44 a o W w a <D N <D o TT TARIEVEN BELAS TINGEN EN RECH TEN MET GEMID DELD 3% OMHOOG ft I Si's ww 5 o li week 2-9 nov. OPENBARE VER GADERINGEN IN NOVEMBER O O w DE FAAM Woensdag 2 november 1983 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 2-9 nov. VOORBEREIDINGSBE- SLUIT BESTEMMINGSPLAN "BREEWEG" NIEUWE MAATREGELEN Tijdens de weekmarkten is het tussen 10.00 en 17.00 uur verboden zich met een fiets of bromfiets tus sen de kramen op de Markt te begeven aldus de Algemene Politie Veror dening. Getuige deze foto is niet iedereen hiervan op de hoogte. In de Voorlichtingswinkel kunt u zich laten informeren over de inspraakmogelijkheden op het Herinrichtingsplan Markt e.o. Op de bijeenkomst van 14 november a.s. worden de inspraakgroepen gevormd en wijst men de definitieve insprekers aan, waarna de mondelinge inspraak start, (datum nader te bepalen). Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Isolatie: wat doen we zelf? - Subsidie voor warmte-isolatie van bestaande huurwoningen - Rijksstudietoelagen voor wetenschappelijk onderwijs, hoger beroepsonderwijs en opleiding kleuterleidster - Tegemoetkoming studiekosten tussen basisschool en hoger onderwijs Inwoners van Middelburg die zich tus sen april en oktober van dit jaar in onze gemeente hebben gevestigd zijn don derdagavond 10 november a.s. te gast bij het college van b. en w. Als u geen uitnodiging hebt ontvangen maar wel nieuw ingezetene bent, neem dan even contact op met bureau Voorlichting. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. v De gemeenteraad heeft maandag 24 oktober jd. onder meer een aantal voorstellen over verhoging van gemeentelijke belastingen en rechten behandeld. Men ging daarbij niet akkoord met de tariefsaanpassingen voor het ophalen van huisvuil en begraven. In beide gevallen werd het voorgestelde verhogingspercentage tot de helft teruggebracht. In het eerste geval van 6 naar 3 procent en in het tweede van 20 naar tien procent. De verhoging van de overige gemeentelijke tarieven met gemiddeld drie procent gaf nauwelijks problemen. A Heen de scheepvaartrechten komen nog een volgend keer aan de orde. Het hoofdartikel geeft u een overzicht van de nieuwe bedragen in 1984. U kunt er aan de "uitgaven-zijde" van uw huishoudboekje voor het volgend jaar dan nu reeds rekening mee houden. Verder deze week de aankondiging van de vergaderingen in november, waarbij de data voor de begrotingsbehandeling. En natuurlijk de vaste rubriekjes. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 3 E i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Hamburger, sperziebonen, aardappelen, dinsdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen Woensdag Hutspot donderdag Gehakt, bloemkool, aardappelen vrijdag Vis, worteltjes, puree zaterdag Rundvlees, spruiten, aardappelen - Gemeentewerken, maandag 7 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Volksgezondheid en Milieubeheer, donder dag 10 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Sociale Zaken, vrijdag II om 16.00 uur Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Onderwijs, maandag 14 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Financiën, dinsdag 15 om 16.00 uur Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 17 om 15.45 uur Secr. mej. J.J. Karstanje (spreekrecht) Het volgend jaar zal zo'n 10% van de inkomsten komen uit gemeentelijke belastingen en rechten. Zo staat in het Middelburgse huishoudboekje (de begroting) voor 1984 aangegeven. Jaarlijks worden de tarieven aangepast aan de ontwikkeling van loon- en overige kosten in de overheidssector. Ook de geldontwaarding speelt daarbij een rol. Per 1 januari a.s. gaan de meeste bedragen met gemiddeld 3% omhoog. Daarbij wordt rekening gehouden met de richtlijnen van de minister van Binnenlandse Zaken. Afvalstoffenheffing Voor het ophalen - één keer per week - van de huishoudelijke af valstoffen bedraagt de belasting per perceel het komend jaar voor: - een alleenwonende 47, - een gezin van 2 personen 58, - een gezin van 3 personen 