W a <D N <D (D 7T VRIJWILLIGERS GEVRAAGD VOOR TWEE SAMENWER- KINGS PROJECTEN |t Hf 8" <D 2*5 SI 2® O Q. ÖT 8L 5' 10 7-14 maart week HERKEUREN VAN MATEN, GEWICHTEN EN MEETWERKTUI GEN WW O DE FAAM Woensdag 7 maart 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 13-17 maart BOUWMARKT OP INDUSTRIETERREIN ARNESTEIN BESTEMMINGSPLAN KOUSTEENSEDIJK E.O. NIEUWE MAATREGELEN <p (fp G" jgfi Éll Om de kleuterschool "Poppenburg" te kunnen huisvesten in het gebouw van de Prins Willem Al- exanderschool aan de Noordweg 442 is een aan tal (bouwkundige) voor zieningen nodig. De ge meenteraad verleende het schoolbestuur het beno digde krediet. De Naereboutstraat, tassen Langevieleweg en Langevielesingel wordt op dit moment herstraat. De stoepen aan de twee laatstgenoemde wegen trekt men daarbij door. Ten hoogte van de brandgangen aan de Naereboutstraat 1 en 2 wordt een wegversmalling aangebracht. Dit om sluipverkeer en snel rijden tegen te gaan. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" - Culturele agenda voor maart - Vluchtelingenwerk Nederland - Studiemogelijkheden in het erkend schriftelijk onderwijs - Planologische kernbeslissingen - Migrainekrant f 1 j l 1 De Middelburgse parkeercontroleurs lopen vanaf vorige week in een nieuw kostuum. Het jasje is nu donkerblauw met een bijpassende grijs/blauwe broek. Daarbij wordt eën wit over hemd gedragen. De pet is gelijk uitge voerd als die van de collega's van de gemeentepolitie. De vier heren zijn in hun sas met het pak. De voorlichtingsfase van en het werven van kandidaatinsprekers voor het ontwerp-bestemmingsplan Verpleeghuis Walcherseweg" is afgerond. In het rubriekje "In Woord en Beeld" vindt u kort weergegeven op welke wijze door met name de omwonenden van de mogelijkheden tot nadere informatieinspraak gebruik is gemaakt. De belanghebbenden ontvangen binnenkort bericht van burgemeester en wethouders over het vervolg van de procedure. De plannen voor het asfalteren/herinrichten van de kaaien en de eerste wijziging van het globale bestemmingsplan "Rey er shove" zijn nu nog actueel en te zien in de gemeentelijke voorlichtingswinkel. In sdtnenwerking met de gemeente heeft het Buro Baan lozen Service twee projecten opgezet, waarbij het in de bedoeling ligt mensen zonder werk zinvol in te zetten. En dat met behoud van uitkering. Waar het precies om gaat kunt u deze weken lezen in het hoofdartikel. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoigen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Rundvlees, spruiten, aardappelen woensdag boerenkool, worst, aardappelen donderdag hamburger, appeltjes, aardappelen vrijdag karbonade, spinazie, aardappelen zaterdag bami Maten en meetwerktuigen die zijn voorzien van het jaartalmerk 81 of later behoeven niet meer herkeurd te worden. Zijn ze daarvoor gestempeld dan is dit jaar nog éénmaal herij king nodig. Het herkeuren van gewichten blijft verplicht. Wel zal een herijkperiode van vier jaar gaan gelden. De gebruikers van gewichten en de daarvoor nog in aanmerking komende maten en meetwerktuigen moeten hun mate riaal voor 1 januari a.s. laten stempelen met het jaartal 84, gevat in een vierkant of zeshoek. Dat kan iedere woensdag tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 16.00 uur bij het IJkkantoor, Hugo de Grootplein 1 in Dordrecht. Maar om ^llll Middelburgers kunnen binnenkort hun fiets laten merken in het kader van de fiets-graveer-actie. En op het gebied van het milieu worden de inwoners van onze stad opgeroepen hun chemische huishoudelijke afvalstoffen apart in te leveren. Twee samenwerkingsprojecten waarbij de Politie, Gemeentewerken en vrijwilligers nauw zijn betrokken. Om het geheel te laten slagen zijn de organisatoren nog op zoek naar een aantal enthousiaste vrijwilligers. Gedacht wordt aan personen die werkloos zijn en zich met behoud van hun uitkering willen inzetten voor het onderstaand omschreven werk. Fiets-graveer-project In het kader van de actie 'bestrij ding diefstal rijwielen' start deze maand het graveren van fietsen in onze stad. Dit project is opgezet door de gemeentepolitie Middel burg en wordt uitgevoerd in sa menwerking met vrijwilligers van het Buro Baanlozen Service. Het graveren komt er op neer dat elke- fiets wordt voorzien van de post code en huisnummer van de eige naar. De combinatie van cijfers en letters wordt aangebracht in de stang vlak onder het zadel. Voor dit werk komt een omgebouwde bus naar de diverse scholen en wijken. Binnenkort kunt u in onze rubriek "In Woord en Beeld" lezen waar de bus staat en welke groe pen er dan gebruik van kunnen maken. Registratie Vorig jaar kwamen er in de Zeeuwse hoofdstad 870 aangiften van vermiste fietsen bij de politie binnen. Vandaar dat naast het merken ook het registreren van rijwielen geen luxe is. Na het gra veren wordt daarom een fiets-re- gistratie-kaart overhandigd. Hierop kan men de specifieke kenmerken van de fiets zoals: soort, kleur, merk, nummer e.d. