GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 19 MAART A.S. Ea NM 2 m O "O Q. CD CP &L CD 14 - 21 maart CD o CD o CD CD (0 8" O CD 3 3 CTQ l 1 Bouwmarkt op industrieterrein Arnestein Voorbereidingsbesluit Ramsburg NIEUWE MAATREGELEN Vanaf het moment dat in Middelburg het graveren van fietsen gaat begin nen, kunt u in deze ru briek lezen in welke straat/buurt men aan het werk is. Werp dus de ko mende weken even een blik in deze rechterbene denhoek van de voorlich tingspagina. De eerste herziening van het globale bestemmingsplan "Reyershove" is nog tot 28 maart in de voorlichtings/inspraak- - fase. Het gaat hier in hoofdzaak om het aanpassen van de voorschriften. De beschrijving die bij het plan behoort is voor een ieder te leen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan(nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Townhall - College van burgemeester en wethouders (herdruk) - Gemeenteraad (herdruk) - Een baan in het buitenland - Europa van nu - Europa van u Miniatuur Walcheren krijgt een nieu we toegang. En wel aan het plantsoen bij het Molenwater, tegenover de mu ziektent. Naar verwachting wordt de ingang onder meer gemarkeerd met een aantal bloembakken. Het is één van. de maatregelen om deze bekende attr actie weer tot een trekpleister van for maat te maken. Woensdag 14 maart 1984 DE FAAM Wanneer u in de gelegenheid bentmoet u echt eens een bezoek brengen aan een vergadering van de gemeenteraad. Dat kan al heel binnenkort. Men komt namelijk maandag 19 maart om 14.00 uur weer in de raadzaal van het Middelburgse stadhuis bijeen. Tijdens zo'n zitting kunt u vanaf de publieke tribune dit politieke gebeuren uitmuntend volgen. Zeker nu de geluidsinstallatie is vernieuwd. U kunt er verzekerd van zijn dat de raadsleden uw belangstelling voor hun werk zeer op prijs stellenUiteindelijk vertegenwoordigen ze toch u als burger van onze stad. Het hoofdartikel deze week geeft beknopt aan welke onderwerpen behandeld zullen worden. De volledige voorstellen met eventueel bijbehorende stukken kunt u lezen in de voorlichtingswinkel. Nadere informatie over de gang van zaken geeft men u daar ook graag. Wilt u met een groep naar de raadsvergadering komendan vragen wij om praktische redenen clit even te melden. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt ziendan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het "Plan van uitbreiding in hoofdzaak" om de vestiging mogelijk te maken van een bouwmarkt aan de Grenadierweg 19. Het bouwplan en het schetsplan liggen tot 16 maart ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Schriftelijke bezwaren kunnen tot dezelfde datum worden ingediend bij het college van b. en w. De gemeenteraad heeft besloten te verklaren dat voor een gedeelte van het industrieterrein Ramsburg een bestemmingsplan wordt voorbereid. Dit besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. AANMELDING VOOR HET NIEUWE WELZIJNSPLAN EN -PROGRAMMA De gemeentelijke afdeling Welzijnsza ken is met de voorbereiding van een nieuw op te stellen welzijnsplan 1985 t/m 1988 gestart. Ook is een begin ge maakt met de samenstelling van het welzijnsprogramma 1985. Om te kun nen beoordelen of nieuwe activiteiten voor opname en honorering in dit plan en programma in aanmerking komen, dienen organisaties en groeperingen die niet in het welzijnsplan '81-'84 zijn opgenomen en/of volgens het ont- werp-welzijnsprogramma 1984 geen subsidie ontvangen hun verlangens voor 17 maart a.s. kenbaar, te maken. Er wordt op gewezen dat ook de activitei ten die tot de werkvorm maatschappe lijke dienstverlening en het gecoördi neerd bejaardenwerk behoren onder het nieuwe welzijnsplan en -program ma gaan vallen. Aanmelding én infor matie bij de afdeling Welzijnszaken, Stadhuisstraat 2, tel. (01180)-26251. HERKEURING MATEN, GEWICH TEN, MEETWERKTUIGEN De herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor de gehele ge meente Middelburg wordt gehouden in Wijkcentrum "Het Zuiderbaken", Rentmeesterlaan 245 op: woensdag 14 maart (vandaag) van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. donderdag 15 maart van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. vrijdag 16 maart van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur. Opening