9Q a N O HERZIENING GLOBAAL PLAN "REYERSHOVE" IN DE INSPRAAK 0 i. ww er &3 Sïï O -O <D 9 29 febr. - 7 maart week OPENBARE VERGADERING EN IN MAART DE FAAM Woensdag 29 februari 1984 MENU 'TAFELTJE DEKJE' week 5-10 maart EEN WONING VOOR JE GELD KIEZEN WONINGBOUW IN NEDERLAND NIEUWE MAATREGELEN li Olie mag niet verdwijnen in de bodem. Deze stof is namelijk schadelijk voor het milieu. Ondergrondse ongebruikte olietanks moeten daarom worden geleegd. Het gemeentelijk bureau Milieu, telefoon 27751, toestel 34 wil u daar graag bij helpen. Binnenkort wordt gestart met het ophalen van chemisch afval in twee wijken van onze stad. Voor dit werk -min. één dag in de week- worden vrijwilligers opgeroepen. Zij die werkloos zijn en bereid dit werk met behoud van een uitkering te doen kunnen bellen met 35790 (project Milieu-ophaaldienst). Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" - Isolatie door middel van dubbelglas of voorzetramen - Isolatie van muren - Isolatie van daken - Isolatie van vloeren - Isolatie: wat doen we zelf? o. Het 'Project Mensen Zonder Baan' is op 1 maart opgeheven. Het onderdeel Vrijwilligersvacaturebank wordt ech ter voortgezet in het pand Dam 59. Geopend op dinsdag en donderdag tussen tien en vier uur. Telefoon 35790. De klein-onderhoudsdienst zetelt daar ook en er is een informatiekrant ver krijgbaar. In samenwerking met Gemeentewerken start in april een aantal vrijwilligers met een ophaaldienst voor alle stoffen die schade kunnen veroorzaken aan het milieu. Men wil voorlopig gaan proef draaien in de wijken Griffioen I en II en Stromenwijk I, waarbij het Zanddorp. Na drie maanden zal bekeken worden of het project kan worden voortgezet. In de proefwijken wordt een folder verspreid waarin de gang van zaken wordt uiteengezet. Mensen die buiten de genoemde gebieden wonen en afvalstoffen hebben aan te bieden kunnen dit melden bij de dienst Gemeentewerken aan de Vlissingsestraat 21. Tel. (01180)27751. Het komt dan best in orde. Mensen zonder werk, die geïnteresseerd zijn in milieu-zaken en met name in de ophaaldienst adviseren wij even het rubriekje In Woord en Beeldelders op deze voorlichtingspagina te lezen. Het hoofdartikel gaat weer over een bestemmingsplan dat gereed is voor de inspraak. Wij hadden u dat al aangekondigd. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen 2,01 gen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag Capucijners, spek, uien woensdag Jachtschotel donderdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen vrijdag Kabeljouw, bietjes, aardappelen zaterdag Spaghetti - Commissie Gemeentewerken, maandag 5 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 8 om 16.15 uur. Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, vrijdag 9 om 16.00 uur. Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Comuissie Onderwijs, maandag 12 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht). - Commissie Financiën, dinsdag 13 om 16.00 uur. Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie Openbare Orde en Veiligheid, dinsdag 13 om 16.00 uur. Secr. de heer J.J. v/d Meijden (spreekrecht). - Commissie Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting en Stadsvernieuwing, woensdag 14 om 19.30 uur. Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) De gemeenteraad heeft in augustus 1978 het globale bestemmingsplan "Reyershove" vastgesteld. Een twee jaar later verleende Gedeputeerde Staten van Zeeland de vereiste goedkeuring. Met de invulling van een deel van het plangebied, dat ligt tussen Spinhuisweg en Verlengde Torenweg, in het verlengde van Prinsenhove, kon worden bégonnen. Inmiddels is in Reyershove I het nodige gebouwd. Rij de uitwerking hiervan bleek dat met name de economische uitvoerbaarheid het nodig maakte meer woningen te bouwen dan in de eerste opzet. Ook op andere punten moest van het tot nu toe nog geldende globale bestemmingsplan worden afgeweken. Een herziening hiervan en de eerste uitwerking is noodzakelijk, waarbij het hoofdzakelijk gaat om een wijziging en aanvulling van de voorschriften. Het geheel gaat vanaf heden een maand in de eerste fase van de inspraak. Meer woningen De herziening van het plan houdt in dat nu kan worden uitgegaan van de bouw van maximaal 850 woningen in Reyershove I en II. Oorspronkelijk ging het om een aantal van 500. De vergroting van deze bouwcapaciteit wordt onder meer bereikt door het streven naar andere verhoudingen in het grondgebruik (meer uitgeefbare