(ft W-B! GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 23 JANUARI A.S. Sa 18-25 januari SJ.-0 WW w <D (ft_c- a© O a C week 3 ft O Woensdag 18 januari 1984 DE FAAM 'TAFELT JEDEKJE' week 23-28 jan. WONINGBOUW REIJERSHOVE BESTEMMINGSPLAN KOUSTEENDEDIJK E.O VOORBEREIDINGS BESLUIT RAMSBURG Eén van de manieren om op de hoogte te blijven van het te voeren en ge voerde beleid in Middel burg is de gemeentelijke Voorlichtingswinkel bin nen te stappen. In de lees hoek vindt u o.m. raads voorstellen, commissies tukken en diverse nota's. Tussen de gemeente en het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is in grote lijnen overeenstemming bereikt voor de overdracht van de Rijksleerschool. Dit gebouw aan de St. Sebastiaanstraat krijgt een andere bestemming. Voor de toekomstige openbare basisschool binnenstad is Bachtensteene 18 gereserveerd. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan(nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Naar de basisschool - Mens durf te leren! (volwassenenducatie) - Bootregistratiekaart - Algemene registratiekaart - Affiche over zakkenrollers Leden van de gemeenteraad hebben eind vorig jaar besloten om de geluids installatie in de raadzaal te laten ver vangen. De verouderde versterker met ongevoelige microfoons zullen binnen kort plaatsmaken voor een 'discussie-' systeem'. Eveneens wordt er een ring leiding voor slechthorenden aangelegd. De Middelburgse gemeenteraad komt behoudens juli ook dit jaar weer maandelijks bijeen in de raadzaal van het stadhuis, Voor de regelmatige bezoekers nu even een overzicht van de vergaderdata: 23 januari 20 februari, 19 maart16 april, 14 mei, 25 juni, 27 augustus, 24 september, 22 oktober, 19 november en 17 december. Wanneer de behandeling van de begroting 1985 zal plaatsvinden is nog niet bekend. De raadsvergaderingen worden dus altijd op maandag gehouden en beginnen altijd om twee uur 's-middags. De bijeenkomsten zijn openbaar, dus bent u er altijd welkom. Welke ontwerp-raadsvoorstellen\ worden behandeld kunt u in beknopte en populaire vorm lezen op de gemeentelijke voorlichtingspagina. En dat op de woensdag voor de vergadering. Deze week dan de populaire raadsagenda voor 23 januari a.s. De volledige stukken met eventuele bijlagen kunt u inzien in de leeshoek van de voorlichtingswinkel. Wij hopen u in 1984 weer regelmatig te mogen ontmoeten. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. a m maandag Gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag Kippepoot, erwten, aardappelen woensdag Boeuf Stroganoff, rijst donderdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen vrijdag Boerenkool met worst zaterdag Nasi Goreng o H Burgemeester en wethouders willen vooruitlopende op de uitwerking van het globale "Bestemmingsplan Reijershove" medewerking verlenen aan de bouw van 82 woningen door de WBU. Het bouwplan ligt tot 27 januari ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het college van b. en w. Het ontwerp-bestemmingsplan Kousteensedijk dat betrekking heeft op het gebied tussen Blauwedijk, Stationsstraat en Turfkaai ligt tot 30 januari ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kan tegen dit plan schriftelijk bezwaar worden ingediend bij de gemeenteraad. De gemeenteraad heeft besloten te verklaren dat voor een gedeelte van het industrieterrein Ramsburg een bestemmingsplan wordt voorbereid. Dit besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Opening Vaststellen notulen vergadering 21 november 1983. 