VEEL EN VEEL GOEDKOPER. ^Product "Serenade" VEEL EN VEEL GOEDKOPER. 7.95 MIDDELBURG cMR UC informatie Latex wit Sierpleister Dopsleutelset Ratelschroevedraaier Kabelhaspel Snoerdimmer Plafonnière Tl SERVICE EN GARANTIE Wij voeren vele bekende merken met volledige garant Bovendien hebben wij een komplete elektro-technische service-dienst. Ook na uw a staan wij garant voor de aan u geleverde kwaliteit. Voor informatie over technische e reparatie, service en bezorging staat onze klantenservice voor u klaar. chocolade vla VOLNIJ ^Rtberbaar- Mona gezinspudding Slagroom Mona magere Franse kwark Vanille/chocolade/blanke v Magere Chocolademelk Twee harten FOTO RUBEN OREEL MENU Een Loodsje-faampje heeft altijd resultaat. HOUD HET GEWICHT OP PEIL ZOUTARME KAAS Halfvolle melk Gouda's Glorie margarii Gold Circle. Emmer 5 kg. Goed voor Gold Circle. Emmer 15 kg. 21-Delige set. 4 t/m 19 mm. Ratel, Met 4 bits. Links en rechts draaiend. 12 tot 15 m2. 5.90 Goed voor 6 a 7 m2, 2 of 3 mm. 14.90 bougiedop en hulpstukken. 9.90 Door grote bol extra kracht. 6.90 Kunststof huis met 10 meter snoer. Voor iedere gewenste lichtsterkte. Max. Helder glas. Rond 20 cm 9.90 13( 2 randaarde stopcontacten. 13.30 300 Watt. Wit, bruin en zwart. PTT- Vierkant 20 cm 9.90 Rond 25 cm 12.90 roe goedgekeurd/storingsvrij. 15.90 Vierkant 25 cm 12.90 SUPEKVO Pottenbakkerssingel 12 tNHQüo luren TomtenxnAf-, methoo&fa Zonder saus, diverse smaken, 0.45 liter 1.79 Dagvers, 0.25 liter 1.69 450 gram 1.79 Dagvers, literpak 1.49 Literfles 0.85 Art. 7. Niemand heeft voorafgaand verlof nodig, om door de drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet. (Gr 202'. B.W. I408 v.; Sr 53. 54. W. Ill v.. I31 v.. 240 v 261 v.. 418 v.) Twee harten, dicht bijeen, voor eeuwig samen verstild. Bij elkaar gevlijd, getweeën door de dood verkild. Twee harten, werden een paar. hel einde van een trieste liefde? De dood bracht ze bij elkaar, toen zijn zeis hun levenslijn doorkliefde. Ik zag ze liggen, het stemde mij treurig, in plastic verpakt, op een schaaltje, heel keurig. Het etiket vermeldde, kort, zakelijk en krachtig; "Trefcenter, Varkenshart f 3,89". W.J. Phaff Middelburg Al geruime tijd woon ik in een flatgebouw, drie-hoog, met uit zicht aan de ene kant op talloze keukens van een gelijksoortig flatgebouw en aan de andere kant op talloze huiskamers en balkons van óók een eveneens gelijksoor tig flatgebouw! Benauwend. Dat wel...Maar soms levert het stof tot inspiratie voor iemand die z'n vrije tijd probeert te vullen met het schrijven van verhaaltjes. Verhaaltjes uit het leven gegrepen! 't Leven is niet altijd even gemak kelijk - vooral niet in een buurt waarin het beton de overhand heeft gekregen op het groen van de natuur. Mijn over-buurvrouw schijnt het hier. of ergens anders, nogal moeilijk mee te hebben. Als ik 's-middags in de keuken m'n aardappeltjes schil, zie ik soms - tot m'n stomme verbazing - hoe zij (een vrouvy van middelba re leeftijd) haar balkon op "vliegt" en er van alles, behalve vleiends, uit krijst naar de voor bijgangers beneden op de stoep, die even verbaasd omhoog kijken en soms iets terug roepen! Vaak ook richt ze zich tot mij en als ik dan op een koude winterdag met een afwasborstel of aardap pelschilmesje in de weer ben. is het een vreemde gewaarwording om iemand op het balkon aan de overkant, zonder reden, naar je te zien schelden, waarbij ik dan af en toe woorden opvang als "scho rem, schorem". Gelukkig heb ik wat meer respect voor mezelf! 't Heeft me dan ook nog geen minderwaardigheids complex bezorgd. Toen ik mijn over-buurvrouw on langs eens tegen kwam bij de buurtwinkel, kwam ze op me af met in haar ene hand een bood schappentas en in de andere een bos bloemen. Die bos reikte ze me aan, waarop ik haar wat argwa nend aankeek. "Ze vallen nü al uit!" zei ze dood-ernstig, draaide vervolgens de bos bloemen om. waarna er een aantal kleurige blaadjes voor m'n voeten neerd warrelden. Ik lachte haar maar eens vriende lijk toe, maar wist niet wat te zeg gen. Dat hoefde blijkbaar ook niet. want resoluut stapte de buur vrouw weer verder...een spoor van