Uitgebreide Doka-show bij Dert in Vlissingen mt Q? het lakeahart 'Pedicure in 20 lessen noem ik nepcursussen' Kirtite 1*^0 Veel nieuws tijdens Kijkdag van Louwerse en de Priester mtf/i iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiim Groeneveld heeft ook een bril voor u. Houdt Groene veld voor ogen Exclusieve kleding van het veelbelovend najaar Woensdag 21 september 1983 Lezers schrijven Aap Noot Mies cursus wild|lnte „"SëW POELIERSBEDRIJF MODE UIT DE GEE RE Kersverse zaalvoetbalhoofdklasser Blauw Wit gekleed door 2 sponsors Bondsspaarbank wijzigt naam Jan van der Meijdenvakopleiding chiropody Schoeisel Omroep Zeeland T ae-kwondo Sociale zekerheid Open ruimten Collecte Energiebesparing Geschiedenis Walcheren Ruilbeurs Vredesweek Domburg Minister in Vlissingen PvdA-gewest bijeen Zeeuws filmcircuit Begeleiding voor vrouwen Praten over adoptie Commissaris opent CBB Verontreiniging meten Praten over abortus i ■■■■■■■in 111 Zandstroomcontact Winterkledingbeurs Disco Toeristenbelasting hoger Trui opent met eten Activiteiten Hayman Open huis dierenasyl Zwemmen voor ouderen Vrouwenraad Vlissingen Kinderkleding 4 Bij het langer worden van de donkere avonden gaan weer veel foto-amateurs hun donke re kamer in om hun vakantie negatieven en dia's af te wer ken. Vaak moet het voorraadje foto-artikelen dan weer worden aangevuld. Daarom houdt Foto Dert aan dc Nieuwendijk in Vlissingen van woensdag 21 tot en met zaterdag 24 september een Doka-show. Veel bekende fabrikanten en im porteurs laten dan apparatuur en toebehoren zien. Ik vond het bijzonder aardig onlangs een foto in de rubriek 'Aap-Noot-Mies' in uw krant te zien afgedrukt. Ik wil deze foto graag bezitten. De onbe kende inzender of inzendster ben ik dankbaar, omdat hij of zij het origineel heeft willen afstaan. Hierdoor kunnen er afdrukken van worden ge maakt. Daarvoor, zo denk ik. zal veel belangstelling bes taan. Bijna al mijn medeleer lingen die op de foto staan, kan ik me nog herinneren. Ik ben gaarne bereid een lijstje van de namen te overhandi gen aan de inzend(st)er Gegroet gij onbekende H A.M C. Smit Roeters Rochussenstraat 1 4382 LW Vlissingen. Een opvallende plaats in het as sortiment neemt het aanbod van JOBO in. Onlangs introduceerde deze firma een nieuwe serie fil- montwikkeltanks en kleurpapier- drums. Vrijdag en zaterdag geeft een JOBO-specialist demonstra ties in de zaak van Dert. Philips is in de doka-sector be kend om de eleclronische doka- timers en analysers. Ook de kleurvergroters met het speciale eenvoudig te bedienen Tri-one klcursysteem. worden bij Dert ge demonstreerd. Meopta is be roemd om zijn eenvoudige, maar goede zwart/wit - en kleurver groters. zoals de Axomat en Ope- mus-modellen. Rodenstock'is be faamd wegens de kwaliteit van de objectieven, die in prijs variëren van 75 tot 750 gulden. Amaloco tenslotte heeft een naam hoog te houden op het gebied van chemi caliën. Foto Dert vindt hel belangrijk zijn cliënten goed te begeleiden, om teleurstellingen bij het beoefenen van de foto-hobby te voorkomen. Daarom ook geeft Dert persoon lijke demonstraties kleurvergro- ten. waarvan de kosten slechts 7.50 bedragen. De doka-show is open tijdens de winkeltijden: 9.00 tot en 13.30 tot 18.00 uur. Op vrij dag ook tot negen uur 's avonds. Ibloemenschikken .n uw omgeving te MIDDELBURG cn de Scholengem De Wellinge Kruisweg 2 Aanvang di 4 okt 1983 en in de Klarenboek LTS. Generaal Eisenhowerlaan 25 Aanvang ma 3 okt 1 983 VLISSINGEN in de Rijksscholengem Scheldemond Brouwenaarstraat 2 Aanvang ma 3 okt 1983 De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht De cursus bestaat uit 8 lesavonden Na iedere les van 19 30-21 30 uur nemen de deelnemers een fraai bloem stuk mee naar huis Het cursusgeld bedraagt f 158,-. inclusief bloemen en het materiaal, alsmede een cursusboekie, de cursus is dus volledig verzorgd In september start ook nog de vakopleiding bloemenschlkken en -binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen SBOV), Sir Winston Churchillweg 2. 251CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam. adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* X.K Louwerse De Priester houdt za terdag 24 september een Kijkdag in het Kijk- en Pakhuis in Middel burg. Iedereen is welkom van ne gen tot vier uur. Het Kijkhuis is grondig ver- DONMIDDELB yyToUT^NDlJKE- bouwd. Er kunnen nu de aller nieuwste keukens, tegels, kachels, en badkamers worden geloond. Er worden zaterdag demonstraties gegeven van kachels, kranen. Een deskundige geeft interieuradvie zen. In het Pakhuis wordt een demon stratie gegeven van het aller nieuwste Skandia-kress gereed schap. Iedere bezoeker kan zich overigens verheugen op een gratis Poggenpohl Keukenboek ter waarde van vijf gulden. Voor de kinderen worden pannekoeken gebakken. Zaalvoetbalvereniging Blauw Wit uit Middelburg komt dit seizoen voor het eerst uit in de hoofdklasse Walcheren. De shirtjes zijn geschonken door de heer Davidse van RVS-verzeke- ringen. De broekjes en kousen zijn geschonken door de heer van Raan. Op"de foto staan van links naar rechts: Van Raan. coach Meijers. Leo Flipse. Jacky Caljouw. Daan de Wolff en Davidse. Zittend van links naar rechts: Wim Buizer. Theo Meijers. Iman Meijers, John Matthijs. Ad Priester. De foto werd gemaakt door Frans Buijs. Onder het motto 'Mode uit de Geere' houden het modehuis 't Pothuis en boetiek 't Vrouwke', beiden uit de Geere in Middelburg, woensdag 21 september een mo deshow in Hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen 244 in Vlis singen. De zeer exclusieve kleding van het veelbelovende najaar begint om 20 uur. De modehuizen zijn ver zekerd van de medewerking van Mieke Petiet (instituut voor huid verzorging) Han van der Sande (haarverzorging). de Binderi je (bloemsierkunst). W. de Leeuw- Van der Wouw (schoenmode) en Smith-Kaas (cremerie). In de pauze wordt de bezoekers een drankje aangeboden. De toe gangsprijs bedraagt vijftien gul den. De Zeeuwse Bondsspaarbank beeft zijn naam gewijzigd in De Verenigde Spaarbank. Naar deze naam luisteren voortaan ook de Bondsspaarbank in Breda, de Ccntrumbank, de Spaarbank Goeree-Overflakkee en de Spaarbank Rotterdam. Het hoofdkantoor van de Zeeuwse tak van de Verenigde Spaarbanken is bereikbaar via postbus 88, 4330 AB in Middelburg. Telefoon 01180-28751. Telex 37892 Versp. NL. De exameneisen voor pedicure en chiropodiste moeten eigen lijk onder staatstoezicht wor den gesteld. Tot nu toe kent de wet het beroep van pedicure, niet en als zodanig is het een onbeschermd beroep. Tot deze'conclusie komt de Mid delburger Jan van der Meijden. directeur van de Stichting vakop leiding Chiropody Zeeland, een door hem zelf in het leven geroe pen organisatie die opleidt tot pe dicure en chiropodiste. Een gede gen opleiding die anderhalf jaar intensief studeren vereist. "Er zijn wel cursussen die in twintig lessen een 'pedicure' afle veren. maar dat noem ik nepcür- sussen. In zo'n korte li jd kun je het vak niet leren, dat moetje er dan maar in de praktijk bijleren", ve ronderstelt de docent pedicure. 'Onverantwoord' noemt hij der gelijke praktijken. Van der Meijden weet waar hij over praat, want hij heeft al meer dan 15 jaar ervaring als docent en examinator in de chiropody. "Een pedicure is eigenlijk een verleng stuk van de arts. Je moet ,de cliën ten op tijd weten door te sturen naar de medicus en dat leer je niet in enkele maanden". Als de 58-jarige Middelburger over zijn vak begint te praten is hij bijna niet te stuiten. "Ik noem mezelf wel eens een vakidioot", zegt hij lachend. Inmiddels heeft hij ook zijn familie er aardig bij weten te betrekken. Naast het do ceren drijft de enthousiaste pedi cuur ook een eigen zaak. Aan de Zusterstraat 37 in Middelburg. En daar