84-35 Mededelingen en ingekomen stukken 84-25 Krediet betaling rente gegaran deerde geldleningen Gieterij Middel burg. De gemeenteraad heeft in april 1983 besloten tot het garanderen van rente en aflossing van een aan elk der werk nemers van RSV Gieterij Middelburg te verstrekken geldlening. En dat voor uitbetaling van de salarissen. Het ga- rantiebesluit ging over de maanden maart en april van het vorig jaar. De rente over deze leningen werd inmid dels tot en met mei 1983 betaald. Omdat de leningen nog niet zijn afgelost wordt de raad opnieuw gevraagd geld be schikbaar te stellen voor de rente-ver plichtingen aan de Rabobank. Nu over de periode 1 juni t/m 31 december. De Stichting voor Economische ontwikke ling Zeeland (SEOZ) is voor de tweede maal gevraagd de rente vanaf juni voor haar rekening te nemen. Wanneer men wederom niet bereid is om op dit verzoek in te gaan zal getracht worden de rentebetalingen te verhalen op de Gieterij. Voorstel: een krediet van ƒ22.630,- verstrekken. 84-10 Krediet voor aanschaf krypto- foon t.b.v. de politie De Commissaris van Politie heeft om een bedrag van 11.585,- gevraagd om een kryptofoon te kunnen kopen. Het is dan wel nodig de hiervoor bestemde posten in het investeringsplan 1982 en 1983 aan te spreken. Voorstel: het kre diet verlenen. 84-12 Krediet voor verbouw cel in het politiebureau. In het politiebureau heeft men op dit moment drie gewone cellen en twee "dronkemanscellen". Laatstgenoemde verblijven worden nauwelijks meer gebruikt, terwijl er een regelmatig te kort is aan gewone cellen. De Commis saris van Politie heeft nu om geld ge vraagd om één van de "dronkemans cellen te kunnen laten ombouwen tot gewone cel. Voorstel: een krediet van ƒ16.300,- beschikbaarstellen. 84-24 Aanbrengen toplaag Schroeweg deel III Eind 1978 kwam het derde en tevens laatste deel van de Schroeweg gereed. Dit echter zonder het aanbrengen van een toplaag. Nu de ondergrond zich vrijwel volledig heeft gezet is deze af ronding wel mogelijk. Uitstel hiervan zal naar verwachting dit jaar 50.000,- aan reparaties van het wegdek met zich meebrengen. Voorstel: het beno digde krediet voor het verwezenlijken van de toplaag verstrekken. 84-11 Krediet voor wijziging lijndienst Streekvervoer Zuid-West-Nederland door Magistraatwijk/Reyershove Lijn 57 van de N.V. Streekvervoer Zuid-West-Nederland (ZWN) gaat een andere route rijden door de Magis- traatwijk. En dat om ook de bewoners van Reyershove gemakkelijk van deze busverbinding te kunnen laten profi teren. Er komt een nieuwe halte op de Regentenlaan, nabij de Spinhuisweg. Twee halten zullen worden verplaatst. De drie ingebrachte inspraakreacties hebben niet tot wijziging van het plan kunnen leiden. Voorstel: instemmen met de nieuwe lijnvoering en een kre diet van 19.500, beschikbaar stellen voor de aanpassingen. 84-44 Aanschaf auto voor onderhouds- groep riolen en verkeer De electrocarrier van de onderhouds- groep riolen en verkeer van Gemeen tewerken is versleten en aan vervan ging toe. Men wil nu een Ford Transit bestelauto kopen, Voorstel: hiervoor een krediet van 25.650,- beschikbaar stellen. 84-32 Krediet voor aanschaf vracht wagen t.b.v. dienst Welzijnsaccommo- daties. Een versleten vrachtwagenvan de dienst Welzijnsaccommodaties moet worden vervangen. Men wil een Mit subishi Canter FB 35 diesel met open laadbak kopen, die gebruikt zal wor- nen. den op het sportcomplex "De Kruit- molen". Voorstel: een krediet van ƒ35.000,- verlenen. 84-20 Krediet voor de aanschaf van een maaicombinatie t.b.v. de dienst Wel zijnsaccommodaties De dienst Welzijnsaceommodaties wil de versleten en afgeschreven Toto parkmaster maaimachine vervangwn door een Deutz-Fahr dieseltrekker met een Ransomes maaimachine. De trac tor kan ook apart worden gebruikt. Inruil van de versleten maaier is mo gelijk. Voorstel: een krediet van 105.006,- verlenen. 84-15 Garantie geldlening voor bouw 40 woningen in plan Reyershove. De woningbouwvereniging "Middel burg" wil 40 premie-huurwoningen gaan bouwen in Reyershove. Hiervoor wil men een lenimg van ƒ3.970.000,- aangaan bij de Stichting Pensioen fonds Nederlandsche Middenstands- bank. De gemeente wordt daarbij ge vraagd garant te staan voor tijdige be taling van rente en aflossing. Voorstel: instemmen. 