G bJO ooffman UW WINTERJAS WEER KLAAR VOOR OKTOBER: TIJDELIJK 12.95 PROFITEER VAN DEZE AANBIEDING minimin Nu bij Houdt Groeneveld voor ogen bJO T5 O Groeneveld: "brilliant facet" IM#4#Mlllinill Bar de Belt voetbalt netjes in de zaal KOOPS ELEKTRONIKA SERVICE NU IN VLISSINGSE SCHELDESTRAAT <Palthenette Hele dag modeshow in Vlissings modehuis Souburgse J. Koole wint fraaie rose opoefiets via drogisterij Scheltius STOFFELS SPONSORT TAFELTENNISVERENIGING IN ARNEMUIDEN issss Woensdag 7 september 1983 DE FAAM Steak Op donderdag 15 september verwelkomen wij u graag in onze zaak aan het Plein 1940 te Middelburg fitwb^ ^rner flair suEDE Plein 1940, Middelburg tel.01180 -12560 Nederland Muziekland Géén fascisme Majorettenfestival Sportopleiding Vrouwen zonder baarmoeder PIT-collecte Zedelijkheidswetgeving Minder ratten ZV U-cursussen Coopertest CN V-jongeren Michiel de Ruytertocht WU MAKEN 1 WEER PALTHE-MOOI PALTHE stomerij Energiebesparing Snoeien in BKR V rouwenvergadering Winkelsluiting Domburg Nieuwe jeu de boulesbaan Zeer elegante glasbrillen met hoog- gepolijste facetranden geven een nieuwe dimensie aan brilmode. Ook geschikt voor hogere glassterkten! Goes, Lange Vorststraat 106 Middelburg, Lange Delft 24 Vlissingen, St. Jacobstraat 14 Financiën Veere Vrouwencontact Nieuw-Middelburg Pottenbakken Start MCJO Vergader- en discussietechniek Fotoclub Kleding inzameling Experimentele Dienst Een vijftal dames van het Vlis- singse warenhuis annex super markt Miro herdachten vorige week dat ze 12.5 jaar geleden in dienst traden van de winkelgigant. In zaal Marathon aan de Bosweg4 werd het koperen vijftal nog eens extra in het zonnetje gezet. Be drijfsleider J.W. van kuijk sprak lovende woorden over de inzet die de dames in die jaren toonden en de trouw aan de onderneming waar zo velen hun boodschappen doen. Op de foto stralen van links naar recht de dames J. Vreeke, N.S. Krijger. A. Kwee, A.G.M. Offer mans en L.H. Hoogesteeger. Als kroon op een verbouwing ver zorgt het modehuis Eva Couture aan de Scheldestraat 11 in Mis singen op vrijdag 9 september een modeshow in eigen huis. Van half tien tot twaalf, van half twee tot vijf en van zeven tot negen uur showen vier manequins de nieuwe herfst- en wintercollectie. Aan de bezoekers wordt een kleine atten tie uitgereikt. Het modehuis heeft dc afgelopen weken helemaal in het teken ge staan van de verbouwing. Er is gekozen voor een overheersend wit kleurtje, hetgeen het gehele interieur een fris aanzien geeft. Voor de warmere aanblik in het veel bezochte modehuis is gebruik gemaakt van hout. In Nederland is het niet zo gebruikelijk om vlees met been te braden of te bakken, wat jammer is. want been geeft een volle smaak aan het vlees. In Frankrijk roostert of bakt men bijvoorbeeld ri- blappen met been als "Cóte Je Boeuf'. De beroemde Amerikaanse T- bon e-s tea k bestaal uit een entrecöte met een lendewervel erin en een Club-steak is een plak van de fijne rib met been. Voor dit laatste is nodig: 250 gr. steak per persoon: 5 gr. stukgewreven witte peperkor rels: 40 gr. boter: 2 eetlepels witte wijn of cognac. Steak goed door de grove pe per halen, peper met de bolle kant van een lepel goed in het vlees drukken. Vervolgens de steak m zeer hete boter bak ken zoals U hem hebben wilt en daarna pas zouten. Leg de steak op een verwarmde schotel. De wijn of de cognac flink roerend door de boter mengen en opnieuw verhitten en binden met een scheutje v erse room. Op smaak maken met een snufje zout. Saus over de steaks schenken en zeer snel opdienen. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. Wat dezer dagen op straal nogal opvalt zijn de zacht-rose opoeftetsen, die meestal worden bestuurd door jonge dames. Wie zo'n fiets ontzettend graag wil kopen wacht echter een enorme teleurstelling. De fiets - met in plaats van een merkteken het opschrift Lancöme - is niet te koop. De dames die hem bezitten hebben de blitse tweewieler gewonnen bij het wedstrijd van het parfumeriemerk Lancöme. Van de in totaal honderd te vergeven fietsen kwamen enkelen op Walcheren terecht. Zo ook in Souburg, waar juffrouw JKoole vorige week apetrots dejiets en een fraai bosje bloemen in ontvangst nam van drogist A. Scheltius aan de Kanaalstraat. De West-Souburgse jongedame had voor de prijsvraag een fraaie variatie gemaakt met een foto op het merk Lancöme en was één van de honderd gelukkigen. In totaal deden rond de 25.000 dames mee aan de prijsvraag. Op die dag is er in ons bedrijf een doorlopende presentatie van de najaarscollectie 1983. Onze mannequins en dressmen tonen u graag wat wij dit seizoen voor u hebben ingekocht. Naast de merken die wij al voeren, zult u kunnen kennismaken met de nieuwe collecties vano.a: j<AIS?R JOHN SUM lOCPOf O'ARVlN Dl ROMA; De shows worden de gehele dag gehouden en duren ongeveer 20 minuten. Wij zijn op 15 september open van 9-21 uur. een heerlijk kopje koffie staat voor u klaar! Tot donderdag dus! Rinus Stoffels, CDA gemeente raadslid in Arnemuiden en direc teur van Stoffels Holding bv, reik te persoonlijk de nieuwe shirts uit aan de leden van de tafeltennis vereniging Arnemuiden. "Een wel kome steun voor het nieuwe sei zoen". zo oordeelden de bestuur sleden na de uitreiking triomfan telijk. De vreugde van de leden voor deze gulle daad werd overigens niet onder stoelen of banken ge stoken. Jeugdspeler Jacco de Meulmeester bood namens de ta feltennisclub als dank een ge schenk aan. Rinus Stoffels wenste de actieve vereniging voor het ko mende seizoen veel succes toe en beloofde dat de vereniging in de toekomst nog meer hulp van Stoffels kan verwachten. Op de foto lachen drie meisjes van het meisjesteam. dat onlangs van de landelijke bond een verbod kreeg om te promoveren, deson danks toch. naast Rinus Stoffels. Het zijn: Sabine van der Peijl. Monique Goormachtig en Cora Schuil. De zaalvoetbalploeg Bar de Belt, uitkomend in de derde klas rayon Missingen, is keurig in de kleding gestoken. De naam van de sponsor is Jac van Helderen, eigenaar van har De Belt in Oost-Souburg. Op de foto staan de spelers, coach en sponsor van links naar rechts: Jac van Hel deren, Gerard Vermeulen. Herman Vermeulen. Jan Vermeulen. Onder: Fred Donner (coach). Fred Vermeulen. George Sanjoeinissi en Rene van Reems. Met een drukbezocht Open Huis nam Koops Elektronika Service vorige week donderdag de nieuwe zaak aan de Scheldestraat 7-9 in Vlissingen officieel ingebruik. De speciaalzaak in scheepselektroni- ka en telecommunicatie bestaat nog maar een jaar. De heer M.H.J. Koops begon vo rig jaar voor zichzelf nadat hij werkloos dreigde te worden door dat het bedrijf waar hij als be drijfsleider werkte failliet ging. Samen met zijn vrouw zette hij het bedrijf op in hun woonhuis in Souburg. Vrij snel groeinde de onderneming en het onderkomen werd te klein. In de vroegere sauna van Har- denberg aan de Scheldestraat heeft hel echtpaar Koops niet al leen een hypermoderne zaak. maar ook een geriefelijke woning erbij gekregen, die mevrouw Koops sinds de korte tijd dat ze daar wonen niet graag meer wil missen. Koops heeft in zijn zaak een "nat te" en een 'droge' afdeling. De natte kant heeft een ruime keus in elektronische benodigdheden zo wel voor de beroeps-als voor de pleziervaart. zoals marifoons. ra dar. sonar, dieptemeters en satel lietnas igatie-o sternen. De droge kant toont mobilofoons, porto foons. telefoonbeaniwoorders en telecommunicatieapparatuur. Voor Pvc en Philips heeft Koops op zijn gebied de alleenvertegen woordiging voor Zeeland. De nieuwe zaak bestaat onder meer uit een ontvangen adminis tratieruimte. een