werkt hij samen met twee dochters en een schoonzoon. Al len gediplomeerd uiteraard. Een dynamisch bedrijf waar alles op het gebied van de voetbehande ling kan gebeuren. Onder het werk van een pedicure verstaal Van der Meijden ook het aanmeten en vervaardigen van steunzolen, het reguleren door middel van beugels van inge groeide nagels en het aanmeten van elastische kousen. In zijn zaak heeft Van der Meijden ook een sortering schoeisel. "Verantwoord schoeisel van bekende merken. Er is zoveel onverantwoord schoeisel te koop. maar dat tref je niet in mijn zaak aan", verzekert onder nemer Van der Meijden. Hij spreekt niet van 'slecht' schoeisel, want dal is er niet vindt hij. "Al leen slechte mensen: die zijn er wel", grapt hij. De stichting vakopleiding chirop ody Zeeland, die in 1980 is opge richt groeit snel. Inmiddels zijn er twaalf docenten in dienst. Dat mag ook wel. want het werkter rein breidt zich steeds verder uit. In Zeeland worden cursussen ge geven in Middelburg. Goes. Ter- neuzen en Zierikzee en buiten de provincie in Dordrecht. Delft en Hoorn. Er zijn al weer volop plannen om zelfs in het oosten van het land te gaan opereren. De cursisten worden in groeps verband opgeleid. De groepen zijn niet groter dan vijftien perso nen. want. zo meent directeur Van der Meijden. anders gaat het ten koste van de cursist. "Er moet tijdens een lesavond voor iedereen gelegenheid zijn om vragen te stellen ol om adviezen te vragen en dat komt in de ver drukking als de groepen groter worden dan het genoemde maxi mum". De stichting kan zich ook beroe pen op medisch advies. Voor Zeeland is de Middelburgse huis arts Meijer als adviseur aan de stichting verbonden en voor Noord- en Zuid-Holland is dokter Geldof uit Rotterdam aangetrok ken. Een pedicuur(e) hoeft niet bang te zijn dat hij/zij zonder werk komt. want zo verzekert docent/pedi cuur/chiropodist Van der Meij den: "Zolang er modeschoenen worden gedragen, hóuden wij ons werk. Volop". De adviesraad Omroep Zeeland buigt zich woensdag 21 september over de vraag waar de omroep, als die er eenmaal is. zijn hoofdkan toor moet kiezen. De keus wordt, zo ziet hel er naar uit. gemaakt tussen Goes. Middelburg en Vlis singen. De adviesraad bespreekt verderde medianota van minister Brinkman, voor zover deze nota betrekking heeft op de regionale omroep. De vergadering van de adviesraad indt plaats op woens dag 21 september in de Burgerzaal van het stadhuis in Vlissingen. Belangstellenden kunnen vanaf vrijdag 7 oktober de karatesport Tae-kwondo beoefenen in Vlis singen. Een trainer van de karate club Hwarang uit Sittard geeft el ke vrijdagavond twee uur les. De trainingsavonden beginnen om acht uur. Dc minimumleeftijd voor mannen en vrouwen die mee willen doen is achttien jaar. In lichtingen bij Leon Riekwel: Ö1184-19392 (na 18 uur). De werkgroep uitkeringsgerech tigden in Middelburg en Vlissin gen komt maandag 26 september bijeen in het FNV-kantoor aan het Walplein in Middelburg. De vergadering, die om twee uur be gint. is gewijd aan de jongste ont wikkelingen rond de herziening van het stelsel van de sociale ze kerheid. Inlichtingen bij de heer S. Wondergem, 01180-14801. Het Zeeuwse deel van het Mid den-deltagebied blijft gehand haafd als open ruimte. West- Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt dit predikaat voor het eerst. Dit staat m de structuurschets voor de ste delijke gebieden '83. die minister Winsemius van VRO aan de tweede kamer heeft aangeboden. In de nota staat onder meer welke steden en gebieden in ons land al dan niet mogen groeien. Het Prinses Beatrixfonds. een particuliere stichting die geen subsidie ontvangt, houdt deze week (van 19 tot en met 25 sep tember) de jaarlijkse collecte. De opbrengst is bestemd voor weten schappelijk onderzoek naar de oorzaken van verschillende ziek ten. waaronder polio, spasticiteit. multiple