70, - een gezin van 4 personen 81, - een gezin van 5 personen 93, - een gezin van 6 personen ƒ104, - een gezin van 7 personen ƒ116, of meer» Om de exploitatie van de huisvui lophaaldienst voor een groot deel dekkend te kunnen maken wilde burgemeester en wethouders een tariefverhoging van 6%. De minis ter had hiertegen geen bezwaar. De raad échter wel, zó schreven we al in de kantlijn. Na een uitge breide discussie ging men terug naar 3%. Met bovenstaand resul taat. Reinigingsrechten Een bedrijf dat geen huis van be waring, kazerne, verpleeg en/of verzorgingshuis of daarmee gelijk te stellen inrichting is, gaat het komend jaar voor het afvoeren van afval ƒ28,30 betalen. En dat per bezette arbeidsplaats. Wan neer een bedrijf bedden voor nachtverblijf beschikbaar heeft (hotels, pensions e.d.) geldt een be drag van 28,30 per bed. Voor het afvoeren op de daarvoor vastge stelde dagen en uren van afval stoffen met een laadkist gelden weer andere tarieven. De gemeen telijke Reinigingsdienst zal u hierover graag nader informeren. Het percentage van drie is ook bij dit onderdeel toegepast. Leges Voor het verkrijgen van diverse vergunningen, paspoorten, rijbe wijzen, geboorte-acten enz. moet men leges betalen. De gemiddelde verhoging bedraagt ook hier 3%. Met uitzondering van de bouwle- ges en de leges welstand, die maar 1,5% stijgen. Deze gaan n.l. al re gelmatig omhoog bij stijging van bouwkosten. Een gering aantal le ges blijft ongewijzigd. De mee ropbrengst in 1984 van de secreta rieleges raamt men op 4.550,-. De leges bouwvergunningen brengen naar verwachting 3.750,- meer in het laatje door de tarief verhoging.. Precariorechten en retributies Deze zijn onder meer van toepas sing als gebruik wordt gemaakt van grond of water dat voor de openbare dienst is bestemd. Daar bij dient het in bezit te zijn of on derhouden te worden door de ge meente. Ook wanneer de gemeente bepaalde zaken voor u uitvoert komen deze rechten om de hoek kijken. De drie-procents operatie levert - zo heeft men berekend - een 3.300,- meer op voor de ge meente. Marktgelden Na de tarief verhoging met 3% is de opbrengst van de marktgelden ge raamd op ƒ66.950,-. Zonder deze aanpassing zou dat ƒ65.000,- be dragen. Derhalve een voordelig verschil van 1.950,-. Scheepvaartrechten Schippers die in Middelburg wil len afmeren moeten scheepvaar trechten betalen. Het college stelde zich voor ook hier de verhoging van 3% te hanteren. En dat zou een meeropbrengst van zo'n 1.590,- met zich meebrengen. De gemeen teraad nam nog geen besluit. Men de gemeente voor dat gebruik verricht. Een verhoging van de begrafenisrechten met 10% (was voorgesteld 20%) levert 12.000,- meer op. Hondenbelasting Het college wil de tarieven van de hondenbelasting verhogen met 3%. Tijdens de begrotingsbehandeling op vrijdag 2 december a.s. zal dit voorstel worden behandeld. Onroerend-goedbelasting In het ontwerp-raadsvoorstel schrijven b. en w. dat ze het tarief voor de eigenaren met 7% willen wilde eerst nog overleg met Kamer verlagen. De gebruikers staat een van Koophandel en schippersve reniging "Schuttevaer". Een scheiding tussen de tarieven voor beroeps- en pleziervaart is ook nog mogelijk. Begrafenis- en Crematierechten Bij begraven en cremeren en het gebruik van een begraafplaats of crematorium moet men rechten betalen. Ook voor de diensten die verhoging te wachten van 11.5%. Rioolafvoerrecht Een van de maatregelen om het tekort op de gemeente-begroting weg te werken is het voorstel om voor 1984 over te gaan tot invoe ring van een rioolafvoerrecht. Dat betekent dat een woning voor 15,- en een bedrijfspand voor 25,wordt aangeslagen. De gemeenteraad heeft op 24 oktober besloten te verklaren dat voor het terrein tussen het bejaardenhuis "S werf-rust" en de Michaëlsdreef een herziening van het bestemmingsplan "Breeweg" wordt voorbereid. Dit besluit en de daarbij horende situatietekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan "Breeweg" om de bouw mogelijk te maken van een woning op het perceel dat ligt tussen