GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 19 DECEMBER A.S. O o Sa SI'S WW &3 si" O <D O" 50 1% O o W week 14 - 21 december 3 <D 3 i <D De gemeente biedt een woonwagen (zie foto) te koop aan. De afmetingen zijn 10 x 3,4 m. en bevat een keuken, woonkamer en I slaapkamer. Na tele fonische afspraak (01180) 27751, tst. 46 (Gemeente werken) is de woonwagen te bezichtigen. Vorige week meldden we nog dat de afd. Bevolking tot 12.00 uur geopend is. Hierin komt verandering. De openingstijd wordt vanaf 2 januari '84 met een half uur verlengd. Van maandag t/m vrijdag kunt u dus voortaan tussen acht en half één terecht voor o.m. militaire zaken, geboorten en overlijdens. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan(nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - drie folders van Nagasaki, Japan - monumenten Middelburg in het Frans, Duits en Engels - stadhuis - gemeentewapen - geschiedenis Morgen (donderdag 15 december) or ganiseert de gemeentepolitie een kijk- middag voor gevonden fietsen. Dege nen die - vanaf mei '83 - aangifte heb ben gedaan van een vermiste rijwiel kunnen deze dag tussen vier en half zes komen kijken op de binnenplaats van de politie. Het adres is, Achter de Houttuinen 10. Woensdag 14 december 1983 DE FAAM Met de be gr o tings vergaderingen n og vers in het achterhoofd staat de Middelburgse raadsleden alweer een nieuwe bijeenkomst te wachten. We bedoelen natuurlijk de gewone maandelijkse raadsvergadering. Deze laatste beraadslagingen in 1983 vinden plaats op 19 december a.s. Te beginnen om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. U kunt döarbij aanwezig zijn. De publieke tribune is bereikbaar via de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. Een populaire agenda, dezelfde die u deze week op deze pagina als hoofdartikel vindt, ligt daar voor u gereed met een overzicht van de vergaderruimte. De volledige ontwerp-raadsvoorstellen - ook wel pré-adviezen genoemd - kunt u komen lezen bij het bureau Voorlichting. Ook eventuele bijbehorende stukken zijn om in te zien. Wanneer grote groepen de raadsvergadering willen bijwonen is het verstandig dat even te melden. Voldoende stoelen staan dan gereed. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. mÊÊÊm 1 fi. BESCHIKKINGEN HINDERWET B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: 1. de heer W. 't Gilde, Klein Vlaande ren 111 voor een inrichting voor de opslag en verwerking van autow rakken aan de Oostperkweg 39. 2. mevrouw C.W. Jongepier-Pundke, Zuidsingel 120 voor een inrichting voor reparatie van automotoren en carrosserieën, alsmede voor de op slag van te repareren en gerepa reerde auto's aan de Stadsam- bachtsweg 2. 3. de heer J. de Klerk, Walensingel 69 voor het uitbreiden van een gara gebedrijf en aftapinstallatie voor motorbrandstoffen met een auto wasplaats aan de Walensingel 65-69. 4. Hermans Groep BV, Laanstraat 2 uit Soest voor een supermarkt aan de Kousteensedijk. 5. Mavo Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen BV, Frankemaheerd 6 uit Amsterdam voor een warenhuis met restaurant aan de Pottenbakkerssingel 2. 6. de directeur van de hoofdafdeling bouw van de Rijksgebouwendienst 's-Gravenhage voor het Huis van Bewaring aan de Kousteensedijk 2. Een beroepschrift kan worden inge diend door de aanvrager, door de be trokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. Tegen de beschikkingen 1., 2. en 3. kan dat tot 17 december en tegen de beschikkingen 4., 5. en 6. tot 8 ja nuari. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de be schikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroep schrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Bestuur, Kneu terdijk 22, 2514 EN 's. 