N <D 1 <D 7T 22 MIDDELBURGSE DELEGATIE BRENGT BEZOEK AAN NAGASAKI 32 lis 8 a 5" a (D 3 I Sire wej 5 w f O 55" If OW 28 sept. 8 okt. OPENBARE VERGADERING EN IN OKTOBER AANVRAGEN DE FAAM Woensdag 28 september MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 3-8 okt. ff Woningbouw Reijershove Straalverbinding Goes-Middelburg Deelprogramma Sociaal- Cultureel werk Collecten BESCHIKKING In onze stad moeten mo torvoertuigen worden af gesloten als ze o.m. op de openbare weg onbeheerd worden achtergelaten. De raad besloot tot deze aan passing van de Algemene Politieverordening. Deze regel was al van kracht voor (brom)fietsen. Om de bewoners van de nieuwe Middelburgse wijk Reijershove ook te laten profiteren van lijn 57 van het openbaar vervoer wil ZWN de route aanpassen. Over deze gewijzigde lijnvoering is in de voorlichtingswinkel een informatiehoekje gecreëerd. Belanghebbenden kunnen tot 12 oktober schriftelijk inspreken. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: - De glasbak: een prima oplossing! - Glas het inzamelen waard - Landbouw, natuur- en landschapsbehoud - Subsidie bij koop van premie A en B woningen - Subsidie bij doorverkoop van premiekoopwoningen Gevaarlijke katapulten worden met ingang van 1 oktober '83'aangemerkt als ongewenste handwapenen. Van daar dat dit 'schiettuig' bij de gemeen tepolitie - tegen een vergoeding - kan worden ingeleverd. Dagelijks tussen 10.00 en 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur in de periode 3 t/m 7 en 10 t/m 14 oktober a.s. Middelburg onderhoudt zeer nauwe relaties met drie zustersteden. Dat zijn Folkestone in Engeland, Vilvoorde in België en Nagasaki in Japan. De verbintenis met laatstgenoemde stad is de jongste. Deze stamt van oktober 1978. Activiteiten over en weer vinden regelmatig plaats. Zo gaat binnenkort een officiële delegatie op bezoek naar de Japanse zusterstad. Het hoofdartikel geeft u deze week daarover meer informatie Bij het afronden van de gemeentelijke voorlichtingspagina, die u nu aan het lezen bent, kwam nog een bericht binnen dat van belang kan zijn voor een deel van de bewoners van Dauwendaele. Begin oktober gaat men namelijk beginnen met het asfalteren van de Roozenburglaan, de Dauwendaelsestraat en de Kruitmolenlaan. Tijdens de werkzaamheden kunnen straten geheel of gedeeltelijk afgesloten worden, 't Is maar een weet. Verder in deze rubriek weez een overzich van de openbare vergaderingen in de komende maand. Noteer ze in uw agenda. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 0 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Braadworst, bietjes, aardappelen dinsdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag Boeuf Stroganoff donderdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen vrijdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft. - Gemeentewerken, maandag 3 om 19.30 uur. Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Volksgezondheid Milieubeheer, donderdag 13 om 16.15 uur. Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Sociale Zaken, vrijdag 14 om 16.00 uur. Secr. de heer J.W. de Wolf (spreekrecht) - Onderwijs, maandag 17 om 16.00 uur. Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Gemeentebedrijven, maandag 17 om 19.30 uur. Secr. de heer R.L. Adriaansen (spreek recht) - Financiën, woensdag 19 om 13.30 uur. Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 20 om 15.45 uur. Secr. mej. J.J. Kar- stanje (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 24 om 14.00 uur. - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 25 om 19.30 uur. Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) In het kader van de zusterstadverbindingen met Nagasaki brengt een delegatie uit Middelburg in de eerste helft van de komende maand een bezoek aan de Japanse zusterstad. Sedert de totstandkoming van de "jumelage" hebben de betrekkingen tussen beide steden zich mogen verheugen in een toenemende belangstelling. En dat zowel op cultureel, maatschappelijk als economisch terrein. Uiteraard is ook hierbij de algemene recessie in de economie in hoge mate bepalend voor het tempo van de ontwikkelingen. Desalniettemin konden op een aantal terreinen de contacten worden verstevigd of zelfs uitgebreid. Het mag dan ook als een positieve zaak worden gezien