grond), het toepassen van smallere woningtypen en gestapelde wo-' ningen. Daarbij nog vermindering van de aantallen vrijstaande en geschakelde huizen. In het alge meen kenmerkt de bebouwing zich door rijtjeswoningen uit voorna melijk twee lagen. Alleen de be bouwing langs de zogenaamde buurtweg (de Verlengde Toren- weg) bestaat op een aantal punten uit drie lagen. Vrijstaande en ge schakelde bebouwing van over wegend één laag met kap denkt men langs de Reyersweg als over gang naar het buitengebied. Bij het bepalen van de plaats voor de te bouwen woningen is rekening gehouden met de aspecten van energiebesparing. Bij de uitwer king van Reyershove II en later ook Reyershove III zal dit nog sterker tot uiting moeten komen De negendelige serie "Een woning voor je geld kiezen" van het ministerie van VROM geeft informatie over de gang van zaken tijdens de voorbereiding en uitvoering van woningbouwplannen. De serie is eigenlijk een bouwproces op papier. De boekjes zijn dan ook bedoeld om toekomstige bewoners en opdrachtgevers te helpen bij het nemen van beslissingen Bent u geïnteresseerd? In de voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 kunt u op uw gemak de serie in de leeshoek door komen nemen. "Woningbouw in Nederland" is een nieuwe uitgave van het ministerie van VROM. Deze brochure is verdeeld in drie delen. Eerst wordt ingegaan op de geschiedenis en de huidige gang van zaken in de woningbouw. Deel twee bestaat uit een aantal statistieken en deel drie is een verklarende begrippenlijst. De gegevens gaan tot en met 1982. De brochure ligt bij de voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2 ter lezing in de leeshoek. dan tot nu toe het geval is geweest. Om het bovenstaande te legalise ren is dus onder meer aanpassing van de voorschriften gewenst. Reyershove I en II Het zal een ieder duidelijk zijn dat geen inspraak meer mogelijk is over de woningen in Reyershove I, waarvoor reeds een bouwvergun ning werd verleend. Insprekers hebben daarover al in een eerder stadium hun zegje kunnen doen. Meepraten kan bijvoorbeeld nog wel over de uitbreidingsmogelijk heden op de erven in dit deel van het plangebied. Ten aanzien van Reyershove II, het gebied dat glo baal ligt tussen Reyershove I en de Statenlaan/Oude Vlissingseweg tot een grens zo'n 150 meter van het daar aanwezige LPG-station, kan nog worden ingesproken over het aantal geplande woningen, de bouwhoogte daarvan en de bijbe horende voorschriften. Verder is bijvoorbeeld de lokatie van het ruwe speelterrein aan de Spin huisweg nog een element voor eventuele inspraak. Reyershove III, het laatste in te vullen deel van het globaal bestemmingsplan "Reyershove" komt pas later aan de orde. Voorlichtingswinkel De eerste herziening van het glo baal plan "Reyershove gaat niet om ingrijpende veranderingen. Het bovenstaande en de in de ge meentelijke voorlichtingswinkel aanwezige nota's (Bestemmings plan "Reyershove" le planveran dering, de concept-nota Uitgang spunten Reyershove I en II en het Burgemeester hebben besloten en wethouders Akoestisch Onderzoek) zullen dat naar onze mening aantonen. De eerstgenoemde nota is ook te leen of te koop, de andere alleen om in te zien. Inspraak Het inspreken op de herziening van het bestemmingsplan kan op twee manieren. Op de eerste plaats kan men bij het bur. Voorlichting een "inspraakformulier" ophalen, waarop u uw recaties kwijt kunt. Daarna dient het gedeponeerd te worden in de daarvoor bestemde bus in de voorlichtingswinkel. Door deze schriftelijke reactie geeft u aan niet mee te willen doen aan een mondelinge inspraakmo gelijkheid. Degenen die dat wel willen, vullen een formulier in, waarop zij zich aanmelden als as pirant-inspreker. Aan de hand van de reacties wordt bepaald of een inspraak/voorlichtingsbi jeenkomst nog noodzakelijk is. Er kan ook voor een andere vorm van mondelinge communicatie met de gemeente worden gekozen. U wordt daarvan op de hoogte ge steld. Termijn Het schriftelijk reageren of het zich aanmelden als inspreker dient te gebeuren voor woensdag 28 maart 1984. Gedurende die termijn vindt u in de voorlichtingswinkel ook de nota's en het kaartmate riaal van het inspraakproject. Al gemene toelichting over het plan en de mogelijkheid tot inspreken wordt daar graag gegeven. Wil men (gedetailleerde) technische informatie dan is het zinvol een bezoek te brengen aan het spreek uur dat hiervoor speciaal wordt gehouden op donderdag 22 maart tussen 15.00 en 17.20 uur in het stadhuis. Daar zijn aanwezig voor het beantwoorden van uw vragen de heren M.v.d. Werff (bur. Stede- bouw Gemeentewerken) en H. Schild (bur. Ruimtelijke Ordening c.a. secretarie). Het is wel nodig via de afsprakenlijst bij het bur. Voorlichting uw komst te melden. Iedere bezoeker krijgt in principe 20 minuten ter beschikking. 