Vaststellen notulen vergadering 28 en 30 november en 2 en 6 december 1983 Vaststellen notulen vergadering 19 december 1983 Vaststellen notulen vergadering 23 januari 1984 84-93 Mededelingen en ingekomen stukken 84-92 Beroepschrift van T. Ruiten tegen weigering ontheffing artikel APV voor het plaatsen van een (se mipermanent visverkooppunt. De heer T. Ruiten in Middelburg heeft gevraagd een standplaats voor de ver koop van (warme)vis te mogen inne men op de Londensekaai of de Ko- ningsbrug. Hiervoor is een ontheffing van het gestelde in artikel 32 van de Algemene Politie Verordening (APV) nodig. Deze werd door het college van b. en w. geweigerd. De betrokkene heeft hiertegen een beroep ingesteld bij de gemeenteraad. De commissie Be zwaar- en Beroepschriften heeft in middels geadviseerd dit ongegrond te verklaren. Wel werd gevraagd te be zien of de heer Ruiten in aanmerking zou kunnen komen voor een ventver gunning of een standplaats op de weekmarkt. De huidige mogelijkheden voor het bedrijven van ambulante handel zijn nu aan hem kenbaar ge maakt. Voorstel: het beroepschrift on gegrond verklaren. 84-103 Vernieuwen riolering Penning- hoek en gedeelte Simpelhuisstraat. Dit jaar kan de riolering worden ver nieuwd in het gedeelte van de Pen- ninghoek vanaf de Sint Sebastiaan- straat tot aan de Simpelhuisstraat. Hetzelfde geldt voor het gedeelte Pen- ninghoek tot Wijngaardstraat. In dit gebied liggen nog 240 jaar oude riolen. Voorstel: het benodigde krediet verle nen. 84-104 Krediet voor "afbouw parkeer kelder-gebied" in Geere. Men streeft ernaar de parkeerkelder in het Geere- gebied per 1 juni a.s. in gebruik te ne men. De toegangen voor auto's en voetgangers dienen dan ook gereed te zijn. Aan het eind van dit jaar zullen de winkels en woningen daar worden op geleverd. Op dat moment zullen de no dige definitieve bestratings-en riole ringswerken moeten zijn afgerond. Verder is nog wat aankleding van het gebied noodzakelijk. Voorstel: een krediet beschikbaar stellen voor de af- bouwwerkzaamheden. 84-115 Beginseluitspraken over kabel televisie. Het Dagelijks Bestuur van de gemeente is van mening dat in Mid delburg een kabelnet aangelegd kan worden. Men vindt dat verantwoord omdat nu de programma's van de Duitse omroepen via dit systeem op de beeldbuis kunnen worden gebracht. De gemeente zal als machtigingshouder moeten optreden, terwijl de exploitatie in handen zal komen bij de N.V. Case- ma of de B.V. Zekatel. Bij beide be drijven wil het college offerte vragen. Binnen het gehele machtigingsgebied wordt per aansluiting gedacht aan één eenheidsbrief. Aansluiting op het ka belnet gebeurt in principe op basis van vrijwilligheid. Wel wordt een aantal keuze-mogelijkheden aangegeven. Voorstel: besluiten tot het boven staande. 84-119 Kermisopenstelling. Dit voorstel werd reeds behandeld in de raadsvergadering van 20 februari j.l. Burgemeester en Wethouders advi seerden hierin de kermis voortaan ook op vrijdagavond open te stellen. De fractie van de WD liet door middel van een wijzigingsvoorstel weten voorstander te zijn van kermis op zon dagmiddag. En dat vanaf 16.00 uur. Bij stemming hierover bleken 12 raadsle den voor en 12 tegen. Het is daarom dat het geheel opnieuw moet worden be handeld. 84-107 Uitgifte van gronden door mid del van verkoop of erfpacht op vrij willige basis. De gemeenteraad heeft in juni 1983 de Algemene bepalingen voor de uitgifte in erfpacht van gronden de gemeente Middelburg vastgesteld. De fractie van het CDA stelde daarbij voor de erf pachter te verplichten de gemeente te vrijwaren voor alle kosten en schaden, die voortvloeien uit verontreiniging van de erfpachtgrond met milieuve rontreinigende stoffen. Een wijzi gingsvoorstel dat werd aangehouden. Tevens werd gevraagd te voorkomen dat de erfpachter aansprakelijk wordt gesteld voor verontreiniging die al in de bodem aanwezig was voordat het PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg/ Sandberglaan Rijbaanversmalling 2. Naereboutstraat Tussen de Lange vieleweg en Lange vielesingel afge sloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Reconstruc tie Herbestra ting perceel in gebruik werd genomen. Het college vindt inmiddels dat een milieu bepaling in de Algemene bepalingen kan worden opgenomen. Verder is al vast komen te staan dat de "grondre gels 1983" gewijzigd moeten worden. Voorstel: besluiten tot de wijzigingen zoals in het pré-advies aangegeven. 