GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 20 FEBRUARI A.S. O 3 I'S: <WS s O O O O Sa. mm %o §5" O "O fi. O 7 15-22 februari week CP Woensdag 15 februari 1984 DE FAAM 3" 3 Q. O 3 MENU TAFELT JEDEKJE' week 20-25 februari VERZOEK VAST STELLING HOGERE GRENSWAARDE WET GELUIDHINDER NIEUWE MAATREGELEN Het ontwerp-bestem- mingsplan 'Verpleeghuis Walcherseweg' is nog tot en met 29 februari a.s. in de inspraak. Belangheb benden kunnen voor uit gebreide informatie hier over terecht in de ge meentelijke voorlich tingswinkel aan de Stad huisstraat 2. Vooruitlopend op de verdere invulling van het Geere-gebied is de Rabo-bank kort geleden gestart met de uitbreiding van de bestaande vestiging. Het nieuwe kantoor zal aansluiten op het pand in de Langeviele en doorlopen tot aan de Lange Geere hoek Korte Geere. De bouw vergt ongeveer V/2 jaar. JP w Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan(nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen - Studiemogelijkheden in het dag-/avondonderwijs en aan part-time opleidingen - Uw rechten als u met de raad voor de kinderbescherming te maken krijgt - Onderbewindstelling ter bescherming van meerderjarigen In het najaar heeft de gemeente bij de ruïne van de Noordpoort en nabij het postkantoor zitbanken geplaatst. Hiermee is een verzoek vanuit het J. Roggeveenhuis ingewilligd. Ook zijn de bankjes die ter hoogte van de wa tertoren staan een halve slag gedraaid. Men heeft nu uitzicht over het water. Maandag 20 februari, dat is de datum waarop deze maand de Middelburgse gemeenteraad weer vergadert. Welke ontwerpvoorstellen worden behandeld kunt u aan de weet komen als u het hoofdartikel leest. De maandelijkse populaire raadsagenda dus. Bij een bezoek aan de vergadering liggen een afdruk van dit artikel en een plattegrond van de raadzaal voor u gereed. Via de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat kunt u de publieke tribune bereiken. De volledige raadsvoorstellen met eventueel bijbehorende stukken liggen vanaf vandaag voor belangstellenden om te lezen in de gemeentelijke voorlichtingswinkel. Wilt u meer informatie over de gang van zaken tijdens de raadsvergadering, dan zullen de voorlichters u ook graag van dienst zijn. Melding van grote groepen wordt op prijs gesteld, om te voorkomen dat niet voldoende stoelen aanwezig zijn. In uw en ons belang. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. Hii 1 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag Boerenkool, worst, aardappelen woensdag Hamburger, appeltjes, aardappelen donderdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag Vis, worteltjes, aardappelen zaterdag Macaroni BESCHIKKING B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan - de heer G.J. Schmitz, Noordweg 355 voor een reparatiewerkplaats aan de Noordweg 355. Tot 26 februari kan een beroepschrift worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur (s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te tref fen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bes tuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Opening 84-56 Mededelingen en ingekomen stukken 84-55 Wijziging gemeenschappelijke regeling Wegschap Walcheren Een groot deel van de buiten de be bouwde kommen gelegen wegen op Walcheren (behoudens rijks- of pro- vinciale wegen) zijn in beheer en on derhoud bij het Wegschap Walcheren. Een gemeenschappelijke regeling, waarvoor de kosten worden opge bracht door de deelnemers daaraan. De gemeenten Vlissingen en Middelburg hebben vanaf de oprichting bezwaar gehad tegen de door de provincie op gelegde verdeelsleutel. Inmiddels is Vlissingen uitgetreden. Om toch het Wegschap bijeen te kunnen houden heeft een werkgroep inmiddels gerap porteerd over een wijziging van het verdelen van de kosten. Naast een grondmodel zijn nog twee modellen uitgewerkt. Het college van Beheer van het Wegschap heeft nu model I aan de deelnemers voorgelegd. Het college van Middelburg ziet meer in het grondmo del, maar denkt niet voldoende medes tanders te kunnen vinden. Voorstel: als compromis instemmen met het voor gelegde wijzigingsmodel. 