84-26 Afwijzing aanvraag om gemeen tegarantie Een inwoonster van Goes wil in Mid delburg een monumentenpand kopen en daarin zelf gaan wonen. Zij heeft om in aanmerking te kunnen komen voor een hypotheek een aanvraag om ge meentegarantie ingediend. Gemeente werken heeft het pand aanmerkelijk lager in waarde geschat dan de taxa teur. Dat betekent dat de betrokkene een gedeelte van de koopsom uit eigen middelen zal moeten voldoen. Er wordt aan getwijfeld of dit bedrag aanwezig is en of er dan nog voldoende geld aan wezig is om een eventuele verbouwing te financieren. Voorstel: de aanvraag afwijzen. 84-27 Afwijzing aanvraag om gemeen tegarantie Om een hypotheek te kunnen afsluiten voor het kopen van een woning in Middelburg heeft een inwoonster een gemeentegarantie aangevraagd. Uit de beschikbare gegevens blijkt volgens het college van b. en w. dat honoreren van het verzoek niet verantwoord is. Inmiddels heeft de betrokkene laten weten geen prijs meer te stellen op het pand. Ze handhaaft echter haar aan vraag, omdat een uitspraak van de raad nodig is om zich te kunnen beroe pen op de ontbindende voorwaarde in het voorlopige koopcontract. Voorstel: de aanvraag afwijzen. 84-28 Vaststellen 79e begrotingdwijzi- ging 1982 Deze wijziging gaat over de afsluiting van de gewone dienst. Opgenomen zijn alle posten waarvan de raming afwijkt van de werkelijke inkomsten en uitga ven. Voorstel: de begrotingswijziging vaststellen. 84-23 Vaststellen 80e begrotingswijzi ging 1982 en 58e begrotingswijziging 1983. In de 80e wijziging is de afsluiting van de financieringshoofdstukken van de kapitaalsdienst 1982 verwerkt. De 58e wijziging gaat over het aanpassen van de ramingen van de financierings hoofdstukken van de dienst 1983 aan de eindcijfers 1982. Voorstel: de begro tingswijzigingen vaststellen. 84-9/13 Vaststellen 52e en 53e begro tingswijziging 1983. De 52e en 53e begrotingswijziging 1983 zijn voor de gemeenteraad ter inzage gelegd. Voorstel: de wijzigingen vast stellen zoals in de ontwerpen staat aangegeven. 84-2 Voorlopige vaststelling gemeentere kening c.a. i980 De gemeenteraad heeft de gemeente rekening 1980 en de rekeningen over dat jaar van de diverse gemeentelijke diensten voorgelegd gekregen. Voor stel: de rekeningen voorlopig vaststel len. 84-2 Aanleg telefooninstallatie voor Gemeentelijke Sociale Dienst. Om de Gemeentelijke Sociale Dienst telefonisch te kunnen bereiken moet het centrale nummer van het stadhuis worden gedraaid. Door overbelasting van de centrale komen daar regelmatig lange wachttijden voor. Om tot een oplossing te komen is de aanleg van een eigen telefooninstallatie voor de GSD de goedkoopste manier. Voorstel: een krediet van 72.925,- hiervoor verle- 84-19 Algemene kredieten voor uitvoe ring verleende medewerkingen kleu ter- en lager onderwijs in 1984. Ieder jaar verleent de gemeenteraad twee algemene kredieten. Eén voor het bijzonder kleuteronderwijs en één voor het bijzonder lager onderwijs. Hieruit kan geput worden wanneer om geld wordt gevraagd voor het uitvoe ren van door de raad verleende mede- werkingsbesluiten. Voorstel: in 1984 het bijzonder kleuteronderwijs een krediet van 15.000,- en het bijzonder lager onderwijs een krediet van 25.000,- beschikbaar stellen. 84-28 Medewerking voor aanschaf groot kleutergymnastiekmateriaal t.b.v. kleuterschool "Poppenburg" De p.c. kleuterschool "Poppenburg" in St. Laurens heeft behoefte aan groot gymnastiekmateriaal. Dit om tegemoet te kunnen komen aan de wijzigingen in het bewegingsproces van de laatste ja ren. Het materiaal komt t.z.t. in het speellokaal van de te verbouwen p.c. lagere Prins Willem Alexanderschool. Ook de kleuterschool komt daar in de toekomst. Voorstel: de door het school bestuur gevraagde medewerking ver lenen. 