0 N <D 7T IN MIDDELBURG RECHT OP INFORMATIE EN INSPRAAK *1 <W <s <D 5" 3. 5 O oS Si" <D O O "O O. O O 3 m 30/11 - 7/12/83 OPENBARE VERGADERINGEN IN DECEMBER O o DE FAAM Woensdag 30 november 1983 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 5-10 dec. '83 VOORBEREIDINGS BESLUIT INFORMATIE VOORZIENING RUIMTELIJKE ORDENING 3" Q. Medewerkers van het bu reau Bestratingen (Ge meentewerken) zijn op het ogenblik de Abelen laan aan het herbestra- ten. Door het plaatsen van trottoirkolken zal de af watering worden verbe terd. Het werk zal naar verwachting zo'n 6 weken duren. Voor de verbouw van een oude werkplaats kan de woningbouwver. Middelburg een geldlening aangaan. De gemeenteraad stelde zich hiervoor in haar novembervergadering garant. Dit gebouw aan het Bellinkplein zal dan kunnen worden gebruikt als tentoonstellingsruimte door de Stichting Beeldende Kunst Zeeland. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures" - Over trouwen en samenwonen - Thuis in Middelburg (informatiegids) - Kies na havo en vwo - Stichting vogel opvang centrum Walcheren - Culturele agenda voor december. Aan de gemeentelijke Nieuwjaarsre ceptie op maandag 2 januari kan een ieder deelnemen. Van de bezoekers wordt 5,- gevraagd voor een bijdra ge in de kosten van soep, koffie en broodjes. Binnenkort worden de uit nodigingen verzonden. Telefonische opgave is ook mogelijk via 26251, toestel 349. Het rechi op informatie en inspraak is onze gemeente formeel geregeld in verordeningen. We schreven daar in de voorlichtingspagina van woensdag 2 juni 1982 het nodige over. Toch blijkt in de praktijk dat nog velen niet of slecht op de hoogte zijn van de mogelijkheden in het kader van de openbaarheid van bestuur. Dat is bijvoorbeeld het geval bij mensen die nog maar kort in Middelburg wonen. Daarom vinden wij het zinvol deze week het vorig jaar geschreven hoofdartikel te herplaatsen. Het ligt in de bedoeling deze tekst ook te gebruiken voor een eenvoudige folderdie onder meer kan worden meegegeven aan de nieuwe inwoners. U hebt recht op informatie en inspraak, maar daarvan moet u natuurlijk wel weten. Vandaar dit stukje actieve voorlichting. Vanzelfsprekend zijn de Inspraakverordening en de Verordening op de Openbaarheid van Bestuur (VOB) in de voorlichtingswinkel te lezen, te leen of te koop. Nadere informatie wordt u daar, indien gewenst, graag verstrekt. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen, dinsdag Boerenkool stamppot woensdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen donderdag Bami met saté vrijdag Braadworst, bietjes, aardappelen zaterdaé vis, worteltjes, puree. - Gemeenteraad, vrijdag 2 om 14.00 en 20.00 uur l.^«raatste dag behandeling ontwerp-begroting V '84) - Commissie Verkeer, woensdag 7 om 19.30 uur Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 8 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, vrijdag 9 om 16.00 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 12 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Gemeentewerken, maandag 12 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Financiën, dinsdag 13 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) De gemeenteraad heeft in maart van dit jaar de Verordening op de Openbaarheid van Bestuur vastgesteld. Niet lang daarna - 24 mei om precies te zijn - gebeurde hetzelfde met de Inspraakverordening Middelburg. Tussen deze beide procedureverordeningen bestaat een duidelijke relatie. In de eerste staat de passieve en actieve informatieplicht van de gemeente opgenomen. De tweede geeft aan bij welke gelegenheid en op welke wijze u als burger kunt inspreken. In Middelburg geldt dus het recht op informatie en inspraak. Inspraak In de verordening staan 12 projec ten met name genoemd waarop burgemeester en wethouders in spraak moeten geven. Dat is niet nodig als men vindt dat het ont- werp-plan, de planaanwijzing, de aanleg, inrichting, herinrichting of opheffing van ondergeschikte invloed op de omgeving is. Het college kan ook nog andere bes tuursbesluiten voordragen voor inspraak. Is dat het geval, dan zal eerst advies gevraagd worden aan de commissie Bestuur-Bestuur- den. Deze commissie kan ook zelf aan het dagelijks bestuur van de gemeente voorstellen te laten in spreken over onderwerpen die niet in de verordening staan. Ook be langhebbenden kunnen onder be paalde voorwaarden