84-72 Herstel Noordbrug Het betondek aan de onderzijde van de Noordbrug is ernstig verweerd, het wapeningsijzer ligt op vele plaatsen bloot en is ernstig verroest. Aan een nieuwe brug wordt voorlopig niet ge dacht. Daarom moet op korte termijn een grondige betonrenovatie plaats vinden. En dat omwille van de veilig heid. Voorstel: het benodigde krediet verlenen. 84-74 Uitbreiding tijdsduur kermis/k- rediet voor aanschaf reclamemateriaal o.m. ten behoeve van de kermis. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-58 Krediet voor aanleg verhardin gen en openbare verlichting rondom nieuw bibliotheekgebouw en verreke ning parkeerplaatsen. De bouw van het nieuwe bibliotheek gebouw aan de Kousteensedijk is al in een redelijk vergevorderde fase. Het is daarom nodig te beginnen met de aan leg van verhardingen, de riolering en de openbare verlichting rondom het complex. Hiervoor vraagt het college het benodigde geld. Een krediet is ook nodig voor de door de gemeente met de "Gemeenschappelijke Regeling Inte gratie Bibliotheekwerk" te verrekenen kosten voor de parkeerplaatsen die onder de bibliotheek komen. Voorstel: instemmen met de werkzaamheden en het krediet verlenen. 84-78 Garantie geldlening t.b.v. de aanpassingen op het tennispark "De Veste". Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-71 Aanschaf freesmachine voor dienst Gemeentewerken. De mogelijkheden van de freesmachi ne in de timmermanswerkplaats van de dienst Gemeentewerken zijn be perkt. Bovendien is de machine versle ten en voldoet ook niet meer aan de nu geldende veiligheidseisen. Vervanging is zeer gewenst, waarbij wordt gedacht aan een Sicar, type SF 700. Voorstel: een krediet van 11.500,- beschikbaar stellen. 84-60 Krediet voor aanschaf schrobau- tomaat t.b.v. sporthal De Voorborch De schrobautomaat in de sporthal De Voorborch is versleten en afgeschre ven. Aanschaf van een nieuwe machine is noodzakelijk, waarbij de keus is ge vallen op een Columbus RA 60 K. Voorstel: een krediet van 18.021,- verlenen. 84-70 Nota over afschrijving gemeen telijke belastingen Tijdens de begrotingsbehandeling 1984 heeft het college toegezegd een nota uit te brengen over afschrijving van ge meentelijke belastingen. Het stuk wordt de raad nu voorgelegd met daarbij de richtlijnen voor het even tueel kunnen kwijtschelden van belas tingen. In het voorstel wordt aangege ven dat in de voorlichtingsrubriek van de gemeente en een uit te brengen fol der de nodige informatie moet worden gegeven. Voorstel: de richtlijnen en bijlagen voor kennisgeving aannemen. 84-77 Vaststellen bestemmingsplan "Kousteensedijk e.o." Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-57 Garanderen van rente en aflos sing van leningen voor het verkrijgen van eigen woningen. De gemeente verleent al enige jaren medewerking aan het bevorderen van het eigen woningbezit. En dat door het garanderen van rente en aflossing van door de betrokkenen aan te gane le ningen. Deze "garantiebesluiten" wer- PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg Sandberglaan Rijbaanversmalling 2. Naereboptstraat Tussen de Lange vieleweg en Lange vielesingel afge sloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS- HET WERK DATUM Reconstructie In uitvoering Herbestrating 20 februari Burgemeester en wethouders willen een verzoek indienen tot vaststelling van een hogere grenswaarde volgens de Wet geluidhinder voor: - Loskade 1 t/m 45 - Stationsstraat 1 t/m 17 - Kousteensedijk 12 t/m 20 - Goese Korenmarkt 2 t/m 16 - Korendijk 2 t/m 58 - Kinderdijk 2 t/m 94 - Maisbaai 2-6 Het ontwerp van het verzoek en de daarbij horende stukken liggen tot 19 februari ter inzage op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) in het stadhuis. Tijdens deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1. een