OQ a <D N O 7T GANG VAN ZAKEN TIJDENS RAADS- BEHANDELING BEGROTING 1984 I |2 3re as 3? If SL 47 INSPRAAK - RESULTATEN HERINRICHTING BLEEK/HARING PLAATS 23 - 30 nov. '83 <D <D (D,0 O a (D O" <D week DE FAAM Woensdag 23 november 1983 MENU 'TAFELTJE DEKJE' Sreek 28 nov. t/m 3 ec. 4e AANVULLENDE MONUMENTENLIJST BROCHURE BESTEMMINGSPLAN NEN EN STRUCTUURPLANNEN WEGENWET NIEUWE MAATREGEL Burgemeester en wet houders hebben besloten ook dit jaar weer in de tweede helft van decem ber een forse kerstboom te laten plaatsen op het pleintje voor het stadhuis. Met het aanbrengen van wat witte verf op de tak ken van de spar wil men een sneeuweffect berei ken. O O Een standaard vol met Middelburg-kwartetten. Zeker de moeite waard om eens op te letten. Slechts vijf gulden betaalt u voor zo'n spel. In de voorlichtingswinkel en bij de VVV helpt men u daaraan snel. Een dergelijk presentje valt bij jong en oud in de smaak. U scoort met deze aankoop dus altijd raak. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Kies na havo en vwo - Ondanks een handicap toch sportplezier - U wilt rechtshulp - Cursus praktisch Nederlands voor buitenlanders - De glasbak: een prima oplossing "O De heer H. van Hasselt uit Veenendaal, een pionier op het gebied van het zwemmen-voor-ouderen, geeft maan dagmiddag 28 november om drie uur een openbare les. E wel in het zwembad "Poelendaele". Als geinteresseerde bent u daarbij van harte welkom. De genen die gewend zijn op genoemde dag en tijd te zwemmen kunnen in badpak aanwezig zijn. De behandeling van de gemeentebegroting gaat al jarenlang volgens een vaste procedure. Het hoofdartikel geeft nog eens per dag aan hoe dat allemaal toegaat. Nu is het echter niet onmogelijk dat op de eerste dag (de algemene beschouwingen) vooreen gewijzigde opzet wordt gekozen. Vanuit de raad is daarom gevraagd. Bij het schrijven van deze pagina was hierover van het college echter nog geen definitief standpunt bekend. Mocht er iets veranderen dan zullen wij proberen dat via de dagbladpers aan u kenbaar te maken. Wij willen u op deze plaats ook reeds laten weten dat de nieuwjaarsreceptie van de gemeente in 1984 wordt gehouden op maandag 2 januari. Een vroegtijdige melding, maar men informeert er toch al naar. Velen zijn immers al bezig met het invullen van de agenda voor het komende jaar. Vanzelfsprekend zullen wij u t.z.t. nog uitgebreid informeren over de Open Tafel". Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. s "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag Zuurkool woensdag Kippepoot, erwten, aardappelen donderdag Boeuf Stroganoff met rijst vrijdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen zaterdag macaroni. Het plan van de gemeente om te komen tot he- rinrichting/herbestrating van de Bleek en de Haringplaats is in juni in de inspraak gegaan. Diverse belanghebbenden reageerden en ga ven onder meer aan welke verkeersstructuur zij in beide straten het liefst zouden zien. Aan de hand van de wensen van de bewoners is het plan op een aantal onderdelen aangepast. Op alle punten was dat niet mogelijk. Het verzoek Bleek en Haringplaats in te richten als woonerf kon niet worden gehonoreerd. Hiermee zou de functie van de straten in het gehele verkeer- spatroon van de noordelijke binnenstad ge weld worden aangedaan. Problemen zouden dan verschoven worden. Wel ging de gemeente mee met het unanieme voorstel van de betrok kenen om geen tegenstrooms fietsverkeer in te voeren. Het weren van zwaar verkeer uit Bleek en Haringsplaats kan eveneens worden ver- De gemeentelijke begrotingen staan onder een steeds toenemende druk. Het jaar '84 zal dan ook voor een groot deel in het teken staan van de in gang gezette bezuinigingsplanning. Gedurende drie avonden en een middag wordt het begrotingspakket behandeld in de raadzaal van het stadhuis. Op maandagavond 28, woensdagavond 30 november en vrijdagmiddag en avond 2 december kunt u als toehoorder de gang van zaken volgen op de publieke tribune. Te bereiken via de Chourtoren op de hoek Markt/Lange Noordstraat. Algemene beschouwingen. Maan dag 28 november om 19.30 uur. De eerste dag van de begrotings slag beginnen de zgn. 