75 JAAR IN VLISSINGEN Primeur bij Jakobsen: New Sity zitmeubelen De Regt sponsort tweede van VCK REGENJAS KIAAR VOOR DE BILT: TlJDELIJK 14.95 V PROFITEER VAN DEZE AANBIEDING Schoolfoto uit de oude doos wsêLl ?//V /rf/ VyO Modehuis Steketee jubileert Kapper de Jonge opent nieuwe (gescheiden) haarwerksalon I: V J f t U fi DE FAAM Woensdag 19 oktober 1983 VARKENSFRICAN DEAU MET ANANAS VERONICA PROMOTION TEAM OP WALCHERSE SNUFFELMARKT Fundamenteel ouderenbeleid Markt autovrij Demonstratieve lunch Volleybaltoernooi Cursus batikken Vlissingen in Franse tijd Ski trim Reumapatiënten vereniging Jeugd Olympische T afeltennistoernooi Rommelmarkt Woonlastenoverleg Vooroordelen 7/ f f t r WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI! tPatthenette PALTHE stomerij Welzijnsaccommodaties Géén Zeeuws Orkest Cursus stofdrukken Reggae-dj's Anderstaligen Sport uurt je Gezellige drukte hij het jubilerende modehuis in Vlissingen (foto John Siwabessy). Modehuis Steketee aan de Lange Zelke in Vlissingen bestaat 75 jaar. De speciaalzaak in dames mode. lingerie en bonneteric vier de dit jubileum met een viertal modeshow in de zaak. Vorige week vrijdag konden zowel de vaste klanten als een toevallige bezoe ker een deel van de nieuwe herfst- en wintercollectie zien. Het geheel werd gepresenteerd door Wil van Son en haar groep. Eerder had modehuis Steketee meegewerkt aan een modeshow in bejaarden centrum Ter Reede. Hier kregen de< bezoekers na afloop een bloe metje aangeboden vön het jubile rende modehuis. Vijfenzeventig jaar geleden begon de vader van de huidige onderne- Maatwerk voor mensen met een eigen stijl, zo wordt deze uitge breide variatie New Sity zitmeu belen voorgesteld. Maatwerk, dat wil zeggen dat alle New Sity zit meubelen te leveren zijn op drie verschillende zithoogten, met zachte, middclharde en harde zit tingen en, indien gewenst, op af wijkende breedtematen. Voorts is er een keuze mogelijk uit tien verschillende kwaliteiten bekleding, waaronder leer. effen tweeds, effen en gestreepte che nilles. weef- en poolstoffen. uit gevoerd in bij elkaar 48 kleuren. De collectie bestaat uit zeven mo dellen die de namen dragen van steden als New York. Rome. of Amsterdam. Een aantal heeft verstelbare hoofdsteunen. Alles wordt voor vijf jaar gegarandeerd. Jakobsen Europameubel heeft in de zaak aan de Buitenruslstraat in Middelburg een gedeelte van de showroom ingericht met de New Sity zitmeubelen. Er zijn enkele testelementen geplaatst waar zo wel de verschillende hoogten als het zitcomfort kan worden uitge- P^U-bfief^. Uniet is ook de uitge breide prijsinformatie die bij ieder element afzonderlijk aanwezig is. Om de stoffen op de elementen te proberen zijn stofstalcn voorradig met een grote afmeting die op hel meubel kunnen worden uitgelegd. De prijs van een 2-zits plus 3-zits combinatie met afneembare stof fen bekleding varieert tussen de drieduizend en vierenhalfduizend gulden. In leer is men duurder uit. Er is een levertijd van zes weken. De New Sity zitmeubelen, die permanent bij Jakobsen te zien zijn. worden in Nederland ge maakt. Kapsalon De Jonge aan de Gra venstraat in Middelburg is uitge breid met een nieuwe haarwerksa- lon. De salon is gerealiseerd in de vroegere slijperij van Van de Woestijne. die tegen de kapsalon huisde. Al lang keek kapper De Jonge