aangegeven parkeervak tegenover Karei Doormanplein 14 aan te wijzen als parkeer plaats voor vergunninghouder L.C. van Geel. 2. een aangegeven parkeervak tegenover Turkoois 18 aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunninghouder G.A. Zee man. Tegen besluit 1. kan een ieder die re titstreeks in zijn belang is ge troffen tot 18 februari een be- zwaarschrift indienen bij het col lege van b. en w. en tegen besluit 2. tot 25 februari. den genomen op basis van de Beschik king geldelijke steun eigen woningen 1979. Per 1 januari 1984 is een nieuwe beschikking in werking getreden. Voorstel: besluiten te gaan werken volgens de nu geldende regeling en de afhandeling van de aanvragen weer in handen stellen van burgemeester en wethouders. 84-65 Vaststellen herziene exploitatie- opzet Reyershove I De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 24 mei 1982 een herziene ex ploitatie-opzet Reijershove I vastges teld. De bouwpercelen zijn inmiddels voor het overgrote deel uitgegeven. Men heeft nu bekeken hoe de exploita tie van het plan er voor staat. Een her ziening van de exploitatie-opzet blijkt noodzakelijk. Voorstel: deze vaststel len. 84-66 t/m 84-69 Vaststellen 62e en 63e begrotingswijziging 1983 en 10e begro tingswijziging 1984. In het raadsvoorstel worden de voor gestelde begrotingswijzigingen kort samengevat. Voorstel: vaststellen 84-82 Uitbreiding computer Phi- lips-4500 Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-81 Automatisering dienst Gemeen tewerken Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-80 Verdere automatisering van de Gemeentelijke Sociale Dienst Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-54 Overeenkomst B-3 Reglement voor de Stichting Pedagogisch Cen trum Zeeland Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-62 Vaststelling bedrag per leerling lager onderwijs voor exploitatiekosten en administratiekosten De gemeenteraad moet ieder jaar voor 1 maart het bedrag per leerling voor gewoon lager onderwijs vaststellen, t.b.v. de exploitatie van de scholen. Ook dient men een bedrag per leerling voor het bestrijden van de administratie kosten vast te stellen. Het bijzonder onderwijs krijgt gelijke vergoedingen. Voorstel: de bedragen vaststellen zoals in het ontwerp aangegeven. 84-61 Krediet voor (bouwkundige) voorzieningen in en bij het gebouw van de Prins Willem Alexanderschool Om de Prins Willem Alexanderschool aan de Noordweg 442 geschikt te maken voor huisvesting van de kleuterschool Poppenburg is in en bij het gebouw een aantal (bouwkundige) voorzieningen nodig. De raad besloot 22 november 1982 hiervoor al medewerking te ver lenen. Het schoolbestuur vraagt nu om het benodigde krediet. Voorstel: dit beschikbaar stellen. 84-75 Vaststellen bedrag per leerling voor buitengewoon onderwijs en ter bestrijding van de administratiekosten 1984. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-63 Medewerking voor diverse aan schaffingen t.b.v. de Prinses Irene- school Het bestuur van de Prinses Ireneschool (m.l.k.) heeft medewerking gevraagd voor het kopen van een aantal casset te-recorders met bijbehoren, leer- en hulpmiddelen t.b.v. de logopediste, ee^ zogenaamde logopedistenspiegel en di verse kasten. Verder is het maken van een inbraakvrije ruimte gewenst. Voorstel: de gevraagde medewerking verlenen. 84-64 Krediet voor diverse aanschaf fingen t.b.v. de Prinses Ireneschool. Het bestuur van de Prinses Ireneschool (m.l.k.) heeft om geld gevraagd voor het kopen van een radio-cassette-recorder, een opbergkast voor klein gymnas- tiekmateriaal, kasten voor theorielo kalen, concentratiecabines, speel-leer materiaal, buitenspelmateriaal, ge reedschap een volleybal, een opberg kast, en een documentatiecentrum. De gemeenteraad zegde voor al deze aan schaffingen reeds medewerking toe. Voorstel: een krediet van ƒ24.275,- be schikbaar stellen. 