9Q a <D HHbv INSPRAAK OVER BESTEMMINGSPLAN 'VERPLEEGHUIS WALCHERSEWEG" *i H 5" g- Skê ft w S3 §8" Ij O o <D O SflL O *8 o. O 8" SL 8 5 OPENBARE VER GADERINGEN IN FEBRUARI HQ's! 1-8 februari WW week DE FAAM Woensdag 1 februari 1984 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 6-11 febr. VERZOEK VAST STELLING HOGERE GRENSWAARDE WET GELUIDHINDER NIEUWE MAATREGELEN Op de hoek Laan der Verenigde Naties/ Sand berglaan is een kleine manege gevestigd. Deze plek heeft de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland nodig voor het realiseren van een ver pleeghuis. De stallen zul len daarom t.z.t. verdwij nen. Het gemeentelijk pand Stadhuisstraat 2 is voortaan geopend van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De daarin gevestigde afdeling Bevolking c.a. is echter in de middaguren niet voor het publiek toegankelijk. Houdt u er even rekening mee, dan komt u niet voor een gesloten (schuif)deur. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" - Tweeverdieners, informatie voor gehuwden. - Culturele agenda voor februari - Gemeentegarantie voor bouw, koop of verbetering van eigen woningen - Een eigen huis ook voor u? (premie Aen B-woningen) - Subsidie bij doorverkoop van premiewoningen. De bebouwing aan de noordzijde van de Walcherseweg is opgenomen in het plan "Buitengebied". Naar de huidige inzichten is dit ten onrechte. Vandaar dat de bestaande bebouwing zoals, wo ningen, een ambachtsbedrijfje en een auto-opslagplaats is ondergebracht in het bestemmingsplan "Verpleeghuis Walcherseweg". Het ontwerp voor het bestemmingsplan Verpleeghuis Walcherseweg is gereed voor inspraak. In het hoofdartikel deze week vindt u een korte beschrijving van het plan en tevens wordt aangegeven op welke wijze u schriftelijk of mondeling aan het inspreken daarop kunt deelnemen. De volledige stukken zijn in de voorlichtingswinkel te bekijken, te leen voor een af te spreken periode of te koop. Tot 1 februari kunt u uw reacties kenbaar maken. De vier foto's in de rubriek "In Woord en Beeld" staan ditmaal ook in relatie met het onderwerp van het hoofdartikel. De komende weken zullen op deze voorlichtingspagina van de gemeente nog andere bestemmingsplannen aan de orde komen. Vanzelfsprekend kunt u als belanghebbende daarover ook uw zegje doen. De Inspraakverordening Middelburg geeft dat duidelijk aan. Gezien het feit dat wij vandaag woensdagal weer 1 februari schrijven plaatsen wij gewoontegetrouw het maandoverzicht voor de openbare vergaderingen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. 8 (D 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zoigen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, doperwten, worteltjes, aardappelen dinsdag jachtschotel woensdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen donderdag Hamburger, appeltjes, aardappelen vrijdag Goulash, doperwten, rijst zaterdag Bami De Stichting Verpleeg-en Rusthuizen Zeeland (SVRZ) wil een verpleeghuis in Middelburg bouwen. Dat zou dan moeten komen aan de noord-westzijde van de stad op de hoek Sandberglaan/Laan der Verenigde Naties. In het nieuwe gebouw rekent men in eerste instantie op ruimte voor zo'n 150 bedden. Om in een latere fase dit aantal op ongeveer 200 te kunnen brengen dient een mogelijkheid tot vergroting van het complex aanwezig te zijn. Om dit tweede verpleeghuis op Walcheren van de SVRZ te kunnen verwezenlijken is het bestemmingsplan "Verpleeghuis Walcherseweg" opgesteld. Hierin wordt ook uitgegaan van het verplaatsen van het in het gebied liggende dierenasyl. Op de vrijkomende gronden kan dan een kantoor worden gebouwd. De aan de Laan der Verenigde Naties gevestigde kleine manege komt in het ontwerp-plan, dat vanaf heden in de eerste inspraakronde gaat, niet meer voor. Uitermate gunstig Het nieuwe verpleeghuis krijgt Noord-Walcheren als verzor gingsgebied. De gekozen plaats ligt daarom uitermate gunstig. Zo vormen de daar gelegen uitvals wegen naar Grijpskerke en Se- rooskerke prima verbindingen met dat deel van het eiland. Zuid- Walcheren is uitstekend bereik baar via de Laan der Verenigde Naties. Bushaltes voor een stads- lijn en een regionale lijn zijn bin nen loopafstand voor de toekom stige bewoners aanwezig. De toe gang tot het complex wordt voor zien aarvde Walcherseweg, omdat daar de verkeersstroom het ge-' ringst is in vergelijk met de andere omliggende wegen. Direct bij de ingang zijn volgens het plan par keerplaatsen mogelijk op vol doende afstand van