'PLAAGDIEREN' NIET ALTIJD MET GIF VERWIJDEREN as 51 week <D 3 OOK U BENT WELKOM BIJ DE "OPEN TAFEL" 3- 5' a CD 3 CD 21 - 28 december 3»"§ werp 2 o CD O CD O Sa a CD DE FAAM Woensdag 21 december 1983 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 27-31 december GEEN SPREEKUUR COMMISSIE HUISVESTING RIOLERINGSPLAN NIEUW MIDDELBURG COLLECTE VERGUNNING V oorrangskruising Plein 1940 Herinrichting Markt| Huisvuil wordt er op Tweede Kerstdag niet opgehaald. De "maan- dagwijk" komt nu op dinsdag 27 december aan bod. Op woensdag is de "dinsdagwijk" aan de beurt en op donderdag de "woensdagwijk". Alles schuift deze week dus één dag op. Vrijdags is men weer op schema. Verhuizingen, vertrek, paspoorten, toeristenkaarten, rijbewijzen, uittreksels uit het persoonsregister, arbeidskaarten en de PAS'65. Het zijn allemaal zaken waarvoor u bij de afd. Bevolking c.a. moet zijn. Tot nu toe kan dat alleen tussen 8.00 en 12.00 uur. Met ingang van 2 januari kunt u terecht tot 12.30 uur. 't Is maar een weet. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" - Uit met PAS'65 no. 44 (dec. 1983-jan. 1984) - Zeeland, the dynamic south-west of the Netherlands (ETI-folder) - Kies na lbo en mavo (editie 3) - Kies na havo en vwo (editie 4) - Je kunt toch niet tot tien tellen (ge varen vuurwerk) O -O De verkoop van vuurwerk is alleen de laatste twee dagen van het jaar toe gestaan. Het afsteken van rotjes, gil lende keukenmeiden, raketjes en ander luidruchtig spel mag tijdens de jaar wisseling. Echter op 31 december niet voor acht uur 's - avonds en op 1 ja nuari niet na half twee in de morgen. Houdt u eraan. De wens die u bij deze kolom kunt lezen is afkomstig van het bestuur en de medewerkers van de gemeente Middelburg. Verder vindt u in het rubriekje "In Woord en Beeld informatie over een gewijzigde regeling voor het ophalen van het huisvuil in de week tussen Kerst en Nieuwjaar. De beste wensen voor 1984 kunnen op 2 januari a.s. weer worden overgebracht tijdens de "Open Tafel" in het stadhuis. Dat ook u daar welkom bent zat blijken uit het artikel over dit gebeuren. In december plaatsen wij ook altijd een verhaal over het voorkomen en bestrijden van ongedierte, waaronder de rat. Met name in de wintermaanden ondervindt menigeen daarvan de nodige overlast. De eerste sneeuw is al reeds gevallen al was dit nog niet noemenswaardig. Daar kan echter snel verandering in komen. Is dat het geval zorg dan alstublieft voor het schoonhouden van uw stoepje of straatje. Het voorkomt ongelukken en ongemak. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. «8 8 I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. dinsdag gehakt, bloemkool en aardappelen woensdag goulash, doperwten en rijst donderdag braadworst, bietjes en aardappelen vrijdag karbonade, tuinbonen en aardappelen zaterdag bami Aan het begin van ieder nieuw jaar houdt het gemeentebestuur van Middelburg een nieuw jaarsreceptie in de Burgerzaal van het stad huis. Zo ook in 1984 en wel op maandag 2 ja nuari. Iedereen, dus ook u, is daar van harte welkom. De bijeenkomst begint om 17.30 uur met het aanbieden van een "nieuwjaars drankje". Een half uur later houdt burge meester drs. P.A. Wolters een korte toespraak, waarna het tijd wordt voor soep en broodjes. Dit onderdeel gaf indertijd de naam "Open Tafel" aan het geheel mee. Om uiterlijk 19.30 uur gaat een ieder weer huiswaarts. De Mid delburgse musicus Baby den Toonder luistert de receptie op met achtergrondmuziek. Overi- ln onze stad is de gemeentelijke Reinigingsdienst belast met de bestrijding van ongedierte. Onder de plaagdieren' in huis of bedrijf vallen o.m. de bruine rat, faraomieren, kakkerlakken en een groot aantal insekten. Het is vanzelfsprekend dat de bestrijding van ongedierte op deskundige wijze moet worden uitgevoerd. Onoordeelkundig gebruik kan immers leiden tot gevaarlijke situaties. Op z'n minst kunt u meewerken aan het voorkomen van gunstige levensomstandigheden voor insekten in gebouwen. Het spreekuur van de commissie Huisvesting op woensdag 28 december gaat niet door. Ook de vergadering voor het toewijzen van huizen komt deze dag te vervallen. Woensdag 4 januari 1984 staat men weer voor u gereed. Dit plan hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd. Het goedkeuringsbesluit ligt tot 8 januari a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Burgemeester en wethouders hebben het Leger des Heils toestemming verleend op de koopavonden in december te collecteren. En dat met zogenaamde kerstpotten bij de winkelcentra. Ongewenst In de wintermaanden