Huisdierenhulpdienst voor ouderen uit Q7 HENK VAN AALST-OOSTERSE TAPIJTEN het I 'Ik durf mijn prijzen onmiddellijk zakeilliart *e ver9e'Üken met kortingboeren' Keïtc Schoolfoto uit de oude doos A Rolstoel- psychose FotoVerschuren Woensdag 28 december 1983 DE FAAM - DE VLISSINGER MEER GRATIS RECHTSHULP Scheldebode steelt EZlie ml getuige zijn van hoofdschotel Lambik? Niet allemaal tegelijk. Lever dan deze maand één vol filmpje bij fotoVerschuren in, en neem een kompleet Suske en Knoopcontracten Amnesty Nazorg borstamputatie Gevonden voorwerpen. Verloren Nieuwjaars-snorkeltocht Collecte Loterij kankerbestrijding Opstapcursus Katerloop Politiespreekuur Volksschilderen De Paraplu Ruilbeurs Kerstboomverbranding Nieuwjaarsreceptie gemeente Middelburg Koffiekontakt-ochtend Vakantie-activiteiten Welkomstdienst Optreden 'Trui' Wie laat de hond uit van een zieke bejaarde of wie verzorgt de poe zen van iemand die door slechte weersomstandigheden tijdelijk aan huis gebonden is? Met deze vragen hebben enkele instanties in Middelburg zich recentelijk beziggehouden. Er is inmiddels een plan gereed tot het opzetten van een 'huisdiercnhulpdienst' met als doel het verzorgen van dieren van ouderen die dit tijde lijk niet kunnen doen door ziekte of slechte weersomstandigheden, zoals sneeuw en ijzel. De dienst - een samenwerking tussen de dierenbescherming, het project mensen zonder baan en de UW in Middelburg - is niet be doeld als een verkapt dierenpen- sion. In principe blijft de hond of kat thuis en wordt uitgelaten of verzorgd door de hulpverlener. Het is de bedoeling dat er een centraal meldpunt komt. dat bij alle deelnemers en instanties be kendgemaakt wordt. De bijdrage, in de vorm van een vergoeding van telefoonkosten, wordt ge- dacht'op ongeveer vijf gulden per jaar. De initiatiefnemers hebben de grondgedachten van deze huisdierenhulpdienst in een sten cil verzameld. Vanaf 16 januari 1984 zal het bu reau voor Rechtshulp spreekuren openen in Zierikzee, Hulst en Oostburg. Wanneer en waar pre cies kunt u zien op bijgevoegd staatje. Bij het bureau voor Rechtshulp kan iedereen terecht voor juri disch advies en toewijzing van een "gratis" advocaat of deurwaarder. De adviezen van het bureau zijn gratis. Met welke problemen kunt u te recht bij het bureau voor Rechts hulp? In beginsel met elk pro bleem waar juridische kanten aan zitten. Een paar voorbeelden: Ontslagzaken, problemen met uitkeringen, huur (subsidie)pro- blemen, consumentenkoop. pro blemen met politie en/of justitie, verblijfsvergunning, problemen met het rijk. de provincie of de gemeente, echtscheidingen, ali mentatie. enz., enz. Het bureau voor Rechtshulp is opgericht in 1978. Het is een onafhankelijke stichting, dus geen onderdeel van rijk, provincie, ge meente of justitie. In 1978 is het bureau begonnen met 4 spreekuren in Middelburg. In de loop der jaren zijn hier spreekuren bijgekomen in Ter- neuzen en Goes. Omdat het bu reau vindt dat de hulp zo dicht mogelijk bij de mensen geboden moet worden, hebben wij besloten om op zo kort mogelijke termijn spreekuren te openen in Zierik zee, Oostburg en Hulst en op iets langere termijn in Vlissingen. Vanaf 16 januari 1984 houdt het bureau voor Rechtshulp spreek uur in de volgende plaatsen: Middelburg: Loskadc 35-37, tel. 01180-37120: maandagmiddag 13.30-15.30 uur: dinsdagmorgen 9.30-11.30 uur; donderdagmiddag 17.00-19.00 uur. Goes: v.d. Spiegelstraat 4, tel. 01100-20359; maandagmorgen 9.30-11.30 uur. Zierikzee. Poststraat 