9Q a N ASFALTERING/ HERINRICHTING DEEL KAAIEN IN DE INSPRAAK II 5" Sta ww p en S3 ft g 8 22-29 februari week AANMELDING NIEUWE EMANCIPATIE- ACTIVITEITEN (ra's a a. DE FAAM Woensdag 22 februari 1984 ft ft ft MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 27 febr. -3 maart ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN "VERPLEEGHUIS WALCHERSEWEG" VOORBEREIDINGS- BESLUIT RAMSBURG NIEUWE MAATREGELEN Via de toegang tussen de panden Rouaansekaai 61 en 63 kunnen voetgangers in de toekomst de Kui per spoort gemakkelijker bereiken dan nu. Het voetpad wordt daar ver breed en een aantal par keerplaatsen verdwijnt. Zo staat aangegeven in het "Kaaienplan". Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" - Leergids voor buitenlanders (informatie over cursussen in Middelburg en Vlissingen) - "het Wiel", maandblad voor woonwagenbewoners - Tweeverdieners, informatie voor gehuwden - Tweeverdieners, informatie voor ongehuwden (samenwonenden, alleenstaanden, één-oudergezinnen). O Rijdens op de Londensekaai in de richting van de Punt en dan moeten afslaan naar de Nieuwstraat is op dit moment geen gemakkelijke zaak. Na het verwezenlijken van de plannen voor de kaaien gaat dat soepeler verlo pen. Op het genoemde punt wil men namelijk een opstelstrook voor het linksafslaand verkeer aanbrengen. De Middelburgse Inspraakverordening geeft aan dat onder meer inspraak moet worden verleend bij de herinrichting van wegen, straten en pleinen en bij het wijzigen van parkeervoorzieningen voor meer dan 20 auto's. Het plan dat nu gereed is voor het asfalteren en herinrichten van een deel van de Kaaienroute kan op basis van het bovenstaande duidelijk worden gezien als een inspraakprojecl. Waar het om gaat kunt u beknopt vinden in het artikel van deze week. Op welke wijze belanghebbenden kunnen inspreken wordt uitgebreid aangegeven. De eerste inspraakronde voor het ontwerp-bestemmingsplan "Verpleeghuis Walcherseweg" loopt ook nog steeds en wel tot woensdag 29 februari a.s. Verder komen de komende weken de ontwerpen voor de bestemmingsplannen "Reyershove" en "Toorenyliedt" in de publiciteit. Hel blijft dus zaak iedere week de gemeentelijke voorlichtingsrubriek Door het Oog van de Lange Jan even in te kijken. Er staat veelal iets in wat voor u als inwoner van onze stad van belang kan zijn. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoi gen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag zuurkool met worst woensdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag gehakt, andijvie, aardappelen vrijdag Tuinbonen, Karbonade, aardappelen Zaterdag Bami. De afdeling Welzijnszaken van de gemeente Middelburg is bezig met het voorbereiden van het Welzijnsplan 1985 tot en met 1988. Tevens is een begin gemaakt met de samenstelling van het Welzijnsprogramma 1985. Belangrijke in formatie voor organisaties en groeperingen op het gebied van emancipatie-activiteiten die nog niet eerder een subsidie ontvingen of door de gemeente zijn aangeschreven. Zij kunnen nu voor 15 april a.s. hun verlangens kenbaar maken aan de al eerder genoemde afdeling Welzijnszaken, Stadhuisstraat 2. Nadere gege vens zijn daar natuurlijk ook te verkrijgen. Het telefoonnummer is (01180) 26251, toestel 348. Na aanmelding van nieuwe emancipatieacti- Eén van de drukste verkeersroutes in Middelburg-de Kaaien-kan in het najaar worden geasfalteerd. Alvorens het zover is worden belanghebbenden vanaf vandaag-gedurende vier weken- in de gelegenheid gesteld te reageren op dit voornemen. Het plan gaat voorlopig uit van het deel dat ligt tussen de Beatrixbrug en het perceel Londensekaai 35. De tekeningen die voor een ieder te bestuderen zijn in de Voorlichtingswinkel geven ook aan dat er aanliggende fietsstroken (klinkerverharding) komen. Verder zullen er in totaal zo'n 19 parkeerplaatsen worden opgeofferd. Afhankelijk van de functie van de straat kan t.z.t. overwogen worden betaald parkeren in te voeren. Het groen langs deze route zal niet worden aangetast. Hoofddoel van dit plan is het verminderen van de verkeershinder voor de bewoners van de Kaaien. Wat eraan vooraf ging De Kaaibewoners hebben de afge lopen jaren regelmatig gecorres pondeerd met het gemeentebe stuur over het verkeersoverlast. Ook op andere wijze hebben zij hun ongenoegen