GEMEENTERAAD VERGADERT OP MAANDAG 24 OKTOBER A.S. fïï ïas <D S 42 week O Over precies één maand (19 november) zal Sint Nicolaas en zijn gevolg de Zeeuwse hoofdstad bin nenvaren. Die zaterdag middag om kwart voor twee meert de boot af bij de Beatrixbrug, waarna de stoet via de binnenstad richting stadhuis ver trekt. In totaal 13 personen lieten zich in de voorlichtingswinkel nader informeren over het inspraakproject "Uitbreiding en wijziging buslijn 57 ZWN". Daarvan maakten drie inwoners van de mogelijkheid gebruik om schriftelijk te reageren. Hun suggesties worden binnenkort behandeld in de commissie Verkeer. MENU week 24 t/m 29 okt. 'Minder draagkrachtigen' kunnen 12 november voor een dubbeltje naar de Concertzaal voor het najaarsconcert van de Kon. Oratoriumvereniging 'Tot oefening en uitspanning'. Het Bomme v. d. Broeckefonds maakt dat mogelijk. Kaarten zijn op 28 oktober tussen tien en elf uur te koop bij de Sociale Dienst. STRAALVERBINDING GOES-MIDDELBURG STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND NIEUWE MAATREGELEN heeft de raad besloten tot het opnemen van vlottende middelen en het aangaan van vaste geldleningen voor het jaar 1983. Beide besluiten verliezen 31 de cember a.s. hun werkingskracht. Voorstel: een kasgeldbesluit en geldle- ningsbesluit voor 1984 nemen. 83-334 Vaststellen wijziging verorde ning bezichtigen stadhuis en beklim men Abdijtoren. De tarieven voor het bezichtigen van het stadhuis en het beklimmen van de Abdijtoren (Lange Jan) moeten in 1984 met 3% omhoog om de gestegen kosten te kunnen opvangen. Voorstel: de des betreffende verordening wijzigen. 83-338 Vaststellen wijziging Legesve rordening De legeskosten dienen in 1984 met ge middeld 3% te worden verhoogd. Ook hier geldt aanpassing aan gestegen kosten en geldontwaarding. Een aantal tarieven stijgt iets meer dan het ge noemde percentage, andere blijven daar weer onder. Zo wil men de bouw- leges en de leges Welstandscommissie maar met 1,5% verhogen. Voorstel: de Legesverordening aanpassen. 83-337 Vaststellen verordening preca riorechten en retributies. De minister van Binnenlandse Zaken staat het volgend jaar maximaal 3% verhoging toe van de tarieven in de overheidssector. Een aanpassing in scholengemeenschap berichten dat niet akkoord kan worden gegaan met de ontwerp-begroting 1984. 83-348 Eerste wijziging begroting 1983 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek. Op de begroting 1983 van de openbare bibliotheek moest een bedrag van zo'n 155.000.- worden bezuinigd. Rijksbe zuinigingen maakten dat noodzakelijk. In de eerste wijziging van de begroting 1983 gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek is het grootste deel van de bezuiniging aangegeven. Er bleef nog 35.000,- ongedekt. Het col lege geeft aan hoe dit opgelost kan worden. Voorstel: de begrotingswijzi ging goedkeuren. 83-315 Statutenwijziging N.V. Water maatschappij Zuid-West-Nederland. Het ligt in de bedoeling het gemeente lijk gas-en elektriciteitsbedrijf aan de PZEM over te dragen. Daarnaast gaat het waterleidingbedrijf van de ge meente over naar de NV Watermaat schappij Zuid-West-Nederland. Her- verdeling van het aandelenpakket van de WMZ is daarna noodzakelijk. Ook al omdat de gemeente Halsteren is toege treden als aandeelhoudster. Volgens de statuten van het bedrijf kan de her verdeling pas per 1 januari 1986 plaatsvinden. Een aanpassing van de statuten kan de oplossing bieden om verband met gestegen kosten en gël- 1 itoch op korte termijn de zaak rond te dontwaarding. Het college van b. en w. maken. Voorstel: instemmen met sta tutenwijziging. 83-349 Nota Minderhedenbeleid ge meente Middelburg. De ontwerp-nota Minderhedenbeleid is overlegd aan 13 Middelburgse min derheidsgroeperingen. Vijf instellin gen hebben op de inhoud gereageerd. Naar aanleiding daarvan is het stuk op een aantal onderdelen gewijzigd. De nota is nodig om gebruik te kunnen maken van de Rijksbijdrageregeling extra bestuurskosten minderhedenbe leid. Voorstel: het beleidsplan vaststel len en het college machtigen de aanbe velingen uit te voeren. 