naar een aparte ruimte waarin hij zijn klanten, die dooF haarproble- men een haarstukje of pruik moesten hebben, naar behoren kon helpen. De Middelburgse kapper, die in dit soort haarwerk al meer dan twintig jaar ervaring heeft, ontvaing zijn klanten (zo wel dames als heren) wel in een apart kamertje, maar ze moesten daarvoor door de kapsalon. De nieuwe haarwerksalon heeft nu een eigen ingang, waarmee De Jonge aan de wens van zijn klan ten is tegemoet gekomen. Het interieur heeft een grondige opknapbeurt gekregen, en is om gebouwd tot .een moderne en sfeervolle ruimte waarin alle be nodigdheden voor het moderne haarwerk zijn opgesteld. Voorts is er bij De Jonge keus uit een grote voorraad pruiken en allerlei onderhoudsprodukten voor pruiken en haarstukken. Ook in haarstukken voor de Zeeuwse klederdracht is kapper De Jonge ruim gesorteerd. Uit heel Zeeland heeft hij zijn klanten en als zij niet meer in staat zijn om naar zijn zaak te komen, gaat De Jonge naar zijn klanten toe. "Voor iedere klant vind ik wel een oplossing", zegt de 60-jarige haar- werkspecialist. "Niet kunnen hel pen is er niet bij". mer/eigenaar, de heer P. Steketee. een handel in garen en band waarmee hij langs de deuren ging in de Vlissingse binnenstad. Later ging dat uitleuren per handkar, in 1928 werd een winkel betrok ken in de Palingstraat. Vervolgens deed textielhandel Steketee zaken in een pand aan de Nieuwe Dijk. Door de oorlogshandelingen ging deze zaak verloren en werd op nieuw begonnen in een pand aan de Walstraat. De ramp in 1953 zette de winkel anderhalve meter onder water en weer moest ,het interieur en de voorraad worden opgebouwd. Sinds 1965 doet Ste ketee zaken aan de Lange Zelke. De textielhandel is inmiddels ver vangen door damesmode met specialismen in lingerie en bon- neterie. De heer P. Steketee en zijn echt genote werken nu samen met hun dochter en schoonzoon in de zaak. In de loop der jaren heeft Steketee een vaste klantenkring opge bouwd. Wat voor vocht u ook bij het vlees voegt, hetzij water, bouillon of wijn, zorg er voor dat hel altijd verwarmd is. Van een koude vloeistof schrikt het vlees en dan wordt het taai. 600 g. varkensfricandeau (uit de dikke lende) zout versgemalen peper 4 schijven ananas uit blik geraspte belegen Goudse kaas ÏOO g. boter beurre manié om te binden. Braad de Fricandeau in de bo ter aan alle kanten mooi bruin en gaar. Voorzie hem van zout en peper zodra het vlees is dichtgeschroeid. Na ca. 3 kwartier zal de fricandeau wel gaar zijn. Neem het uit de pan en leg hem met een lepeltje jus in een vuurvaste schaal. Op de fricandeau legt U de goed uitgelekte schijven ananas dakpansgewijs neer. Om het wegglijden te voorkomen, steekt u door elke schijf een houten prikker. Bestrooi de ananasschijven daarna met veel geraspte kaas en schuif de schotel in een voorverwarmde oven: temperatuur ca. 260 graden C of ovenstand 7 of 8. Zodra het gerecht een mooi bruin korstje heeft gekregen is de fricandeau klaar. Terwijl dat gratineren aan de gang is, bindt U de braadjus met beurre manié. U geeft de saus apart in een sauskom Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. Op zaterdag 22 oktober gaat het nieuwe snuffelseizoen van start met de zestiende Walcherse Snuf- felmarkt. Speciale gast is deze keer het Veronica promotieteam. Na de in het