W <D 7T GEBRUIKT GLAS IS TE GOED VOOR DE VUILNISZAK o 38 21-28 sept. week a s INSPRAAK UITBREIDING EN WIJZIGING BUSLIJN 57 ZWN I «Q AANVRAGEN SkTS HM S3 3 ft O ft DE FAAM Woensdag 21 september 1983 ft MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 26 sept. -1 okt. Straalverbinding Goes-Middelburg Streekplan Midden-Zeeland 3 Q. ft ft ff ft ft (ft BESCHIKKING In de voorlichtingswinkel liggen voor u te lezen de begroting van inkomsten en uitgaven voor de dienst 1984 en de bijlagen beho rende bij de gemeentebe groting voor het dienst jaar 1984 met bedrijfsbe- grotingen en drie nota's van wijzigingen. U bent welkom. thuis in middelburg 1983/ 1984 Wanneer u als Middelburgse onderneming nog behoefte hebt aan een extra exemplaar van de gemeentegids "Thuis in Middelburg" 1983/1984, moet u zich even melden bij het bur. Voorlichting. Ook aanmerkingen over en/of aanvullingen op de inhoud van dit boekwerkje kunt u daar kwijt. Uw reacties zien we graag tegemoet. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: - Hoe zit het met gasbesparing en de gasprijs? - Over kachels voor vaste brandstoffen en verstandig stoken - Aktiekomitee vrouwen in de bijstand - Als je wilt, kun je meedoen (volwassenen-educatie voor vrouwen) - Culturele agenda van 21 tot 28 september O i a. ft O" SL ft Het kan zijn dat u als grote of kleine (bewoners)groep ideeën hebt over het verbeteren van de natuur in uw woon omgeving. Laat u dan eens informeren over het project "Natuur je Buur". Bijvoorbeeld over de mogelijkheid hiervoor subsidie te verkrijgen. Het bureau Voorlichting heeft voldoende materiaal om u wegwijs te maken. Het Streekvervoer Zuid- West-Nederland (ZWN) heeft enige tijd geleden bij burgemeester en wethouders een plan ingediend voor het wijzigen en uitbreiden van de route van lijn 57. En dat om de nieuwe wijk Reyershove voor het openbaar vervoer te ontsluiten. Het college kan zich bijna geheel vinden in de ideeën van ZWN. Alleen de voorgestelde verplaatsing van de halte op de Staten laan (nabij Statenhove) acht men uit het oogpunt van hoge kosten niet gewenst.- Wanneer de nieuwe lijnvoering doorgaat kan het parkeerverbod aan de noordoostzijde van de M. de la Palmastraat worden opgeheven. Belanghebbenden kunnen van 21 september tot 12 oktober a.s. inspreken op het geheel. Zie voor de gang van zaken het artikel elders op deze voorlichtingspagina. Daarna vindt behandeling in de commissie Verkeer plaats. Eventuele reacties van insprekers komen daar uiteraard ook ter tafel. In de voorlichtingswinkel geeft men u desgewenst graag nader informatie. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staal ook altijd open voor uw vragen. S "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet m'en ook op deze dagen. maandag gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag boerenkool woensdag karbonade, spinazie, aardappelen donderdag rundvlees, spruiten, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, puree zaterdag wat de pot schaft. Lijn 57 van de busmaatschappij Zuid-west- Nederland (ZWN) voert in de Magistraatwijk, in de volksmond Middelburg-Zuid, langs Sta- tenlaan, J.W. Thibautstraat, J. van Reiger sbergstraat, Baljuwlaan, Marcus de La Pal mastraat. J.C. Mathiasstraat en wederom de Statenlaan. Op dit routedeel zijn halteplaatsen op de Statenlaan (nabij Statenhove), de Bal juwlaan (nabij J. van Reigersbergstraat) en op de Statenlaan (nabij J.C. Mathiasstraat). Nu er in de nieuwe wijk Reyershove flink wordt ge bouwd wil men de huidige en toekomstige be woners daar ook van lijn 57 laten profiteren. De ZWN wil de bus voortaan laten rijden via Sta tenlaan, J.W. Thibautstraat, J. van Reiger sbergstraat, J. Schottestraat, Regentenlaan, Spinhuisweg en nogmaals Statenlaan. Daarbij Vanmorgen om negen uur is de tweede ronde van de Nationale Glasbakkenactie gestart. Het doel is deze keer, het gebruik van de glasbak te maken tot een goede Nederlandse gewoonte. "Glas het inzamelen waard" is een gezamenlijke actie van het bedrijfsleven en het ministerie van VROM. Maar de glasbak is vooral een gemeentelijke aangelegenheid. Tot het eind van dit jaar zult u zowel bij uw winkelier(s) als ook op de wegens van de gemeentelijke Reinigingsdienst stickers tegenkomen met onder meer de tekst 'Glas in de glasbak. Dank u!' Glasafval Het is niet gering wat er in ons land aan huishoudelijk afval op de stoep wordt gezet. Jaarlijks is dat zo'n 4000 miljoen kilo. Veel van dat huishoudelijk afval bestaat uit le ge flessen en glazen potjes waar we geen statiegeld voor terugkrij gen. En die we daarom maar bij het andere afval in de vuilniszak stoppen. Voor de vuilophaal- en verwerkingsdiensten