9Q a 0 N <D O 7T NIEUWE SUBSIDIE REGELING VOOR PREMIEKOOP WONINGEN A EN B H g- as 5? VERKIEZINGEN o 14 4-11 april week ANWB KEURINGS- STAITION MIDDELBURG WERD TECHNOCENTRUM o 3 9Q<=! WW O a DE FAAM Woensdag 4 april 1984 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 9-14 april BESTEMMINGSPLAN LANGE GEERE E.O. W O Elf mensen leenden de nota "Eerste herziening globaal plan Reyersho- ve", 2 belangstellenden spraken hierop schrifte lijk in en 2 personen meldden zich als kandi daat-inspreker. Op het spreekuur was 1 inwoner aanwezig. De eerste in spraakfase is nu voorbij. De braderie wordt dit jaar gehouden van donderdag 14 tot en met zaterdag 16 juni. Gezien het succes in 1983 wordt ook ditmaal het thema "Middelburg Folklorestad" gehanteerd. Het evenement krijgt een extra feestelijk tintje, omdat het voor de tiende maal is dat in de Zeeuwse hoofdstad een braderie plaatsvindt. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" Culturele agenda voor april Verbeter uw eigen huis met subsidie Onderbewindstelling ter bescherming van meerderjarigen formulier om bezwaar tegen een huurverhoging te maken Aanvraagformulier kwijtschelding gemeentelijke belastingen. Voor de aanleg van de wijkverbin- dingsweg "Klarenbeek" was het nodig het kruispunt bij het abattoir op te breken. De daarbij vrijkomende grote brokken asfalt en fundering worden nu verwerkt in een "puinbreker". Het puin gebruikt men weer als fundering voor de nieuwe verbinding. Herge bruik van materiaal dus. Dit jaar kunt u weer naar de stembus voor het kiezen van de leden van het Europese parlement. Om precies te zijn kan dat op donderdag 14 juni a.s. De kandidaatstelling voor deze verkiezing vindt plaats in mei. U leest hierover meer in het rubriekje "In Woord en Beeld". Bij dit onderwerp wordt ook aangegeven dat de benodigde formulieren verkrijgbaar zijn bij de afdeling Bevolking c.a. van de gemeente. Het gaat daarbij om: de lijsten van kandidaten de verklaringen van bewilliging van de kandidaten in hun kandidaatstelling, de verklaringen over het niet-kandidaatstellen in een lidstaat van het Europese parlement en de machtigingen tot gebruik van de naam of aanduiding van de politieke groeperingen. De belanghebbenden zullen aan deze informatie voldoende hebben. Wilt u weten of u of een ander behoorlijk is opgenomen in het kiezersregister dan kan de afd. Bevolking u ook wederom kosteloos van dienst zijn. Een ieder heeft het recht burgemeester en wethouders om verbetering van het kiezersregister te vragen. Dat moet wel schriftelijk gebeuren. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten w.eten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen, maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Jachtschotel woensdag Boerenkool donderdag Macaroni vrijdag Braadworst, bietjes, aardappelen zaterdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen Burgemeester Peper van Rotterdam heeft op 7 maart j.l. in het ANWB keuringsstation aldaar de keuringsstations in Rotterdam, Middelburg en Breda omgedoopt in ANWB technocentra. Ook de heer Wolters, eerste burger van onze stad, was daarbij aanwezig. Het gaat hier niet alleen om een naamsverandering, maar be langrijker, een wijziging en uitbreiding van het aanbod van het diensten- en service pak ket. Naast de mogelijkheden uw auto, brom fiets, motor en caravan deskundig te laten in specteren is nu ook gratis technische informa tie, advies en bijstand te krijgen. Het laatste gericht op het oplossen van technische en eco nomische problemen van voertuigen en hulp middelen op het gebied van toerisme, recreatie en vervoer. Deze service-verlening kon voor heen alleen via het hoofdkantoor van de De overheid wil het kopen van een eigen huis voor u aantrekkelijker maken, vandaar dat op 1 januari jl. de oude subsidieregeling voor premiekoopwoningen is aangepast. Het nieuwe premiestelsel voor premie A-woningen houdt er bijvoorbeeld rekening mee dat uw inkomen niet meer groeit. In plaats van een steeds lager wordende premie (zoals bij de oude regeling) geeft het Rijk nu elk jaar een vaste bijdrage aan de eigenaar-bewoner. Financieel gezien geeft dat meer zekerheid. Het Rijk verdeelt de subsidie wel op zo'n manier dat mensen met een lager inkomen meer subsidie krijgen dan degenen die meer verdienen. Voorwaarde daarbij is dat de belastbare inkomens van de bewoners samen niet meer dan 42.500,- voor premie A of 70.000,- voor premie B bedragen. De inkomens van inwonende kinderen tellen daarbij niet