37; dinsdag middag 14.15-16.15 uur. Terneuzen, Leeuwenlaan 40, tel. 01150-20905. vrijdagmorgen 10.30-12.30 uur. Hulst, Sportlaan 16: donderdag morgen 10.30-12.30 uur. Oostburg: Nieuwstraat 7: vrij dagmorgen 10.00-12.00 uur. ALLEEN DE HOOFDVESTI GING IN MIDDELBURG is ge durende de hele week telefonisch bereikbaar. Vervolg van pag. 1 dat er, althans in Nederland, geen enkel bedrijf is dat de labeltjes inwisselt tegen een rolstoel". De 'Noordzee'-luisteraars zijn, als we Jan mogen geloven, verwoede theedrinkers. Binnen de kortste keren had hij 10.000 labeltjes bij een.... De 'Noordzee' chef heeft aan de actie een behoorlijke kater overgehouden. "Dit soort zaken zijn slecht voor onze naam". Wat niemand zich blijkbaar af vraagt is of gehandicapten niet op een andere manier aan een rol stoel geholpen kunnen worden. Die mogelijkheden zijn er name lijk wel. Zowel het ziekenfonds als het GAK kent een bruikleen-re- geling. Schaft iemand op eigen kosten een rolstoel aan dan wordt in de meeste gevallen een deel van de kosten vergoed. Voorts kan ook de kruisvereniging, zo blijkt bij navraag in deze de helpende hand bieden. Enkele tientallen telefoontjes kwamen binnen op de redactie en zelfs bij de redacteur privé. "Meneer kunt u er niet voor zorgen dat De Scheldebode van onze rubriek afblijft?". Soms werden deze woorden boos en verontwaardigd uit gesproken, anderen legden te leurstelling in hun woorden. Wat is er aan de hand. Reeds meer dan twee jaar plaatst de redactie van dit blad oude schoolfoto's onder de titel Aap, Noot. Mies. Vooral ou deren onder de lezers genieten er van om bekenden terug te zien op zeer jeugdige leeftijd. Omdat wij ook namen noe men en (meestal) hel adres van de inzend(st)er worden verloren gegane vriendschap pen heel vaak op nieuw aan gehaald. Ja zelfs reunie's wer den gehouden naar aanlei ding van het plaatsen van een foto. En als zodanig heeft deze krant een traditionele rubriek met veel supporters. De Scheldebode nu heeft korte tijd geleden (per ongeluk?) een oude schoolfoto in bezit gekregen en prompt geplaatst. Een mooie foto trouwens, en deze redactie huldigt de op vatting dat het om een mis verstand gaat van de inzend ster. Helaas haalt de lezer de huis-aan-huis-bladen nog wel eens door elkaar. Het streven van deze redactie is altijd geweest een zodanig eigen stijl en aanpak op te bouwen dat er van verwisse ling geen sprake meer kan zijn. De redactie van De Scheldebode heeft er blijk baar maling aan dal de lezers niet weten in welk blad ze wat hebben gezien. De meeste mensen die ons belden waren met ons van mening dat gebrek aan creati viteit bij dit in Breda gemaak te blad daaraan debet is. We hebben dat vaker gemerkt. De redactie Wiske album n^n.-. gratis mee fTWtOrTint naar huis. Middelburg Lange Delft 47 tel. 01180-12603. De volle eerlijke kleuren van oosterse tapijten zijn nauwe lijks te evenaren. De echtheid straalt er vanaf. "Al heb je nog zo'n goedkope meubels. Met een oosters tapijt breng je sfeer in je kamer", betoogt de 41- jarige uitbater van de gespe cialiseerde Oosterse tapijtzaak Henk van Aalst uit Middel burg. Zijn verhaal en verkoop praatje? Voor een klein deel slechts, zo blijkt uit het gesprek in zijn zaak op de hoek Mol straat/Dam, waar hij sinds het begin van 1983 met zijn kost bare spullen vertoeft. Sinds 1967 woont en werkt Van Aalst in Middelburg. Eerst had hij een zaak aan de Langeviele 69 - "Het nadeel was dat ik daar niet kon wonen" - en in 1978 betrok hij het