dat in de eerste week van oktober vier gemeentelijke vertegenwoordigers en negen personen uit bedrijfsleven en particuliere sector zullen vertrekken naar Japan. Deze 13-koppige delegatie staat een gevarieerd programma te wachten, dat samenhangt met het totale karakter van de reis. Concreet houdt dat in een presentatie van Middelburg/Zeeland in het algemeen en contacten tussen vertegenwoordigers van bedrijven en diverse organisaties. Fototentoonstelling De burgemeesters van Middelburg en Nagasaki zullen op 7 oktober een grote fototentoonstelling ope nen in de studio's van de Nagasaki Broadcasting Company. Ook de Nederlandse Consul-generaal uit Kobe en de Nederlandse Consul uit Nagasaki zijn daarbij aanwezig. De expositie geeft een goed beeld van de 'Middelburgse monumen ten, de Zeeuwse klederdrachten, het provinciale landschap-waarin opgenomen een aantal Zeeuwse steden, dorpen en buitenplaatsen en tenslotte een serie foto's over de Oosterscheldewerken. Dankzij de ministeries van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur (WVC) en Buitenlandse Zaken, de Delta dienst van Rijkswaterstaat en de KLM kon deze tentoonstelling tot stand komen en in Nagasaki wor den bezorgd. Maker van het me rendeel van de foto's is de heer J. Dudok van Heel van wie ook in Zeeland veel werk wordt getoond. Juist voor het ter perse gaan van onze voorlichtingspagina bereikte de gemeente het verzoek de ten toonstelling ook te mogen houden in het "Holland Village", dat in juli j.l. werd geopend. Het gaat hier om een recreatieproject in de vorm van een Hollands dorp, dat ligt op een afstand van 40 kilometer ten noorden van Nagasaki. Zo gaat de expositie dus ook nog enkele we ken naar het genoemde dorp, waar juist in deze periode van het jaar veel bezoekers hun opwachting maken. V redesmonument Eveneens op 7 oktober zal door n de Jong. Het kunstwerk dat al twee weken geleden in Nagasaki is aangekomen is - zo luiden de be richten - met enthousiasme ont vangen. Met de onthulling van dit monument zal een reeds jaren ge koesterde wens in vervulling gaan. Zowel de opening van de fototen toonstelling als de onthullingsce remonie krijgen in Japan uitvoe rige aandacht in de publiciteits media. Zo is het al zeker dat beide gebeurtenissen op televisie te zien zullen zijn. Contacten bedrijfsleven/overheid Zowel in Tokio als in Nagasaki staan contacten met bedrijven en overheidsinstanties op het pro gramma. Daarbij zal met name ook aandacht worden geschonken aan de plannen voor de bouw van een historisch zeilschip (naar een VOC-model). Zoals al eerder in de dagbladen bekend gemaakt, be staan er in Nagasaki en op Wal- beide burgemeesters een vredes- cheren plannen om te komen tot de 1 monument worden onthuld in het zogenaamde Peace Park. Dit is aangelegd vlakbij de plaats waar in 1945 de atoombom in de Middel burgse zusterstad is gevallen. Het is een ontmoetingsplaats voor be zoekers uit de hele wereld. Niet alleen uit Japan, maar uit diverse landen zijn in dit park monumen ten te vinden die de wil van velen voor een duurzame vrede onder strepen. Het door onze stad aan te bieden beeld stelt een zittend vrouwenfiguur voor die haar kind beschermt. Een op ware grootte in brons gegoten schepping van de Middelburgse beeldhouwer Peter bouw van een origineel model met de juiste afmetingen van een schip dat in de 17e eeuw werd gebouwd in Middelburg. De toenmalige Zeeuwse Kamer van de Verenigde Oost-Indische Compagnie (VOC) gaf hiertoe de opdracht. Deze Ka mer had in vroeger tijden zijn hoofdkantoor in de Zeeuwse hoofdstad. In dit gebouw is nu het kantoor van de Vitrite-fabriek gevestigd. Een gevelsteen met het vignet van de VOC herinnert nog aan die periode. Een aantal be drijven zal tijdens het bezoek ver der nog individuele contacten hebben met de Japanse partners. Al met al belooft het voor de deel nemers een drukke- maar onge twijfeld interessante en zinvolle reis - te worden, waaraan een stuk "Zeeland Promotie" zeker niet ontbreekt. Men wordt op 18 okto ber weer in Middelburg terugver wacht. Het laatste bezoek dat vanuit Middelburg plaatsvond door een officiële delegatie was in 1979. De foto bij dit hoofdartikel werd tij dens dat bezoek gemaakt. Burgemeester en wethouders willen medewerking verlenen aan de bouw van 11 