's-Gravenhage. Een verzoek tot schor sing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de Geschillen van Be stuur van de Raad van State. Deze beschikkingen en bijbehorende stukken liggen tot het einde van de be roepstermijn iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Za ken in het stadhuis (begane grond), en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Mol straat 13. Opening Vaststellen notulen 24 oktober 1983 83-431 Benoeming mevrouw M. Bakker in commissie Volksgezondheid en Mi lieubeheer De heer L.A.J. Janse heeft 31 mei j.l. ontslag genomen als lid-deskundige van de commissie Volksgezondheid en Milieubeheer. Hij was vertegenwoor digd namens de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland. Deze vereniging heeft voorgesteld mevrouw M. Bakker in zijn plaats te benoemen. Voorstel: tot benoeming overgaan. 83-397 Benoemingen in bestuur Stich ting Openbare Bibliotheek Middel burg. De heren mr. W.F. van Solinge en ir. R.M. Th. Adriaansen hebben 4 juli j.l. hun termijn als lid van het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg beëindigd. Beiden zijn aangetrokken in verband met de nieuwbouw van de gecombineerde bi bliotheek. Daarom en om hun deskun digheid niet verloren te laten gaan worden zij voorgedragen voor herbe noeming. Normaal worden voor elke vakature twee aanbevelingen gedaan. Voorstel: beide heren weer benoemen. 83-430 Vaststellen wijziging Drank- en Horecaverordening De gemeenteraad heeft in juni van dit jaar een wijziging van de Drank- en Horecaverordening vastgesteld. Deze ging over het voorkomen van overlast door zgn-. alcoholvrije inrichtingen. Het college van Gedeputeerde Staten heeft de wijziging niet goedgekeurd omdat een overgangsregeling ontbreekt. Bur gemeester en wethouders vinden dat de goedkeuring op verkeerde gronden is onthouden, maar zijn toch bereid de bepaling op te nemen. Alleen bedoeld voor degenen die voor het in werking treden van de verordening reeds van uit een besloten ruimte consumptie-ijs of eetwaren verkochten. Voorstel: de verordening opnieuw wijzigen 83-419 Uitname uit het grondbedrijf van de grond bestemd voor de uitbrei ding van de algemene begraafplaats en inbreng van deze grond bij de algeme ne dienst. De grond die nodig is voor het uitbrei den van de algemene begraafplaats is nog in beheer bij het gemeentelijk grondbedrijf. Het perceel van zo'n 17.300 m2 is op dit moment verhuurd aan de volkstuinvereniging "Kweek- lust". Om verdere stijging van de qrondkosten te voorkomen is het ge wenst de grond in te brengen bij de al gemene dienst. Een financieel-admi- nistratieve handeling. Voorstel: het stuk grond inbrengen bij de algemene dienst en hiervoor een krediet van 69.200,- verstrekken. 83-425 Uitname uit het grondbedrijf van de grond van het recreatie-sport park De Kruitmolen en inbreng van deze grond bij de dienst Welzijnsac- commodaties. Het grootste deel van de grond van het recreatiesportpark De Kruitmolen is nog in beheer bij het gemeentelijk grondbedrijf. Nu met de aanleg van het kunststof-oefenveld de vormgeving van het gebied is afgerond, kan de grond worden ingebracht bij de dienst Welzijnsaccommodaties. Verdere stij ging van de grondkosten kan dan wor den voorkomen. Voorstel: besluiten tot deze financieel-administratieve han deling en een krediet van 200.000,- hiervoor verstrekken. 83-421 Overname gegarandeerde geld lening Stichting Demerary Ambach tencentrum; uitname pand Oostkerk plein 5 uit algemene dienst en inbreng bij dienst Welzijnsaccommodaties. