Film Sociaal- cultureel werk voordeliger dan u denkt wit 22,30 Conferentie volwassenen educatie eikenhout nu 1.898,— PURE KRACHT A. STURM U' WARMTECENTRUM ZEELAND louwerse de priester bv. Onderwijs Milieuhygiëne Emancipatie subsidies '84 axel NATUURLIJK BEZOEK DE DOORLOPENDE GASHAARDEN SHOW wandtegel mozaiëk 7 50 klosetrolhouder elband of roodband polystyreenplaten steenstrips 2f 3 delig metselsét 12,95 DE FAAM - DE VLISSINGER COM MISSIES Woensdag 21 september 1983 Gedeputeerde staten hebben provinciale staten het ont- werp-verpleeghuisplan voor Zeeland ter vaststelling aange- bode-. Het plan is dan het "officiële provincieadvies" aan de minister van WVC, die de uiteindelijke beslissingen neemt over de toekomst van de verpleeghuizen. Reacties Eperiment Procedure Bekendmaking VERGUNNING BEMALEN BOUWPUT TEN BEHOEVE VAN BOUW UITWATERINGSSLUIS TE RITTHEM Westhavendijk 3 Goes Tel. 01100-28052 Slagerij Sturm SPECIAAL KALFSVLEES AANBIEDING VLEESHOUWERIJ gewoon de goedkoopste ABDIJ Woensdag 28 september, 14.00 uur vergadert de provinciale on derwijsraad. Er zal worden ge sproken over de volwassenene ducatie in Zeeland naar aanlei ding van het verschijnen van de ministeriële nota "hoofdlijnen basiseducatie, hoofdlijnen nieu we wetgeving volwassenenedu catie en hoofdlijnen betaald edu catief verlof" en de "basisnota volwasseneneducatie" van de provincie Zeeland. Andere agen dapunten zijn: begroting 1984 van de raad, vaststelling 2e jaar verslag van de Zeeuwse provin ciale onderwijsraad over het cur susjaar '82-'83 en de statistische documentatie "onderwijsgege- Jaarlijks geeft de provincie Zee land onder bepaalde voorwaarden subsidie voor emancipatie-activi teiten van provinciale of regionale betekenis. Instellingen, organisaties en groepen kunnen ook voor 1 984 weer een beroep doen op deze subsidiepot. Er kunnen bijdragen worden ge geven voor activiteiten die gericht zijn op het uit de weg ruimen van rolbeperkingen voor vrouwen en voor mannen en op het inhalen van achterstanden. vens Zeeland" over 1982-1983, en het opleiden van werklozen bij de bedrijfsschool van Dow Che mical in Terneuzen. Tenslotte staan er twee notities ter discussie: "onderwijs voor rand- groeperingen" en beschrijving van de actuele situatie van het speciaal onderwijs in Zeeland. De statencommissie voor milieu hygiëne vergadert vrijdag 30 september, 16.00 uur. Op de agenda staan de inzamelingsactie van landbouwbestrijdingsmidde- len en het milieuverslag van de provinciale waterstaat 1983. Beidecommissieszijnopenbaar.De provinciale onderwijsraad verga dert in het statencomplex, Abdij 1 1 in Middelburg, de commissie voor milieuhygiëne vergadert in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42 in Middelburg en heeft spreekrecht voor het publiek. Wat is ruimtelijke ordening, hoe noodzakelijk is zij in een dichtbe volkt land als Nederland, wat is de betekenis van Zeeland? Hieraan besteedt de film "Zeeland op maat" op een speelse manier aandacht. Die aandacht is er ook voor knelpunten en goede voor beelden van ruimtelijke ordening, op grote en kleine schaal, door de hele provincie heen. "Zeeland op maat" is gratis ver krijgbaar voor vertoning aan groe pen bij het bureau voorlichting van de provincie Zeeland, Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31404 (door- kiesnummer). Technische gege vens: kleur; 1 6 mm; optisch ge luid; 21 minuten. Zeer geschikt voor bijvoorbeeld sociale geogra fie in voortgezet onderwijs. Het Zeeuws steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwas seneneducatie organiseert op dinsdag 4 oktober a.s een confe rentie "Toekomstig beleid vol wasseneneducatie". De bijeen komst wordt gehouden in hotel Britannia in Vlissingen en duurt van 10.00 tot ongeveer 15.30 uur. Minister Doetman van onderwijs en wetenschappen zal de confe rentie bijwonen en een toespraak houden. De activiteiten moeten in 1984 worden georganiseerd. Een voor waarde is ook dat ze "boven plaatselijk" moeten zijn, wat be tekent dat de deelnemers uit min stens vier verschillende gemeen ten moeten komen. Het aanvragen van subsidie ge beurt met speciale formulieren, die volledig ingevuld voor 1 no vember a.s. moeten worden inge diend bij: Provinciaal bestuur van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Voor inlichtingen en het aanvra gen van formulieren kan men te lefonisch terecht bij bureau cul tuur en onderwijs provincie Zee land (adres als boven), nr. (011 80) 31424, maandag-, dinsdag- en woensdagochtend. r?