bloemblaadjes achterlatend, 't Deed me even denken aan een sprookje wat me vaak werd ver teld in mijn kinderjaren. Sindsdien lijkt m'n over-buur vrouw, voor mij althans, wel wat milder te zijn geworden. Onlangs ging ik weer eens op een ochtend een paar boodschappen doen en toen ik in het trappenhuis van de flat uit kwam gewandeld, zag ik tegelijkertijd betreffende over buurvrouw haar balkon op ko men. Ze keek naar me, maakte een wijds armgebaar en begon plotseling luidkeels een Danny- Mirror hit van dat moment te zingen; "ben je eenzaam van nacht. heel erg eenzaam van nacht...." Ik voelde een blos op mijn wan gen komen en denkelijk, wat schichtig kijkend, liep ik - de boodschappentas onder m'n arm geklemd - de hoek van 't flatge bouw om. Haar luidkeels gezongen lied stierf langzaam weg... Ik wist niet of ik me nu moest schamen of me gestreeld moest voelen, maar een vreemde gewaarwording was "t wèl om voor de eerste keer in je leven een serenade toegezongen te krijgen! Tóch hoop ik dat mijn over-buur vrouw in haar leven een beetje geluk toegespeeld zal krijgen! Jan Boonstra fte/touront, Zwitserse kotelet gevuld met ham en kaas, aardappelpuree en fijne dopervN Van maandag 30 januari t/m zondag 5 fel riode enkele kilo's zwaarder is dan in de zomer. Hoe men met allerlei goede voornemens deze overtolli ge ponden kwijt raakt is een groot probleem voor velen. Maar liefst 2 Zi miljoen Ne derlanders kampen met overgewicht. 1 Er zijn natuurlijk allerlei methoden en middelen om af te slanken. Alleen zijn ze niet allen even gezond en/of gemakkelijk. Het volgen van een dieet bij voorbeeld is voor mensen die veel van huis zijn een onmogelijke zaak. En zo af en toe dieet volgen helpt weinig of niets. Een uit komst voor hen zijn midde len die men kant en klaar koopt en in plaats van een maaltijd neemt. Eén middel is het slank heidskoekje waar krenten en noten in zitten. Men eet twee koekjes per maaltijd en krijgt daarmee slechts 230 cal. binnen. Bovendien zijn alle benodigde vitami nen mineralen erin ver werkt. Slechts twee (brood)-maal- tijden worden vervangen. Dat houdt in, dat gewoon de warme maaltijd - 's mid dags of 's avonds - kan worden gegeten. Natuurlijk moet ook die weinig calo rieën bevatten. Deze koe ken zijn overigens ook goed om het gewicht op peil te houden. tuinkruiden. De tuinkruiden-kaas heeft een mélange van peterselie, selderie, bieslook, basili cum, dille en kervel. Trouwens wie niet op voor schrift, maar gewoon uit gezondheidsoverwegingen wat minder zout wil gebrui ken. kan zich zo'n Altena natriumarme kaas eveneens best laten smaken. Bij de winkelier is een kleurrijk receptenfoldertje, voor allerlei leuke ideetjes. Wie problemen heeft met het vinden van een winke lier in de directe omgeving die de natriumarme Alte- na-kaas verkoopt. belt 03480-29536. Sommige mensen schijnen, lichamelijke kou te bestrij- zodra het kouder wordt, de den. gewoonte te krijgen om meer te eten. Dat wil zeg- Helaas worden die opgeno- gen, naarmate de tempera- men calorieën echter niet tuur daalt hebben zij meer altijd verbrand. Resultaat behoefte aan calorieën om is, dat men in de winterpe- Nederlanders zijn kaaseters bij uitstek. Kaas is een lek ker produkt, met maar één nadeel: er zit veel zout in. Bij bepaalde lichaamsstoor nissen, zoals bijvoorbeeld hoge bloeddruk of nierziek te, kan de arts voorschrijven de zoutconsumptie te be perken. Anders zou bij die personen de zoutbalans in het lichaam te veel ver stoord raken. Weliswaar heeft ieder mens zout nodig, omdat de in het zout aan wezige natrium onmisbaar is voor ons lichaam, met name voor het weefselvocht en het bloed. Maar sommige men sen zien het teveel genuttige zout onvoldoende afge voerd, met alle nadelige ge volgen van dien. Men moet dan veelal om schakelen op een zoutarm (natriumarm) dieet. Zou tarme produkten zijn even wel vaak wat laf en smake loos. Daarom brengt Melk unie Holland onder het merk Altena zoutarme kaas op de markt in drie pittige, smaakvolle varianten: na turel, komijn en -sinds kort- Dagvers, literpak 0.97 Pakje 250 gram 0.64

de Faam | 1984 | | pagina 16