zomerseizoen zeer succesvol verlopen openlucht Snuffelmarkten in de gemeente WestkapeUe, die vooral door de toeristen massaal werden bezocht, wordt voor de wintermaanden weer de beschutting van de Mid delburgse veilinghallen gezocht. Over belangstelling van bezoekers en deelnemers had de Snuffel- markt in de Zeeuwse hoofdstad nooit te klagen. Het aantal aan vragen voor het huren van een kraam op de Snuffelmarkt van 22 oktober is echter ongekend. Reeds twee maanden voor de markt waren de kramen vol. Nu reeds worden kramen verhuurd voor de Snuffelmarkt in decem ber. Naast de vele kramen antiek cu riosa. rommel, snuisterijen, kle ding. hoeden, petten, fietsen, ge reedschap, speelgoed, postzegels, munten, schilderijen, meubilair, schoenen, strips, boeken zal deze markt worden opgefleurd door de lieftallige dames van hel Veronica promotieteam. De markt is voor de bezoeker geopend van 9.00 lol 17.00 uur. Het tweede elftal van VCK (Kou- dekerke). uilkomend in de eerste klas afdeling Zeeland, wordt ges ponsord. Het diervoederbedrijf J.W. de Regt uit Koudekerke zette een kroon op de prestatie van de ploeg, die vorig seizoen kampioen werd in de tweede klas. De namen van de kmnpioens- ploeg luiden als volgt: knielend v.l.n.r.: R. Versluijs. L. Bosgra. P. Schouwenaar. E. v. Hanegem. J. Patty. M. Riekwel. Staand: F. v. Dijke. N. Boogaard. P. v.d. Heijden. J.M. v.d. Heijden. A. de Regt. J. Kesteloo. R. Vale. M. de Nooycr. L. Joosse. De landelijk PCOB-voorzitter H. Zwaag spreekt op woensdag 26 oktober voor de PCOB afdeling Middelburg over 'fundamenteel ouderen beleid'. Deze bijeen komst van de Protestants Christe lijke Ouderenbond vindt plaats in De Schakel aan de Bachtenstèene in Middelburg en begint om 14 uur. Ook niet leden zijn welkom. Los Vast Los Vast Live, het populaire ra dioprogramma van de NCRV op Hilversum III. wordt op zaterdag 12 november uitgezonden vanuit de Kaasboer in Biggekerke. Het inspreken op het ontwerpplan 'herinrichting Markt en omlig gende straten' is begonnen. Tot en met 9 november kunnen bezwa ren op- en aanmerkingen worden gemaakt op de plannen, waarbij het autovrij maken van dit fraaie deel van de Zeeuwse hoofdstad een belangrijke plaats inneemt. Informatie kan worden verkregen bij de afdeling voorlichting van de gemeente Middelburg. 01180-26251. toestel 224. Woensdag 19 oktober (vandaag) beleggen de gezamenlijke bonden van Abva/Kabo, C.F.O. C.M.H.A. en A.C.. vertegenwoor digd in de Dienstcommissie van de Directie Zeeland van de Rijks waterstaat. binnen deze Directie, demonstratieve lunchbijeenkom- sten. Op deze bijeenkomsten worden de meningen van het per soneel gepeild over aktiebereid- heid met betrekking tot de ko mende salariskorting. De lunch- bijeenkomsten vinden plaats in Middelburg. Vlissingen. Terneu- zen. Zierikzee. Hansweert. We- meldinge. Rilland-Bath en Goes. Deze bijeenkomsten vinden plaats in het kader van een lande lijke aktie van de gezamenlijke bonden. De Middelburgse politie sport- en ontspanningsvereniging (MPSO) houdt vrijdag 21 oktober het tra ditionele volleybaltoernooi in sporthal 'De Voorborch' in Mid delburg. Twaalf herenteams en zes damesteams nemen aan dit .sportieve treffen deel. Inzet is de MPSO-wisselbeker die vorig jaar door de Koninklijke Marechaus see werd gewonnen. Verwacht wordt dat rond kwart voor vijfde