de aanwezige woningen. De erven van deze hui zen kunnen bovendien nog ver groot worden met "resterende" stroken tussen de nieuwbouw en de huidige perceelsgrenzen. Uit een onderzoek is gebleken dat op de plaats van de eerste fase van het verpleeghuis geen geluidwerende voorzieningen nodig zijn. Dat is wel het geval bij de latere uitbouw. Hier zal een geluidswal van drie meter hoog moeten komen om in dit deel van het complex geen overlast van het verkeer te onder vinden. Mogelijke milieuconflicten Zoals gezegd, zijn het dierenasyl en de manege niet meer in het ontwerp-bestemmingsplan opge nomen. En dat om mogelijke mi lieuconflicten te voorkomen. Be sprekingen zijn al aan de gang over de verplaatsing van het asyl. De vrijkomende plaats zou zich volgens de opstellers van het plan uitstekend lenen voor de bouw van een kantoorcomplex. Men ziet dat als een voorzetting van de "Ster- flats" aan de Laan der Verenigde Naties. De grond waarop nu nog de manege is te vinden is in het eind stadium van het plan voor het verpleeghuis nodig. Bij het van kracht worden van het bestem mingsplan zullen asyl en manege juridisch onder het overgangs recht vallen. Alsnog legaliseren Bij het opstellen van het bestem mingsplan "Verpleeghuis Wal cherseweg" heeft men ook gebruik gemaakt van de mogelijkheid de huidige bebouwing aan de noord zijde van de Walcherseweg te le galiseren. Het gaat hier om een aantal woningen, een ambachts bedrijfje en een auto-opslag- plaats die in het daar nog geldende plan "Buitengebied" zijn wegbe- stemd. Ten onrechte naar de in zichten op dit moment. V oorlich tings winkel In de gemeentelijke voorlich tingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 ligt het plan met toelichtinq en bijbehorende stukken om in te zien. Een plankaart in kleur ont breekt uiteraard niet. De voor lichters kunnen u desgewenst nog wat aanvullende informatie ge ven over het plan. Wilt u meer technische (detail)gegevens dan kunt u daarvoor terecht bij de he ren M.v.d. Werff (bur. Stedebouw Gemeentewerken) en H. Schild (bur. Ruimtelijke Ordening c.a.- secretarie). Zij houden spreekuur voor belanghebbenden op donder dag 16 februari a.s. van 15.00 tot 17.30 uur in het stadhuis. Per be zoeker is een kwartier beschik baar. Het is noodzakelijk via een afsprakenlijst bij het bur. Voor lichting uw komst te melden. Zorg er wel voor dat u zich eerst hebt voorzien van algemene informatie voordat u vraagt om technische informatie. Inspraak Wanneer u wilt inspreken over het fjlan kan dat op twee manieren. In de eerste plaats kunt u uw opmer kingen noteren op een daarvoor bestemd formulier. Na invulling kunt u dat deponeren in de "in spraakbus" in de voorlichtings winkel. U pleegt dus schriftelijk inspraak en geeft daarmee te ken nen niet aan eventuele verdere in spraakronden te willen meedoen. Hebt u behoefte aan mondelinge inspraak dan kunt u zich aanmel den als inspreker. Formulieren hiervoor zijn eveneens aanwezig in de voorlichtingswinkel en moe ten ook weer in de al eerder ge noemde bus worden gestopt. Aan de hand van de binnengekomen reacties wordt bepaald of het zin vol en gewenst is een voorlich- tings/inspraakbijeenkomst te houden. Is dat het geval dan wordt daar de verdere procedure met el kaar besproken. En dat aan de hand van de Inspraakverordening Middelburg. De schriftelijke reacties en de aanmeldingen voor mondelinge inspraak moeten vóór 1 maart 1984 zijn ingeleverd. Het bur. Voorlich ting zal u graag verder op weg helpen. Burgemeester en wethouders willen een verzoek indienen tot vaststelling van een hogere grenswaarde volgens de Wet geluidhinder voor Loskade 1 t/m 45 Stationsstraat 1 t/m 17, Kousteensedijk 12 t/m 20, Goese Korenmarkt 2 t/m 16, Korendijk 2 t/m 58, Kinderdijk 2 t/m 94 en Maisbaai 2-6. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij horende stukken liggen tot 19 februari ter inzage op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) in het stadhuis. Tijdens deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Op 7 februari zal om 16.00 uur in het stadhuis een openbare zitting worden gehouden om mondeling opmerkingen te kunnen maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten: 1. een aangegeven parkeervak tegenover Karei Doormanplein 14 aan te wijzen als parkeer plaats voor vergunninghouder L.C. van Geel. 2. een aangegeven parkeervak tegenover Turkoois 18 aan te wijzen als parkeerplaats voor vergunninghouder G.A. Zee man. Tegen besluit 1, kan een ieder die rechtstreeks in zijn belang is ge troffen tot 18 februari een be zwaarschrift indienen bij het col lege van b. en w. en tegen besluit 2, tot 25 februari. 