sclerose, spierziekten, ziekte van Huntington en de ziek te van Parkinson. Ook de. gemeenten kunnen ener gie besparen. Over de manier waarop wordt dinsdag 27 septem ber in Goes een thema-avond ge houden. Het Zeeuws Coördina tie-orgaan voor natuur-, land- schaps- en milieubescherming vertelt vanaf acht uur alles over de nieuwste ontwikkelingen op ener giegebied. zoals windenergie, bio gas. zonne-energie en dergelijke. De bijeenkomst wordt gehouden in De Prins van Oranje in Goes. De archivaris M.P. de Bruin, van het Zeeuws Documentatiecen trum in Middelburg, houdt vrij dag 23 september een lezing over de hoogte- en dieptepunten van de geschiedenis van Walcheren. Plaats van handeling is de kapel van Sint-Maarten in Hoogelande. gelegen tussen Middelburg en Biggekerke. De lezing vangt aan om acht uur. Drie verenigingen hebben samen een grote ruilbeurs op touw gezet, die zaterdag 24 september wordt gehouden in gebouw De Schakel aan de Bachlen Steene in Mid delburg. De organisatoren zijn Philatelic*. Delta-West en de Nu mismatische Kring Zeeland. Hieruit blijkt al. dat voornamelijk munten en postzegels worden geruild. Het publiek kan er lussen tien en vijf uur terecht. Ds. J. Nauta praat donderdag 22 september over de kerk in de DDR. De heer Nauta was in juni aanwezig bij de Kirchentage die toen in Magdenburg (DDR) zijn gehouden. De bijeenkomst begint om acht uur in het gebouw De Poort bij de Hervormde kerk in Domburg. De lezing is georgani seerd door de kern Dom burg/Aagtekerke van het Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV). Komt Jezus terug? 'Komt Jezus werkelijk terug?' is het thema van een vergadering van de Confessionele Vereniging in Haamstede. De vergadering begint donderdag 29 september om kwart voor acht in de Her vormde kerk in Haamstede. Minister Deelman van onderwijs heeft toegezegd aanwezig te zijn op een conferentie, die dinsdag 4 oktober in Vlissingen wordt ge houden. Het gaat over het 'toe komstige beleid' volwassenene ducatie'. De conferentie is geor ganiseerd door het Zeeuws Steunpunt voor kunstzinnige vor ming en volwasseneneducatie, en begint om tien uur in Britannia in Vlissingen. De minister heeft on langs nieuwe beleidslijnen voor volwasseneneducatie opgesteld. Deze licht hij in Vlissingen toen. Na de toespraak, van de minister wordt een forumdiscussie gehou den. waarbij gedeputeerde mr. J.P. Boersma optreedt als ges preksleider. Tot half vier wordt verder gediscussieerd. Het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid (PvdA) houdt za terdag 24 september een geweste lijke ledenvergadering in de Prins van Oranje in Goes. Het tweede- kamerlid Jaap van der Doef geeft een reactie op de troonrede, die op de derde dinsdag in september wordt uitgesproken. Ook staat een verslag van de partijraadsdelega tie op het programma. De verga dering begint om 10.15 uur. Een aantal initiatiefnemers heeft het Zeeuws Filmeircuit opgericht. Vanaf oktober zullen in Middel burg. Vlissingen. Goes en een aantal plaatsen in de gemeenten Borsele en Reimerswaal regelma tig verschillende films te zien zijn. Wekelijks zal op vier plaatsen in Zeeland een film uit het alterna tieve circuit worden vertoond. Een greep uit het aanbod van ok tober: Prima della Revoluzione. Le Pont de Nord, Otto I Mezzo. The Draughtman's Contract, liet Meisje met het rode haar. Jour de Fete. Fearless Vampire killers en nog veel meer. Binnenkort brengt het Zeeuws filmcircuit het officië le programma uit. Sinds enige ti jd heeft Zeeland een stage- en werkbegeleidingsburo voor vrouwen. Het gaat om het geven van werk begeleiding aan vrouwen die werkzaam zijn in het emancipa torisch vrouwenwerk en het geven van stagebegeleiding aan. vrou wen die een beroepsopleiding volgen (m.b.o. of h.b.o. maat schappelijk werk. cultureel werk. sociale dienstverlening, inrich- tingwerk enz.) en die het emanci patorisch vrouwenwerk als stage plaats hebben. Lize de Hoog. stage- en werkbe geleidingsburo \oor vrouwen p/a Zeeuws Steunpunt, Rouaanse Kaai 43. 