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 14 december 1981 ingestemd met het beschikbaar stellen van het pand Demerary aan de Stichting De merary Ambachtencentrum. Tevens werd tijdige betaling van rente en af lossing van een te sluiten lening van 150.000,- gegarandeerd. In november 1982 besloot de raad opnieuw garant te staan voor een door de stichting aan te gaêe lening. Het ging hier om een be drag van ƒ75.000,- om het financie ringstekort op te heffen. Inmiddels is gebleken dat de stichting geen levens vatbaarheid heeft. Het college heeft nu naar een andere wijze van exploitatie gezocht. Men wil het pand uit de alge mene dienst halen en inbrengen bij de dienst Welzijnsaccommodaties. Deze financieel-administratieve constructie maakt het mogelijk dat laatstgenoem de dienst kleine ondernemers rechts treeks grond kan verhuren in "De De merary". De garandeerde geldleningen dienen daarbij door de gemeente te worden overgenomen. Voorstel: het pand inbrengen bij de dienst Welzijn saccommodaties voor een boekwaarde van 407.042,-. 83-438 Overname in eigendom, beheer en onderhoud van een gedeelte van de 'PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK* DATUM 1. Sandberglaan Reconstruc- In uitvoering Snelheidsbeperking tie door wegversmalling Baarsjesstraat Herbestra- In uitvoering Gedeelte tussen ting Langevieleweg en Poelendaeleweg af gesloten voor alle verkeer Bleek, Haringplaats Herbestra- In uitvoering Afgesloten voor alle ting verkeer Burgerweidestraat Herbestra- In uitvoering Gedeelte tussen Poelendaeleweg ting en Oude Koudekerkseweg afgesloten voor alle verkeer weg Middelburg-St. Laurens van de Provincie Zeeland. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-423 Krediet voor renovatie vloeren gymnastieklokalen Rotterdamsekaai I en II. kan opbrengen. Voor het tekort van ƒ3.000,- is de gemeente gevraagd een subsidie te verlenen. Voorstel: deze éénmalige verlenen. 83-416 Duo-banenbeleid bij het ge meentelijk kleuter-, gewoon lager- en basisonderwijs. De gemeenteraad heeft in juli 1981 be- De vloeren van de gymnastieklokalen sloten de mogelijkheid tot duo-banen Rotterdamsekaai I en II zijn na vele jaren intensief gebruik onderhevig aan slijtage en beschadigingen. Vervan ging van beide sportvloeren is noodza kelijk. Verder dienen de ondervloeren te worden aangepakt. Voorstel: het be nodigde krediet verlenen. 83-418 Aanschaf strooier voor fietspa den en fietsroutes De fietspaden en fietsroutes binnen de gemeente worden bij gladheid in de wintermaanden bewerkt met één strooier. Om een snellere aanpak te kunnen bereiken is aanschaf van een Mammouth Baby 1002 strooier nodig. Voorstel: een krediet van 16.000,- be schikbaar stellen voor deze uitbrei ding. 83-435 Investeringen Plantsoendienst Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. pi 83-432 Aanschaf veegmachine voor Reinigingsdienst Een veegmachine van de Reinigings dienst is door intensief gebruik geheel versleten en niet meer inzetbaar. Ter vervanging wordt gedacht aan een "Ravo" veegmachine, type 4000- compact. Voorstel: een krediet van 168.000,- voor de aanschaf beschik baar stellen. 83-396 Vaststellen 78e begrotingswijzi ging 1982 De 78e begrotingswijziging gaat over het aanpassen van de begrotingen van de takken van dienst en de Stichting voor Voortgezet Economisch Onder wijs aah de werkelijke cijfers over 1982. Voorstel: de wijziging vaststellen. 83-426/428 Vaststelling 49e t/m 51e be grotingswijziging 1983. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-439 Vervanging geluidsinstallatie raadzaal Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-415 Vaststellen voorbereidingsbe- sluit voor bestemmingsplan "Woon wagencentrum Ramsburg". Het Provinciale Woonwagenplan geeft onder meer aan dat in Middelburg nieuwe standplaatsen voor woonwa gens moeten komen. Het aantal is be paald op 12. Het dagelijks bestuur van de gemeente wil een nieuw woonwa gencentrum verwezenlijken op een stuk grond op het industrieterrein "Ramsburg" Voorstel: een voorberei- dingsbesluit nemen voor het aangewe zen gebied. 83-424 Derde wijziging begroting 1983 en 2e wijziging begroting 1984 ge meenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek. De wijzigingen beperken zich tot de functie "wetenschappelijke biblio theek". De gemeenteraad kan even tuele bezwaren vóór 31 december a.s. kenbaar maken aan het dagelijks bes tuur van de gemeenschappelijke rege ling. Voorstel: instemmen met de voorgestelde wijzigingen. 