W o N 0 7T BESTEMMINGS PLANNEN EN STRUCTUUR PLANNEN *1 8 Sre S5" 7-14 sept. HM o. M "S O VAKATURE NIET-RAADSLID IN BESTUURSCOMMIS SIE CULTURELE ZAKEN P cp O O O "O Om O O" SL O DE FAAM Woensdag 7 september 1983 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 12-17 sept. 1. VOORBEREIDINGS- BESLUIT LANGE DELFT 10-12 2. BESTEMMINGSPLAN "YVEDEROPBOUW- PLAN" 3. UITBREIDING CAFÉ DE POORT NIEUWE MAATREGELEN VERKEERSREGELS IN EEN WOONERF Tot nu toe brachten dit seizoen bijna 10.000 men sen een betaald bezoek aan het Gotische deel van het stadhuis. Komend uit alle delen van ons land en daarbuiten. U als Middel burger moet u ook eens laten rondleiden (voor zo ver nimmer gebeurd). De hele maand kan dat nog. Het voormalige hotel-restaurant Le Baron Chassé aan de Gortstraat staat in de steigers. Met name het casco van dit monumentale pand pakt men stevig aan. Het is op dit moment in eigendom van de Vereniging Hendrick de Keyser in Amsterdam. Over ongeveer een half jaar moet de opknapbeurt achter de rug zijn. Naar een nieuwe bestemming wordt gezocht. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/ brochures: - Culturele agenda van 7 tot 14 september - Halfjaarlijks overzicht bijstandsnormen en rijksgroepsregelingen - Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen - WWV - Vakantie en sociale verzekering Met ingang van maandag j.l. zijn de recreatie-sportinstuiven weer begon nen. Iedere maandagavond van negen tot elf uur en elke woensdagmorgen tussen half tien en elf uur in de sport hal De Kruitmolen. Deelname op maandag kost 2,50 en op woensdag betaalt u 1,50. Rackets, shuttles en ballen zijn aanwezig. V Een inwoner van Middelburg, ene meneer Boon, schreef kort geleden een briefje aan het bureau Voorlichting, waarin werd gevraagd wanneer de verkeerslichten bij de stationsbrug weer zullen gaan werken. Hij stelde daarbij geconstateerd te hebben dat op piekuren het verkeer daar danig vast liep. Wellicht zijn meer mensen geïnteresseerd in dit onderwerp. Het is daarom dat wij er in de rubriek In Woord en Beeldin het kort aandacht aan besteden. Ook de briefschrijver komt op deze wijze in het bezit van een antwoord. Het is ons gebleken dat veel echte Middelburgers nog nooit het fraaie Gotische deel van het stadhuis van binnen hebben gezien. Of in een aantal gevallen alleen de Trouwzaal omdat ze bij een huwelijk betrokken waren. Hen adviseren wij eveneens deze pagina goed te lezen. Over bestemmingsplannen en structuurplannen gaat het hoofdartikel. En dat in algemene zin. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwten/worteltjes, aardappelen dinsdag zuurkool woensdag karbonade, tuinbonen, aardappelen donderdag kabeljauw, bietjes, aardappelen vrijdag jachtschotel, rode kool/appeltjes, aardappelen zaterdag wat de pot schaft Voor een goed gebruik van de ruimte, nu en in de toekomst, is de overheid verantwoordelijk: het Rijk, de provincies en de gemeenten. Het Rijk beschrijft in algemene zin in nota's hoe de ruimte het best gebruikt kan worden. De provincies moeten dat verder uitwerken in streekplannen en de gemeenten maken de zogenaamde 'bestemmingsplannen'. Daarin wordt heel concreet aangegeven wat er met de stukjes grond of de ruimte van hun gemeente moet gebeuren. Alhoewel het niet verplicht is kan een gemeente ook een structuurplan maken. Structuurplan Een structuurplan geeft voor (een deel van) het grondgebied van een gemeente de toekomstige ontwik keling aan. Zo'n plan bestaat uit: - een beschrijving van de meest gewenste ontwikkeling op lan gere termijn en zonodig van de fasering, waarin die ontwikke ling zich zou moeten of kunnen voltrekken. - één of meer kaarten met ver klaring waarin deze ontwikke ling voor zover mogelijk in beeld is gebracht - een toelichting, waarin de ge dachten waarop het plan berust en de uitkomsten van onder zoek en overleg zijn neergelegd. Een structuurplan wordt ter inza ge gelegd op het stadhuis. Iedereen kan vanaf dat moment bezwaren indienen. Volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening moet zo'n plan eens in de tien jaar worden herzien. Zoals gezegd is het maken van structuurplannen niet ver plicht. Vandaar ook dat maar wei nig gemeenten zo'n plan hebben. Bestemmingsplan Het bestemmingsplan is het enige ruimtelijke-ordeningsplan dat de burger rechtstreeks bindt. Dat wil zeggen, dat het bestemmingsplan een toetsingskader is voor het verlenen van allerlei vergunnin gen. Dat betekent dat een burger li De gemeenteraad stelde op 22 au gustus een voorbereidingsbesluit vast voor het perceel Lange Delft 10-12 (Brasserie en Citytheater). Burgemeester en wethouders wil len vrijstelling verlenen van dit bestemmingsplan voor het ver bouwen van de Brasserie en het Citytheater tot winkelruimte. Mevrouw J. Petiet heeft een bouwvergunning gevraagd voor het uitbreiden en veranderen van café de Poort in de Herenstraat. Het voorbereidingsbesluit (1) en de bouwplannen (2 en 3) liggen voor een ieder ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). Tegen de plannen 2 en 3 kunnen tot 