84-94 Krediet voor aanschaf tafels en stoelen t.b.v. De Schouwburg. De Schouwburg beschikt voor evene menten buiten de toneelzaal over 500 stoelen, waarvan een aantal dringend aan vervanging toe is. Voor hetzelfde doel heeft men 78 tafels ter beschik king, hetgeen een te laag aantal is. Het is daarom dat men wil komen tot de aanschaf van 20 tafels met houten blad, 40 stapelbare stoelen en 7 trapezium tafels. Voorstel: een krediet van 10.138,- beschikbaar stellen. 84-117 Beschikbaarstellen van een krediet ad 136.000,— ten behoeve van het realiseren van een mini-theater in het pand Verwerijstraat 53. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-106 Invulling Vitrite-terrein. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-102 Vaststellen exploitatie-opzet Reijershove II/III. In aansluiting op Reijershove 1 is nu voor het gebied Spinhuisweg-Staten- laan-Reijersweg een stedebouwkundig plan gemaakt. Daarbij is rekening ge houden met een sobere en doelmatige inrichting van het geheel. De financiële gevolgen van dit ontwerp-bestem- mingsplan zijn verwerkt in de exploi tatie-opzet Reijershove II/III van 20 januari j.l. Voorstel: de exploitatie-op zet vaststellen en een krediet van 251.125,- verlenen voor plan-en ap paraatskosten. 84-90 Invoering Financiële-Verhou- dingswet 1984 De nieuwe Financiële-Verhoudings- wet is met ingang van het uitkerings jaar 1984 in werking getreden. Voor de gemeente levert dat extra geld op. Hoe dat besteed zou kunnen worden staat in het ontwerp-voorstel aangegeven. Hiermee komt men de toezegging na die tijdens de behandeling van het Be zuinigingsplan 1984-1987 aan de ge meenteraad werd gedaan. Voorstel: conform het voorstel besluiten. 84-85 Controle geldelijk beheer en boekhouding. In verband met het opheffen van de gemeentelijke Accountantsdienst per 1 juli a.s. vindt een aansluiting plaats bij het Centraal bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de VNG. De regels voor het controleren van het geldelijk beheer en de boekhouding dienen nu aangepast aan de nieuwe si tuatie. Het feit dat enkele takken van dienst zijn opgeheven of zijn samenge voegd kan gelijktijdig in het geheel worden verwerkt. Voorstel: een nieu we verordening vaststellen. 84-108 t/m Vaststelling 66e en 67e be grotingswijziging 1983, 13e t/m 17e be grotingswijziging 1984. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-105 Wijziging Verordening Algeme ne Subsidievoorwaarden en Algemene subsidieverordening Sociaal-Cultureel Werk en Maatschappelijke Hulp- en Dienstverlening aan jongeren en jong volwassenen. De wijziging van de verordeningen moet gebeuren in verband met het op heffen van de Gemeentelijke Accoun tantsdienst per 1 juli a.s. Voorstel: de wijziging(en) vaststellen. 84-116 Wijziging van het Welzijnsplan 1981-1984 en vaststelling van het Wel zijnsprogramma 1984. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-95 Vorming openbare basisscholen op grond van de Overgangswet Basi sonderwijs. De Wet op het Basisonderwijs zal op 1 augustus 1985 in werking treden. Vooruitlopend hierop is met ingang van vorige maand de Overgangswet Basisonderwijs (OWBO) van kracht geworden. Op basis hiervan willen burgemeester en wethouders 13 (open- bare)basisscholen gaan vormen. En wel per 1 augustus 1985. In het voorstel wordt aangegeven om welke samen voeging van kleuter en lagere scholen het gaat. Voorstel: besluiten dat het aantal bestaande en te vormen basis scholen voorziet in voldoende gelegen heid tot het volgen van openbaar on derwijs. 84-91 Medewerking vervangen meubi lair kleuterschool De Schaapskooi. Het meubilair van de kleuterschool De Schaapskooi (reform) aan het Zand- dorp is al zo'n 17 jaar oud en inmiddels versleten. Om de schoolmeubelen te kunnen vervangen heeft het bestuur van de Vereniging tot het verstrekken van Onderwijs op Gereformeerde Grondslag in Middelburg het gemeen tebestuur om medewerking gevraagd. Voorstel: deze verlenen. 