kenbaar ge maakt. Nadat er op de dienst Ge meentewerken de eerste schetsen waren gemaakt hebben diverse werkgroepen en commissies zich over deze zaak gebogen. Eind vorig jaar werden uiteindelijk twee modellen aan de Verkeerscom- missie voorgelegd. In meerderheid gaf deze commissie de voorkeur aan model I. Het college van bur gemeester en wethouders nam vervolgens dit advies over om tot de herinrichting en asfaltering van een gedeelte van de Kaaien over te gaan. Men besliste om dit plan in de inspraak te brengen volgens de 'Inspraakverordening Middelburq'. Toelichting op het plan Op twee tekeningen is de asfalte ring en herinrichting van de Kaaien aangegeven. Uitgegaan wordt van een rijstrook (twee ba nen) van 5.50 meter. Aan weerszij den komt een klinker(fiets)strook van 1.20 m breed. Ter hoogte van de Kuiperspoort (Rouaansekaai 33 Voor het gebied dat grenst aan de Walchersewe de Leliëndaalseweg en de Laan der Verenigde Naties wordt een bestemmingsplan voorbereid. Met name voorziet dit plan in het openen van de mogelijkheid hier een verpleeghuis te bouwen. Het voorontwerp van het bestemmingsplan ligt tot 1 maart ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Gedurende de periode waarin het voorontwerp ter inzage ligt, kunnen opmerkingen en/of wensen worden kenbaar gemaakt. Ook kan men zich aanmelden voor deelname aan een eventueel te organiseren inspraakbijeenkomst. Formulieren hiervoor zijn verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting De gemeenteraad heeft besloten te verklaren dat voor een gedeelte van het industrieterrein Ramsburg een bestemmingsplan wordt voorbereid. Dit besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en hebben besloten wethouders t/m 61) en bij de Bellinkbrug en -straat worden aanpassingen voorgesteld ten gunSte van de voetgangers. Dit gaat ten koste van 16 parkeerplaatsen. Aan de waterzijde tegenover Rouaanse kaai 33 t/m 61 komen hiervoor ze ven plaatsen terug. Ook rondom de bushalte aan de Bierkaai (water zijde) moet het parkeren worden beperkt. Dit gaat ten koste van 10 parkeerplaatsen. Voor het links afslaand verkeer bij de Nieuw- straat wordt een oplossing gezocht in het realiseren van een opstel ruimte door middel van een voor- sorteerstrook. Daarnaast komt er op de Rouaansekaai, in het ver lengde van de Bellinkbrug, een voetgangers-oversteekplaats. Tekeningen Zoals gezegd zijn de plannen ver werkt op twee gekleurde tekenin gen die te bestuderen zijn in de gemeentelijke Voorlichtingswin kel aan de Stadhuisstraat 2. De di- rect-betrokkenen zijn hiervan op de hoogte gesteld. Bent u geen be woner van een van de panden aan deze route en toch belangstellend, kom dan ook eens naar de plannen kijken. Hèt bureau Voorlichting is van maandag tot en met vrijdag geopend van acht tot half één en van half twee tot vijf uur. Inspraak Omdat het voorgestelde plan uit gaat van een wijziging van par keervoorzieningen voor meer dan twintig auto's (artikel 5-i) en het opnemen van fietsstroken valt onder een herinrichting van we gen en straten (artikel 5-h) is de plaatselijke Inspraakverordening van toepassing verklaard. Van daag -woensdag 22 februari start de inspraakronde. Belanghebben den kunnen hiervoor tot en met woensdag 21 maart terecht in de Voorlichtingswinkel. Daar kan men opmerkingen noteren op een daarvoor bestemd formulier (één zaak per vel). Zo'n formulier moet vervolgens gedeponeerd worden in de 'inspraakbus' die bij de teke ningen staat opgesteld. Met deze schriftelijke inspraak geeft u te kennen niet meer aan eventuele verdere inspraakronden te willen deelnemen. Mondeling inspreken kan ook. De aanmeldingsformu lieren hiervoor zijn eveneens bij het bureau Voorlichting af te ha len en moeten ook weer in de 'bus'. Afhankelijk van de binnen geko men reacties wordt bepaald of het zinvol en gewenst is een voorlich- tings/inspraakbijeenkomst te or ganiseren. De voorlichters zullen- op verzoek-graag een toelichting geven op het plan. Voor meer technische gegevens kunt u op donderdag 15 maart terecht in het pand Stadhuisstraat 2. Die dag tussen 15.00 en 17.00 uur houden de heren De Kam en Groenenberg van resp. afd. Weg- en waterbouw en bureau Verkeer spreekuur. Degenen die hiervan gebruik wil len maken kunnen zich van te vo ren melden bij het bureau Voor lichting voor het maken van een afspraak. Betaald parkeren Burgemeester en wethouders hebben in principe ook besloten in te stemmen met het gedeeltelijk invoeren van betaald parkeren op de Kaaien. Een uitgewerkt plan is nu echter nog niet voorradig. Zo dra over dit punt meer gegevens bekend zijn komen we hierop te rug. De asfaltering en herinrichting kan -als de te volgen procedure niet stagneerd-op z'n vroegst in het komend najaar worden uitge voerd. 