rthck brillen Er kan er maar één de goedkoopste zijn. 4.95 3.40 nu 640.— 0J.L. M0ENS als uw bed dit niet heeft, slaapt u niet best: Opruiming tot en met 28 januari 1984. Vakkundigvoordelig en duidelijk GEBAKKEN SCHAR SPROT v>*>. SAUNIER DUVAL s Woensdag 18 januari 1984 DE FAAM - DE VLISSINGER MIDDELBURG: Lange Delft 8a en 8b, tel.: 01180-13792. STOF VOOR MEUBELS OP ONZE VISAFDELING: AANBIEDING: Q bij pot in axel leverbaar in elke gewenste maat in elk gewenst ledikant. tel.: 01155-2010 toestel 36 Wie brilt moet nu even komen neuzen! 10% 50% 30% 20% korting 40% R 001 Bij de Miro is kijken en luisteren 30 tot 50%goedkoper Koopt ti een bankje, fau teuil of ander zitmeubel; dan laat u zich in eerste in stantie leiden door uw eigen persoonlijke smaak. Het meubel moet passen in üw interieur en bij üw stijl van leven. Uw voorkeur kan daarbij uitgaan naar een strak gestyleerd eigentijds meubel, een romantisch ogend rijk gestoffeerd mo del. een klassieke vormge ving, de robuuste degelijk heid van massief eiken of een ander houtrijk type zit meubel. Spreekt de sfeer-die het meubel uitstraalt u aan, pas dan besteedt u aandacht aan zitcomfort en kwaliteit. Die sfeer wordt niet alleen bepaald door de vormge ving van het meubel, maar in sterke mate ook door de gebruikte, zichtbare mate rialen. Eén van die mate rialen is de stof waarmee het meubel bekleed is. Daarom is het goed te we ten wat voor soorten meu belstof er zoal zijn. Twee hoofdgroepen Meubelstoffen zijn te ver delen in twee hoofdgroe pen, te weten: - platgeweven stoffen en - poolweefsels Platgeweven stoffen, de naam zegt het al, hebben een vrij glad uiterlijk. De effen weefsels (uni's) weef sels met ingeweven kleine figuren of strepen (shafts), met diverse kleuren inge weven motieven (jac quards), en de bedrukte weefsels, zult u voorname lijk aantreffen op moderne zitmeubelen. Voor de effen weefsels en voor die met ingeweven dessin wordt wol. katoen, celvczcl, synt hetisch garen of mengingen daarvan gebruikt. Heeft het weefsel een glanzend, ve- loursachtig uiterlijk, dan is er een chenilledraad in meegeweven. Dat is een draad, waaraan in korte stukjes gesneden draad ge regen is. Is het dessin niet ingeweven, maar opge drukt. dan bestaat het weefsel uit katoen, celvczel, synthetisch garen of meng sel van deze materialen. Platgeweven stoffen voor het klassieke zitmeubel zijn gobelins al dan niet met chenille-effect, cretonnes en damast. Hiervoor wordt ka toen. celvezel, synthetisch garen of een mengsel ge bruikt. De gobelins komen, ook voor in geheel of ge deeltelijk wollen kwalitei ten. Poolweefsels hebben een 'harig' uiterlijk. De meest bekende soorten zijn de ve- lours-typen. Hiervoor wordt mohair, wol. katoen, synthetisch en celvezel ma teriaal gebruikt of mengsels hiervan. Mohair wordt, vaak vermengd met celve zel. door de hoge prijs al leen verwerkt in zeer hoog waardige velourskwalitei- ten. Hetgeen niet wil zeggen dat velours gemaakt van ander materiaal, minder duurzaam zou zijn. al is het wel veel goedkoper. Effen velours kan een staande, een schuinvallende of een liggende pool heb ben. Bedrukte velours is meestal van katoen. De ka toenen velourstypen zullen vooral de jongere consu menten en de liefhebber van een gestyleerd eigen tijds interieur aanspreken. Katoen is goedkoper dan wol. Andere soorten velours zijn 'krimmer' (waarbij de pool lijkt te verspringen), ribcord (met name in ka toen) en hoogpolige ve lours. Naast de geweven vëiourssoorten is er ook nog gebreid velours, ook wel 'raschelvélours' genoemd. Dit type velours komt voor al voor in synthetische kwaliteiten. Gebruiksdoel Het gebruiksdoel van zowel de platgeweven stoffen als de poolweefsels hangt sterk af van de eisen die aan het betreffende meubel gesteld worden. Heeft u opgroeien de kinderen dan kunt u be ter geen mohairvelours kie zen. Van ribcord. krimmer of een solide platweefsel zult u dan veel meer plezier beleven. Kleurechtheid Van de meeste weefsels kunt u een goede kleu rechtheid verwachten. Synthetisch materiaal en katoen hebben echter een iets hogere kleurechtheid dan wol en mohair. Toch kunnen sommige kleuren onder invloed van sterk zonlicht wel wat verschie ten. U doet er daarom wijs aan het zonnetje. ;\ls het schijnt, een beetje in de ga ten te houden. Goede zon wering is niet alleen essen tieel voor een aangename sfeer in huis. maar is ook vriendelijk voor uw meu bels. Onderhoud Meestal zullen de meubels die u koopt voorzien zijn van een onderhoudsvoor schrift. Mocht dat niet zo zijn. dan kunt u in vrijwel iedere goede meubelzaak een boekje krijgen, waarin 500 gram kilo WAAKVLAML0ZE BADGEYSER Oosfperkweg 18 Middelburg Tel. 01180-13367 het enige ideale slaap- systeem heeft een onder stel van 22 verende lat ten, per paar onafhanke lijk verend bevestigd in rubberen gewrichten, het enige ideale slaap- systeem heeft een vering die per lattenpaar instel baar is op uw lichaams bouw en gewicht. het enige ideale slaap- systeem heeft een hoofd einde dat in hoogte instel baar is, zonder dat uw schouder in het gedrang komt. het enige ideale slaap- systeem heeft een matras die echt steun geeft, in elke welving en holte, en bovendien de warmte en vochtigheid van de slaapplaats regu leert. het enige ideale slaap- systeem voor twee perso nen biedt individueel komfort in vering en steun, zonder kuil in het midden, al deze voor uw gezondheid zo belangrijke eigenschappen vindt u maar bij één bedsysteem: lattoflex. slapen zoals u nog nooit geslapen heeft. wij adviseren u graag. I tecnisom er bestaat een bed voor elke rug die gezond wil blijven of wil worden: vraagt schriftelijk of telefonisch de interessante lat- toflex-folder, welke wij u gratis toezenden, raad pleeg hem of breng een bezoekje aan onze zaak waar deskundige mensen u alles over slapen vertel len. (pot sinds 1907). pot openingstijden: maandag tot en met vrijdag 9 tot 18 u. zaterdag 9.30 tot 18 u. vrijdagavond koopavond van 18 tot 21 u. zondags gesloten. alles over het onderhoud van meubels en hun bekle ding staat vermeld. Ook meubels bekleed met leer krijgen daarin ruim aan dacht. Het boekje bevat niet alleen richtlijnen voor het regelmatig onderhoud van uw meubels, maar tevens uitgebreide informatie over 'de grote beurt' en het ver wijderen van vlekken. Han dig om zo'n boekje altijd achter de hand te hebben dus. Vraag er uw meubel verkoper eens naar. Het boekje heet: 'Zo behandelt u meubels' en is een uitgave van de Centrale Bond van Meubelfabrikanten.

de Faam | 1984 | | pagina 14