prijzen worden uitgereikt door de heer K. de Vos. commissaris van politie in Middelburg. Het toer nooi begint om negen uur. De in deling is. heren: poule A: Kon. Marechaussee. Young Boys. Ge meente Goes. Brandweer Mid delburg: poule B: OCMA. Ge meente Middelburg. Gemeente politie Vlissingen. Provincie: Ipoule C: Koninklijke Marine, Luctor Middelburg. MPSO. Douane Vlissingen. Dames: Ma rathon. Buromat Computers. Loods Vrouwen Vereniging. VPS.» VC Gasthuis. MPSO. Boulevardloop De Vlissingse sportvereniging Marathon houdt zaterdag 22 ok tober voor de 48sle keer de Inter nationale Boulevardloop in Vlis singen. Burgemeester Westerhout van Vlissingen schiet rond 15.10 uur de wedstrijdlopers - onder wie vele bekende - uit binnen en bui tenland weg. Zij zullen een af stand van vier kilometer moeten lopen, over de boulevards heen en terug. Aansluitend (rond half vier) starten de recreatielopers. Zij lopen dezelfde afstand als de wedstrijdatleten. De Boulevard loop begint echter al om half twee 's middags voor de jongste cate gorie. Het wedstrijdsecretariaat en was- en kleedgeiegenheid bevin den zich aan de voet van de bou levard. nabij het Woeldhuis. Start en finish 'zijn bij het Strandhotel. Hanneke Kres toont minstens tot eind oktober batiks en zeefdruk ken op stof in het ambachtencen trum Demerary. Na de expositie wil Hanneke een cursus batikken beginnen voor de jeugd van vier tot veertien jaar. Bij voldoende interesse wordt er ook een cursus gegeven voor volwassenen. Voor informatie 01180-37234. De gemeentearchivaris van Vlis singen. tic heer- Peelers, houdt op dinsdag 25 oktober een lezing over het onderwerp 'Vlissingen in de Franse tijd". Hij doet dat op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walcheren. De bijeen komst vindt plaats in Hotel Wal cheren te Koudekerke en begint om acht uur dinsdagavond. Als voorbereiding op de winter sport zal vanaf zondag 23 oktober wekelijks onder deskundige lei ding een Ski-Trim uur worden gehouden. De deelnemers worden aan de hand van specifieke ski- oeleningen en rekreatieve ele menten in konditie gebracht voor een plezierige deelname aan de wintersport. Op deze Ski-trim. die voor het derdejaar wordt gehou den. zijn ook niet-winiersporters welkom om zomaar lekker te be wegen. De aktiviteit vindt plaats vanaf de grote parkeerplaats Nol- lebos in Vlissingen en begint om 10.30 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar een overdekte akkommodatie. Op vrijdag 21 oktober houdt me vrouw Ph. Eist te Amsterdam voor d e re u m a pa tiën ten verenigi hg Midden-Zeeland een lezing over het onderwerp Partner/relatie. De lezing wordt gehouden in de Open Hof. Alexander Gogelweg 59 te Vlissingen en begint om 20 uur. Na de pauze zal er volop gelegen heid zijn lot het stellen van vragen of het maken van op- of aanmer kingen. Alle leden, eventueel ver gezeld van een begeleider, zijn van harte weikóm. Reumapatiënten die lid van de reumapatiëntenvereniging willen worden, kunnen zich telefonisch melden bij: 01184-78499 en 01180-29487. De opnam'en die de NCRV-tele- visie deze zomer maakte van de Provinciale Jeugd Olympische Dagen worden ongeveer elke veertien dagen uitgezonden. Op vrijdag 9 december is Zeeland aan de beurt. De uitzending begint om vijf voor acht en is rond half negen afgelopen. Zaterdag aanstaande