgestelde gas- vrouwen. die daarna geen enkel' moeite hadden om van de grats dozen bonbons af te komen, die tf voor de eerste honderd klantei Ondermeer burgemeester Wolters en bedrijfsleider Meindert van Duin bij beschikbaar waren. de heropening van het jarige warenhuis. Ook de gratis pentekeningen ver Monsieur Pelbtte, vandaag in 't Tref wisselden vlot van eigenaar. Tijdens de openingsdag konden de kinderen een ritje maken op een babyolifantje en ook een dro medaris was bij het jarige Tref aanwezig. Tot en met 9 juni zijn er in en om het Trefcenter feestelijke evene menten te zien en te horen. Van daag, woensdag 4 april, treedt Monsieur Pelotte met een creatie ve balonnenshow op. De balon- nenspecialist is te zien tussen half drie en half vier. Morgen, don derdag '4 april is er tussen zeven uur en halfncgen 's avonds een optreden van een Egerliinder or kest. Bij deze prijs zijn glazen* inbegrepen. Naast een riant prijsvoordeel krijgt u ook nog GRATIS: ogentest quickservice, een brillen— leven lang schriftelijke garantie een etui. MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. 005 De werkgroep Schep je eigen Werk serveert op zondag 8 april een vegetarische Surinaamse maaltijd. Liefhebbers kunnen zich tot vrijdagmiddag twee uur De bekende popmuzikant Tonnie de Queljoe uit Oost-Souburg overleed in september '83. Vrien den en collega's van Tonnie wer ken nu belangeloos mee aan een benefietconcert ten bate van de nabestaanden van Tonnie. Dit concert wordt zaterdag 7 april ge houden in de Brabanthallen in Den Bosch. Vanuit Middelburg en Oost-Souburg vertrekt een bus naar de Brabantse hoofdstad. Tij dens het concert treden op: André Hazes, de Daniël Sahuleka Band. de Jan Akkerman Band. Massada, Delrose, Fox the Fox, Brainbox en Impulse. Presentator is Alfred Lagarde. De bus vertrekt zaterdag om 15.30 uur in de Rijnstraat in Middelburgen om 15.45 uur in de Prins Hendrikstraat in Oost-Sou burg. Opgave voor de busreis bij Nona Ririhena. Volkerakstraat 16 in Middelburg, telefoon 01180- 16108. Arend de Jonge, is eervol ontslag verleend als hoofd van het ge meentelijk bureau Voorlichting in Middelburg. Per 1 mei is hij be noemd bij de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland in Mid delburg waar hij belast wordt met de publiciteit en verdere activitei ten op het gebied van de voor lichting en pr. De Jonge heeft zes jaar bij de gemeente Middelburg gewerkt. Henk.Jansen is voorlopig waarnemer tot de opvolging van De Jonge i,s geregeld. aanmelden bij het VjV aan de Verkuyl Quakkelaarstraat in Vlis- singen (01180-17819). Vertier ser veert deze VJV-werkgroep elke dinsdag en donderdag een vege tarische maaltijd. De Middelburger Niek de Groot mag m «spelen in het Jeugdorkest van de Europese Gemeenschap. Hij bleef over uit een selectie van meer dan 4000 muzikanten. Het orkest beslaat uit 115 begaafde musici tussen 14 en 23 jaar. die uit alle landen van de Europese Ge meenschap komen. Het gczel- schap4reedt vaak op in alle grote steden in de EG en maakt bin nenkort ook een toernee door China. Niek de Groot speelt con trabas. De vriendschapsvereniging Ne- derland-China wil in Zeeland een cursus Chinees beginnen. De cur sus begint in september en omvat 25 lessen van twee uur. Belang stellenden kunnen informatie in winnen bij mevrouw W. Duyn- stee, telefoon 070-272258. Ontspannend werken 'Deelnemers kunnen leren zich beter te ontspannen, meer zicht te krijgen op zichzelf en op hun re laties en meer vreugde en vitaliteit in hun leven te brengen in plaats van sleur, spanning en nervosi teit'. Het Surati Rajneesh Medi