showroom, een demonstratieruimte, een mecha nische werkplaats, een magazijn en zelfs een grote waterput om dieptemeters te testen. Dat het echtpaar Koops goed is ingebur gerd in de branche, mag blijken uit de veelheid aan bloemstukken die hel bij de opening ontving. De omroepvereniging Veronica is van 12 tot en met 14 september bezig met het programma Ne derland Muziekland in Middel burg. Het vooral bij de jeugd zeer populaire teles isieprogramma wordt svoensdag 14 september op de Markt opgenomen in de be kende Veronica-lent. Wie zeker aan het programma meewerken zi|ii Patricia Paas. Lee Tosvers. Forrest. Vitesse. Maria Verano. Daniel Sahuleka en Risquee. De opnames beginnen woensdag avond om acht uur en zijn voor hel publiek toegankelijk, 's Mid dags vanaf één uur wordt de ge nerale repetitie gehouden. De buurtvereniging Dus s en- snorde in Oost-Souburg heeft een sverkgroep opgericht die zich in zet om elke vorm van racisme en fascisme in de kiem te smoren. De sverkgroep heeft zich tot doel gesteld voorlichting te geven om trent de gevreesde uitingen van mensen jegens anderen. Verder zullen er culturele manifestaties plaatsvinden en gaal het comitee alle op muren gekladde racisti sche leuzen en fascistische tekens verwijderen. Voor informatie 01184-64515. De showgroep Vlissingen houdt op zaterdag 17 september het ze vende majorettenfestival. svaar- aan zo'n dertig groepen uit ver schillende plaatsen deelnemen. Het festival vindt plaats in het Scheldeksvartier en begint om half tien zaterdagochtend. Bur gemeester drs. Th.J. Westerhoul opent het festival en ir. B.C.G. Pröpper reikt de prijzen uit. Bij de organisatie sverkte de show groep Vlissingen samen met de personeelsvereniging van de KMS. In Middelburg. Vlissingen. Goes. Terneuzen. Zierikz.ee en Oost burg kunnen geïnteresseerden weer een opleiding ABO (alge mene basis opleiding) in de sport gaan volgen. Voor informatie kan men terecht bij de afdeling sport zaken van de gemeente of bij de Zeeuwse Sportraad. De gespreksgroep VZB (vrouwen zonder baarmoeder) komt weer bij elkaar op donderdag 15 sep tember in liet kantoor van de stichting maatschappelijke dienstverlening Walcheren aan de lsoskade in Middelburg. Vrouwen die willen deelnemen kunnen zich nog opgeven bij Chris Ronse. telefoon 01180-26951 liet PIT (protestants christelijk thuisfront) houdt in de week van 12 tot en met 17 september weer een collecte. Het PIT zet zich in voor de instandhouding van de protestants militaire tehuizen in binnen- en buitenland. Het CDA vrouwenberaad Vlis singen komt op woensdag 14 september bijeen om te praten óver het landelijke discussie-on derwerp 'zedelijkheidswetge- ving'. C. F.lenbaas-Murre. maat schappelijk werkster en lid van de landelijke C'DA-werkgroep 'ze- delijkheidswelgeving' leidt het onderwerp in. De bijeenkomst vindt plaats in het jeugdgebouw van de Petruskerk in Vlissingen en begint om half tien 's ochtends. Het Waterschap Walcheren neemt aan dat het aantal mus kusratten fors is terug gelopen. Vorig jaar namelijk werden nog 420 muskusratten gevangen tegen 141 dit jaar. in de vergelijkbare periode. Dit meldt het water schap in een informatiebulletin van september. De ZVU (Zeeuwse Volksuniver siteit) heeft voor een aantal taal cursussen nog open plaatsen. De belangstelling voor andere cur sussen blijkt ook minder dan ver wacht. Deze zijn: computerintro ductie. fijne keuken, gezond leven, literatuur, boekbespreking, fotografie, Hindelooper schilde ren. edcWteenkunde. sieraden maken, kunstgeschiedenis en klusjes. Informatie 01180-34800. Op de kunststofbaan van het Vlissingse sportpark Baskensburg houdt de atletiekvereniging Zee land Sport op woensdag 14 sep tember een Coopertest. Daarbij is het de bedoeling dat de deelne mers in twaalf minuten tijd