wordt hel sportieve evenement uit Zuid-Holland uitgezonden. De tafeltennisvereniging St. Lau rens houdt voor de jeugd van acht tol zestien jaar vrijdag 21 oktober een toernooi in het clubgebouw aan de Oosistraat in Middelburg. De wedstrijden beginnen om half twee en zijn legen half zes afgelo pen. Batjes en balletjes worden gratis beschikbaar gesteld. Gedu rende de herfstvakantie heeft de vereniging Sint Laurens het clu blokaal regelmatig opengesteld om jong en oud te laten kennis maken met tafeltennis. Recreatief ping-pong neemt bij de Middel burgse vereniging een belangrijke plaats in. Kabouters, zeeverkenners en wil de vaart matrozen van de Mid delburgse scouting De Lutem- groep houden zaterdag 29 oktober van negen tot één uur een rom melmarkt onder de Graanbeurs op het Middelburgse Damplein. De opbrengst van deze markt is bestemd voor onderhoud en aan vulling van hel spelmateriaal. Wie De Lutemgroep wil steunen en rommel wil inbrengen kan contact opnemen met 01180-26319. Archiveren De gemeente Vecre gaat hier haar unieke archief in ere herstellen. De historische stukken zullen worden ondergebracht in het stadhuis. Om alles op een verant woorde wijze op te bergen stelt Veere een archivaris aan voor de tijd van één jaar. Als de gemeen teraad dit b. en w.-voorstel goed keurt. zal het werk met ingang van I januari 1984 aanvangen. De ge meenteraad vergadert op woens dag 26 oktober vanaf half acht in het stadhuis. Behalve dit punt wordt ook besproken om het po litiebureau aan de Torenstraat in Serooskerke te verbouwen. Er moeten woningen in komen. l iet wonnlasteneomitee Vlissin- gen gaat met het bestuur van de woningstichting Walcheren aan tafel zitten om te spreken over het rapport van de buitenparlemen taire enquêtecommissie van het woonlastenoverleg Nederland. R. den Broeder treedt op als onpar tijdige gepsreksleider. De bijeen komst vindt plaats in De Zwaan te Oost-Souburg op maandag 24 ok tober en begint om acht uur. Woensdag 2 november bespreekt hel woonlastencomitec hetzelfde rapport met de Stichting Baseo op het kantoor van de stichting, aan vang 20 uur. De lurkse Werknemersvereni ging M iddelburg toont donderdag 27 en vrijdag 28 oktober filim. waarbij bepaalde vooroordelen aan de kaak worden gesteld. Donderdags draait de film Ge broken 1 ijd van Floor Kop) over de 1 urksc arbeiders in Nederland, hun werk, samenzijn en toe komstverwachtingen De tweede film donderdag heet Het erschil van Nouchka van Brakel over mannen en vrouwenberoepen. De film die vrijdag wordt vertoond heet Vrouwen in Turkije van He- leen de Wit. Aanvang beide avonden 20 uur. 1 van woensdag 19 l/m vrijdag 21 oktober. Palthenette, Lange Delft 39, Middelburg De bestuurscommissie welzijn saccommodaties in Middelburg vergadert dinsdag 25 oktober on der meer over de begroting 1984 en het bezuinigingsplan 1984- 1987. De vergadering vindt plaats in de Maquetlekamer van hel stadhuis en begint om 19.30 uur. Tijdens de vergadering van de bestuurscommissie Culturele Za ken in Middclbu'rg ligt op tafel (ingekomen stukken) het voorstel om ter gelegenheid van het Euro pese jaar van de Muziek in mei 1985 hel koor van de Europese: gemeenschap Capella Magna Eu ro pea te laten optreden in de Concert- en Gehoorzaal. Aan vankelijk was het de bedoeling het Zeeuws Orkestö de begeleiding te laten