tatiecentrum aan de Brakstraat 9 in Middelburg wil om deze rede nen een workshop houden die het thema 'ontspannend werken' heeft meegekregen. Geïnteres seerden moeten zich vooraf opge ven voor de workshop, die in het weekeinde van 13 tot en met 15 april wordt gehouden. Telefoon: 01180-38198. De energieprijs is onlangs ver hoogd met een verhoogd BTW- bedrag. Deze BTW vloeit naar de algemene middelen van de staat. Van de algemene middelen be taalt het rijk de voorgenomen plaatsing van kruisraketten. Daarom wil de Vredesaktiegroep Walcheren elke laatste woensdag van de maand 5.72 gulden van de energierekening apart gaan beta len bij liet hoofdkantoor van de PZEM in Middelburg. Die 5,72 gulden is één cent voor elke kruisraket die in Europa zal wor den geplaatst. Woensdag 28 maart werd de actie voor 't eerst gehou den. PZEM-topman A. Kanne- kens was blij. dat de actie zo or delijk verliep. Sympathisanten kunnen zich aansluiten via Her man Luitjens. die bereikbaar is in de Informatiewinkel in Middel burg. telefoon 01180-38208. Nu de computer als middel voor vrijetijdsbesteding een vlucht ,neeml. schieten de computerclubs als paddestoelen uit de grond. Omdat er nog geen vereniging is van de gebruikers van de Tl 99/4(A)-computer, willen Ruud Ratcrink en Erik Mulder uit Vlis- singen zo'n club oprichten. Zij zijn te bereiken via de computerver eniging Texy in oprichting, Post bus 71. 4380 AB in Vlissingen. Ina Brouwer, fractievoorzitter van de CPN in de Tweede Kamer, komt vrijdag 6 april naar Middel burg. In de Concert- en Gehoor^ zaal spreekt ze over actuele zaken. Daartoe horen onder meer de voorgenomen acties tegen de hui dige regering-Lubbers, die kruis raketten wil plaatsen en de uitke ringen wil verlagen. Ook spreekt ze over het beginselprogramma van haar partij, dat onlangs na tumultueuze vergaderingen is aangenomen. De spreekbeurt van Ina Brouwers begint om half acht. Na de pauze kunnen vragen wor den gesteld. De organisatie is in handen van de afdeling Middel burg van de CPN, bereikbaar via 01180-15633. Uitbreiding van de werkgelegen heid binnen het toerisme en de recreatie mag niet ten koste gaan van de natuur en het landschap. De natuur en het landschap in Zeeland zijn immers de belang rijkste elementen van wat een toerist in Zeeland kan worden aangeboden. Aantasting van na tuur en landschap kan misschien op korte termijn tot economische groei leiden. Maar op de lange termijn betekent het een aantas ting van iets wat voor de ontwik keling van toerisme en recreatie van groot belang is. De ANWB schrijft dit aan gedeputeerde sta ten van Zeeland. De organisatie antwoordt hiermee op het concept provinciaal sociaal-economisch beleidsplan. Zeer benieuwd is de ANWB naar het provinciaal toe ristisch en recreatief beleidsplan. Dit plan is gisteren (dinsdag) ge presenteerd door Gedeputeerde Ventevogel. Dodenherdenking Het comité Dodenherdenking in Middelburg heeft het programma voor de komende herdenking van 4 mei vastgesteld. Het wijkt wei nig af Van het programma dat in voorgaande jaren is gehouden. Na een koraal volgt de eerste samen zang. Verder staan twee declama ties door mevrouw A.A. Schel- tens-Koops op het programma. De in totaal drie liederen die in samenzang worden gezongen zijn: 'Wilt lieden nu treden", O Heer. die daar' en 'Blijft bij ons Heer'. De plechtigheid begint om half acht in liet middenstuk van liet Abdijcomplex. Vanaf tien voor acht worden de klokken van de Lange Jan en van de Rooms- kalholieke kerk geluid. Na een gezamenlijke wandeling naar hoi monument aan de Groenmarkt wordt twee minuten stilte