83-436 Verstrekken krediet in reke ning-courant van 50.000.- aan de stichting "Miniatuur Walcheren". Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-429 Subsidie stoeltjeslift Stichting Unie van Vrijwilligers. De ruimte "De Boog" aan de Heren gracht 52 is moeilijk bereikbaar voor bejaarden die slecht ter been zijn. De Stichting Unie van Vrijwilligers wil daar een stoeltjeslift aanbrengen. De totale kosten hiervoor bedragen 9.300,waarvan de stichting ƒ6.319,45 te openen bij het gemeentelijk kleu ter-, gewoon lager- en basisonderwijs. Daarbij werd bepaald dat per school slechts één dergelijke baan kon worden toegestaan. Inmiddels is gebleken dat meerdere onderwijsgevenden van één school belangstelling hebben voor een part-time functie. Om organisatori sche en onderwijskundige gronden acht het college het niet gewenst om alle volledige functies aan een school in deeltijd om te zetten. Bij een oneven aantal volledige banen vindt men 50% daarvan (afgerond naar boven) als deeltijd-functie aanvaardbaar. Voor stel: het besluit over het instellen van duo-banen aanpassen. 83-393 Medewerking voor aanschaf groot gymnastiekmateriaal t.b.v. de kleuterschool 't Vossehol. Het bestuur van de r.k. kleuterschool 't Vossehol hecht grote waarde aan goed gymnastiekmateriaal voor een zo goed mogelijk motorische ontwikkeling van de kleuter. Aanschaf van groot gym nastiekmateriaal is nodig om hieraan te kunnen vcldoen. Voorstel: het schoolbestuur de gevraagde medewer king verlenen. 83-417 Stichting openbare school bin nenstad Burgemeester en wethouders willen de Rijksleerschool aan de Sint Sebas- tiaanstraat van het rijk overnemen. Dit kan tot stand komen wanneer de Minister van Onderwijs en Weten schappen besluit tot opheffing van de school. De gemeenteraad moet daar naast te kennen geven een openbare lagere school in de binnenstad te willen stichten. Om een aantal redenen moet t.z.t. het huidige onderkomen verlaten. In overleg met het ministerie is beslo ten het gebouw Bachtensteene 18 en Burggang 1 te benutten voor huisves ting van een nieuwe basisschool. De kleuterschool De Kleuterhoek wordt dan in het geheel opgenomen. Voorstel: besluiten tot stichten openbare school binnenstad. 83-392 Krediet voor aanschaf fotoco- pieerapparaat t.b.v. de Van Rand- wijckschool. De openbare lagere Van Randwijck- school in Nieuw- en St. Joosland heeft behoefte aan een fotocopieerapparaat. Hiermee kan men aangepast lesmate riaal een speciale programma's voor kinderen met leerproblemen maken. Voorstel: een krediet van ƒ3.540,- ver lenen om de kopieermachine te kunnen kopen. 83-433 Krediet voor verbouwing/ver nieuwbouw Jhr. Mr. A.F.C. de Casem- brootschool. De gemeenteraad heeft begin 1983 be sloten medewerking te verlenen voor de verbouw/vernieuwbouw van de P.C. lagere Jhr. Mr. A.F.C. de Casem- brootschool. Verder stemde men in met de "inbouw" van de kleuterschool De Wigwam in het complex. Het school bestuur heeft de begroting, het bestek en de tekeningen ingediend en vraagt om het benodigde geld. Voorstel: het krediet verlenen, onder voorbehoud van goedkeuring door de inspecteur kleuter- en lager onderwijs. 83-391 Krediet voor vervangen ver duisteringsgordijnen en inbraakwe rende voorziening lagere school De Wegwijzer. De gemeenteraad heeft het bestuur van de P.C. lagere school De Wegwijzer in mei 1983 medewerking toegezegd voor het vervangen van de verduisterings gordijnen in de gemeenschapsruimte. Verder voor het aanbrengen van een inbraakwerende deur en een stalen deurkozijn. Nu wordt om het benodig de geld hiervoor gevraagd. Voorstel: een krediet van 3.940,- verlenen. 83-372 Nota Volwasseneneducatie ge meente Middelburg. (de stukken zijn in uw bezit) Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet be schikbaar. 