kapitale pand aan de Hout- kaai. "Dat werd veel te duur. Ik betaalde me rot aan onkosten. Vanwege de uitlaatgassen moest ik elke twee jaar de gevel schilde ren. In de winter was ik aan stookkosten om en nabij de twaalfhonderd gulden per maand kwijt". In het huidige onderko men, het voormalige Trombose centrum, heeft Van Aalst boven dien veel meer ruimte. "Meer nog dan op de Houtkaai. al zou je dat zo op het eerste oog niet zeggen. Ook het licht valt hier mooier naar binnen, waardoor de kleuren van de tapijten optimaal tot hun recht komen". Maar de verhuizing was ook wel een beetje gedwongen door de omstandigheden: de economische recessie. Hoewel sommige onder nemers beweren dat als er minder geld onder mensen is juist meer 'duurzame producten worden verkocht", moeten de prijzen wel aantrekkelijk blijven. "Je onkos ten worden doorberekend in de prijs van het tapijt. Dus de consu ment is er bij gebaat, als je daar als winkelier rekening mee houdt", is de ervaring van Henk van Aalst. Behalve de onkosten zo laag mo gelijk houden, deed Van Aalst er nog van alles aan om de prijs van zijn kostbare producten te druk ken. Hij deed iets dat over het al gemeen slechts de 'giganten' in zijn branche zich kunnen permit teren. "Samen met mijn broer, die een zaak in Breda heeft, sloot ik zogenaamde knoopcontracten af met ondernemingen in India en Pakistan en voor de berbers in Marokko. Daarmee bereikten we dat zowel de prijs laag kan worden gehouden, als dat we kwaliteit kunnen eisen. Is een tapijt niet naar onze zin, dan accepteren we dat niet. Wij staan er op om onze klanten kwaliteitsproducten te le veren. Dat is ons handelsmerk. We houden er niet van om met tapijten de 'straat' op te gaan of middels agressieve verkoopmet hoden de waar te slijten. Daar leent ons product zich niet voor. Het is te edel". Henk van Aalst is als het ware in de Oosterse tapijten geboren. "Mijn overgrootvader was de eer ste Nederlander die uit Perzië ta pijten importeerde. Hij had een grote meubelfabriek in Breda. Toen mijn vader na de oorlog de zaak overnam was er als meubel maker bijna geen droog brood meer te verdienen. Hij deed toen alleen nog in Oosterse tapijten". De nu als Zeeuw aardig ingebur gerde Brabander, kwam in de zaak van zijn vader nadat hij het vak had geleerd bij een der be roemdste zaken in Londen, van de Armeniër Benlian. Ook volgde hij een opleiding bij de groothandel Weijers in Amsterdam. Op het gebied van binnenhuisarchitec tuur verstond hij nadien zijn mannetje. Over Oosterse tapijten weet hij echter zoveel te vertellen, dat hij een graag en regelmatig geziene gast is van organisaties (zowel voor mannen als vrouwen) om er lezingen te houden. De naam Perzische tapijten zoals de meesten bezigen is eigenlijk fout, corrigeert hij de interviewer. "Ze heten Oosterse tapijten en komen uit Turkije, Rusland, Iran ('geen kwaad woord daarover an ders kom ik er niet meer in'), Pa kistan, India en Afghanistan. Elk gebied in die landen maakt tapij ten met specifieke kenmerken". In de winkel van Van Aalst liggen of hangen tapijten die in prijs va riëren tussen de negentien en 22.000 gulden. Daartussen is van alles mogelijk. "Er zijn ook tapij ten die voor de prijs van een huis over de toonbank gaan", knipoogt Van Alst. "Maar die heb ik niet. Overigens is het een fabel dat een Oosters tapijt een levenlang mee gaat. Vroeger wel. Maar toen la gen ze in de gode kamer. En daar kwam nooit iemand. Maar ie mand die dit soort tapijten koopt, kan er enorm