83-346 Krediet voor aanschaf en aan brengen buitenzonwering De Dagvlin ders. De ramen van de lokalen en de leids terskamer aan de zonzijde van de chr. kleuterschool De Dagvlinders kunnen van buitenzonwering worden voorzien. De gemeenteraad zegde in mei van dit jaar de nodige medewerking toe. Het schoolbestuur vraagt voor de. uitvoe ring nu een bedrag van 5.700,- be schikbaar te stellen. Voorstel: het ge vraagde krediet verlenen. 83-319 Krediet voor aanschaf fotoko pieerapparaat t.b.v. De Arneburch. De openbare lagere school De Arne burch aan de Nederstraat heeft be hoefte aan een fotokopieerapparaat. Met name om hiermee speciale pro gramma's voor anderstalige leerlingen in kleine oplagen te vervaardigen. Voorstel: een krediet van 3.540,- be schikbaar stellen. 83-320 Krediet voor vervanging ont vreemde hulpmiddelen De Boomen- burch. In mei j.l. is ingebroken in het gebouw van de openbare lagere school De Boomenburch aan de Oude Vlissingse- weg. Er werd daarbij schade aange richt en men ontvreemdde geluidsap paratuur. Voorstel: een krediet van 1.552,- verlenen voor het herstellen van schade en vervanging hulpmidde len. 83-321 Krediet voor aanschaf kast en 60 boekcassettes t.b.v. bibliotheek-en do cumentatiecentrum De Vrijburch. Het aantal bibliotheek-en documenta- tiecentrumboeken van de openbare la gere school De Vrijburch is de afgelo pen negen jaar sterk toegenomen. Men komt nu bergruimte hiervoor tekort. Aanschaf van een kast en 60 boekcas settes is nodig. Voorstel: hiervoor een krediet van 1.270,- verlenen. 83-345 Krediet voor uitvoeren "buiten gewoon onderhoud" aan De Stromen- wijkschool. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 22 maart 1982 besloten mede werking te verlenen voor "buitenge woon onderhoud" aan De Stromen- wijkschool aan de Mastgatstraat. Het gaat hier om het repareren van de rio lering onder de hal' j /het aanbrengen van een drainagesysteem en het ver nieuwen van c.v.-leidingen. Het schoolbestuur heeft een kostenover- zicht gemaakt en vraagt het benodigde geld beschikbaar te stéllen. Voorstel: een krediet van 43.000,- te verlenen. 83-344 Krediet voor aanschaf twee ko pieerapparaten respectievelijk voor Herman Faukeliusschool en Petrus Immensschool. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 27 juni 1983 besloten mede werking te verlenen voor de aanschaf van twee kopieerapparaten. Eén voor de reform. Herman Faukeliusschool en één voor de reform. Petrus Immens school. Het bestuur van beide lagere scholen heeft gevraagd om vergoeding van de kosten. Voorstel: een krediet van 7.080,- verstrekken. 83-347 Krediet aanvullende eerste in richting voor kleutervoorziening Re genboogschool. Om tot een kleutervoorziening te kun nen komen was het nodig de gerefor meerde lagere Regenboogschool uit te breiden met twee lokalen. De raad verleende hiervoor in september j.l. medewerking. Het schoolbestuur vraagt ditmaal voor de aanschaf van een aanvullende eerste inrichting geld beschikbaar te stellen. Voorstel: een krediet van 19.100,- verlenen. 83-328 Krediet voor aanschaf leer-en hulpmiddelen t.b.v. Turks onderwijs. Twee Turkse leerkrachten geven tien schooltijden per week les aan leerlin gen uit hun eigen land. En dat in de eigen taal en cultuur. Hiervoor staat nauwelijks enig materiaal ter be schikking. Er is nu gevraagd om een extra-krediet voor de aanschaf van leer-en hulpmiddelen t.b.v. dit onder wijs. Voorstel: een bedrag van 11.327,- beschikbaarstellen. 83-329 Krediet voor aanbrengen bui tenzonwering De Klimopschool De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 23 augustus 1982 besloten me dewerking te verlenen voor het kopen van buitenzonwering t.b.v. De Kli mopschool aan de Grevelingenstraat. liet schoolbestuur vraagt nu het beno digde geld beschikbaar te stellen. Voorstel: een krediet van 23.350,- verlenen voor aanschaffen en plaatsen. 83-318 Krediet voor verrichten buiten gewoon onderhoud t.b.v. De Tooren- vliedtschool. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 20 februari 1978 besloten me dewerking te verlenen voor het her stellen van glasschade aan De Tooren- vliedtschool. Vandalisme was daar de oorzaak van. Het schoolbestuur vraagt nu om vergoeding van 50% van de kos ten. Voorstel: een krediet van ƒ702,- verlenen. 83-322 Intrekken beroep tegen vast stelling maximale rijksbijdrage emancipatiewerk 1983. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 20 december 1982 besloten voor tien emancipatie-groeperingen in de gemeente en rijksbijdrage van 19.350,- aan te vragen. Het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur bepaalde het bedrag echter op maximaal 16.032,- Het is daarom dat de raad in juni j.l. besloot tegen deze beschikking in beroep te gaan bij de Kroon. Deminister van W.V.C. liet kort geleden-vooruitlopend op behandeling van het ingestelde beroep-weten dat de rijksbijdrage voor 1983 is herzien en werd vastgesteld op 19.349,- Voor stel: het beroep instellen. 83-327 Algemeen krediet voor instellen bodemonderzoeken. Er dienen dit jaar en het volgend jaar op grond van de Wet bodemsanering veel werkzaamheden te worden ver richt. Om vertragingen in de voortgang hiervan te voorkomen wil het college graag een algemeen krediet. Tot nu toe werd per object geld aan de raad ge vraagd. In alle gevallen zal eerst over leg met de provincie worden gepleegd. Gedeputeerde Staten zijn namelijk belast met de uitvoering van de wet. Voorstel: een algemeen krediet van 685.000,- beschikbaar stellen voor het instellen van bodemonderzoeken, sa neringsonderzoeken en sanering van verontreinigde lokaties. Rondvraag. wil ook de precariorechten en retribu ties met het toegestane percentage verhogen. Voorstel: de betreffende ve rordening wijzigen. 83-341 Verhoging tarieven begrafenis- en crematierechten De tarieven voor begrafenisrechten wil het college per 1 januari a.s. met 20% verhogen. Dat onder meer omdat de exploitatie van de begraafplaatsen een te hoog verlies te zien geeft en een uit breiding te wachten staat. Het minis terie is om toestemming gevraagd. De rechten voor crematie kunnen 3% stij gen. Voorstel: wijziging van de betref fende verordening. 83-336 Vaststellen Verordening op de heffing en invordering van de afval stoffenheffing en reinigingsrechten. Het ligt in de bedoeling de tarieven voor het ophalen van huisvuil met 6% te verhogen. Voor het gebruik van de stortplaats en de kolkenzuiger denkt men aan 3%. Dat geldt ook voor de laadkistendienst. Bij overdracht van het gemeentelijk energiebedrijf aan PZEM/WMZ zullen de diverse bedra gen niet meer op de verbruiksnota vermeld kunnen worden. Voorstel: de huidige verordening voor afvalstof fenheffing en reinigingsrechten in trekken en een nieuwe vaststellen. 83-333 Vaststellen wijziging verorde ning scheepvaartrechten Gemeente lijke rechten en andere rechten mogen per 1 januari a.s. met maximaal 3% omhoog. Alle tarieven voor de scheep vaartrechten wil het gemeentebestuur met dit percentage laten stijgen. Voor stel: de verordening waarin de scheep vaartrechten worden geregeld wijzi gen. 83-332 Vaststellen wijziging verorde ning marktgelden. Aanpassing van de tarieven aan de geldontwaarding maakt het ook nodig op marktgelden met 3% te verhogen. Voorstel: de Verordening op de heffing en invordering van marktgelden wij zigen. 83-350 Vaststellen voorbereidingsbe- sluit Een aanpassing van het bestemmings plan "Breeweg" voor de bouw van bungalows is in voorbereiding. Om on gewenste ontwikkelingen te voorko men en vooruitlopend op het gewijzig de plan toch al bepaalde onderdelen te kunnen uitvoeren moet voor het gebied een voorbereidingsbesluit worden ge nomen. Voorstel: een voorbereidings besluit vaststellen voor het terrein tussen het bejaardentehuis "Swer- frust" en de Michaëlsdreef. 83-288 Begroting 1984 van de stichting 'Zeeuws Studiefonds' Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-343 Herziene ontwerp-begroting 1984 Zeeuwse Dag- en Avondscholen gemeenschap. In de vergadering van 16 mei j.l. be handelde de raad de ontwerp-begro ting 1984 van de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap. Men sprak daarbij het vertrouwen uit dat een nog te maken wijziging zou worden voorgelegd aan de raden van de deel nemende gemeenten. Nu de gevolgen van een aantal bezuinigingen bij de rijksoverheid bekend zijn ziet het da gelijks bestuur van de gemeenschap pelijke regeling zich genoodzaakt de ontwerp-begroting aan te passen. De raad wordt wederom gevraagd zich over het stuk uit te spreken. Het college heeft een aantal