allerlei DePrijsverbazende Gezinsdrogist WEEMAES mm MODDEREN Kotex Brevia Inlegkruisjes, HetWPN paard leeft als nooit tevoren pak 30 stuks 16.95 tietVM® I -si «19» 3?9 De Mens iT1 w 4?* 16?* 289 Fa Toiletzeep, pak 3 stuks Kleenex Zakdoekjes, pak 24x10 stuks Lavona Schuim - versteviger, 2 soorten, bus 125 ml Brut 33 After Shave, flakon 200 ml. Amira Tampons, 2 soorten, pak 16 stuks Junior Antiklit Crèmespoeling, flakon 250 ml. Johnson's Babyolie, flakon 200 ml. Pluche dieren, per stuk, vanaf Tempo Tissues, doos 100 stuks Leukoplast, per rol Sukrettine, duopak 2x500 stuks Crunch Slim, pak Middelburg, Lange Delft 13, i Goes, Kolveniershof 34, (naast A.H.) KEURSLAGER Weer grote aangifte voor hengstenkeuring Het feil dat legen alle ver wachtingen in voor de op 27 en 28 januaii in Zuidlaren en 3 en 4 februari in Utrecht te houden hengstenkeurin- gen van het Warmbloed Paardenstamboek in Ne derland. meer dan 500 jon ge hengsten zijn opgegeven, is tekenend. Het geeft aan de grote belangstelling die er is voor het paard, dal in WPN-verband wordt ge fokt. Die belangstelling is internationaal. Het WPN- sportpaard is gevraagd in de gehele wereld. Dat is niet toevallig. Een hengstenkeuring heeft daar b.v. mee te maken. Daar wordt een belangrijke be slissing genomen. Dit jaar zijn 540 hengsten aangebo den. Een deskundige jury. die van de aangeboden hengsten al heel veel voor studie heeft gemaakt, be trekking hebbende op bloedlijnen, preslatiestam- men enz., beslist welke hengsten mogelijk voor de fokkerij ingezet kunnen worden. Mógelijk, want een keuring op exterieur wordt door het WPN onvoldoen de geacht. De kandidaten gaan na aanwijzing naar het Federatiecentrum in Erme- lo. waar ze gedurende 100 dagen een opleiding krijgen en worden getest op hun mogelijkheden. Alleen de hengsten die met de hoogste cijfers uit dit verrichtings- onderzoek komen ontvan gen het bewijs van stam boekinschrijving en mogen de fokkerij gaan dienen. Ook nadien zijn er nog steeds .selectiefasen, waar aan een hengst zich dient te onderwerpen. In die perio de wordt overigens niet uit sluitend zijn nafok beoor deeld. maar ontvangt hij ook zelfs de kans te tonen over sportcapacitei'ten te beschikken. Zo is in samen werking met de Ned. Hip pische Sportbond en de ba- siswedstrijdorganisaties een aantal jaren een spring- en dressuurcompetilie opgezet voor WPN-hengsten. Dat is uitgegroeid tot een om vangrijk gebeuren, waarbij Nederlandse topruiters als Albert Voorn, Rob Ehrens. Piet Raymakers. Bert Romp, Dik Wieken. Jan van Tuyl, Gerd Meier enz. betrokken zijn. Op deze wijze wordt ook heel dui delijk aangegeven hoezeer sport en fokkerij alles met elkaar te maken hebben. Dat is dan ook de reden dat de finale van deze heng- stencompetitie wordt ge houden tijdens de heng stenkeuring in Utrecht op zaterdagmiddag. De beste dressuur- en springcombi- naties - geselecteerd tijdens de wedstrijden in Eindho ven. Wierden. Deurnc, Er- melo, Dronten. Veendam en Etten Leur - zullen zich daar presenteren. Dit sterke benadrukken en begeleiden van prestaties van hengsten heeft onder meer tot gevolg gehad dat talenten zijn ontdekt die zelfs internationaal uitko men. Albert Voorn met Nimmerdor b.v. en Rob Ehrens met Pion of Jan van Tuyl met Saluut en zo staan er meer hengsten op het punt internationaal door te breken. Nu is het zeker geen wet van Meden en Perzen dat kin deren. geboren van deze prestatievaders, ook alle maal toppers zullen wor den. De