lang plezier van hebben, mits het goed wordt on derhouden. Maar de warmte en charme die zo'n kleed uitstraalt, weegt alleszins op tegen de prijs. Zeker omdat wij de prijzen laag kunnen houden en kwaliteit leve ren. Lagere prijzen dan enkele ja ren geleden, ondanks de recessie. Ik zou het zelfs aandurven om onze prijzen onmiddellijk te ver gelijken met de zogenaamde 'kor tingboeren"'. Ad Hanneman De adoptiegroep van Amnesty International Vlissingen vraagt voor het volgende uw aandacht. Zoals U wellicht weet is Amnesty International een organisatie die opkomt voor de naleving van de Rechten van de Mens. A.l. Vlis singen heeft een gevangene gea dopteerd in Swaziland, lid van de Methodisten Kerk. Deze persoon is 22-08-83 gearresteerd, omdat hij protesteerde tegen de ontkro- ning van Queen Dzeliwe, welke niet volgens constitutionele gron den plaatsvond. Hij was adviseur van Queen Dzeliwe. Tot op heden heeft hij nog geen proces gehad en wordt hij vastge houden onder een 60-dagen or der. welke steeds stilzwijgend ver lengd kan worden Hij is door A.I. als gewetensgevangene geadop teerd omdat hij géén geweld heeft gebruikt of daartoe aangezet.Men dringt bij de autoriteiten aan op zijn onmiddellijke vrijlating. De gevangene en zijn familie worden door A.l. financieel ondersteund. Uw bijdrage hiervoor kunt U storten op rek. no. 45.07.38.256 bij de Amrobank Vlissingen (giro rek. 10.68,635) t.n.v. A.L Vlissin gen. Meer informatie: 01184-67957. De nazorggroep voor patiënten met een borstamputatie houdt dinsdag 3 januari een bijeenkomst in het gezondheidscentrum Dau- wendaele aan de Roozenburglaan in Middelburg. Een ieder, die met lotgenoten wil praten, kan vanaf 10.00 uur terecht. Bij de gemeentepolitie te Middel burg zijn de volgende, in Tref- center gevonden, voorwerpen ge deponeerd: geel mapje. inh. pas foto's: giropas: grijs notitieboek je; Donald-Duck pop (matroos); zwarte bivakmuts: bordeauxrode muts: donkerblauw kunstleren damespolstasje, zonder inhoud; bruin leren portemonnee met rits, inhoud 4 sleutels; schrift; zwart/grijs gestreepte nylon boodschappentas; blauw/paars/rood gestreepte ny lon boodschappentas; rood/b lauw gestreept boodschappentas- je; blauwe plastic boodschappen tas "Big Blue Bag" zonder in houd; zwarte canvas boodschap pentas; beige ceintuur van een wollen jas; bruin/beige geblokte sjaal: zwart/grijs/wit gestreepte gebreide sjaal; zwarte muts; groen/geel boodschappennet: bruine leren riem. In de periode van 29 november tot en niet 16 december zijn bij de ge meentepolitie te Middelburg, de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: donkerblauw gestreept sportshirt met witte kraag: groen regenpak in groen tasje: geel regenpak, in bruin plastic tasje; zwart leren riempje: bordeuxrood regenpak in etui; gebreide muts, beige; blauw regenpak; zilveren kinde rarmband met 6 bedeltjes; stoffen tasje van Scooter, inh. pakjes; bruine lederen tas met inhoud: plastic tas (bobies) inh. sport schoenen en blauw sportbroekje; toilettas met inhoud; 1 paar brui ne kinderschoenen 1 bruine kinderschoen in V en D tas; sleu tels: mandje, inh. o.a. flesopener, spaarpot; blauw etui met rits, inh. pennen, potloden enz.; bruine le ren portemonnee, inh. geld, bankpas; portemonnee, bruin/z warte vlakken, inhoud kleingeld; beige portemonnee, inhoud geld: zwart knipportemonneetje, inh. strippenkaart, sleutel; Casio re kenmachientje in bruin étui; zwarte jaloezie; zilveren guldens; kleine zilveren medaille; gevloch ten