4331 1IB Middelburg te lefoon 01180-34880. privé 01188- 2788. Fiom-Zeeland heeft een ges preksgroep voor vrouwen die lan ger of korter geleden hun kind ter adoptie hebben afgestaan. "De buitenwereld praat soms nogal luchthartig over het afslaan van een kind. reakties van anderen kunnen soms hard zijn en weinig begrip tonen. Vrouwen die dit hebben meegemaakt weten dat het meestal anders is. ze weten van de pijn. de twijfels, het moe ten nemen van een afscheid dal zwaar kan vallen", meent Aleid Rosink van Fiom-Zeeland De groep bestaat uit een paar vrou wen die afstand van hun kind hebben gedaan en een maat schappelijk werkster. Voor vrou wen die zich hierdoor aangespro ken voelen, houdt de groep een kennismakingsavond op dinsdag 4 oktober in hel gebouw van de Fiom. Loskade 17 te Middelburg. De groep komt elke eerste en der de dinsdag van de maand bijeen, van acht tot ongeveer tien uur. Inlichtingen en opgave bij Aleid Rosink. Fiom-Zeeland. telefoon 01180-27311. De Commissaris van de Koningin m Zeeland, dr. C. Boerlien. opent woensdag 5 oktober het nieuwe gebouw van het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoe- lening(CBB) aan hei Papisland I in Middelburg De genodigden worden om drie uur 's middags verwacht. Om half vier spreekt loco-burgemeester 11 Gillissen een welkomstwoord. Na de ope ning door de commissaris, om streeks kwart voor vier. spreekt wethouder M. Vinke. voorzitter van de begeleidingscommissie, een dankwoord uit. Vanaf kwart over vier kunnen de genodigden het gebouw bezichtigen, waarbij verschillende culturele ge/el- schappen optreden. Omdat het rijk geen geld meer beschikbaar stelt wordt de lluor- meting in Sas van Gent. Vlissin gen en Borsele opgeheven. De provincie is echter van mening dat hel noodzakelijk is de luchtve rontreiniging te blijven meten en stelt v oor de meetpunten te hand haven. De gemeenten zelf dienen daar zelf een belangri jke bijdrage aan le leveren. De genoemde ge meentebesturen die het eens zijn met dit voorstel gaan op vrijdag 23 september rond de tafel zitten. De kosten bedragen ƒ4000, per meetpunt met een maximum van dertig cent per inwoner. In Vlis singen staal één meetpunt, in Borsele en Sas van Gent drie. Find september start I iom-Zee- land met een gespreksgroep voor vrouwen die een abortus hebben gehad. ..Praten over een abortuservaring is moeilijker dan de meeste men sen denken. De beslissing moet meestal in korte tijd worden ge nomen. Op verzoek van vrouwen die over hun abortuservaring wil len praten met andere vrouwen start deze groep", schrijft Fiom Zeeland. De kennismakingsavond is op 27 september om acht uur in het ge bouw van I lom. Loskade 17 te Middelburg, liet is de bedoeling dat de groep tien keer bijeen komt. steeds op dinsdagavond. De data worden in overleg met de deelneemsters vastgesteld. Voor opgave en meer inlichtingen Fiom-Zeeland. 01180-27311 Een bril van een tijdloos ontwerp. Modieus en opvallend in zijn eenvoud. Uitstekend gekozen. Na een uitvoerig gesprek met de Groeneveld-opticien. De Groeneveld-opticien is in het bezit van de modernste oogmeetapparatuur. Correcte bediening en oprechte interesse voor het vak, zijn kenmerken van de Groeneveld-opticien. De grootste trots is het enorme assortiment Van prettig voordelig tot hoogst exclusief. Modebrillen voor jong en oud. Op alle correctiebrillen 1 jaar gratis garantie! Welkom. Bij de Groeneveld-opticien. Aangesloten W| bel -*< Vfoor zeberheld en service, de Gilde Opticien mil 11111 Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, St. Jacobstraat 14 Middelburg, maandagmiddag geopend De vrouwencontaclgroep Zand stroomcontact in Middelburg komt woensdag 28 september bij een voor haar maandelijkse ver gadering. Op hel programma