1. een aangegeven parkeervak tegenover Turkoois 18 aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunninghouder G.A. Zee man. Tegen dit besluit kan een ieder die rechtstreeks in zijn belang is ge troffen tot 25 februari een be zwaarschrift indienen bij het col lege van b. en w. 2. het parkeerverbod aan de noordoostelijke zijde van de M. de la Palmastraat op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot 24 maart. 3. aan cfe westzijde van het ge deelte van de Baarsjesstraat tussen de Poelendaeleweg en nr. 46 het parkeren te verbie den. Kroonberoep mogelijk tot 24 maart. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuis straat 2. COLLECTE Door burgemeester en wethouders is aan het Leger des Heils toestemming verleend om tot en met zaterdag 3 maart een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde collectebussen. WIJZIGING POLITIEVERORDE NING Het gaat hier om de 14e wijziging die de gemeenteraad vaststelde en tot 23 fe bruari om in te zien ligt bij de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Tegen betaling van de kosten is een afschrift verkrijgbaar. AANVRAGEN HINDERWET Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. Vitrite Fabriek (Vitrite Works), Elektraweg 1 voor een inrichting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwaren aan de Elektraweg 1. In- viteiten wordt bezien of deze voor opname en honorering in het Welzijnsplan/Welzijnspro- gramma in aanmerking kunnen komen. We willen hier ook nog even melden dat u tot en met vrijdag a.s. het gemeentelijk ontwerp- Welzijnsprogramma 1984 nog kunt komen in zien. En dat in de voorlichtingswinkel en de afdeling Welzijnszaken. Daar vindt u verder nog de wijziging van het Welzijnsplan 1981- 1984 die met het programma in samenhang is. Voor de prijs van 25,- kunt u een exemplaar definitief in uw bezit krijgen, terwijl het eveneens mogelijk is de stukken voor een be paalde periode te lenen. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Leliëndaalseweg/ Reconstruc Sandberglaan tie Rijbaanversmalling 2. Naereboutstraat Herbestra- Tussen de Lange- ting vieleweg en Lange vielesingel afge sloten voor alle verkeer AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering dienen mondelinge bezwaren niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 29 februari mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen, van gedachten wis selen. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. BESCHIKKINGEN HINDERWET B. en w.4iebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer G.J. Schmitz, Noordweg 355 voor een reparatiewerkplaats aan de Noordweg 355. Indienen beroep schrift mogelijk tot 26 februari. - de firma Schipper en Kriekaart Staalbouw BV, Kleverskerkseweg 69 voor een machineconstructie- werkplaats aan de Kleverskerkse weg 69. Indienen beroepschrift mo gelijk tot 16 maart. Een beroepschrift kan worden inge diend door de aanvrager, door de be trokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na af loop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van be stuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. tómmmm. Zo'n tien jaar geleden werden de Middelburgse kaaien voorzien van jonge bomen. Inmiddels uitgegroeid tot een fraai ogend volwassen stuk groen in de binnenstad. Men heeft gemeend dit niet ten prooi te laten vallen aan het parkeren van auto's. Mede daarom vervallen volgens het herinrichtingsplan 19 parkeerplaatsen. De route tussen Beatrixbrug en Londensekaai 35 kan volgens het plan, waarop nu inspraak mogelijk is, worden aangepakt. Vanzelfsprekend is hiervoor het benodigde geld aanwezig. Asfaltering van het gedeelte tussen globaal de Nieuwstraat en de Nieuwe Haven wacht op subsidies van het ministerie van V.R.O.M. ■o ft ft Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5