de aanzet ge ven tot een inspraakprocedure. Wanneer burgemeester en wet houders, na overleg met de com missie Bestuur-Bestuurden, tot de conclusie zijn gekomen dat een onderwerp zich leent voor in spraak, dan kunt u dat lezen in de PZC en op deze gemeentelijke voorlichtingspagina. Aan de hand van een algemene beschrijving van het bestuursbesluit in voor bereiding kunt u dan zelf bepalen of u een belang hebt bij het onder werp en of u daarop wenst in te spreken. Ook een vereniging, in stelling of groepering kan belang hebbend zijn. In de publicaties van de gemeente wordt ook vermeld wanneer en hoe aanmelding als inspreker mogelijk is. Een ieder die zich heeft aangemeld krijgt nadere informatie over het plan en wordt op de hoogte gesteld van de (eventuele) relatie met andere aangelegenheden. Verder komen de randvoorwaarden en de ter mijn waarbinnen de voorberei dingen voor het bestuursbesluit moeten worden afgesloten aan de orde. Daarna pleegt het college van b. en w. overleg met de aspi rant-insprekers en de betrokken ambtenaren. Gezamenlijk stelt men dan de inspraakprocedure vast. Afspraken worden onder meer gemaakt over de leiding van de bijeenkomsten met de inspre kers, het te hanteren tijdschema, de wijze van verslaglegging en het samenstellen van een eindrapport. Met elkaar regelt men eveneens de aanwijzing van de deelnemers aan de inspraakprocedure en wanneer nodig de werving van verdere be langhebbenden. Wanneer men niet met elkaar tot overeenstem ming komt over de te volgen weg. dan wordt de commissie bestuur- Bestuurden ingeschakeld. De In spraakverordening Middelburg geeft heel duidelijk aan dat de re sultaten van de inspraak onver kort zichtbaar blijven tot het mo ment dat over het onderwerp een bestuursbesluit wordt genomen. Beroepsmogelijkheden zijn ook in het stuk te vinden. Tot slot van dit onderdeel willen we nog vermel den dat geen inspraak kan plaats vinden als dat in strijd is met enig wettelijk voorschrift of wanneer dat op onverkomelijke bezwaren zal stuiten in verband met wette lijk gestelde termijnen waarbin nen een bestuursbesluit tot stand moet komen. Openbaarheid van Bestuur Vanaf 1 mei 1980 is de Wet Open baarheid van Bestuur van kracht. De Middelburgse verordening met een vrijwel gelijkluidende naam is daarop gebaseerd en richt zich op de plaatselijke situatie. In beginsel is de gemeente nu verplicht infor matie te verstrekken als iemand aar om vraagt. Openbaarheid is regel, geheimhouding uitzonde ring. Die uitzonderingen staan op gesomd in wet en verordening. Zo mag bijvoorbeeld geen informatie worden verstrekt als hierdoor de eenheid in het hoogste gezag op het spel komt te staan. Geheimhou ding komt ook om de hoek kijken als de veiligheid van het land in het geding komt. Vertrouwelijke bedrijfsinformatie hoort eveneens thuis in het rijtje uitzonderingen. Gegevens die niet volledig zijn en daardoor onduidelijk veroorzaken en persoonlijke opvattingen van bestuurders en ambtenaren ko men ook niet naar buiten. Naast de passieve informatieplicht zoals hierboven sumier omschreven moet de gemeente uit eigen bewe ging informatie verstrekken (de actieve informatieplicht). Deze voorlichtingsrubriek is daar een voorbeeld van. U begrijpt nu zeker wat we bedoelen met de relatie tussen Verordening Openbaarheid van Bestuur en de Inspraakveror dening, zoals gesteld aan het begin van dit artikel. Geen zinvolle in spraak is immers mogelijk zonder informatie en voorlichting. Leges Kopieën van gemeentelijke stuk ken kosten op dit moment 0,25 Dat staat allemaal geregeld in de Legesverordening. Degenen die daadwerkelijk aan een inspraak procedure gaan deelnemen krij gen één exemplaar van de stukken gratis. Echter alleen als het mate riaal wordt opgehaald. De gemeenteraad heeft op 21 november jl. een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: Het sportterrein aan de Koudekerkseweg, het perceel Nieuwe Burg 14/16, het perceel Waldammeweg 2 en het perceel Grandierweg 19. De raadsbesluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen op de afd. Algemene Zaken (kamer 15) in het stadhuis ter inzage. Het ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft de brochure "Informatievoorziening Ruimtelijke Ordening" uitgegeven. Naast algemene informatie over de ruimtelijke ordening komen de vier bureaus die gevestigd zijn in Zwolle beknopt aan