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het "Plan van uitbreiding in hoofdzaak" om de vestiging mogelijk te maken van een bouwmarkt aan de Grenadierweg 19. Het bouwplan en het schetsplan liggen tot 16 maart ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Schriftelijke bezwaren kunnen tot dezelfde datum worden ingediend bij het college van b. en w. Het bestemmingsplan Kousteensedijk e.o. werd door de gemeenteraad op 20 februari j.l. vastgesteld volgens het ter inzage gelegde ontwerp-bestemmingsplan. Dit vastgestelde plan ligt nu op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage tot 2 april. Tijdens deze periode kunnen alleen degenen die op tijd bezwaren tegen het ontwerp-plan indienden bij de gemeenteraad, beroep instellen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Burgemeester en hébben besloten wethouders vastleggen. Met zo'n goed inge vulde registratiekaart kunt u in geval van diefstal een duidelijke aangifte doen. U vergroot er de kans mee. dat u uw fiets terug krijgt. Bewaar de kaart daarom zorgvuldig. Vrijwilligers Om de fiets-graveer-actie in onze stad te laten slagen is er op korte termijn behoefte aan enthousiaste vrijwilligers. Te denken valt aan baanlozen, VUT-ters en WAO-ers. De werkzaamheden worden ver richt met behoud van uitkering. Degenen die interesse hebben kunnen van te voren afspreken hoeveel tijd zij per week wan dit werk willen besteden. Voor nadere informatie en/of aanmelding kan men contact opnemen met de ge meentepolitie van Middelburg, Achter de Houttuinen 10. Van maandag tot en met vrijdag tussen negen en vijf uur telefonisch be reikbaar onder nummer 27251, of met Buro Baanlozen Service aan de Dam 59. Telefoon 35790 (dinsdag en donderdag van 10.00 tot 16.00 uur). Nu we het toch over vrijwil ligers hebben komen we nog even terug op een oproep van de vorige week. Ophaaldienst milieu-schadelijke stoffen. De volgende maand start een aan tal vrijwilligers, in samenwerking met de dienst Gemeentewerken een ophaaldienst voor alle stoffen die schade kunnen veroorzaken aan ons milieu. Het gaat hier om een proeï van drie maanden. Daarna wordt onderzocht of dit project voortgezet kan worden. Het is de bedoeling om voorlopig te beginnen in de wijken Griffioen I en II, Stromenwijk I en II en het Zanddorp. Voor dit werk - één dag per week - worden zij gevraagd die werkloos zijn en interesse hebben voor milieu-zaken. Be langstelling? Neem dan even con tact op met 35790 (project milieu ophaaldienst). De gemeente zorgt voor werkkleding, (hand) schoe nen en de verzekering. Ga verstandig om met afval Verstandig omgaan met afval is een noodzaak geworden binnen onze samenleving. De gigantische hoeveelheden afval die we met z'n allen produceren, kunnen niet on beperkt gestort of verbrand wor den. Het inzamelen van papier en glas is al heel normaal. Er zijn echter ook chemische afvalstoffen in de huishouding die schadelijk zijn voor het milieu. Nu gaan deze schadelijke stoffen veelal mee met de grote afvalstroom naar de stortplaatsen of verdwijnen ge ruisloos in het riool en/of bodem. Daar moet verandering in komen, want één liter motorolie kan 10.000 liter drinkwater verontreinigen. Het is dus zinvol om ook de klein ste hoeveelheid apart te houden. Schadelijke afvalstoffen We kunnen voorkomen dat onze chemische afvalstoffen in het mi lieu terechtkomen door ze apart te houden. Richt een veilige plek in. in uw schuurtje of berging waar u uw oude verf, gebruikte verdun ner, afgewerkte olie, fotochemica- liën, oude medicijnen, bestrij dingsmiddelen, batterijen e.d. tij delijk opbergt. Werk mee aan een schoner milieu. Ook degenen die niet in de eerder genoemde wijken wonen en toch hun chemische afval willen aan bieden kunnen hiervoor een af spraak maken met de dienst Ge meentewerken. Telefoon 27751. 