84-96 Medewerking voor aanschaffen groot gymnastiekmateriaal en een zandbakafdekking t.b.v. kleuterschool De Wigwam. De p.c. kleuterschool De Wigwam wordt in de loop van dit jaar gehuisvest in het gebouw van de lagere Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool. Ook de zandbak zal men naar de nieuwe loca tie overbrengen. Het schoolbestuur wil wel graag komen tot een afdekking hiervan. Verder wordt medewerking gevraagd voor het kopen van groot gymnastiekmateriaal t.b.v. de motori sche ondersteuning van de kleuters. Voorstel: de medewerking verlenen. 84-97 Krediet voor buitenzonwering t.b.v. De Buitenhoveschool. De aan de zonzijde gelegen leslokalen, aula en hoofdenkamer van de lagere p.c. Buitenhoveschool kunnen van buitenzonwering worden voorzien. De gemeenteraad zegde daarvoor in au gustus 1983 de benodigde medewerking toe. Het schoolbestuur vraagt nu om geld voor de aanschaf en het aanbren gen van de schermen. Voorstel: een krediet van 20.728,- verlenen. 84-98 Medewerking voor afkitten ra men De Griffioenschool. De ruiten van de lagere p.c. lagere Griffioenschool zijn met voegkit be vestigd in aluminium raamkozijnen. Deze kit is gekrompen, waardoor nu regenwater naar binnen kan lopen. Het is gewenst de ramen opnieuw te kitten. Voorstel: medewerking verlenen. 84-991 Medewerking voor diverse aan schaffingen t.b.v. de Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool. Het bestuur van de p.c. lagere Jhr.Mr. A.F.C. de Casembrootschool heeft me dewerking gevraagd voor het vervan gen van schoolborden, het aanvullen van het meubilair in gemeenschaps ruimte en personeelskamer en het aanschaffen van benodigdheden voor het handvaardigheidslokaal. Het ver zoek heeft ten dele te maken met de Burgemeester en wethouders hebben besloten 1. op de kruising Heren gracht/Volderijlaagte/Heren- berg de verplichting om te stoppen voor de streep op de Herengracht te laten vervallen. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. 2a.het parkeerterrein Hof van Tange en de weg die daar naar toe leidt te sluiten voor voer tuigen die met of zonder lading hoger zijn dan 2 meter, b. de geslotenverklaring van de weg naar het Hof van Tange voor vrachtauto's op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. 3. de ventweg aan het Karei Doormanplein tussen Naere boutstraat en De Ruyterstraat aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. 4a.de Kleine Werfstraat, de Ha- vendijkstraat, de Karelsgang, het Veersepad en het Oud Ar- nemuidsvoetpad tussen Oost- perkweg en Veersesingel aan te wijzen als woonerf. b. het parkeerverbod op te heffen op het gedeelte van het Oud Arnemuidsvoetpad tussen Veersesingel en nr. 21. c. het parkeerverbod aan beide zijden op het gedeelte van het Oud Arnemuidsvoetpad tussen nr. 21 en Oostperkweg op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 14 april. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin en sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middel burg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuis straat 2. verbouwing van de school i.v.m. de huisvesting van de kleuterschool De Wigwam. Voorstel: de medewerking verlenen. 84-100 Verstrekken in rekening-cou rant van 40.000,- ten behoeve van de school voor speciaal onderwijs (Z.M.O.K.). Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-101 Krediet derde fase renovatie schoolgebouw Sint Pieterstraat 25. De derde fase van het verbouwings plan voor het schoolgebouw Sint Pie terstraat 25 dient zich aan. Het gaat .daarbij in hoofdzaak om het vernieu wen van de jongens- en meisjestoilet ten, de gangen en hal en de vernieu wing van negen leslokalen. Voorstel: het benodigde krediet verlenen. 84-118 Concert Residentie Bachkoor en Utrechts Symphonie Orkest. Bij het samenstellen van dezë^agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. Rondvraag. Sluiting. If In de voorlichtingswinkel van de gemeente is een hoekje ingericht voor de nog lopende Inspraakprojecten Het plan voor het asfalteren/herinrichten van de kaaien is er daar één van. Tot en met woensdag 21 maart kan men de ingekleurde tekening nog bekijkenschriftelijk reageren of zich melden als inspreker. AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering 1 1 1 i i BIB Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5