de orde. Deze brochure is gratis af te halen in de gemeentelijke Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat. WEGENWET Het besluit van de Middelburgse gemeenteraad om het parkeerter rein van het Vlissings Bolwerk aan het openbaar verkeer te ont trekken, is door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 27 septem ber jl. goedgekeurd. Tot 3 december kan tegen de be slissing van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commis saris van de Koningin in Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Mid delburg. WIJZIGING POLITIEVERORDENING De verordening tot wijziging van de Algemene Politieverordening Middelburg" (14e wijziging) die de gemeenteraad op 19 september vaststelde, ligt tot 23 februari ter lezing op de afd. Algemene Zaken (begane grond) in het stadhuis. Het is ook mogelijk om tegen betaling een afschrift van de verordening te krijgen. OVERLEG WELZIJSBELEID Bij het gemeentelijk bureau Voorlichting aan de Stadhuis straat zijn de vergaderstukken in te zien voor het periodiek overleg over het welzijnsbeleid tussen de provincie en de gemeente. Te hou den in december. COLLECTEVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben het Leger des Heils toe stemming verleend om tot 3 de cember een huis-aan-huis-collec- te te houden. Tevens mogen zij zoals ieder jaar de zogenaamde kerstpotten plaatsen tijdens de koopavonden in december. 3 1 AANVRAGEN HINDERWET Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1de heer L. Barentsen, Veerseweg 113 voor een gemengd landbouwbedrijf aan de Veerseweg 113. Indienen mondelinge bezwaren is piet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 3 december mogelijk. 2. de heer G.J. Schmitz, Noordweg 355 voor een reparatiewerkplaats aan de Noordweg 355. Indienen monde linge bezwaren is niet meer moge lijk. Schriftelijke bezwaren tot 3 december mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen van gedachten wis selen. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 15 om 15.45 uur Secr. mej. J.J. Karstanje (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 19 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 20 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputti (spreekrecht) Het publiceren van commissievergaderingen gebeurt ook in de PZC, waarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak worden ge maakt met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis, tel. 26251 PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Baarsjesstraat Gedeelte tussen Piet Heinstraat en Tromp straat afgesloten voor alle verkeer 2. Bleek, Haringplaat Afgesloten voor alle verkeer 3. Burgerweidestraat Gedeelte tussen Poelendaeleweg en Oude Koudekerkseweg afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Herbestra ting Herbestra ting Herbestra ting AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering BESCHIKKINGEN B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer W. 't Gilde, Klein Vlaande ren 111 voor een inrichting voor de opslag en verwerking van autow rakken aan de Oostperkweg 39. - mevrouw C.W. Jongepier-Pundke, Zuidsingel 120 voor een inrichting voor reparatie van automotoren en carosserieën, alsmede voor de op slag van te repareren en gerepa reerde auto's aan de Stadsam- bachtsweg 2. - de heer J. de Klerk, Walensingel 69 voor het uitbreiden van een gara gebedrijf en aftapinstallatie voor motorbrandstoffen met een auto wasplaats aan de Walensingel 65-69. Tot 17 december kan een beroepschrift worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de be schikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroep schrift moet worden gericht aan Hare majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuter dijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Aanvragen, beschikkingen en bijbehorende stukken liggen tot het einde van de beroepster mijn iedere werkdag van 8.30 tol 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond), en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. is Op 1 januari 84 zal de overdracht van het gemeentelijk gas- en elektriciteitsbedrijf aan de NV PZEM een feit zijn. De watervoorziening wordt vanaf die datum volledig behartigd door de N V WMZ. Binnenkort zullen we meedelen welke gevolgen dat voor u heeft als gebruiker van deze voorzieningen. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5