83-420 Verweerschrift over beroep schrift Stichting Vormingswerk Jonge Volwassenen Middelburg over toeken ning subsidie 1983. De gemeenteraad heeft in november 1982 besloten het V.J.V. in Middelburg voor 1983 subsidie te verlenen. Een la ger bedrag dan door de stichting aan gevraagd. Het tegen dit besluit inge diende bezwaarschrift werd onge grond verklaard. Het bestuur van de stichting heeft inmiddels een beroep ingesteld bij de afd. Rechtspraak van de Raad van State. De voorzitter heeft nu om een verweer en de van belang zijnde stukken gevraagd. Het college kan het ingediende beroepschrift niet onderschrijven. Voorstel: b. en w. machtigen de Raad van State te laten weten dat men het beroepschrift onge grond acht. Verder wordt de raad ge vraagd een medewerker' van de afd. Onderwijs aan te wijzen als gemach tigde om de mondelinge behandeling bij te wonen. 83-422 Subsidiëring emancipatie-acti viteiten in 1984. Ook in 1984 is weer een rijksbijdrage mogelijk voor het stimuleren van emancipatiewerk. De gemeente Mid delburg kan op basis van het aantal inwoners rekenen op maximaal 19.350,-. Acht emancipatie-groepe ringen hebben voor het volgend jaar een verzoek om subsidie ingediend. Voorstel: bij het ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur de rijksbijdrage aanvragen en de acht groeperingen van een subsidie te voor zien. 83-437 Beschikbaarstellen krediet voor het verrichten van schilderwerk in het pand Vlasmarkt 6 ter beëindiging van overlast, veroorzaakt door afscheiding van formaldehydegas van spaanplaat plafonds. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-399 Opheffing Gemeentelijke Ac countantsdienst Het hoofd van de gemeentelijke Ac countantsdienst, de heer LA. van der Jagt, gaat per 1 juli 1984 met de VUT. Gezien het feit dat door het wegvallen van enkele te controleren instellingen het draagvlak van deze dienst te smal is geworden wil het college tot opheffing overgaan. Een groot deel van de taken kan dan overgaan naar het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging Neder landse Gemeenten. Het personeel van de Accountantsdienst kan - op één me dewerker na - in dienst treden van het Verificatiebureau. Het onderdeel au tomatisering gaat dan naar de afd. In terne Zaken van de secretarie en de taak organisatie naar het bur. Perso neelszaken. Voorstel: de dienst per 1 juli 1984 opheffen. 83-330 Vaststelling 3e wijziging van de Spaarverordening 1971. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. B3-390 Opnieuw vaststellen lozingsve rordening riolering naar aanleiding Verordening kwaliteitsbeheer opper vlaktewateren Zeeland. De gemeenteraad heeft op 24 mei 1976 de lozingsverordening riolering vast gesteld. Hierin vindt men regels voor het lozen van afvalwater op de ge meentelijke riolering. Per 1 mei 1983 werd de (provinciale)Verordening kwaliteitsbeheer oppervlaktewateren Zeeland van Kracht. Om het geheel op elkaar af te stemmen is het nodig de gemeentelijke verordening op een aantal onderdelen te wijzigen en aan te vullen. Voorstel: opnieuw de Lozings verordening riolering vaststellen. 83-434 Goedkeuring jaarrekeningen Godshuizen Middelburg/Vermogenss plitsing/Wijziging statuten Godshui zen Middelburg Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. Rondvraag Sluiting Met ingang van 19 december kunnen parkeerpassen worden verlengd. Een parkeerpas voor het volgend jaar kunt u afhalen bij Bevolking aan de Stadhuisstraat 2. Bewoners betalen f 148,20 en bedrijven f 210,- off 309,- per jaar. Voor nieuwe aanvragen moet u bij de afd. Algemene Zaken zijn. Colofon Deze vooi lichting* rubriek van de gemeente M'ddelbim: s»aat onder redactie van h«-t burea j Voorlichting ai het <u idhuis Telefoon f" .Wh 2P2! 1loos-el 1 «3 of 224 Reacties 71 In altijd y.-in -a-el kom

de Faam | 1983 | | pagina 5