betekent dat een gigantisch probleem. Het gaat jaarlijks om zo'n 450 miljoen kilo glasafval. Een hoeveelheid die erg moeilijk is te verwerken. Boven dien: het grootste deel van ons huishoudelijk afval is geschikt om er vruchtbare compost van te ma ken. En daar speelt het probleem, dat glasscherven zich buitenge woon moeilijk van het andere af val laten scheiden. Glas gaat een eeuwigheid mee Glas is een materiaal dat een eeu wigheid meegaat. Nu nog vinden we in onze bodem restanten van glazen gebruiksvoorwerpen die honderden jaren geleden door on ze voorouders werden weggegooid. Leuk voor archeologen. Maar je moet er niet aan denken dat met die 450 miljoen kilo glasafval die we jaarlijks weg moeten gooien hetzelfde gebeurt. Het berekenen van statiegeld, waardoor lege flessen worden terugbezorgd en opnieuw gebruikt kunnen worden, is verreweg de beste manier om uit de problemen te komen. Helaas is dat te weinig het geval. Besparing van grondstoffen Gelukkig is er een prima oplossing om van ons glasafval af te komen. Glasscherven zijn namelijk uit stekend geschikt om er opnieuw glas van te maken. Sterker nog! Door lege glasverpakkingen te verzamelen, om te smelten en op nieuw te gebruiken, zorgen we voor een enorme besparing aan energie en nieuwe grondstoffen. Die grondstoffen zijn vooral kalk, zilverzand en soda, waarvan de winning en verwerking in toene mende mate milieu-problemen tot gevolg heeft. Zo kan heel wat el lende voorkomen worden als we bereid zijn ons oude glas in te le veren om opnieuw te gebruiken. En daar zijn de glasbakken voor! De glasbak Net als overal in Nederland staan er in onze gemeente meerdere glasbakken. Misschien hebt u er nog nooit iets ingegooid. Of mis schien in het begin, om 't daarna te vergeten. Jammer, want dat is niet de bedoeling. Oud glas inzamelen om er nieuw glas van te maken kan alleen een succes worden als we allemaal meedoen. Iedereen, het hele jaar door. "Hup, in de glasbak", moet een goede gewoon te worden. Gebruikt glas hoort dus niet in de vuilniszak, 't Is er te goed voor. Het vraagt trouwens ook nog al wat ruimte en het is riskant voor de mensen van de ophaal dienst. Daarom.... glas in de glas bak. Begin er vandaag mee. Zet uw gebruikte glas op 'n speciale, vaste plaats. Klaar voor de glasbak. U weet 'm toch te vinden? Ver weg staat de glasbak nooit. In onze ge meente vindt u ze op de volgende plaatsen: Breedmede/Westmede - van Cittersstraat - Damplein - Euromarkt - Kinderdijk - Lan- geviele - Loskade/Goese Koren markt - Maasstraat - Markt - Meanderlaan/Driewegenhof - Molenwater/Zuidsingel - Noord- weg/J. Roggeveenhuis - Noord- weg/Ooststraat - Olmenlaan - Oude Rijks weg/Korteweg - Pot tenbakkerssingel/parkeerterrein - Pottenbakkerssingel/Zand straat K. Rietbergkwartier - Veerseweg/Veersesingel - Vol- kerakstraat - Winkelcentrum Dauwendaele - Winkelcentrum Welzinge - Z. Jansenstraat. Als u de boodschappen doet, loopt u er gewoon even langs. Neem er zono dig een vaste dag voor, bijvoor beeld eens in de week. Dan wordt de glasbak voor u gauw een goede gewoonte. En van die enorme berg gebruikt glas kunnen we weer nieuw glas maken. Dat is in ons aller belang. Laten we er in onze II gemeente dan ook allemaal aan meedoen, 't Is een kleine moeite, maar een goede gewoonte. Tot slot enkele tips overgenomen uit de vernieuwde brochure "De glas bak: een prima oplossing!". - stop glasverpakkingen zonder statiegeld nóóit in de vuilnis zak. Bedenk ook dat de mensen van de Reinigingsdienst door scherven verwondingen en in fecties kunnen oplopen - maak alleen overdag gebruik van de glasbak. Dat glasgerin kel is voor milieubewuste men sen best 'n feestelijk geluid. Maar niet als dat de rust ver stoort. - glasbakken zijn er alleen voor het glas! Kruiken of stenen flessen mogen niet in de glas bak. Binnenkort is de folder 'De glas bak: een prima oplossing' -gratis verkrijgbaar in de Voorlichtings winkel. Voor een nieuwe straalverbinding tussen de televisietoren in Goes en de PTT-centrale aan de Lange Noordstraat in Middelburg is het gewenst een zgn. straalpad op te nemen. In de Middelburgse bestemmingsplannen zal met het straalpad rekening dienen te worden gehouden. Het voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland om het streekplan hiervoor aan te passen ligt tot 7 oktober ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot 5 november kan men schriftelijke reacties indienen bij Gedeputeerde Staten. Bij de provinciale Griffie, St. Pieterstraat 42 en bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ligt de ontwerp-nota Nazorg 1983 Streekplan Midden-Zeeland ter inzage tot 19 november. Tot dezelfde datum kunnen schriftelijke reacties worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Een exemplaar van de ontwerp-nota kan tegen betaling van 7,50 (incl. verzendkosten) worden besteld bij het bureau Ruimtelijke Ordening van de prov. Griffie, St. Pieterstraat 42. COLLECTEN. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om in de komende pe riode een huis-aan-huis collecte te houden: 1. Prinses Beatrix Fonds tot zaterdag 24 september 2. Nierstichting Nederland van maandag 26 september tot zaterdag 1 oktober 3. Dieren in Nood van maandag 3 tot zaterdag 8 oktober 4. Sticht. Federatie Sociaal Pedagogi sche zorg voor Zwakzinnigen van maandag 10 tot zaterdag 15 oktober. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Ook als gewerkt wordt met collecte zakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebussen. Collec tanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugde lijk legitimatiebewijs dat zij op ver zoek verplicht zijn te tonen. NIEUWE VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten de Smaragd en de Diamant aan te wijzen als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers. Kroon- beroep mogelijk tot 24 september. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koning maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg, St. Pieter straat 42. Het besluit ligt om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuis straat 2. m 1 Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. 1. mevrouw C.W. Jongepier-Pundke, Zuidsingel 120 voor een inrichting voor reparatie van automotoren en carrosserieën, en voor de opslag van te repareren en gerepareerde auto's aan de Stadsambachtsweg 2. Hoor zitting -op verzoek- mogelijk tot 30 september. Schriftelijke bezwaren tot 7 oktober mogelijk. 2. de heer J. de Klerk, Walensingel 69 voor het uitbreiden van het gara gebedrijf en aftapinstallatie voor motorbrandstoffen met een auto wasplaats aan de Walensingel 65-69. Hoorzitting -op verzoek- mogelijk tot 30 september. Schriftelijke be zwaren tot 7 oktober mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men dient de halte Baljuwlaan te vervallen. Een vervanging hiervoor denkt men te realiseren aan de J. Schottestraat (nabij de Baljuwlaan). Aan de Regentenlaam (nabij de Spinhuisweg) komt dan een nieuwe halte. Het college van b. en w. vindt dat op deze wijze wordt voldaan aan de uitgangspunten voor de openbaar ver- voerontsluiting. Deze houden onder meer in dat men niet verder dan 400 meter hemelsbreed mag wonen van een bushalte. Tekeningen waarop de gewijzigde lijnvoering kunt u tot woensdag 12 oktober a.s. bekijken in de voorlichtingswinkel. Tot die datum kunnen daar belanghebbenden hun bemerkin gen/suggesties noteren op speciale formulieren voor dit inspraakproject. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Karei Doormanplein Afgesloten voor alle verkeer 2. Karelsgang/gedeelte Oud Arnehiuidsvoet— pad Afgesloten voor alle verkeer 3. Sandberglaan/ Leliëndaalseweg Snelheidsbeperking door wegversmalling AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering Reconstructie In uitvoering met aanvrager, bevoegd gezag en ver dere aanwezigen van gedachten wis selen. Op verzoek worden persoonlijke gegevens niet kenbaar gemaakt. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in be roep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat rede lijkerwijs niet heeft kunnen doen. B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - de heer J. Vader, Oude Veerseweg 134 voor het uitbreiden en wijzigen van een gemengd agrarisch bedrijf aan de Oude Veerseweg 134. Tot 8 oktober kan een beroepschrift worden ingediend door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door hen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te tref fen. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van be stuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Aanvragen, beschikking en bijbehorende stuk ken liggen tot hei einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30 tol 12.00 uur en van 14.00 lol 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis Ibegane grond), en op zaterdag van 9.00 lot 13.00 uur bij de Openbare Bibliotheek aan de Molstraat 13. Bij de stukken van de beschikking ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. d. |nw> De eerste paal voor de bouw van het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening werd 3 november 1982 aan Papisland geslagen. In mei van dit jaar verhuisde men reeds van het oude pand aan de Dwarskaai naar het nieuwe onderkomen. Op 5 oktober a.s. zal de commissaris van de koningin de officiële opening verrichten. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5