1. een aangegeven parkeervak voor Bree 49 aan te wijzen als parkeerplaats voor vergun ninghouder mw. J.C. Brink. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn belang is ge troffen tot 31 maart een be zwaarschrift indienen bij het col lege van b. en w. 2. het parkeerverbod aan de noordoostelijke zijde van de M. de la Palmastraat op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 24 maart. 3. aan de westzijde van het ge deelte van de Baarsjesstraat tussen de Poelendaeleweg en nr. 46 het parkeren te verbie den. Kroonberoep mogelijk tot 24 maart. Een beroepsschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuis straat 2. AANMELDING VOOR HET NIEUWE WELZIJNSPLAN EN -PROGRAMMA De gemeentelijke afdeling Welzijnsza ken is met de voorbereiding van een nieuw op te stellen welzijnsplan 1985 t/m 1988 gestart. Ook is een begin ge maakt met de samenstelling van het welzijnsprogramma 1985. Om te kun nen beoordelen of nieuwe activiteiten voor opname en honorering in dit plan en programma in aanmerking komen, dienen organisatie en groeperingen die niet in het welzijnsplan '81-'84 zijn op genomen en/of volgens het ontwerp- welzijnsprogramma 1984 geen subsidie ontvangen hun verlangens voor 17 maart a.s. kenbaar te maken. Er wordt op gewezen dat ook de activiteiten die tot de werkvorm maatschappelijke dienstverlening en het gecoördineerd bejaardenwerk behoren onder het nieuwe welzijnsplan en -programma gaan vallen. Aanmelding en informatie bij de afdeling Welzijnszaken, Stad huisstraat 2, tel. (01180)-26251. LOZINGSVERORDENING RIOLE RING. Door de gemeenteraad is een nieuwe "lozingsverordening riolering" vastge- - Commissie Economische Zaken, donderdag 15 om 15.30 uur. Secr. de heer M. v/d Meijden (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 15 om 15.45 uur. Secr. mej. J.J. Karstanje (spreekrecht). - Gemeenteraad, maandag 19 om 14.00 uur. - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 27 om 19.30 uur. Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht). - De vergaderdatum voor de commissie Ver keer was bij het samenstellen van deze ru briek nog niet bekend. Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak worden met de commissie- secretaris) esse op het stadhuis. Telefoon 26251. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Leliëndaalseweg/ Reconstruc Sandberglaan tie Rijbaanversmalling 2. Naereboutstraat Herbestra- Tussen de Lange- ting vieleweg en Lange vielesingel afge sloten voor alle verkeer AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering steld. De verordening bevat algemene regels over de bescherming van het rioolstelsel en het tegengaan van ge vaar of stank als gevolg van in het riool gekomen stoffen. Ook heeft de veror dening tot doel verontreiniging van het oppervlakte tegen te gaan en te voor komen door een vergunningstelsel voor zwaardere vervuilers in te voeren Bij de afd. Algemene Zaken op de be gane grond in het stadhuis ligt de ver ordening, die op 1 maart in werking treedt, tot 23 mei ter inzage. COLLECTE Door burgemeester en wethouders is aan het Leger des Heils toestemming verleend om tot en met zaterdag 3 maart een huis-aan-huis collecte te houden net verzegelde collectebussen. BESCHIKKING HINDERWET B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: -de firma Schipper en Kriekaart Staalbouw bv, Kleverskerkseweg 69 voor een machineconstructiewerk- plaats aan de Kleverskerkseweg 69. Indienen beroepschrift mogelijk tot 16 maart. Een beroepschrift kan worden inge diend door de aanvrager, door de be trokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na af loop van de beroepstemijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van be stuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De heer Vinke, wethouder van Sociale Zaken, opent op 2 maart in de Middelburgse Wandelkerk officieel de tentoonstelling Vluchtelingen in Nederland'. Deze reizende tentoonstelling van beeldende kunst van in ons land verblijvende kunstenaars -vluchtelingen duurt van 3 t/m 7 uaart. Open van 10.00-17.00 uur. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5