een zo groot mogelijke afstand leggen. Inschrijven voor de Coopertest kan vanaf kwart voor zes in het clubhuis van Zeeland Sport aan hel Baskensburgplein in Vlissin gen. De CNV-jongeren houden op maandag 12 en dinsdag 13 sep tember een bijeenkomst in Oost- kapelle. waar het stelsel van de sociale verzekeringen centraal zal staan. CN V-secretaris Ad Mo lendijk zal tijdens dè bijeenkomst in Bos en Duin een en ander uit de doeken doen. Informatie 01100-20310. De tourclub Walcheren houdt op zaterdag 10 september de Michiel de Ruviertoeht over de afstanden Piekh/n gereinigd en geperst, afgeleverd op hanger en m hoes! van woensdag 7 t/m vri/dag 9 september. Palthenette, Lange Delft 39, Middelburg zestig, honderd en honderd vijftig kilometer. De kortste afstand R in principe voor beginnende toer- lletsers en de ervaren rijders kunnen inschrijven voor de lan gere afstanden. Omdat het een vrije toertocht is. bepalen de deelnemers zelf de snelheid. Vanaf half negen zaterdag ochtend kan worden gestart bij hotel Walcheren aan de Brouwe rijstraat 21 in Koudekerke. De CEZ (coördinatiegroep ener giebesparing Zeeland)opent haar activiteiten voor het seizoen 1983-84 Lip dinsdag 13 september in het ontmoetingscentrum De Halve Maan in Oostkapclle. Bur gemeester P.A.D.H. Diepenhorst van de gemeente Domburg opent het energiecentrum, dat er tot en met donderdag 15 september zal zijn ingericht, om 15 uur. CF.Z- voorziller J. Tevel geeft een toe lichting op de plannen van de coördinatiegroep voor het ko mende seizoen. Het snoeien in de BKR (beel dende kunstenaarsregeling) heeft consequenties voor de werkgele genheid in bepaalde sectoren. Daarom -onder meer- spreekt de Zeeuwse culturele raad over ver bazing en verontwaardiging in een brief 'Haagse' commissies vanwege de voorgenomen plan nen van de staatssecretaris van sociale zaken en het WVC-mi- nisterie. De raad wijst de be windslieden vervolgens op eerder in werking gezette studies over de kunstenaarsregeling. Verder con stateerde hij dat het onmisken bare doel van de bezuinigingso peratie niet zal worden bereikt. De raad spreekt dan ook van een werkgelegenheidsbeleid dat vol strekt onverantwoord is. De Stichting Vrouwenemancipa tie Zeeland houdt vooralle vrou wen in Zeeland op donderdag avond 8 september weer een al gemene vergadering in het kan toor. Nieuwstraat 13 te Middel burg. Aanvang 20.00 uur. Er zal een sollicitatiecommissie samen gesteld worden om de ontstane vacature in het bestuur voor 'penningvrouwe' op te vullen. I let is de bedoeling dat vanuit de a I ge in e n e v rou we n ve rgade r i n g hierin plaats zal worden geno men. Verder de stand van zaken in de verschillende regio's. De sollicitatieprocedures voor het aanstellen van emancipatiewerk sters is gestart. Ook vrouwen van het vrouw en werkcollectief "Spinsel" zullen aanwezig zijn om te vertellen over het waarom en de werkzaamheden van het collectief. Hun artikelen zullen te zien en te koop zijn. De raad van de gemeente Dom burg vergadert op dinsdag 13 september. Besproken wordt on der meer een nieuwe winkelslui- tingwet, waarbij strengere nor men worden gehanteerd. Een be langrijk punt is ook de geldlening aan het zeehospitium Zonneveld (ƒ600.000.-) waarvoor de ge meente zich garant wil verklaren. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis en begint om half acht dinsdagavond. De stichting bejaardenbelangen Oostkapclle neemt op woensdag 14 september twee nieuwe jeu de boules baantjes in gebruik nabij het ontmoetingscentrum Halve Maan. Burgemeester Diepen horst neemt de officiële hande lingen voor zijn rekening. Jeu de Boules is een onderdeel van Meer bewegen voor Ouderen. De ou deren spelen in de zomer heel I I I Oe Groeneveld opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde. enthousiast deze Franse sport en in de wintermaanden beoefent men koersbal. Wijziging van de toeristen- en waterloeristcnbelasting. de ver ordening woonlbrsensen belas ting en de verordening onroerend goedbelasting zijn punten die de commissie financiën van de ge meente Veere vandaag (woens dag 7 september) op de agenda heeft staan. De vergadering be gint om half vijf. Vrouwen in Nieuw-Middelburg die er graag even uil willen zijn kunnen op woensdag 14 septem ber deelnemen aan de Vrouwen- kontaktmorgen in het buurthuis Het Trefpunt aan de Nassaulaan. Aanvang half tien. Kinderoppas is aanwezig. Werklozen die zich willen be kwamen.in het pottenbakken en daar enkele uren per week VLior willen uittrekken, kunnen zich nog aansluiten bij een VJV-groep ui Middelburg. De deelnemers worden vertrouwd gemaakt met zowel bakken, draaien als glazu ren. liet V.IV beschikt over een speciaal atelier. Dagelijks kan men er terecht en elke vrijdag- Lichtend vanaf tien uur is er des kundige begeleiding. Informatie 01180-16278. De MCJO (Middelburgse chris telijke jeugd organen) starten het komende weekeinde met veel verve het nieuwe seizoen. Vrij dagavond is er een film. met in de hoofdrol Louis de l unes. die om acht uur begint in het jeugdge bouw achter de Hofpleinkerk. De film is voor de jongeren van 13 tol en met 15 jaar. Zaterdag 10 sep tember is er voor de jeugd van acht tot twaalf jaar vanaf tien uur een ganzebordspel op de fiets. Sport is er voor de jeugd van 13 loten met 15 jaar vanaf 15 uur op het sportveld van de Stedelijke Scholengemeenschap aan de Churchilllaan. Dezelfde leef tijdsgroep kan lekker swingen tij dens een disco om acht uur in liet wijkgebouw St. Laurens. Het jeugdgebouw achter de Hof pleinkerk is die zaterdagavond geopend VLior de jongeren van vijftien jaar en ouder. Er is dan soos met een verrassing. Zondag 11 september is er in dc Nieuwe Kerk om tien uur een jeugd dienst.. De stichting Middelburgse vrou wenraad begint in oktober een cursus vergader- en discussie techniek voor Middelburgse vrouwen. De cursus omvat zes lessen, die worden gegeven door de heer J.D. Cozijnsen uit.Oost kapclle. De lessen zijn op don derdagavond van half acht lot tien uur. OntinoetingSkerkkoor 40 jaar Zondag 11 september herdenkt het Ontmoetingskerkkoor in Middelburg zijn veertigjarig be staan. Dat gebeurt tijdens de Startdicnst in de Ontmoetings- kerk. die om tien uur begint. Bij het koffiecontact bestaat er de gelegenheid de koorleden te feli citeren. Na afloop zingt het koor enkele liederen, waarbij mede werking wordt verleend door de fluitgroep onder leiding van me vrouw Kruik-Simpelaar. De dienst begint om tien uur en voorganger is dominee L. Nell. De zelfstandige fotoclub van SKW De Dayman is maandag 5 september weer van start gegaan. De club komt voortaan elke maandagavond bijeen van 19 tot 21 uur. De leden (vanaf 13 jaar) bekwamen zich in liet zelf leren afdrukken en ontwikkelen van zwart-wit foto's. Voor informatie 01180-29004. De stichting SOS (samenwerking ontwikkeling Sahcllanden) gaat volgende week huis-aan-huis in Middelburg kleding verzamelen. Dat gebeurt op maandag 12. en van woensdag 14 tot en met vrij- djig 16 september. Zondag 11 september wordt om half 5 de experimentele dienst gehouden in de Hofpleinkerk te Middelburg Een groep mede werkers heeft samen met de voorganger, pastoor Hendrikse. de dienst voorbereid. Het thema iv "Hij laat niemand vallen". Samen met de kinderen wordt de maaltijd van de Heer gevierd. I ijdens de uitleg zullen dc kin deren een lied instuderen en wie dat wil mag daarvoor zijn muzie kinstrument meenemen. Na af loop is er gelegenheid om koffie te drinken. Voor de allerkleinsten is er een crèche in het jeugdge bouw naast de kerk. Voor infor matie: Krina Wattel. 01180-13125.

de Faam | 1983 | | pagina 7