verzorgen. "Aangezien het Zeeuws Orkest een semi-amateur orkest is. is het beter de begelei ding door het Europees Philhar- monisch Orkest te laten uitvoe ren". schrijft de afdeling onder wijs die hel voorstel formuleerde. De vergadering van de bestuurs commissie wordt gehouden op donderdag 20 oktober en begint om kwart voor vier in de b en w- kamer. Op dinsdag 25 oktober begint in het jongerencentrum Midgard een cursus stofdrukken. De tech niek lijkt op zeefdrukken, omdat zeefdrukramen worden gebruikt. Met behulp van die ramen kun nen motieven op stoffen worden gedrukt. De cursus bestaat uil een zestal bijeenkomsten van ieder I w a 2 uur. Bij voldoende belang stelling wordt de cursus voortge zet. De leiding van deze cursus voor meiden en vrouwen is in handen van Hanneke Kres. De cursus is elke dinsdagavond vanaf half acht. liet scholierencafé van het jonge rencentrum Midgard in Middel burg houdt op vrijdag 21 oktober een swingavond met medewer king van een tweetal reggae-dj's. Rcggae-decjaying is een rage die overgewaaid is uit Jamaica. In Nederland heeft het een kleine schare aanhangers. Twee van die- beoefenaars komen op vrijdag 21 oktober in de Kuiperspoort. Aan vang is 20 uur. In de openbare kleuterschool De- Woelige Werf aan de Rijnstraat in Middelburg is van maandag 24 tol en met vrijdag 28 oktober een tentoonstelling over het onderwijs in Marokko. Turkije en Suriname. De titel van deze tentoonstelling luidt 'Anderstaligen in het Ne derlandse onderwijs'. Er wordt ook iels van hel Nederlands on derwijs geschetst. De tentoonstel ling is dagelijks te bezichtigen van 10 lol 11.30 uur en vrijdagavond van half acht tot half negen. Na telefonische afspraak is de expo sitie ook te bezichtigen. Voor in formatie Wilma Legrand. 011.80- 12181. Wie op een gezonde manier de week wil beginnen kan voortaan vanaf maandag 31 oktober terecht bij'MTV '69. die voor een recrea tieve groep elke maandagochtend van negen tot tien uur een sporl- uurljc verzorgt onder leiding van een recreatiesportleider. Hel sportuurtje wordt gehouden in de gymnastiekzaal aan de Gen. II. Smithlaan in Middelburg. Voor informatie 01180-15209. Zaudstroomcontaet Tijdens de bijeenkomst van liet zaudstroomcontaet woensdag ochtend 26 oktober om half tien. zal een demonstratie fijn knip werk worden gegeven. AAP, NOOT, MIES Mevrouw J. Mulders stuurde ons deze foto van de Christelijke Bur gerschool aan de Singelstraat te M iddelburg. Hoofdonderwijzer dat jaar - de inzendster twijfelt tussen 1925 en 1926 - was de heer S. Brouwer. Achter het hoofd staat een onbekende kwekeling en de onderwijzer is de heer Louwerse. De inzendster herinnert zich nog enkele namen. De meisjes: Jannie Reynierse. Nelie Wakke, Rika Koppejan. Annie Brakman. Maatje Kasse. Jo Mulders. Lien llmer. C'orrie Vermeulen. Nel Mantz. Corric Daniëlsc. Annie Fjranso. Ans Beenhakker. Saar Barentse. Jongens: Jongens o.a. Piet Dorleyn. Wim Bouwense. Jo den Hollander. Jo Visser. Willem Poppe. Jo Leynse. Piel van Eenènnaam. Gerard v.d. Berge. Ook deze foto kunt u weer bij de redactie van dit blad bestellen dan dit knipsel mee te zenden, geld. Betaalt u met een cheque tegen betaling van 7.50. U dient Betalen kan per cheque of met dan deze svp op naam van onze fotograaf Ruben Oreel. Geld dient te worden aangetekend.

de Faam | 1983 | | pagina 7