84-39 Medewerking voor herstel brandschade gebouw en vervanging beschadigde en verloren gegane mate rialen kleuterschool De Wipplank. Er is in december van het vorig jaar brand geweest in een lokaal van de p.c. kleuterschool De Wipplank. Schade ontstond daarbij aan het gebouw en inventaris. Een deel van het materiaal ging geheel verloren of is niet meer bruikbaar. Het schoolbestuur vraagt om medewerking voor herstel van de brandschade en vervanging van schoolbehoeften e.d. Voorstel: mede werking verlenen. 84-8 Onderwijsplan voor onderwijs aan kinderen van culturele minderhe den. Het Onderwijsplan voor het onderwijs aan kinderen van culturele minderhe den in het kleuter- en lager onderwijs in de gemeente Middelburg is in de raadsvergadering van 19 september 1983 niet afgehandeld. In verband met de korte tijd van voorbereiding wilde men de nota eerst voor nader beraad in de commissie Onderwijs. De leden hiervan hebben immiddels de inhoud van het plan besproken met de coördi natrices anderstaligen ei> hun instem ming betuigd. Het stuk dient als basis voor rijkssubsidie. Voorstel: het plan voor kennisgeving aannemen. 84-17 Krediet voor aanschaffen vloer bedekking en gordijnen t.b.v. de Stro- menwijkschool Het bestuur van de Stromenwijkschool heeft om het benodigde geld gevraagd voor het vervangen van de (verduiste ringsgordijnen in de klaslokalen en het aanbrengen van vaste vloerbedek king in de aula. De gemeenteraad ver leende in 1983 hiervoor reeds mede werking. voorstel: een krediet van 18.050,- beschikbaar stellen. 84-18 Krediet voor gedeeltelijke ver nieuwing meubilair de Admiraal- school. De gemeenteraad heeft in augustus 1983 het bestuur van de Admiraal- school medewerking toegezegd voor het voorzien van 25 leerlingensets van een tweede ladegeleider. Bovendien stemde men in met het vervangen van het meubilair in de personeels/verga derkamer van de school. Men wil nu graag het benodigde geld om het geheel te kunnen verwezenlijken. Voorstel: een krediet van 2.790,- verlenen. 84-31 Vaststellen vergoeding kosten diverse personeelsvoorzieningen scho len voor buitengewoon onderwijs over 1982. De besturen van de in de gemeente ge vestigde scholen voor bijzonder bui tengewoon onderwijs ontvangen ieder dienstjaar een vergoeding voor de kos ten van eèn aantal personeelsvoorzie ningen. Afwerking over 1982 is nu ge vraagd, waarbij de reeds verstrekte voorschotten verrekend dienen te worden. Voorstel: de verzoeken van de besturen inwilligen. 84-29 Afrekening vergoeding kosten vakonderwijs scholen voor buitenge woon onderwijs. De besturen van de Driestromenschool, de Toorenvliedtschool, de Prinses Ire- neschool en de School voor Praktische Vorming hebben verzocht om afreke ning van de kosten van vakonderwijs. En dat over het jaar 1982. Om de nood zakelijkheid en de hoogte hiervan te kunnen bepalen moet de raad het aan tal klokuren vaststellen. Op grond daarvan berekent men de vergoeding. De reeds verstrekte voorschotten wor den in mindering gebracht. Voorstel: de verzoeken van de schoolbesturen inwilligen. 84-7 Medewerking voor diverse aan schaffingen t.b.v. de Toorenvliedt school. De Toorenvliedtschool (VBO-LOM) heeft behoefte aan leermiddelen voor de vorming van een derde brugklas. eok is de aankoop van nieuwe leer- >eken voor het vak Economie en drie verstelbare leerlingensets gewenst. Verder wil men nog wat leer- éh hulp middelen die in beperkte mate nodig zijn in verband met de vestiging van de school op twee lokaties. Voorstel: de gevraagde medewerking verlenen. 84-14 Medewerking en krediet voor het aanschaffen van schrijfmachines en nieuwe leerboeken t.b.v. de Tooren vliedtschool. De Toorenvliedtschool wil machine- schrijven als vak opnemen in het leer plan. Op hiermee te kunnen beginnen zijn 12 schrijfmachines met bijbeho rende artikelen en boeken nodig. Ver der heeft men gebrek aan nieuwe leer boeken voor het vak Economie in ver band met wijziging van het examen programma Handelskennis. Het schoolbestuur vraagt om medewerking en het benodigde krediet. Het laatste omwille van het spoedeisend karakter. Voorstel: de medewerking verlenen en een krediet van 10.645,- beschikbaar stellen. 