opmerkingen t.a.v. de inhoud. De overschrijding van de rijksnormen vindt men het grootste bezwaar. Voorstel: het bestuur van de Voor de woningen aan de Trompstraat - tussen Baarsjesstraat en de Ruyterstraat - komt een voetpad te liggen. Hierdoor wordt het trottoir aan de schoolzijde met één tegel verminderd. Tijdens de her best ra t ings werkzaam h eden die enkele weken in beslag zullen nemenis de straat voor alle verkeer afgesloten. maandag hamburger, appeltjes, aardappelen dinsdag stamppot zuurkool woensdag rundvlees, spruiten, aardappelen donderdag kabeljauw, bietjes, aardappelen vrijdag gehakt, rode kool, puree zaterdag nasi speciaal. Woensdag 19 oktober 1983 DE FAAM De gemeenteraad krijgt maandag 24 oktober a.s. 1 tijdens de maandelijkse vergadering weer heel wat ontwerp-raadsvoorstellen te- behandelen. Onder meer een aantal over verhoging van diverse gemeentelijke belastingen-en rechten. Om deze voorgestelde verhogingen per 1 januari 1984 te kunnen laten ingaan, kan met de behandeling niet worden L gewacht tot de begrotingsvergaderingen in november. Vanzelfsprekend kunt u de raadsvergadering bijwonen vanaf de publieke tribune in het stadhuis. Deze is bereikbaar via de Chourtoren op de hoek L. Noordstraat en Markt. Een populaire raadsagenda een afdruk van het hoofdartikel deze week) met een overzicht van de raadzaal ligt voor u gereed. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. In de voorlichtingswinkel liggen de volledige pré-adviezen met eventuele bijbehorende stukken voor u om te lezen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt ziendan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. Voor een nieuwe straalverbinding tussen de televisietoren in Goes en de PTT-centrale aan de Lange Noordstraat in Middelburg is het gewenst een zgn. straalpad op te nemen. In de Middelburgse bestemmingsplannen zal met het straalpad rekening dienen te worden gehouden. Het ,voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland om het streekplan hiervoor aan te passen ligt tot 5 november ter inzage op de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42. Tot dezelfde datum kan men schriftelijke reacties indienen bij Gedeputeerde Staten. Bij de provinciale Griffie, St. Pieterstraat 42 en bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ligt de ontwerp-nota Nazorg 1983 Streekplan Midden-Zeeland ter inzage tot 19 november. Tot dezelfde datum kunnen schriftelijke reacties worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Een exemplaar van de ontwerp-nota kan tegen betaling van 7,50 (incl. verzendkosten) worden besteld bij het bureau Ruimtelijke Ordening van de prov. Griffie, St. Pieterstraat 42. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - de twee parkeervakken op de Markt die het dichtst liggen bij de kruising Markt-Lange Delft- Nieuwe Burg, aan de wijzen als algemene invaliden parkeerplaatsen. Kroonberoep mogelijk tot 5 november. - de twee parkeervakken op het Damplein die het dichtst liggen bij de splitsing Damplein-Korte Delt, aan te wijzen als algemene invalidenparkeerplaatsen. Kroonberoep mogelijk tot 5 no vember. - een parkeervergunning te ver lenen aan de heer E. Kamer beek, voor de aangewezen par keerplaats tegenover het pand Seisdam 24, Kroonberoep mo gelijk tot 12 november. - het parkeerverbod op te heffen voor een aangegeven parkeer vak aan de evenzijde van de Korte Burg. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De yerkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Opening Vaststellen notulen 22 augustus 1983 83-331 Mededelingen en ingekomen stukken •83-326 Benoeming lid-deskundige in commissie Volksgezondheid en Mi lieubeheer. De Stichting Middelburgse Vrouwen raad heeft voorgesteld mevrouw S. Weststra-van der Kelen als lid-des- kundige te benoemen in de commissie Volksgezondheid en Milieubeheer. Zij moet in de plaats komen van mevrouw M. Greeven, die door een verhuizing deze functie niet meer kan uitoefenen. Voorstel: mevrouw Weststrate-v.d. Kelen benoemen. 