het bejaardenhuis "Swerf-rust: en de Michaëlsdreef. Het bouwplan en het schetsplan van deze voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen tot 11 november op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. Bezwaren tegen de uitvoering van dit voornemen kunnen tot dezelfde datum schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - de twee parkeervakken op de Markt die het dichtst liggen bij de kruising Markt-Lange Delft- Nieuwe Burg, aan te wijzen als algemene invaliden parkeerplaatsen. Kroonberoep mogelijk tot 5 november. - de twee parkeervakken op het Damplein die het dichtst liggen bij de splitsing Damplein- KOrte Delft, aan te wijzen als algemene invalidenparkeer plaatsen. Kroonberoep moge lijk tot 5 november. - een parkeervergunning te ver lenen aan de heer E. Kamer beek, voor de aangewezen par keerplaats tegenover het pand Seisdam 24, Kroonberoep mo gelijk tot 12 november. - Het parkeerverbod op te heffen voor een aangegeven parkeer vak aan de evenzijde van de Korte Burg. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. COLLECTEN Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om in de komende pe riode een huis-aan-huis collecte te houden: 1. Nationaal Jeugd Fonds tot zaterdag 5 november 2. Sticht. Nat. Fonds Sport Gehandi capten van maandag 14 tot zaterdag 19 november. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Ook als gewerkt wordt met collecte zakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebussen. Collec tanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugde lijk legitimatiebewijs dat zij op ver zoek verplicht zijn te tonen. AANVRAGEN HINDERWETVER GUNNING Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet - Gemeenteraad,maandag 19 om 14.00 uur - Welzijnsaccommodaties, dinsdag 29 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) - Gemeenteraad (behandeling ontwerp-be- groting '84), maandag 28 om 19.30 uur (alge mene beschouwingen), woensdag 30 om 19.30 uur (beantwoording b. en w.) en op vrijdag 2 december om 14.00 en 20.00 uur (re- en du plieken). Het publiceren van de commissievergaderin gen gebeurt ook in de PZC, waarbij zo mogelijk de agendapunten Voor het gebruikmaken van het spreekrecht moet een afspraak worden ge maakt met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis, tel. 26251. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Sandberglaan Reconstruc- Snelheidsbeperking tie door wegversmalling 2. Trompstraat Herbestra- (tussen Baarsjes- ting straat en De Ruyterstraat) Afgesloten voor alle verkeer 3. Krommeweele Herbestra- Afgesloten voor ting alle verkeer AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. de heer L. Barentsen, Veerseweg 113 voor een gemengd landbouwbedrijf aan de Veerseweg 113. Hoorzitting -op verzoek- mogelijk tot 26 no vember. Schriftelijke bezwaren tot 3 december mogelijk. 2. de heer G.J. Schmitz, Noordweg 355 voor een reparatiewerkplaats aan de Noordweg 355. Hoorzitting -op verzoek- mogelijk tot 26 november. Schriftelijke bezwaren tot 3 de cember mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen van gedachten wis selen. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. De aanvragen en bijbehorende stuk ken liggen tot het einde van de beroep stermijn iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond), en op za terdag van 9.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Mol straat 13. RECREATIE-SPORT INSTUIVEN Iedere maandag tussen 21.00 en 23.00 uur en iedere woensdag van 9.30 tot 11.00 uur kan men in sporthal "De Kruitmolen" sportief recreëren. Er is onder meer gelegenheid om badmin ton, volleybal en voetbal te spelen of een trimparcours-af te leggen. Deelna me op maandag kost 2,50 en op woensdag 1,50. ii Voor personen ouder dan 60 jaar heeft het zwembad Eoelendaele' een speciaal-rustig-zwemuurtje op de maandagmiddagen tussen drie en vier. Speciaal voor degenen die bewegingsoefen ingen wiHen uitvoeren of leren zwemmen is de dinsdag gereserveerd van half vier tot vier uur.

de Faam | 1983 | | pagina 5