84-16 Medewerking herstel schade en vervanging beschadigde leermiddelen voor Prinses Ireneschool. Begin oktober van het vorig jaar werd ingebroken in de Prinses Ireneschool (m.l.k.) aan de Piet Heinstraat. Daarbij werd een groot aantal goederen, wan den en vloeren met inkt en verf bes meurd. Voor herstel van de schade en vervanging van beschadigde leermid delen heeft het schoolbestuur om me dewerking gevraagd. Voorstel: deze verlenen. 84-30 Medewerking herstel schade en vervanging gestolen leer- en hulpmid delen de Driestromenschool. De Driestromenschool aan de Greve- lingenstraat was in april/mei 1982 en in oktober 1983 het doelwit van inbrekers. Bij deze inbraken werd schade aange richt en ontvreemdde men leer- en hulpmiddelen. Het schoolbestuur vraagt nu om medewerking voor her stel van de schade en vervanging van materiaal. Voorstel: deze verlenen. 84-33 Eerste begrotingswijziging 1983 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Dag-Avondscholengemeenschap. Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Dag-Avondscholengemeenschap (ZDASG) heeft de gemeenteraad de eerste wijziging van de begroting 1983 toegezonden. Om een reactie voor 19 februari wordt gevraagd. Het oor spronkelijk geraamde tekort wordt door de wijziging met ruim 40.000,- terwuggebracht. Het college acht geen termen aanwezig bezwaar in te dienen tegen de begrotingswijziging. Voorstel: het college machtigen het bestuur van de ZDASG te laten weten dat men in stemt met het geheel. 84-34 Eerste begrotingswijziging 1984 van de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Dag- en Avondscholenge meenschap. Bij het samenstellen van deze agenda was dit onderwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 84-38 Bijdrage in de kosten van auto matisering administratie ZDASG en instemming 2e begrotingswijziging 1984. Het Algemeen Bestuur van de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap heeft zich in- december uitgesproken voor automatisering van de adminis tratie. Men verwacht dat dit een tijd besparing van 600 uur oplevert. De aanschaf van een (gebruikte) computer met toebehoren zal voor Middelburg jaarlijks 3.100,- aan lasten met zich meebrengen. De begroting 1984 wordt door een 2e wijziging aangepast aan de nieuwe situatie. Voorstel: instemmen met begrotingswijziging en de bijdrage voor 1984 beschikbaar stellen. 84-1 Voorlopige vaststelling rekening 1980 Stichting voor Voortgezet Econo misch Onderwijs. De rekening 1980 en de balans per 31 december van datzelfde jaar van de Stichting voor Economisch Onderwijs zijn gereed. Volgens de stichtingsacte dient de gemeenteraad deze stukken voorlopig vast te stellen. Voorstel: hiertoe overgaan. 84-366 Vaststelling 6e Wijziging Bezol digingsverordening 1981 De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 21 september 1981 de Bezoldi gingsverordening 1981 vastgesteld. Namens de minister van Binnenlandse Zaken hebben Gedeputeerde Staten een aantal bezwaren kenbaar gemaakt. Een 6e wijziging van de verordening blijkt noodzakelijk. Voorstel: de wijzi-, ging vaststellen. Stemming motie fractie Democraten '66 inzake lokaties voor woonwagen- centra. Rondvraag Sluiting. o o Om bodemverontreiniging te voorkomen moeten ongebruikte ondergrondse olietanken worden geleegd. De gemeente wil u daar bij helpen. Uw oude huisbrandolietank kunt u namelijk gratis laten leegpompen. Interesse. Neem dan contact op met het gemeentelijk bureau Milieu (Gemeentewerken) Telefoon 27751, toestel 34. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Baarsjesstraat Gedeelte tussen Poelendaeleweg en Langevieleweg afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herbestrating In uitvoering ■e o Colofon Deze %'oorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1984 | | pagina 5