in acht genomen. Daarna wordt de Last Post geblazen, waarna een ieder bloemen kan leggen bij het mo nument. Met liet zingen van liet zesde couplet van het Wilhelmus wordt de herdenking afgesloten. Gebouw de Boog aan de Heren gracht 52 in Middelburg, liet vaste onderkomen van de Unie van Vrijwilligers UW, biedt donder dag 5 april plaats aan de voor jaarsbazar van deze vrijwilliger sorganisatie. De dames van de handwcrkclubs van de UW heb ben een groot aantal handwerken gemaakt die zij tussen half twee en vier uur te koop aanbieden. De opbrengst wordt gebruikt voor het kopen van nieuwe materialen. Uitkeringen De commissie sociale zaken in Middelburg buigt zich donderdag 5 april over een petitie van de bondsgroep uitkeringsgerechtig den van de dienstenbond FNV die ingaat op de positie van hen die een bijstandsuitkering hebben. De vergadering begint 's avonds om half acht in het Middelburgse stadhuis. De commissieleden kunnen tevens kennis nemen van een artikel over 'de nieuwe ar moede'. Hierin wordt ingegaan op de positie van degenen die tussen het leef- en bestaansminimum balanceren. De traditionele verkopingen van de vrijwillige welfare van liet Ne derlandse Rode Kruis worden dit jaar opnieuw gehouden in bejaar dentehuis Nieuw Sandenburgh (dinsdag 10 april) en in bejaar dencentrum Ter Veste aan de Seissingel in Middelburg (woens dag 11 april). Beide verkopingen beginnen om twee uur en duren tot vier uur. De artikelen zijn ver vaardigd door bejaarden gehan dicapten en chronisch zieken van de afdeling Middelburg Het vrouwencafé Trui biedt be langstellenden de gelegenheid om over het thema 'vrouwen en rela ties' te praten. Donderdag 5 april is 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg hiertoe vanaf acht uur 's avonds geopend. De commissie onderwijs in Mid delburg vergadert maandag 9 april. Op de agenda staan de op onderwijs betrekking hebbende zaken die in de komende ge meenteraadsvergadering worden behandeld. De gemeenteraads vergadering wordt maandag 23 april gehouden en wordt te zijner tijd aangekondigd op de gemeen telijke vooriichtingspagina in dit blad. Bij deze prijs zijn glazen* inbegrepen. Naast een riant prijsvoordeel krijgt u ook nog GRATIS: «ogentest quickservice, een brillen— leven lang schriftelijke garantie een etui. MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. 004 AAP, NOOT, MIES In 1932 oogde de eerste klas van de openbare lagere school in West- kapel Ie als op deze foto. De char mante onderwijzeres, Maatje de Vos, had er vermoedelijk een bloemrijke japon voor aangetrok ken. De inzendster van deze foto is mevrouw Minderhoud, Noordweg 4 in Oostkapelle. Zij noemt aan ons de volgende namen. Bovenste rij v.i.n.r.: Willem Min derhoud. Kornelis Simonse, Wil leboord Toutenhoofd. Izaak Ver- straate, Jan Dekker. Adriaan Ga- briëlse. Jan de Kam, Jan Hengst, Jakobus Lous. Tweede rij: Mientje Verhulst. Jo hanna Minderhoud. Maria Lie- vense Jd, Kornelia Minderhoud. Mientje Minderhoud. Sentina Lievense. Leuntje Dekker. Pietje Gabriëlse. Zittend: Apolonia van Rooijen K.D.. Maria Minderhoud W.D.. Apolonia van Rooijen K.P.D., Mientje Roelse, Willemina Hen- drikse, Elizabeth Minderhoud. Abigaël Simonse. Ook deze foto kunt u weer bestel len bij de redactie van dit blad. De foto kost ƒ7,50. U kunt betalen met cheques of met geld. Betaalt u met geld dan verplicht de PTT u de brief aan te tekenen. Cheques graag op naam van onze fotograaf rug. Het adres: De Faam-De Ruben Oreel. Dit knipsel svp Vlissingcr, Postbus 5017.4330 KA meezenden U krijgt het weer te- in Middelburg.

de Faam | 1984 | | pagina 7