- E UWS Planning verpleeghuizen Ter discussie staan de nieuwe be leidsintenties van het rijk, die zijn neergelegd in zg. hoofdlijnenno tities over: inhoud en omvang van basiseducatie; wet- eh regelge ving en educatief verlof. De hoofdlijnennotities zullen tij dens de conferentie aan een fo rumdiscussie worden onderwor pen. Behalve de minister hebben in dit forum zitting enkele stafle den van het projectbureau vol wasseneneducatie van het minis terie, de voorzitter van de lande lijke projectgroep Open School, wethouder G.W. Eyssens van Borsele en mr. J.P. Boersma, lid ged. staten Zeeland, die ook voorzitter van het forum is. Informatie over de conferentie wordt verstrekt door Zeeuws steunpunt, Rouaansekaai 43, 4331 HB Middelburg, telefoon 01180-34880. Het verpleeghuisplan bevat onder meer voorstellen voor de grootte van de verschillende verpleeghui zen, nieuwbouw, renovatie en uitbreiding tot het jaar 2000. Ook gaat het plan uitgebreid in op de zorg in de tehuizen zelf. Het valt uiteen in plannen voor de korte en de lange termijn. De kor te termijn bestrijkt de periode 1 984 tot en met 1 987. De lange termijn gaat tot het jaar 2000. en heeft meer het karakter van een opsomming van wenselijkheden. Concrete activiteiten zijn volgens het verpleeghuisplan: uitbreiding en renovatie De Blaauwe Hoeve 1983-1985 (46 extra bedden); vervanging en uitbreiding Corneliastichting, 1984-1986 (56 extra bedden); bouw tweede verpleeghuis op Walcheren en inkrimping Der Boede na 1987 (60 extra bedden; zie ook elders in deze rubriek); 0 samenvoeging Maria Terweel en De Werfkampen. 1987- 1.989; Renovatie Der Boede (gebouw Ter Poorte); eventuele uitbreiding Ter Schorre, na 1 987. Het verpleeghuisplan is ontwor pen door de provinciale raad voor de volksgezondheid. De eerste versie werd begin dit jaar gepu bliceerd. Het doorliep een proce dure met de mogelijkheid voor een ieder om commentaar te ge ven en bezwaren in te dienen. In de loop van de gevolgde proce dure is van verschillende kanten gereageerd en commentaar gele verd. Nu de voorlaatste fase is aangebroken laten ook gedepu teerde staten weten hoe zij zich tegenover enkele belangrijke pun ten opstellen. In het oog springende discussie punten waren: de mogelijkheid voor een verpleegtehuis voor buitenkerkelijken; de samenvoe ging van De Werfkampen en Maria Terweel en de bouw van een tweede verpleeghuis op Walche ren. Gs vinden dat de voorgestelde samenvoeging van De Werfkam pen en Maria Terweel in Goes moet doorgaan. Er ontstaat dan een betere samenhang tussen allerlei voorzieningen. Dat de Werfkampen op korte afstand van het station en bushalte ligt doet niet af aan het feit dat de inrich ting op zichzelf afgelegen ligt Het gaat - aldus gs - om de totale reis- duur naar het verpleeghuis. Gs verschuiven de realisering van een tweede verpleeghuis op Wal cheren van 1987 naar 1988. Al dus valt dit plan buiten de korte termijnplanning en blijft men on der het van rijkswege voorge schreven financiële plafond. Tot 24 oktober a.s. ligt het ont werp- deelprogramma sociaal- cultureel werk 1984 ter inzage. Het stuk kan worden ingezien op het provinciehuis Sint Pieterstraat 42, Middelburg en op de secreta rieën van de Zeeuwse gemeenten. Het is mogelijk tot 24 oktober bezwaren tegen het programma (of onderdelen ervan) in te dienen bijProvinciale staten van Zeeland. Verder vinden gs dat het beleid moet worden, gericht op het ver breden van de levensbeschouwe lijke signatuur van de verpleeg- huisbesturen in plaats van het scheppen van speciale tehuizen van buitenkerkelijken, met name humanisten, Zouden er bedden worden toegewezen aan een hu manistisch tehuis dan zou ook zo n bestuur bereid moeten zijn andere geestelijke en maatschap pelijke stromingen toe te laten in het bestuur van de instelling. Tegenwoordig gaat men ervan uit dat men bejaarden zo min moge lijk van de ene instelling naar de andere moet verplaatsen. Van daar dat er een experiment zal worden gedaan met het scheppen van een klein aantal verpleeg huisbedden binnen een bejaar dentehuis. Het Jacob Roggeveenhuis heeft al zo n kleine verpleegafdeling. In principe zal het nu startende offi ciële experiment aan dit tehuis worden verbonden. Gs tekenen hier wel bij aan dat de