mee. Verdient u echter meer dan 70.000,- of betaalt u vermogensbelasting, dan komt u niet in aanmerking voor een van de premies. Hieronder geven we in hoofdlijnen de nieuwe premie A- en B-regelingen weer. Premie A-koopwoningen Bij de premie A-koopwoningen geeft het Rijk u elk jaar een be drag van 5.500,- waarmee u de rente en aflossing van een deel van de hypotheek kunt betalen. Het Rijk lost dus een afgezonderd deel van uw hypotheek af. Hoe groot dit deel is, hangt af van uw (geza menlijk) belastbaar inkomen. Wanneer uw belastbaar inkomen bijvoorbeeld beneden de 32.500,- blijft, is deze bijdrage van het Rijk aan uw hypotheek 48.000,- Naar dit deel van de hypotheek heeft u dan èigenlijk geen omkijken meer. Het Rijk betaalt dit bedrag niet ineens, maar door elk jaar een premie van 5.500,- uit te keren. Hoe lang u deze jaarlijkse bijdrage krijgt, is niet alleen afhankelijk van de hoogte van de subsidie maar ook van de rente. Het Rijk betaalt namelijk ook de rente over het nog niet afgeloste gedeelte van het afgezonderde hypotheekdeel. Is de rente bijvoorbeeld 9%, dan is een hypotheekdeel van ƒ48.000,- ongeveer in 19 jaar afgelost. Door de vaste jaarlijkse bijdragen kun nen de hypotheeklasten ongeveer gelijk blijven. Ook nadat er geen premie meer wordt uitbetaald. U loopt in ieder geval minder finan ciële risico's bij rentestijgingen, omdat u eigenlijk alleen rente be taalt over dat deel van de hypot heek dat u zelf moet opbrengen. Bovendien kan het afgezonderde deel in sommige gevallen naar boven worden bijgesteld wanneer een inkomen volledig wegvalt. Natuurlijk komt niet iedere koper of huis in aanmerking voor de premie A-regeling. Deze geldt bij voorbeeld alleen voor nieuwe wo ningen waarvan de stichtingskos- ten (grond- en bouwkosten) niet hoger zijn dan 142.000,- in het westen van het land of groeiker nen en -steden en 132.000,- in de rest van het land. Wie meer ver dient dan ƒ42.000,- (gezamenlijk belastbaar inkomen) of een nieuw huis wil kopen dat meer kost dan de genoemde bedragen kan in aanmerking komen voor de pre mie B-regeling. Premie B-koopwoningen De subsidie van premie B- woningen is gekoppeld aan de stichtingskosten. Afhankelijk van de hoogte daarvan betaalt het Rijk twee, drie, vier of vijf jaar lang ƒ5.000,- aan premie. De subsidie is het hoogst wanneer de woning niet duurder is dan 132.000,-De stichtingskosten van premie-wo ningen in de regio 'Randstad' mo gen 10.000,- hoger uitvallen. Vijf jaar achtereen ontvangt u dan een vaste premie van 5.000,- Voor elke 10.000,- dat de woning duurder is, krijgt u steeds een bij drage minder. De stichtingskosten van premiekoop B-woningen mo gen niet hoger zijn dan 172.000,- 162.000,- Voor de duurste pre miekoop B-woningen krijgt u nog altijd twee maal de premie van 5.000,- Voorwaarde om in aan merking te komen voor premie B is dat u gezamenlijk niet meer ver dient dan 70.000,- Algemene voorwaarden Tot slot de algemene voorwaarden voor het verkrijgen van een pre mie A of B. - de koper of een van de kopers moet op de eerste bewonings- dag meerderjarig zijn (21 jaar of ouder, getrouwd, getrouwd geweest) - de overige kopers die niet zijn getrouwd moeten dan tenmin ste 18 jaar zijn - de koper(s) en hun partner mo gen niet zijn aangeslagen voor vermogensbelasting of een (ge zamenlijk) inkomen hebben van meer dan 70.000,- in het jaar voorafgaand aan het jaar waarin is besloten de subsidie voor de bouw van het huis toe te kennen. Brochure Dit artikel behandelt het nieuwe premiesysteem in vogelvlucht. Lang niet alle vragen zijn beant woord. Wanneer u meer informa tie wilt, kunt u de brochure 'Pre miekoopwoningen A en B, vast en zeker' afhalen bij de gemeente lijke voorlichtingswinkel, Stad huisstraat 2. Geopend van acht tot half één en van half twee tot vijf uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Lange Geere en omgeving gedeeltelijk goedgekeurd. Geen goedkeuring werd gegeven aan de voorschriften over de maximale binnenwaarden van geluidgevoelige ruimten in gebouwen. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan tot 9 april voor een ieder ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Alleen de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en degenen die op tijd bezwaren bij de gemeenteraad en Gedeputeerde Staten indienden, kunnen tot 9 april beroep instellen bij de Kroon. Dit geldt ook voor degenen die op tijd bezwaar indienden bij Gedeputeerde Staten tegen de wijziging die de gemeenteraad bij de vaststelling in het ter visie gelegde ontwerp-plan aanbracht en voor degenen die bezwaren heeft tegen onthouding van de goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Burgemeester en wethouders hebben besloten 1. op de kruising Heren- gracht/Volderijlaagte/Heren- brug de verplichting om te stoppen voor de streep op de Herengracht te laten vervallen. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. 2a het parkeerterrein Hof van Tange en de weg die daar naar toe leidt te sluiten voor voer tuigen die met of zonder lading hoger zijn dan 2 meter, b de geslotenverklaring van de weg naar het Hof van Tange voor vrachtauto's op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. 3. de ventweg aan het Karei Doormanplein tussen Naere- boutstraat en De Ruyterstraat aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. 4a de Kleine Werfstraat, de Ha- vendijkstraat, de Karelsgang, het Veersepad en het Oud Ar- nemuidsvoetpad tussen Oost- perkweg en Veersesingel aan te wijzen als woonerf, b het parkeerverbod op te heffen op het gedeelte van het Oud Arnemuidsvoetpad tussen Veersesingel en nr. 21. c het parkeerverbod aan beide zijden op het gedeelte van het Oud Arnemuidsvoetpad tussen nr. 21 en Oostperkweg op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. AANMELDING NIEUWE EMANCI- 1. PATIE-ACTIVITEITEN De afdeling Welzijnszaken van de ge- 2. meente Middelburg is bezig met het voorbereiden van het Welzijnsplan 1985 tot en met 1988. Tevens is een begin gemaakt met de samenstelling van het Welzijnsprogramma 1985. Belangrijke informatie voor organisaties en groe peringen op het gebied van emancipa tie-activiteiten die nog niet eerder een subsidie ontvingen of door de gemeente zijn aangeschreven. Zij kunnen nu voor 15 april a.s. hun verlangens ken baar maken aan de al eerder genoemde afdeling Welzijnszaken, Stadhuis straat 2. Nadere gegevens zijn daar natuurlijk ook te verkrijgen. Het tele foonnummer is (01180-) 26251, toestel 348. Na aanmelding van nieuwe eman cipatieactiviteiten wordt bezien of deze voor opname en honorering in het Welzijnsplan/Welzijnsprogramma in aanmerking kunnen komen. COLLECTEN Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om in de komende pe riode een huis-aan-huis collecte te houden: m ANWB in Den Haag worden verkregen. De genoemde technocentra zijn inmiddels voor zien van zeer uitgebreide documentatie. Voor leden kosteloos af te halen. Zo zijn bijvoorbeeld aanwezig: verslagen van jngeveer 100 autotes ten, 50 caravan testen, 50 vouwwagen testen en diverse warenonderzoeken van onder meer banden en valhelmen. En er is nog veel meer informatie. Het Middelburgse ANWB techno centrum is te vinden op het industrieterrein "Arnestein". Men vindt daar een medewerker die speciaal belast is met technische voorlich ting en een medewerker die de leden behulp zaam kan zijn bij geschillen, lak- en schade expertises en gecompliceerde problemen op voertechnisch gebied. 7 sn PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg/ Sandberglaan Rijbaanversmalling AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Reconstructie In uitvoering Kon. Ned. Ver. EHBO t/m zaterdag 7 april 2. Ned. Hartstichting van maandag 9 t/m zaterdag 14 april Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Ook als gewerkt wordt met collecte zakjes moeten deze verzameld worden in verzgelde collectebussen. Collectan ten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moe ten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. AANVRAAG HINDERWETVER GUNNING Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - De heer M. Weststrate, Sandberg laan 12 voor een fruitbedrijf aan de Sandberglaan 12. Hoorzitting -op verzoek- mogelijk tot 8 april. Schriftelijke bezwaren mogelijk tot 15 april. Tijdens de openbare zitting kan men met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen van gedachten wis selen. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. De aanvraag en bijbehorende stukken liggen tot het einde van de beroepster mijn iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond) en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. Het stellen van kandidaten voor de verkiezing van de leden voor het Europese Parlement gebeurt op woensdag 2 mei a.s. Op die dag kunnen tussen 9.00 en 17.00 uur de lijsten van kandidaten worden ingeleverd bij de Kiesraad, min. van Binnenlandse Zaken in Den Haag. De afd. Bevolking c.a. heeft alle formulieren. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5