'algemene beschouwingen. De fracties van de politieke partijen, die in de raad vertegenwoordigd zijn krijgen dan gelegenheid beschouwingen te geven over de ontwerp-begroting. Iedere fractie krijgt een spreektijd van 15 minuten, vermeerderd met zoveel malen 5 minuten als de fractie buitenom de voorzitter, le den telt. De fracties zullen waar schijnlijk meerdere sprekers in zetten, omdat de leden hiervan meestal een eigen 'specialisme' hebben. De algemene beschou wingen zullen aan de hand van het volgende schema worden gehou den: VVD- PM - SGP/RPF GPV - PvdA - CDA en D'66. Beantwoording algemene be schouwingen. Woensdag 30 no vember om 19.30 uur. Burgemeester en wethouders be ginnen deze tweede dag met het beantwoorden van de algemene beschouwingen. Ook bij dit on derdeel is bepaald in welke vol gorde wordt gesproken. Burge meester drs. P.A. Wolters bijt de spits af, gevolgd door de wethou ders H. Gillissen, A. Bergshoeff, G.B. Schoenmakers en M. Vinke. Naar verwachting zal ieder lid van het college evenals voorgaande jaren, een half uur krijgen voor de beantwoording. Replieken en duplieken. Vrijdag 2 december om 14.00 en 20.00 uur. De laatste dag van de begrotings- raad zijn er twee zittingen. Tijdens de middagbijeenkomst reageren de raadsleden op de antwoorden die op 30 november door het college van b. en w. zijn gegeven. De re plieken noemt men dat. Daarna volgen weer de duplieken. Dat houdt in dat de burgemeester en wethouders op hun beurt reageren op de replieken. Het is echt niet zo ingewikkeld als het misschien lijkt. Komt u maar eens kijken in de praktijk. In de avonduren wordt de behandeling van de be groting voortgezet. Tijdens deze avondzitting komen onder meer de volgende voorstellen aan de orde: 83-409 Bezuiniginsplan 1984-1987 Voorstel: het bezuinigingsplan te aanvaarden al doelstelling van de door de raad voorgestelde bezui nigingsbeleid 83-407 Subsidievoorstel 1984 (alge mene- en culturele subsidies). In dit voorstel zijn de in het vol gend jaar te verlenen algemene- en culturele subsidies opgenomen waarop in principe nog de 'Veror dening Algemene Subsidievoor waarden' van toepassing is. Voor stel: de subsidies verlenen zoals in het ontwerp-raadsvoorstel staat omschreven. 83-412 Subsidievoorstel Maat schappelijke Dienstverlening '84. Voorstel: instemmen met het sub sidie-voorstel. 83-410 Subsidiëring Stichting Vliegveld Midden-Zeeland. In de begrotingsvergadering van 12 november 1982 heeft de raad besloten de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland voor 1983 een subsidie van 6.650,- te verlenen. Verder wilde men een discussie over wat er in 1984 en volgende ja ren zou moeten en kunnen gebeu ren. Inmiddels heeft met de stich ting overleg plaatsgevonden, waarin informatie werd verstrekt over de maatschappelijke functie Door de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur is op 1 september de 4e aanvullende monumentenlijst vastgesteld. Deze lijst heeft betrekking op de aanwijzing van de percelen Binnendijk 3 en 5 tot beschermd monument. De vastgestelde lijst ligt op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. De bestemming die de ruimte in Nederland krijgt is vastgelegd in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Die wet geeft de burgers een aantal rechten. De manier waarop de ruimte gebruikt wordt, wordt geregeld in verschillende plannen zoals structuurschetsen, streekplannen en bestemmingsplannen. Een folder over dit onderwerp van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer is gratis verkrijgbaar bij het gemeentelijk bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. van het vliegveld. De meerderheid van het college staat nu positief tegenover verdere subsidiëring. Voorstel: in 1984 een subsidie van 8.000,- verlenen en in 1985 en 1986 een bedrag beschikbaar stel len dat in overeenstemming is met de richtlijnen van de Ver. van Zeeuwse Gemeenten. 83-406 Vaststellen wijziging Ve rordening op de heffing van on- roerend-goedbelastingen. Wijziging van de tarieven onroe- rend-goedbelastingen is nodig voor het opvangen van de gel dontwaarding en het sluitend ma ken van de begroting voor het vol gend jaar. Om de limiet voor 1984 niet te overschrijden is het nodig het tarief voor eigenaren met 7% terug te brengen. Men betaalt dan 7,25 (was 7,80) per eenheid van 3.000,- geschatte waarde. Deze maatregel heeft te maken met het minder snel stijgen van de alge mene uitkering uit het gemeente fonds. Om nu het komende jaar de totale opbrengst met 4% te kunnen vermeerderen is het gewenst het tarief voor gebruikers met 11,5% op te trekken. Het wordt dan 4,- (was ƒ3,60) per eenheid. Voorstel: de verordening wijzigen. 