1. een aangegeven parkeervak voor Bree 49 aan te wijzen als parkeerplaats voor vergun ninghouder mw. J.C. Brink. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn belang is ge troffen tot 31 maart een be zwaarschrift indienen bij het col lege van b. en w. 2. het parkeerverbod aan de noordoostelijke zijde van de M. de la Palmastraat op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 24 maart. 3. aan de westzijde van het ge deelte van de Baarsjesstraat tussen de Poelendaeleweg en nr. 46 hét parkeren te verbie den. Kroonberoep mogelijk tot 24 maart. Een beroepsschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuis straat 2. C O LLECTE Door burgemeester en wethouders is aan het Rheumafonds toestemming verleend om van maandag 12 t/m za terdag 17 maart een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde col lectebussen. BESCHIKKING HINDERWET B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de firma Schipper en Kriekaart Staalbouw BV, Kleverskerkseweg 69 voor een machineconstructie- werkplaats aan de Kleverskerkse weg 69. Indienen beroepschrift mo gelijk tot 16 maart. Een beroepschrift kan worden inge diend door de aanvrager, door de be trokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor ide tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift moet worden gericht het allemaal wat gemakkelijker te maken en reizen te voorkomen houdt men deze maand een zitting in het wijkcentrum "Zuiderbaken" aan de Rentmeesterlaan 245 in Middelburg. Op woensdag 14 maart van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur, op donderdag 15 maart van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur en tenslotte op vrijdag 16 maart vqn 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur. De herijkplichti- gen-voor zover bekend-in Middelburg, Nieuw en Sint Joosland en Sint Laurens hebben van de dienst van het IJkwezen een oproep ont vangen voor het laten herkeuren van maten, gewichten en meetwerktuigen. Ook zonder dit bericht blijft de verplichting tot herkeuring bestaan. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg/ Sandberglaan Rijbaanversmalling 2. Naereboutstraat Tussen de Lange vieleweg en Lange vielesingel afge sloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Reconstructie In uitvoering Herbestrating In uitvoering aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bes tuur, Kneuterdijk 22, 2514 EK 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. AANMELDING VOOR HET NIEUWE WELZIJNSPLAN EN -PROGRAMMA De gemeentelijke afdeling Welzijnsza ken is met de voorbereiding van een nieuw op te stellen welzijnsplan 1985 t/m 1988 gestart. Ook is een begin ge maakt met de samenstelling van het welzijnsprogramma 1985. Om te kun nen beoordelen of nieuwe activiteiten voor opname en honorering in dit plan en programma in aanmerking komen, dienen organisaties en groeperingen die niet in het welzijnsplan '81-'84 zijn opgenomen en/of volgens het ont- werp-welzijnsprogramma 1984 geen subsidie ontvangen hun verlangens voor 17 maart a.s. kenbaar te maken. Er wordt op gewezen dat ook de activitei ten die tot de werkvorm maatschappe lijke dienstverlening en het gecoördi neerd bejaardenwerk behoren onder het nieuwe welzijnsplan en -program ma gaan vallen. Aanmelding en infor matie bij de afdeling Welzijnszaken, Stadhuisstraat 2, tel. (01180)-26251. LOZINGSVERORDENING RIOLE RING Door de gemeenteraad is een nieuwe "lozingsverordening riolering" vast gesteld. De verordening bevat algeme ne regels over de bescherming van het rioolstelsel en het tegengaan van ge vaar of stank als gevolg van in het riool gekomen stoffen. Ook heeft de veror dening tot doel verontreiniging van het oppervlaktewater tegen te gaan en te voorkomen door een vergunningstelsel voor zwaardere vervuilers in te voeren. Bij de afd. Algemene Zaken op de be gane grond in het stadhuis ligt de ve rordening die op 1 maart in werking is getreden, tot 23 mei ter inzage. Zes schriftelijke reacties kwamen binnen op het ontwerp-bestemmingsplan "Verpleeghuis Walcherseweg". Als k andidaat - inspreker meldden zich l 7 belanghebbenden en drie mensen maakten gebruik van de mogelijkheid een gesprek te hebben met twee opstellers van het plan. Tien nota's werden in bruikleen uitgegeven. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5