trekken de ratten veelal in de richting van boerderijen en huizen om een schuilplaats en eten te zoeken. Het laatste omdat in de koude maan den van het jaar het veld te weinig voedsel oplevert. Ratten zijn ech ter schadelijk, gevaarlijk en on hygiënisch. Deze knagers zijn een duidelijk gevaar voor de gezond heid van mens en dier. Bij hun speurtochten naar voedsel knagen ze voorraden aan en bevuilen die met urine en uitwerpselen. Met de kans op besmetting van zowel mens als dier. Te denken valt aan varkenspest, mond- en klauwzeer en de ziekte van Weil. Eten dat door ratten is bevuild en zonder verdere bewerking wordt genut tigd kan ook leiden tot voedsel vergiftiging. De rat zelf is echter immuun geworden voor bepaalde ziekten. Daarbij komt nog dat dit dier zich bijzonder snel vermenig vuldigt. Allemaal redenen om deze beesten ongewenst te verklaren en hun aanwezigheid te bestrijden en te voorkomen. Voorkom overlast Ratten kunnen zich zeer goed aanpassen, kunnen overal wonen en eten alles. Ze deinzen er niet voor terug om in onze woningen binnen te dringen. Een onplezieri ge gedachte. Toch zijn er mensen die er aan meewerken dat de rat zich in onze omgeving ophoudt. Dat gebeurt natuurlijk niet be wust. Vandaar ook dat we wat nader op de wijze waarop het lok ken van ongedierte kan worden voorkomen ingaan. Voorkomen moet worden dat door het - on verschillig - wegsmijten van afval een clandestiene stortplaats gaat ontstaan zomaar langs de weg of in sloten. Want dat is natuurlijk een paradijs voor de hongerige rat. En u weet het in Middelburg functio neert een goed lopende Reini gingsdienst die eenmaal per week het aangeboden huisvuil ophaalt. Mede hierdoor wordt de vervui ling een halt toegeroepen. Dikwijls zijn we ook veel te scheutig bij het voederen van vogels en niet te vergeten de eenden. Goed bedoeld maar het overblijvende brood en dergelijke lokt nu eenmaal de knaagdieren die we nu juist willeb weren. Bovendien is het niet goed onze gevederde vriendjes al te veel te verwennen. Ze verleren dan zelf voedsel te zoeken. Zorg er dus voor dat eten voor de ratten onbereik baar blijft. Hieronder vermelden we een aantal gedragsregels. - Houd straten, plantsoenen, tui nen en braakliggende terreinen schoon. Voorkom dat ratten hier schuilplaatsen vinden. - Gooi het afval waar het thuis hoort. In de plastic zak, de grofvuilcontainer of op de ge meentelijke stortplaats. Grote stukken kunnen ook mee met de huisvuilophaaldienst. Wel op de juiste wijze aanbieden. - Voer vogels in vogelhuisjes of op voertafels, liefst niet op de grond en liefst zo vroeg moge lijk, zodat er geen restanten blijven liggen na de scheme ring. Buitengevel Voorkom dat ratten en muizen schuilgelegenheid of toegangen tot gebouwen kunnen vinden. Gaten in de buitengevel, bijvoorbeeld te brede spouw-ontluchtingssleuven of doorvoeropeningen van leidin gen, zijn mogelijke toegangen voor deze dieren. Ontluchtingsopenin- gen moet men daarom voorzien van ventilatie-roosters met een maaswijdte van maximaal 0,5 cm. De huiseigenaar dient dergelijke technische gebreken te voorkomen of te herstellen. Bij nieuwbouw kan de architect of Bouw- en Wo ningtoezicht al toezien op de juiste uitvoering van werende middelen. Insekten en/of mijten Als men last heeft van insekten of mijten moet er niet direct met gif worden gespoten. Laat eerst de soort vaststellen door een geoe fende waarnemer of insektendes- kundige. Vraag naar de Latijnse naam. Als de naam bekend is, kent men ook de leefwijze ervan en weet men of een bestrijdingsmid del nodig is. Immers niet elke in sect is gevoelig voor een bepaald middel. In zeer veel gevallen is het toedienen van giftige middelen niet nodig. Het veranderen van leefmilieu (bijvoorbeeld vocht, temperatuur) is voor het bestrij den van sommige 'plaagdieren' afdoende. U kunt insekten bui tenshuis houden met vliegengaas e.d. Vang in huis voorkomende 'beestjes' met de stofzuiger of pak die goede oude vliegenmepper. Melden Als u ratten ziet moet u dit even melden bij de dienst Gemeente werken aan de Vlissingsestraat 21, tel: 27751. Burgemeester en wethouders hebben besloten de kruising Gort straat/westelijke rijweg Plein 1940-Korte Geere/zuidelijke rij weg Plein 1940 aan te wijzen als voorrangskruising. Het verkeer dat over de Gortstraat/westelijke rijweg Plein 1940 rijdt heeft in de nieuwe situatie dan voorrang. Men kwam tot deze maatregel omdat men dit punt van deze druk bere den ontsluitingsroute geneigd is voorrang te nemen op het verkeer dat van rechts komt. Verkeersge- vaarlijke situaties kwamen dan ook regelmatig voor. Het is boven dien zo dat het verkeer op dit kruispunt belemmerd wordt in het uitzicht door de bebouwing op de hoek Gortstraat/Plein 1940. De kruising is overigens kort geleden aangepast, zodat het vërkeer al beter wordt geleid. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit een beroep instellen bij de Kroon. Dat moet wel voor 21 januari 1984. Tot deze datum ligt het volledige verkeersbesluit ter inzage in de voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. Een be roepschrift moet men richten aan Hare Majesteit de Koningin, maar indienen bij de Commissaris van de Koningin, in Zeeland. Het adres daarvan is Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. De insprekers over het plan voor de herinrichting van de Markt kwamen maandag 12 december weer in het stadhuis bijeen. Onder meer vroeg men te mogen inzien: het Parkeerplan Binnenstad, de raadsnotulen 24 mei 1982, het par- keeronderzoek '77 en evt. verdere gegevens. De stukken liggen voor belangstellenden om te lezen in de voorlichtingswinkel. 1 1 AANVRAGEN DERWET VERGUNNING HIN- Om mondelingen bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvraag vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - Fa. Schipper Kriekaard Staal bouw B.V. voor een machinecon- structiewerkplaats aan de Klevers- kerkseweg 69. Hoorzitting-op verzoek-mogelijk tot 15 januari 1983. Schriftelijke be zwaren tot 22 januari a.s. mogelijk. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. gens wordt u als deelnemer een bijdrage in de kosten gevraagd. Het gaat om een bedrag van 5,dat bij binnenkomst in het stadhuis betaald moet worden. Inmiddels heeft een aantal vaste relaties van de gemeente een uitnodiging voor de "Open Tafel" in de bus gehad. Zij kunnen zich door middel van een antwoordkaart aanmelden voor deelname. Degenen die niet op deze ma nier worden bereikt zijn - we herhalen dat nog maar één keer - natuurlijk net zo welkom. Aanmelding bij het bur. Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2 is wel noodzakelijk. Het kan ook per telefoon via nummer 26251, tst. 224, 133 of 349. Tot ziens op 2 januari 1984. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Sandberglaan Snelheidsbeperking door wegversmalling 2. Baarsjesstraat Gedeelte tussen Langevieleweg en Poelendaeleweg af gesloten voor alle verkeer 3. ,Bleek, Haringplaats Afgesloten voor alle verkeer 4. Burgerweidestraat Herbestra Gedeelte tussen Poelendaeleweg ting en Oude Koudekerkseweg Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Reconstruc tie Herbestra ting Herbestra ting AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering BESCHIKKINGEN HINDERWET Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - Hermans Groep B.V. voor een su permarkt aan de Kousteensedijk - Mavo Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen B.V. voor een warenhuis met restaurant aan de Pottenbakkerssingel 2 - de directeur van de hoofdafdeling bouw van de Rijksgebouwendienst voor het Huis van Bewaring aan de Kousteensedijk 2. Een beroepschrift kan worden inge diend door de aanvrager, de betrokken adviseur(s), degenen die eerder be zwaar indienden tegen de aanvraag en door hen die kunnen aantonen daartoe niet in staat te zijn geweest. Een be roepschrift moet voor 9 januari a.s. worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Het dient echter gericht te worden aan Ha re Majesteit de Koningin. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voor ziening gaat naar hetzelfde adres, maar moet u richten aan de voorzitter van de afd. Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Beschikkingen worden van-kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij voor die tijd be roep is ingesteld en tevens een verzoek werd gedaan de beschikking te schor sen of een voorlopige voorziening te treffen. Aanvragen, beschikkingen en even tueel bijbehorende stukken liggen tot het einde van iedere beroepstermijn op werkdagen van 8.30- 12.00 uur en van 14.00-16.00 uur om in te zien. En wel bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Verder op zaterdag van 10.00-13.00 uur bij de Openbare Biblio theek aan de Molstraat 13. If Tot eind december kunnen bewoners van de binnenstad en eigenaren van een bedrijf daar hun parkeerpas laten verlengen. Tijdens werkdagen kan men hiervoor tussen 8.00 en 12.00 uur terecht bij de afd. Bevolking van de gemeente. Vanzelfsprekend dient u voor het verkrijgen van de parkeerpas '84 nog steeds aan de gestelde eisen te voldoen. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5