hondenriem met penning; da meshorloge, ronde schakelband; handschoenen: bankbiljetten. Het duikteam 'Zeeland' houdt evenals vorig jaar op zondag 1 ja nuari weer een nieuwjaarssnor- keltocht in de Schelde bij Vlissin gen. De afstand bedraagt 900 me ter. maar indien uitzonderlijke weersomstandigheden dit zullen eisen, zal deze afstand worden aangepast. Het parcours ligt evenwijdig aan de vaargeul en de boulevard van Vlissingen. De snorkcltochl zal een carnavalesk kanikter hebben. De meest ludiek geklede deelnemer kan rekenen op een leuk prijsje. Inschrijven vanaf 12.15 uur in de kleedac commodatie onder Boulevard Evertsen. Vanaf 13.30 uur kunnen de deelnemers zich omkleden. Het startschot wordt gegeven om 14 uur. Aan het eind van de tocht wordt de deelnemers hele Glüh- wijn aangeboden, bereid volgens een speciaal recept. Hierna is men in de gelegenheid om onder het genot van een gratis drankje nog even na te praten in het Strand- hotel. Tevens ontvangen de deel nemers dan een aandenken aan de tocht. Wilt u van uw Nieuwjaarsdag eens wat anders maken, maak dan 7,50 over op rekening 46.06,65.502 van de AMRO-bank te Middelburg of op giro 5482485 t.n.v. duikteam 'Zeeland' onder vermelding van Nieuwjaarssnor- keltocht. De collecte ten behoeve van het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten heeft dit jaar in Zeeland ƒ79085,27 opgebracht, ruim 8000 gulden meer dan in '82. Een deel van de opbrengst komt ten goede aan Zeeuwse verenigingen. Ten gevolge van de poststaking is de trekking van de Landelijke Loterij voor de Kankerbestrijding uitgesteld tot 30 januari. Loten kosten J" 2,50. Naast steun aan een goed doel, heeft U kans op het winnen van één van de vele prij zen van 25,— 1000,— of mis schien zelfs de hoofdprijs van 15.000. (belastingvrij). De loten zijn verkrijgbaar door storting op giro 1812 of bankre kening 43.01.59.988 t.n.v. het Ko ningin Wilhelmina-fonds te Am sterdam. Indien U ƒ1.— extra overmaakt, wordt U na de trek king een lijst met de winnende nummers toegezonden. Evenals voorafgaande jaren start - bij voldoende belangstelling - ook eind januari 1984, weer een korte opstapcursus van de Zeeuwse Dag/Avondscholengemeenschap. Op Walcheren vinden de lessen plaats in Vlissingen (woensdag morgen) en in Middelburg (don derdagmorgen). Gebleken is dat vooral voor men sen die rondlopen met het plan na de lagere school (voor sommigen al 40 jaar geleden!) weer wat te gaan leren, de opstapcursus let terlijk een opstap betekent naar verdere studie. Tijdens de cursus, die van januari tot de grote vakantie duurt, wordt de kennis van de Nederlandse taal en rekenen van de lagere school weer opgefrist. Bovendien krijgen de cursisten begeleiding bij het leren studeren. Daarnaast maken de cursisten kennis met alle vak ken em docenten van de MAVO. Aan het eind van de cursus wordt besloten wel of niet (het is niet verplicht) naar de Mavo te gaan en met welke vakken. Nadere in formatie kan men krijgen op de schooladressen in Middelburg en Vlissingen. Latijnse Schoolstraat 10, Mid delburg: 01180-35198, maan dag t/m donderdagochtend. Marconiweg 5, Vlissingen: 01184-66186, tijdens kantoor uren. De Katerloop, die voor zondag 1 januari in Zoutelande voor "de vierde maal van start zou gaan, gaat niet door. Het evenement is een samenwerking tussen Zeeland Sport uit Vlissingen en voetbalve reniging De Meeuwen in Zoute lande. Vanaf 15 januari zal de rijkspolitie elke woensdagavond van 19-22 uur spreekuur houden in het po