voor het experiment in te stellen begelei dingscommissie de vrijheid krijgt eventueel voor een andere plaats te kiezen. De opvattingen van gs zijn sa mengevat in enkele tekstwijzigin gen, behorende bij het gedrukte verpleeghuisplan. De eindbehan- deling vindt plaats in de staten vergadering van 28 oktober a.s. Vervolgens zal het ter officiële vaststelling worden aangeboden aan de staatssecretaris van WVC. Het verpleeghuisplan omvat de "gezondheidsregio Zeeland". Dat is de hele provincie, behalve Tho- len en Sint Philipsland. Sint Pieterstraat 42, 4331 Middelburg. EW Het deelprogramma vermeldt de voor 1984 gedachte subsidies voor een groot aantal sociaal-cul turele instellingen in Zeeland. In totaal gaat het om een uitgaaf van ruim ƒ4,3 miljoen. De categorie opbouwwerk ont vangt aan bijdragen 470.000,— vormings- en ont wikkelingswerk ruim ƒ1,3 mil joen; kunstzinnige vorming 1 miljoen; amateuristische kunst beoefening bijna 230 000,— jeugdwerk 1 06 miljoen; sport ƒ163.000 en emancipatie ƒ55.000,— In een toelichting bij het deelprogramma - dat is opgesteld door de Stuurgroep coördinatie welzijnsplanning - zeggen gs o.a. dat aanvankelijk bij het opbouwwerk en het jeugd- en jongerenwerk activiteitenpos- ten waren opgenomen van resp. 1 5.00,— en 50 000,— Het college acht dit echter niet haal baar vanwege de korting van 20% die het rijk gaat toepassen. Hierbij merken gs ook op dat ge zien de hoogte van deze korting het niet uitgesloten is dat in 1 984 ook het subsidie van verschillende organisaties moet worden ver laagd. Hierover wordt al met de organisaties gesproken. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten maken bekend, dat met ingang van 26 september 1983 bij de provinciale waterstaat in Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg, kamer 101 (de heer ing. J.A. Vogd), gedurende een maand voor belanghebben den ter inzage ligt hun besluit van 13 september 1983, nr. 2240/97 2e afd., bu reau w&v, waarbij zij aan het waterschap Walcheren vergunning hebben ver leend ingevolge de Grondwaterverordening Zeeland voor het bemalen van een bouwput ten behoeve van de bouw van een uitwateringssluis te Ritthem (pol sinds 1907) pot waar iedereen zomaar binnen mag lopen. jarenlang zult u tevreden terugkijken op uw verstandige besluit van nu: een eiken wanJmeubel met veel massief eiken voor 'n pracht prijsje: extra veel kasten, vitrine, bar en t.v. vak. laden enz. pot, waar winkelen nog gezellig is. B O Z M Burg Wij tonen u een keur van exclusieve modellen die passen in het hedendaagse interieur. Is uw gashaard 10 jaar of ouder, dan wordt het hoogtijd deze gashaard spoedig te vervangen. Want oude gashaarden zijn niet erg zuinig in gebruik en mogelijk onveilig De nieuwe gashaarden hebben een hoofd- en een sfeerbrander Een gietijzeren binnenwerk, dus houdt de warmte langer vast. Daardoor perfekte vloerwarmte gewaarborgd. Zuinig in het gebruik en een hoog rendement van 80%. Hebt u plannen uw oude gashaard te vervangen. Profiteer dan nu van onze speciale zomerprijzen. Faber H est ia Openingstijden: dagelijks van 1 3-1 8 uur, donderdag tot 21 uur, zaterdag van 9-1 6 uur. leverancier van uit eerlijk vlees DEZE WEEK: Veersesingel 90 MIDDELBURG Tel. 12343 pakhuis plavuizen afm. 20 x 20 cm pok-prijs pm2 nirnoe koiUklU cuaodUqeU sphinx wandtegels rv, afm. 15 kleur licht blauw, afm. 15 x 15 cm per pak a 0,5m2 A pok-prijs witte met geel randdecor, afm. 15 x 15 cm korsika, kleur beige/bruin pok-prijs per vel ,dmonóImM pak-prijs per U va„ top-k«l'tc"kom ,a,er<lae LoS nergens geuen '/.'Jiangs. aanbieding^ in handige draagtas! voor de kleine afwerkklusjes aan wanden en plafonds. geelband om te schuren, roodband om te pleisteren, ze staan voor u klaar. groot assortiment voor diverse toepassingen tegen pok-prijzen, b.v. polystyreenplaat voor warmte isolatie afm. 100 x 50 cm, 1 cm dik pak-prijs per 12,5m2 ex u- M C x: E bestaande uit pleistertroffel en voeg spijker 'n goedkope pak-prijs van biedt plaats aan 5 rollen 'toiletpapier. eenvoudig aan te brengen leverbaar in oud hollands, appelbloesem en hollands bont pak-prijs per doos ^7 m2) waldammeweg 2 - industrieterrein Arnestein middelburg, telefoon 01180-25055 geopend van maandag 13.00-17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 8.30-12.00 uur - 13.00-17.30 uur, zaterdag 9.00-16.00 uur ex •5 ei c

de Faam | 1983 | | pagina 13