koopwoningen door Woonwijzer Zuidwest Vastgoed Verkoopmaatschappij BV en 16 koopwoningen door bouwbedrijf P. Flipse en Zn. BV in de nieuwe wijk Reijershove. De bouwplannen liggen tot 7 oktober ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Schriftelijke bezwaren kunnen tot dezelfde datum worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Voor een nieuwe straalverbinding tussen de televisietoren in Goes en de PTT-centrale aan de Lange Noordstraat in Middelburg is het gewenst een zgn. straalpad op te nemen. In de Middelburgse bestemmingsplannen zal met het straalpad rekening dienen te worden gehouden. Het voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland om het streekplan hiervoor aan te passen ligt tot 7 oktober ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot 5 november kan men schriftelijke reacties indienen, bij Gedeputeerde Staten. Het ontwerp-deelprogramma so ciaal-cultureel werk 1984 van de provincie Zeeland ligt tot 24 okto ber voor belangstellenden ter in zage bij de gemeentelijke voor lichtingswinkel aan de Stadhuis straat 2. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan- huis collecte te houden: 1. Nierstichting Nederland tot za terdag 1 oktober 2. Dieren in Nood van maandag 3 tot zaterdag 8 oktober 3. Sticht. Federatie Sociaal Peda gogische zorg voor Zwakzinni gen van maandag 10 tot zater dag 15 oktober. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in verze gelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te to nen. Om mondeling, bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. mevrouw C.W. Jongepier-Pundke, Zuidsingel 120 voor een inrichting voor reparatie van automotoren en carrosserieën, en voor de opslag van te repareren en gerepareerde auto's aan de Stadsambachtsweg 2. Hoor zitting -op verzoek- mogelijk tot 30 september. Schriftelijke bezwaren tot 7 oktober mogelijk. 2. de heer J. de Klerk, Walensingel 69 voor het uitbreiden van het gara gebedrijf en aftapinstallatie voor motorbrandstoffen met een auto wasplaats aan de Walensingel 65-69. Hoorzitting -op verzoek mogelijk tot 30 september. Schriftelijke be zwaren tot 7 oktober mogelijk. - Ruimtelijke Ordening, woensdag 26 om 19.30 uur. Secr. de heer M.C. Harinck (spreek recht) - Gecombineerde vergadering Gemeentebe drijven/Financiën, maandag 31 om 19.30 uur. Secr. de heer R.L. Adriaansen (spreek recht). Vorenstaand overzicht is niet volledig omdat bij het samenstellen van deze rubriek nog niet alle data bekend waren van de commissiever gaderingen die de ontwerp-begroting '84 moe ten behandelen. Volgende week komen we hierop terug. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Karei Doormanplein Afgesloten voor alle verkeer 2. Karelsgang/gedeelte Oud Arnemuidsvoet- pad Afgesloten voor alle verkeer 3. Sandberglaan/ Leliëndaalseweg Snelheidsbeperking door wegversmalling AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering Reconstructie In uitvoering Tijdens de openbare zitting kan men met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen van gedachten wis selen. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer J. Vader, Oude Veerseweg 134 voor het uitbreiden en wijzigen van een gemengd agrarisch bedrijf aan de Oude Veerseweg 134. Tot 8 oktober kan een beroepschrift worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door hen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te tref fen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. Aanvragen, beschikking en bijbehorende stuk ken liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30 tol 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien pij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis begane grond), en op zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. Bij de stukken van de beschikking ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. O O O o Sa Vro u we norga n isa t i es k u n n en tot en met 30 september a.s.) voor het volgend jaar subsidie aanvragen bij het college van b. en w. op grond van de tijdelijke rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatiewerk. Organisaties die nog niet zijn aangeschreven kunnen hierover contact opnemen met de afd. Onderwijs. \Wz> Colofon Deze voorllchtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5