gehele selectiemet- hodiek van het WPN leidt er echter wel toe dat pro- centsgewijs zich meer talent aandient. Dat feit. in com binatie met het gegeven dat de van nature aanwezige aspecten als goed karakter en handelbaar tempera ment zorgvuldig worden bewaakt, is er de oorzaak van dat het Nederlandse paard een buitengewoon goede naam in de wereld heeft weten op te bouwen. Aanvankelijk werd het Ne derlandse paard met name geëxporteerd naar Duits land. Later volgden België, Oostenrijk. Zwitserland. Engeland, de Scandinavi sche landen. Nadat een aantal Nederlandse paar den. waaronder met name de World Cup-Winnaar Calypso van Melanie Smith, in Amerika furore had gemaakt, kwam de Amerikaanse markt in zicht. Sindsdien zijn talrijke sport- en fokpaarden de Grote Plas over gereisd. In middels zijn ook het Mid den en Verre Oosten in de markt. 10 jaar Etosj 10 jaar laag. Wella Haarlak, 2 soorten, per bus 325 gram Head Shoulders Shampoo, normaal of vet, flakon 150 ml. Schwarz- 7-Kruiden Shampoo, normaal of vet, per flakon Fa Douche- en Badschuim, flakon 500 ml. 8x4 Deodorant, spray, stick of roller, 4 geuren, per stuk3jg Desert Flower Bodylotion mmmms, met echte cacaoboter, ftpWER grote flakon 1 500 ml. I1-"'p Billies Compact j Luiers, normaal 100 stuks Billies Compact Luiers, super 68 stuks Tempo Baby- hulpjes, 50 stuks Lactona Tanden borstel, 4 soorten, f per stuk Schick Pivot Mesjes, pakje 12 stuks mmis Vergulde Hand Scheerzeep, abletof I staaf, i per stuk Danclan, flakon, 62 ml. Steradent Tabletten, koker I 26 stuks ]|6p Old Spice deodorant stick, 25 gram Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 28 januari a.s. Maar op is op! Prijswijzigingen voorbehouden. Dat alles heeft - zoals uiteengezet - wel degelijk te maken met de hengsten keuring als zodanig. Déar begint in de mannelijke lijn de eerste selectie. Dat ver klaart de grote belangstel ling. niet alleen van uiter aard de fokkers, maar ook van hippische sportbeoefe naren en handelaren. Feit is nu eenmaal dat slechts een relatief gering- percentage hengsten over alle. voor de fokkerij onontbeerlijke ei genschappen beschikt. Wat niet ingezet kan worden voor de fokkerij, kan niet temin een zeer goed sport paard zijn. Vandaar ook die grote belangstelling uit de gebruikershoek. Uil prak tisch alle Europese landen, alsmede uit Amerika, kun nen weer belangstellenden worden begroet. De keuringen beginnen tra ditiegetrouw in Zuidlaren in de Prins Bernhardhoeve. De eerste bezichtiging be gint dit jaar reeds op vrij dagmiddag (27 januari) en wordt de gehele zaterdag voortgezet. Op vrijdag 3 fe bruari worden de overige rij- en tuigpaardhengsten in Utrecht in de Veemarkthal len geïnspecteerd. Na het hanteren van deze eerste zeef blijven er pirn. 110-120 hengsten over die op zater dag in Utrecht opnieuw worden voorgesteld. De beste daaruit worden aan gewezen voor het afleggen van de verrichlingsproeven. die begin juni worden afge sloten. Er zal volop handel zijn in n iet-aangewezen hengsten. Als proef is er dit jaar een tent bijgebouwd om zowel verkoper als ko per in de gelegenheid te stellen de paarden optimaal te tonen. Traditiegetrouw volgt er op zaterdagmiddag de grote veiling van rij- en tuigpaarden. die veterinair- zijn onderzocht. Demon straties van de hoogstge- plaatste dressuurhengsien en drie finales van de heng- stencompetitie springen, maken van de hengsten keuring een wervelend ge beuren. Ook andere pro grammapunten dragen zorg