staat een lezing met dia's over voetver zorging. De bijeenkomst begint om half tien in gebouw De Ver gulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middelburg. De UW houdt twee verkopingen van winterkleding. Dinsdag 27 september kan kinder- en heren kleding voor de verkoop worden aangeboden. Dit is mogelijk lus sen twee uur en half vijf in hel U VV-gebouw aan de Herengracht in Middelburg. De verkoop van deze kleding begint woensdag 28 september om half tien en duurt tol drie uur. Dameskleding kan op 3 oktober van twee tot zes uur worden aangeboden. De verkoop hiervan begint op 4 oktober om half tien en duurt tot drie uur. De disco Puls is vrijdag 23 sep tember te gast in het Zuiderbaken in Middelburg. De disco begint om acht uur. Het evenement is georganiseerd door de atletieken handbalvereniging EMM in Mid delburg. De gemeente Veere wil de toeris tenbelasting opnieuw verhogen. Veere moet namelijk zoveel on kosten betalen ten behoeve van de recreatie, dat de gemeente er jaarlijks bijna twee ton bij in schiet. B. en w. vinden het niet juist de eigen inwoners hiermee op te zadelen. Daarom stelt het college voor de toeristenbelasting met een stuiver te verhogen lol vijftig cent per persoon per over nachting. De raad praat over dit voorstel in een vergadering, die woensdag 21 september om half acht begint in hel stadhuis van Vi-ere. Het sociaal-cultureel werk De Hayman in Middelburg heeft een groot aantal activiteiten op het programma staan. Een greep uit het aanbod: volksdansen, club. kleulerinstuif. jeugdwijkkrant. ontmoetingsavonden, disco, to neel. creatieve spelgroep en der gelijke. De activiteiten zijn be doeld voor verschillende leeftijds groepen. zoals 6-9 jaar. 4-6 jaar en 12-15 jaar. Ook zijn er activiteiten voor jongeren van 16 jaar en ou der. Het uitgebreide programma is verkrijgbaar bij Pauline Breukel van De Hayman. Telefoon 01180-29004. Het vrouwencafé Trui in Middel burg opent donderdag 22 septem ber weer zijn deuren. Begonnen wordt met een verrassing van de eetgroep. die om 18 uur een heer lijke maaltijd serveert. Vrouwen en kinderen zijn voor dit eetfestijn welkom. Na de maaltijd - zo tegen 20 uur - is het tijd voor een gezel lige babbel en wordt informatie gegeven over de activiteiten in het komende seisoen. De organisatie stelt het overigens wel op prijs als de aanzilsters bij de maaltijd zich even aanmelden (01180-35805). Trui is gevestigd in 't Pand aan dc Kerksteeg te Middelburg. Het Zeeuws Dierenasyl aan de Oostperkweg 9 in Middelburg houdt zaterdag 24 september een Open Dag. Het bestuur laat tussen twee en vier uur zien waarop het asyl zijn taak.- het beschermen van dieren zonder tehuis, hel bie den van onderdak aan zwerfdie ren en het verzorgen van pen- siondieren-. vervult. Ook hopen de medewerk(st)ers van het asyl. dat tijdens de Open Dag een aan tal dieren aan een goed tehuis kan worden geholpen. In liet programma van het zwembad 'Póelendacle' is er in het komende seizoen definitief een speciaal zwem uur-voor-ou deren. (60-pluSsers) ingevoegd. Hel geeft ouderen de gelegenheid om samen met leeftijdsgenoten zich op een plezierige wijze en onder deskundige leiding lit le houden. Er wordt ook naar een gelegenheid gezocht om hen. die dal willen, zwemmen te leren- Het speciale Zwemuur is voor taan: elke maandagmiddag van 3 tot 4 uur. (Toegang tot het bad om te verkleden: kwart-voor-3). De Vlissingse Vrouwenraad brengt 4 oktober een bezoek aan het Administratie! Dienstencen trum Zeeland.in Vlissingen. De dames worden rondgeleid door de directeur van hel ADZ. van Waarde. Wie kinderkleding over heeft kan die te koop aanbieden tijdens de kinderkledingbeurs: zaterdag 24 september lussen half tien en half één in het club- en buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen. De opbrengst wordt verdeeld op fif- tv-fifty basis.

de Faam | 1983 | | pagina 7