3. het parkeren te verbieden aan de zuidoostelijke zijde van de ventweg in Klein Vlaanderen, tussen Volderijlaagte en nr. 77. Kroonberoep mogelijk tot 4 fe bruari. 4. een parkeerverbod in te stellen aan beide zijden van de St. Antheunisstraat vanaf de Pen- ninghoeksingel over een af stand van 11 meter. Kroonbe roep mogelijk tot 4 februari. 5. op de Bleek en Haringplaats - drie parkeerverboden op te heffen - een parkeerverbod in te stel len voor de panden Bleek 7 en 9 - in beide richtingen een geslo tenverklaring in te stellen voor voertuigen met of zonder aan hangwagen of lading die langer zijn dan 8 meter Kroonberoep mogelijk tot 4 fe bruari. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. AANVRAGEN Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden ttoj voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. Vitrite Fabriek (Vitrite Works), Elektraweg 1 voor een inrichting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwaren aan de Elektraweg 1. Hoorzitting - op verzoek - mogelijk tot 19 februari. Schriftelijke bezwaren tot 29 februari mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men met de aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen van gedachten wisselen. Op verzoek worden persoon lijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat re- Commissie Gemeentewerken, maandag 6 - om 19.30 uur Secr. de heer P, Meeusen (spreekrecht) Commissie Verkeer, woensdag 8 om 19.30 uur - secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 9 om 16.15 uur - Secr. de heer R.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, vrijdag 10 om 16.00 uur. Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 13 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) Commissie Financiën, dinsdag 14 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) Commissie Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting en Stadsvernieuwing, woensdag 15 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 16 om 15.45 uur Secr. mej. J.J. Karstanje (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 20 om 14.00 uur - Commissie Openbare Orde en Veiligheid, dinsdag 28 om 16.00 uur Secr. de heer J.J. v.d. Meijden (spreekrecht) - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 28 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is) esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Baarsjesstraat Gedeelte tussen Poelendaeleweg en Langevieleweg af gesloten voor alle verkeer 2.' Leliëndaalseweg/ Sandberglaan Rijbaanversmalling 3. Burgerweidestraat Gedeelte tussen Langevieleweg en Oude Koudekerkseweg afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Herbestrating In uitvoering Reconstruc tie Herbestra ting In uitvoering In uitvoering delijkerwijs niet heeft kunnen doen. Burgemeester en wethouders hebben voor de tweede maal een ontwerp-be- slissing opgesteld voor onderstaande aanvraag om een hinderwetvergun ning. Dit, omdat naar aanleiding van de eerste ontwerp-beschikking een re actie van de aanvrager is binnengeko men die wijziging noodzakelijk maak te. 2. de heer L. Barentsen, Veerseweg 113 voor een gemengd landbouwbedrijf aan de Veerseweg 113. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 16 februari alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die eerder bezwaren inbrachten en door een ieder die aantoont daar niet toe in staat te zijn geweest. Persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indienen worden op verzoek niet ken baar gemaakt. BESCHIKKING b en w hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer G.J. Schmitz, Noordweg 355, voor een reparatiewerkplaats aan de Noordweg 355. Tot 26 februari kan een beroepschrift worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te tref fen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van be stuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzittef- van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. In het bestemmingsplan 'Verpleeghuis Walcherseweg' is ook de auto-opslagplaats aan de Walcherseweg opgenomen. Afgesproken is dat op dit terrein-grenzend aan de openbare weg-geen autowrakken meer worden opgeslagen. Dit is overeengekomen met het garagebedrijf Bedrijfsauto 's mogen echter wel blijven staan. 1 i i ■M Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5