voor variatie. Het gevolg is al jarenlang een uitverkocht huis met tienduizenden be zoekers. gerekend over vier dagen. (Alle informatie wordt ver strekt door de Vereniging Warmbloed Paardenstam boek in Nederland - Post bus 18 3720 AA Bilthoven - tel: 030-786241). as'sËt Volop rijksdaaldervoordeeltjes. Elke dag opnieuw vers en uw tafelgenoten met iets extra's verwennen zonder al te veel geld uit te geven. Kwaliteit voor een redelijke prijs. Prima toch. Dinsdag: VERSE WORST 1 kg2,50 korting Woensdag: GEHAKT h/o 1 kg. 2,50 korting Donderdag i/AnTliiA en vrijdag: HAMLAPPEN 1 kg2,50 KORTING Zaterdag: BIEFSTUK 500 gr. 2,50 KORTING Lange Noordstraat 55, Middelburg Art. 7. Niemand heeft voorafgaand verlof nodig, om door de drukpers gedachten of gevoelens te openbaren, behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet. (Gr. 202'. B W 1408 v.; Sr 53. 54. 98. Ill v.. 131 v.. 240 v.. 261 v.. 418 v.) Nog niet zo lang geleden heb ik in een grote stad een raadsvergade ring bijgewoond. Op de tribune, zoals dat hoort. Wal daarbij opvalt - afgezien van werkelijk begaafde sprekers - is de stortvloed van nietszeggende ret- horiek. die daar gespuid wordt. Men wil z'n tegenstander niet be ledigen. maar men wil hem toch wel even - hoofdzakelijk voor de pers bedoeld - onder z'n neus wrijven, dat ie er HELEMAAL naast is. Om vooral onoverzienbare on vriendelijkheden te vermijden wordt dan toevlucht gezocht tot mededelingen als deze: Het was eigenlijk de bedoeling van bedoelde spreker, dat zijn be doelingen - die zeker goed be doeld zijn - duidelijk de doelstel lingen van die bedoelingen omlij nen. Helaas werden echter de grote lijnen van de reeds duidelijk omlijnde doelstellingen lijnrecht in tegenspraak tot de eigenlijke omlijning gezel. Dal is weliswaar niet de eigenlijke bedoeling van die omlijning, maar om hier één lijn te trekken is de doelstelling, welke in de bedoe- •ling van bedoelde spreker lag te weinig doeltreffend. Zo. DAAR kan de ander het mee Wie is er geïnteresseerd in proza en poëzie schrijven? Men kan zich aansluiten hij de Vereniging van A mateurschrijvers "PENNEVREUGD". Wij hebben ons eigen clubblad, waarin het werk geplaatst wordt. Tijdens onze maandelijkse bijeenkomst wordt het werk besproken. Kosten: 5— (vijf gulden) per maand. Verdere inlichtingen: H.J. Boom. van Kleffenslaan 15. 4334 IIA Middelburg, telefoon: 01180-14274. doen. De een heeft veel gespro ken, maar niets gezegd en de an der - die hel er mee doen kan - interesseert dat blijkbaar hele maal niet. Hij leest intussen de krant. Heeft het allemaal niet meege- lingen het gaat. noch op welke HELAAS aan modderen. Als U kregen, dat ie afgepoeierd wordt, doelen daar geschoten wordt. begrijpt wat Men kent hier de speelregels. Hel GROTE publiek helaas - gaat IK bedoel. ONDER de tafel wordt tegen de kiezen en laat ze dan verder maar scheenbenen geschopt. Het pu- aan modderen. Stephan Keune bliek ziet niets onder de tafel. Niet. gaat "helaas" kiezen, maar Zwitserland Het weet noch om welke doelstel- laat ze (Tegenstellingen) Ik wil liefhebben Maar laat de vrede weg ebben Ik wil niet haten Maar laat de Turk niet mee pralen Ik wil bevrijden Maar laat de hongerende kinderen lijden Ik wil een goede daad Maar geen zigeuners in de straat Ik wil al 't moois geven Maar laat de soldaten niet overleven Ik wil alleen maar stil klein en toch zo groot: de wens 't leed geleden tevreden ieder mens! Jan Boonstra Zaandam

de Faam | 1984 | | pagina 10