84-46 Goedkeuring jaarstukken 1982 en wijziging reservering batig saldo 1981 Stichting Openbare Bibliotheek Mid delburg. Het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg heeft de reke ning van baten en lasten over 1982 en de balans per 31 december van dat jaar opgemaakt. Uit deze jaarstukken blijkt dat de gemeente een aanvullende sub sidie voor de exploitatie van 54.077,99 moet verlenen. Een bedrag dat overi gens geheel door de rijksbijdrage wordt gedekt. Het college deelt de raad verder mee dat het exploitatie-over schot van 1981 nog niet is gebruikt voor de inrichting van twee schoollokalen in de Casembrootschool als tijdelijke ge deeltelijke huisvesting van de biblio theek. Een bedrag van 15.437,86 was hiervoor gereserveerd. Het ziet er op dit moment niet naar uit dat van de genoemde ruimten nog gebruik moet worden gemaakt. Voorstel: de jaar stukken goedkeuren en een aanvullend subsidie toekennen. Verder het batig saldo van 1981 nu bij de gemeente in reserve nemen. 84-79 Aanpassing Waaggebouw Balans 17 Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 84-53 Opheffen Gemeenschappelijke regeling voor het verrichten of doen verrichten van metingen van luchtve rontreiniging boven het grondgebied van de provincie Zeeland. Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer zal geen rijksbijdragen meer verstrek ken voor fluormetingen. Dit heeft be langrijke financiële gevolgen voor de Gemeenschappelijke regeling voor hef verrichten of doen verrichten van me tingen van luchtverontreiniging boven het grondgebied van Zeeland. Middel burg neemt hierin ook deel. Dagelijks bestuur en Algemeen Bestuur van de regeling zijn van mening dat tot op heffing moet worden besloten in de huidige vorm. Wel is voortzetting van een minimummeetprogramma nood zakelijk. Dat kan in provinciaal ver band. Het is dan wel gewenst de ge meenten een vrijwillige bijdrage te vragen van 0,10 per inwoner per jaar. Voorstel: tot opheffing besluiten van de gemeenschappelijke regeling en in stemmen met de gevraagde bijdrage. 84-73 Voorzieningen voor mensen zon der baan De directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst heeft burgemeester en wethouders een evaluatierapport over 'het project "Mensen zonder Baan" aangeboden. De Evaluatiecommissie, waarin ook twee raadsleden waren vertegenwoordigd, stelt in het rapport dat het project in zijn huidige vorm moet worden opgeheven. Dat geldt te vens voor de functie van projectcoör dinator. Het college is het daarmee eens. Men stemt niet in met het advies van de commissie te komen tot het op richten van een stichting die taken in het kader van de werkloosheidsbes trijding zou moeten uitvoeren. Gedacht wordt nu om de uitvoering en begelei ding van een aantal voorzieningen voor mensen zonder baan op te dragen aan het bur. Planning en Ontwikkeling van de gemeente. En dat als onderdeel van het voorgenomen geïntegreerde werk gelegenheidsbeleid. Voorstel: instem men met opheffing van het project, het onderbrengen van de taken bij bur. P O en de advisering hierover opdragen aan de commissie Economische Zaken. Bij sociale aspecten dient ook de com missie Sociale Zaken te worden ge hoord. 84-45 Vaststellen 32e wijziging Alge meen Ambtenarenreglement Het Centraal Orgaan heeft voorgesteld in het Algemeen Ambtenarenregle ment op te nemen dat voor degenen die 50% of meer van de arbeidsduur wer ken deelname aan de IZA verplicht te stellen. Het gaat hier om een ziekte kostenregeling. Voorstel: instemmen met deze 32e wijziging. 84-76 Wijziging gemeenschappelijke regeling "Bestuursschool Zeeland". Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. Rondvraag Sluiting De parkeerkelder zal in het bestemmingsplan Lange Geere e.o. een centrale plaats innemen. Men is met de ruwbouw tot aan het maaiveld gevorderd. De gemeente streeft ernaar om de garage de komende zomer open te stellen voor het gebruik. Nu kan begonnen worden met de bouw van winkels en woningen. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5