litiebureau te Westkapclle. Er zal een politieman of vrouw aanwezig zijn. waaraan U uw probleem kunt voorleggen. U kunt ook bel len. Het bureau te Westkapclle is telefonisch bereikbaar onder nummer 01187-1333. Club- en buurthuis 'Scheldebuurt' aan de Glacisstraat 97 start don derdag 12 januari een nieuwe cursus volksschilderen. Zowel be ginners als mensen die reeds een cursus gevolgd hebben zijn wel kom. De cursus omval 10 lessen. De (wekelijkse) lessen beginnen 's morgens om 9.30 uur en duren anderhalf uur. Voor opgave en nadere inlichtingen: 01184-12302 Buurthuis De Paraplu in Paau- wenburg houdt in de kerstvakan tie allerlei akliviteiten voor jong en oud. Hel programma ziet er als volgt uil: Woensdag 28 dec.: Sjoeltoernooi vanaf 13.30 uur voor jong en oud vanaf 8 jaar (onderverdeeld in drie leeftijdsgroepen). Er zijn leu ke prijzen te winnen. Donderdag en vrijdag 29/30 dec. Kinderinstuil' van 13.30-15.30 uur. Voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Vrijdag 6 jan.: Kinderinstuif van 10.00-12.00 uur voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. Gymzaalaktiviteiten (balspelen en apekooi) in de Theo Thijssen- gymzaal: 13.00-14.00 uur: Bal spelen (9 t/m 11 jaar); 14.00-15.00 uur: Apekooi (12 t/m 14 jaar). Toneelavond m.m.v. de toneel- en cabaretgroep van de Van Duy- venvoorde buurtvereniging. De groep heeft dan een 70 min. du rende tóch revue, genaamd "Lach er eens uit" en bestaande uit allerlei medley's, schetsjes, een parodie en een blijspel. Toegan kelijk voor alle leeftijden. Ook voorverkoop van kaarten. Hierna is er gelegenheid om te dansen. Zaterdag 7 jan.: Kinderinstuif van 10.00-13.00 uur voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het Buurt- en clubhuis Marnix. Noordbeekseweg 18 in West- Souburg houdt dinsdag 3 januari een stripboeken-ruilbeurs die be gint om 13.30 uur en duurt tot Ï5.30 uur. Toegang gratis. Heb je dus stripboeken die je al zo vaak gelezen hebt dat je ze kunt dro men, dan ruil je die gewoon! Donderdag 5 januari om 14.00 uur kun je naar een heleboel te- kentllmpjes kijken, wel meer als een uur lang. In de Middelburgse wijken Zuid en Dauwendaele worden de kerstbomen op maandag2 januari verbrand op het Meiveld bij de sledcheuvcl. Inleveren van de bo men tussen zes en zeven uur 's avonds, een uur later, om acht uur wordt de brand er in gestoken. Ieder kind die een kerstboom in levert krijgt een lotje voor de ver loting die net voor de verbranding wordt gehouden. Het gemeentebestuur van Mid delburg houdt maandag 2 januari een nieuwjaarsreceptie in de Bur gerzaal van het stadhuis. Indivi duele burgers en vertegenwoordi gers van overheid, bedrijven, ve renigingen en instellingen zijn bij deze "Open Tafel" van harte wel kom en wel van 17.30 tot 19.30 uur. Voor deelname aan de bij eenkomst dient men bij binnen komst in hel stadhuis ('5, per persoon te betalen als bijdrage in de kosten. Hiervoor worden dan een "nieuwjaarsdrankje", soep. broodjes en koffie aangeboden. Om 18.00 uur zal burgemeester drs. P.A. Wolters een korte toes praak houden. Het geheel wordt muzikaal omlijst door de Middel burgse musicus Baby den Toon der. Om te kunnen deelnemen aan de "Open Tafel" van de gemeente Middelburg moet men zich vóór 29 december a.s. melden bij het bureau Vóórlichting aan de Stad huisstraat 2. tel. (01180) 26251.1st. 133, 224 of 349. Een ieder die persoonlijk een uitnodiging heeft ontvangen kan volstaan met hel tijdig indienen van de antwoord kaart. De vrouwenkontaktgroep 