83-324 Reorganisatie commissies Burgemeester en wethouders hebben zich beraden over het functioneren van een aantal commissies en werkgroepen in de gemeente. Men is onder meer tot de conclusie gekomen dat instelling van een vaste commissie voor advies en bijstand voor Economische aangele genheden gewenst is. En dat ter ver vanging van het periodiek midden- standsoverleg. In het voorstel worden ook nog opmerkeingen gemaakt over de commissies Ruimtelijke Ordening en Verkeer. In de volgende raadsver gadering zal een aanpassing van de verordening van laatstgenoemde com missie worden voorgelegd. Dan komt verder nog een pré-advies voor de rea lisatie van een commissie over de ad visering van het welzijnsgebeuren aan de orde. Voorstel: een commissie Economische aangelegenheden instellen en de daar bij behorende verordeningen vaststel len. 83-342 Vaststellen gemeenschappelijke regeling Districts Gezondheidsdienst Zeeland. De gemeenteraad heeft in de vergade ring van 24 maart 1980 in principe be sloten akkoord te gaan met de oprich ting van een Districts Gezondheids dienst voor Midden-Zeeland. Om het financiële draagvlak te vergroten is bezien of het mogelijk was de dienst voor de gehele provincie te laten wer ken. Om dit te kunnen realiseren zijn subsidies toegezegd door provinciaal bestuur en het ministerie van WVC. Voorstel: de ontwerp-gemeenschappe- lijke regeling Districts Gezondheids dienst Zeeland vast te stellen. Verder wordt de raad gevraagd een lid en een plv. lid voor het algemeen bestuur te benoemen. 83-325 Aanpassing verordeningen over commissies e.d. in verband met invoe ring spreekrecht. Gemeentelijke commissies e.d. werken al vanaf 1 oktober 1980 als proef met een spreekrecht voor burgers. De com missie Bestuur-Bestuurden heeft nu geadviseerd de proef om te zetten in een definitieve regeling. Het college van b. en w. kan zich daarmee vereni gen. Een aantal verordeningen dient nu gewijzigd te worden. Onder meer zal worden opgenomen dat per agenda punt maximaal 5 minuten per persoon. En dat alles met een totaal-spreektijd van 30 minuten per onderdeel. Bij meer dan zes aanmeldingen wordt de tijd evenredig verdeeld. Voorstel: de di verse verordeningen over commissies e.d. wijzigen. 83-340-Uitname pand Kuiperspoort 18 uit de dienst Welzijnsaccommodaties. Het pakhuis aan de Kuiperspoort 18 kan door de slechte bouwkundige staat niet meer worden verhuurd. Het dient daarom uit de dienst Welzijnsaccom modaties te worden gehaald en inge bracht bij de algemene dienst. Een fi nancieel administratieve handeling. Voorstel: het gevraagde besluit nemen. 83-353 Verkoop van grond aan Oost- perk weg en Oude Veerseweg Het Bureau.Beheer Landbouwgronden in Goes wil drie stukken landbouw grond kopen die liggen aan de Oost per kweg en de Oude Veerseweg. In to taal gaat het om zo'n 9.81.30 ha. De per celen doen voor de gemeente geen dienst meer als vervangende gronden. Voorstel: tot verkoop overgaan. 83-323 Krediet voor renovatie van rio lering in Nieuw Middelburg In de wijk Nieuw Middelburg bevinden zich twee rioolgebieden. De geringe capaciteit en de te ondiepe ligging daarvan leveren regelmatig problemen op. Gemeentewerken heeft een plan opgesteld voor het verbeteren van de riolering in de wijk. Het gaat uit van de vorming van één rioolgebied dat wordt aangesloten op het gemaal aande Veerseweg. Aan de eisen van de Ve rordening Kwaliteitsbeheer Opper vlaktewateren wordt voldaan. Voor stel: besluiten tot vernieuwing (reno vatie) van de riolering in Nieuw Mid delburg. 83-339 Krediet voor verbeteren riole ring t.b.v. panden aan/nabij de Sta- tenlaan De huizen van de woningbouwvereni ging "Middelburg", die liggen tussen Statenlaan, Spinhuisweg, J. Magnus- straat, Rentmeesterlaan en J.W. Thi- bautstraat, zijn gekoppeld en per blok aangesloten op het gemeenteriool. De gezamenlijke leidingen zijn nogal eens verstopt. Het is daarom dat men ter verbetering nevenriolen wil aanleg gen. Voorstel: een krediet beschikbaar stellen voor het verbeteren riolering. 83-351/352 Vaststellen 41e en 42e be grotingswijziging 1983 De ontwerpen van de wijzigingen met bijbehorende wijzigingen van de be grotingen van takken van dienst zijn aan de raadsleden toegezonden. Voor stel: de wijzigingen vaststellen. 83-335 Kasgeldbesluit en geldlenings- besluit 1984 In de vergadering van 18 oktober 1983 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5