83-405 Vaststellen wijziging ve rordening hondenbelasting De tarieven voor de hondenten toonstelling moeten in 1984 met 38b omhoog. In dat jaar kan dan op een meeropbrengst van 48.000,- worden gerekend. De verhoging vindt plaats in het kader van de jaarlijkse aanpassing aan de gel dontwaarding. Voorstel: de veror dening wijzigen. 83-411 Heffing en invordering Rioolafvoerrecht Om de ontwerp-begroting '84 slui tend te krijgen moet tot invoering van een rioolrecht worden over gegaan. Voorstel: de nieuwe 've rordening op de heffing en invor dering van rioolrecht' vaststellen. 83-404 Investeringsplan 1984-1987 Voorstel: Het plan voor '84 vast stellen. Vaststellen begroting 1984, inclu sief de le t/m 5e Nota van Wijzi ging. Het besluit van de Middelburgse gemeenteraad om het parkeerter rein van het Vlissings Bolwerk aan het openbaar verkeer te ont- tx-ekken, is door Gedeputeei'de Staten van Zeeland op 27 septem ber jl. goedgekeurd. Tot 3 decem ber kan tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten beroep wor den ingesteld bij de Kroon. Het beroepschrift moet woi-den inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, St. Pieter straat 42,4331 EW Middelburg. Burgemeester en wethoudei-s hebben besloten: - het parkeerverbod op te heffen voor een aangegeven parkeer vak aan de evenzijde van de Korte Burg. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelbui'g. Het verkeersbesluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Voor eventuele mietere informatie over deze besluiten en andere verkeerszaken kunt u terecht bij liet bureau bijzondere Wetten van de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). AANVRAGEN HINDERWETVER GUNNING Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijk be zwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. de heer L. Barentsen, Veerseweg 113 voor een gemengd landbouwbedrijf aan de Veerseweg 113. Hoorzitting - op verzoek- mogelijk tot 26 no vember. Schriftelijke bezwaren tot 3 december mogelijk. 2. de heer G.J. Schmitz, Noordweg 355 voor een reparatiewerkplaats aan de Noordweg 355. Hoorzitting - op verzoek- mogelijk tot 26 novem ber. Schriftelijke bezwaren tot 3 december mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men met aanvrager, bevoegd gezag en ver der aanwezigen van gedachten wisse len. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. wezenlijkt. Er komt daar een verbod voor voertuigen die langer dan acht meter zijn. Verder werd besloten de Haringplaats niet te voorzien van bomen en geen betaald parkeren door te voeren. Al met al heeft de inspraak procedure zeker positieve resultaten opgele verd voor de omwonenden. Niet iedereen zal helemaal tevreden zijn, maar dat kan ook zel den het geval zijn. De bewoners van Bleek en Haringplaats zijn persoonlijk op de hoogte gesteld van het gewijzigde plan. Met de her bestrating zal men binnenkort beginnen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Sandberglaan Snelheidsbeperking door wegversmalling 2. Pijpstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Reconstruc tie Vernieuwen gas- en waterleidingen. AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering BESCHIKKINGEN B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer W. 't Gilde, Klein Vlaande ren 111 voor een inrichting voor de opslag en verwerking van autow rakken aan de Oostperkweg 39. - mevrouw C.W. Jongepier-Pundke, Zuidsingel 120 voor een inrichting voor reparatie van automotoren en carosserieën, alsmede voor de op slag van te repareren en gerepa reerde auto's aan de Stadsam- bachtsweg 2. - de heer J. de Klerk, Walensingel 69 voor het uitbreiden van een gara gebedrijf en aftapinstallatie voor motorbrandstoffen met een auto wasplaats aan de Walensingel 65-69. Tot 17 december kan een beroepschrift worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te tref fen. Eén beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Aanvragen, beschikkingen en bijbehorende stukken liggen tot hel einde van de beroepster mijn iedere werkdag van 8.30 lot 12.00 uur en van 14.00 lol 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond), en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. In oktober bracht een delegatie een officieel bezoek aan de zusterstad Nagasaki. Een aantal foto 's die daar zijn gemaakt zijn voor belangstellenden te bekijken in de voorlichtingswinkel. Daarbij diverse artikelen over dit gebeuren, die in de Japanse kranten waren te vinden. Vertalingen ontbreken niet. Hl Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5