'Kom uit je huis' houdt woensdag 4 ja nuari in wijkgebouw 'Zuiderba ken' aan de M. de La Palmastraat weer een koffieköntaktochtend. Als spreekster is mevrouw Mari- nissen uitgenodigd. Zij zal ingaan op de relatie gezonde voe ding/gezond leven. De ochtend begint om 9.30 uur en zal duren tot 11.30 uur. Tevens wordt deze ochtend informatie gegeven over de andere activiteiten van 'Kom uitje huis'. SKW 'de Hayman', werkzaam in Dauwendaele en de Magistraat- wijk. houdt deze en komende week enkele kerstvakantie aklivi teiten. Donderdag 29 december verzorgt het Kinder-muziekthea- ter 'Kajiesjie' uit Vlissingen twee optredens voor de jeugd van 4 tot en met 8 jaar. en wel in het Ont moetingscentrum aan de Vrij landstraat 10-1 1.30 uur) en in het Zuiderbaken aan de M. de la Pal mastraat (14-15.30 uur). Woens dag 4 januari wordt een spannen de kinderfilm gedraaid voor de jeugd van 8 tol en met 12 jaar. Er is een voorstelling gepland in hel Ontmoetingscentrum (aan vang 10 uur) en het Zuiderbaken (14 uur). Voor nadere informatie: 01180-29004. In de Middelburgse Ontmoc- tingskerk wordt zondag I januari een welkomstdienst gehouden. Het thema van de dienst, die om 18.45 uur begint, is 'Samen Bid den'. Muzikale medewerking wordt verleend door het Wcl- kombo. Iedereen is van harte welkom. Agnes en Miriam treden donder dag 29 december om 20 uur op in 't Pand aan de Kerksteeg. Met het optreden sluit vrouwencafé Trui' het jaar 1983 af. Het duo brengt een programma van Nederlands talige luisterliedjes, aangevuld met gedichten. Men begeleidt zichzelf op gitaar. Henk van Aalst in zijn zaak op de hoek Dam/Molstraat. (Foto Ruben Oreel). AAP, NOOT, MIES... Mevrouw P. Louwerse, die woont aan de Vrouwenpolderseweg45 in Serooskerke, stuurde ons deze fo to uit 1932 van de openbare lagere school in Oostkapelle. Mevrouw Louwerse noemt de namen van de leerlingen en onderwijzers (van alle klassen) als volgt: Eerste rij: Jo Jobse; Piet Back; Willem Boone overl.; Jaap den Hollander: Teun den Hollander; Adri Dekker; Izaak Gidionse; Piet Wisse. Tweede rij: Lena de Roo; Kaatje de Rijke; Maatje Brand; Jans de Visser; Marie den Hollander P.d.; Dina Lourense; Nel Lous overl. Derde rij: Koos Provoost; Marie de Ligny; Saar Wondergem; Jaantje de Kam; Anna de Visser; Meester Davidse; Kaatje Dekker; Mina Lous: Janna Poppe; Z. of S. Sturm. Vierde rij: Jaap Janse overl.; Nel Jobse L.d.: Kaatje Koene; Aaltje Jobse J.d.; Pietje Wijkhuys (in zendster): Betje Koene; Marie de Rijke; Ali Grootbod; Mientje den Hollander H.d.; Nina Maljaars; Saar Abrahamse: Meester Gel dof: Meester Frelier (hoofd). Vijfde rij: Wim van Nieuwenhui- ze: Marie Louise; Jaantje Melse; Jaantje Back; Betje Wattel, overl.; Leintje Coppoolse; Pietje Jobse J.d.: Saar Rooze: Jantje Provoost: Helma Siegers?: Santje den Hol lander P.d.; Jan Geldof J.z.; Kees Geldof C.z. Zesde rij: Kees Louise: Willem Sturm; Leen Davidse; Ko Sturnr. Piet de Visser P.z.: Jaap Jobse J.z.: Krijn Poppe A.z.: Krijn Geldof C.z. Zevende rij: Willem Schoe: Jan Sturm: Willem Jobse J.z.; Cris v.d. Woeslijne: Hein Maljaars, overl.: Piet de Rijke: Gerard Gel dof J.z.: Ko Wattel: Jaap of Jan Mesu: Jan de Visser J.z.: Arnout de Lange. Geïnteresseerden kunnen deze foto in bezit krijgen door 7.50 samen met dit knipsel te zenden aan de redactie van dit blad: Postbus 5017. 4330 KA Middel burg. Betaalt u met geld. dan dient de brief te worden aangetekend. Een cheque svp op naam van onze fotograaf Ruben Oreel.

de Faam | 1983 | | pagina 7