16 september schrifte lijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Postbus 6000,4330 LA Middelburg. op basis van een bestemmingsplan kan zien of hij zo'n vergunning krijgt. Bij de verlening van de vergunning kunnen aan een bur ger beperkingen worden opgelegd, wanneer deze bijvoorbeeld van plan is een huis te (laten) bouwen. De verlening van bouwvergun ningen vindt dus plaats op basis van het 'bestemmingsplan. Ook bevat een bestemmingsplan pro gramma-elementen, die niet bur gerbindend zijn, maar alleen het door de overheid uit te voeren be leid betreffen, zoals de aanleg van een weg. Hieraan kan de burger echter geen rechten ontlenen. Een bestemmingsplan mag niet gede tailleerder ingrijpen dan strikt nodig. Overigens kan de gemeen teraad aan het college van burge meester en wethouders de be voegdheid geven om het bestem mingsplan nader uit te werken, maar dan wel in overleg met de belanghebbenden. Een bestem mingsplan legt nooit aan een bur ger de verplichting op een be stemmingsplan uit te voeren. Om te mogen bouwen is echter altijd een vergunning nodig. Dat is ge regeld in de Woningwet. Een onherroepelijk goedgekeurd be stemmingsplan vormt de juridi sche grondslag voor onteigenin gen. Een bestemmingsplan bestaat uit: - één of meer kaarten met een verklaring, waarop de (toe komstige) bestemming van de grond wordt aangewezen - voorschriften over het gebruik van grond en opstallen (gebou wen e.d.) voor zover nodig - een toelichting, waarin de ge dachten waarop het plan berust en de uitkomsten van onder zoek en overleg zijn neergelegd. Een bestemmingsplan is een plan van de gemeente. Gemeenten zijn verplicht zo'n plan vast te stellen voor alle grond buiten de bebouw de kom. Voor het gebied binnen de bebouwde kom (steden en dorpen) hoeft dat niet. Totstandkoming Hoe komt een bestemmingsplan nu tot stand? De procedure die de wet voorschrijft is betrekkelijk zwaar. De burger geniet in de ruimtelijke ordening een grote mate van rechtsbescherming. In beschermingsplan-procedures is voor iedereen de mogelijkheid in gebouwd (tot in drie instanties) bezwaren tegen zo'n plan naar vo ren te brengen. Het vermelden van de te volgen stappen zou in dit ar tikel teveel ruimte in beslag ne men. Vandaar dat we een volgende keer terugkomen op de procedure. Overleg Bij het opstellen van een bestem mingsplan zijn veel mensen en in stanties betrokken. Dat moet ook wel, omdat een dergelijk plan voor een aantal jaren het ruimtelijk beleid vastlegt. Er is sprake van een afweging van alle belangen die in een plangebied een rol (kunnen) spelen. Om een bestemmingsplan goed en verantwoord te kunnen opstellen wordt door de gemeente advies gevraagd aan vele instan ties. Het college van burgemeester en wethouders is verplicht bij elk nieuw (ontwerp-)bestemmings- plan hiervan melding te maken in de plaatselijke krant(en). Op die manier kunt u weten hoe het met de voorbereiding van zo'n plan staat. En dat kan nuttig zijn. De brochure 'Bestemmingsplan nen en structuurplannen' is gratis verkrijgbaar in de Voorlichtings winkel. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - de ontsluiting van het parkeer terrein direct naast het sta tionsgebouw te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers. Kroonberoep mogelijk tot 10 september. - de Smaragd en de Diamant aan te wijzen als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers. Kroonberoep mogelijk tot 24 september. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg, St. Pieterstraat 42. De besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. Het zal u bekend zijn dat zich achter het bord "woonerf" geen gewone straat bevindt. Aan de he le inrichting kun je zien dat je niet met een gewone straat te maken hebt. Niet alleen vertoont de be strating variatie en staan er veel struiken, bomen, planten en bankjes, ook gelden in een woon erf wat andere verkeersregels dan gebruikelijk. De hoofdzaak in een woonerf is dat de straat van de voetganger is en de auto er heel voorzichtig en bescheiden mag rijden. In de folder "een nieuw bord, wat zit daar achter" staan in het kort de belangrijkste ver keersregels in een woonerf. De folder is gratis verkrijgbaar in de gemeentelijke Voorlichtingswin kel. De Bestuurscommissie voor Culturele Zaken bestaat uit één wethouder, die tevens voorzit ter is, vijf raadsleden en vijf niet-raadsleden. Men heeft de volgende taken en bevoegdheden - gemeenteraad en burgemeester en wethou ders adviseren over alle zaken die gaan over het gemeentelijk cultureel beleid. En dat zowel op verzoek als uit eigen beweging; - het programmeren en organiseren van cul turele activiteiten in culturele accommoda ties die in beheer en exploitatie zijn bij de Bestuurscommissie W elzi j nsaccommoda- ties; AANVRAGEN HINDERWETVER GUNNING Om mondelinge bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. mevrouw C.W. Jongepier-Pundke, Zuidsingel 120 voor een inrichting voor reparatie van automotoren en carrosserieën, en voor de opslag van te repareren en gerepareerde auto's aan de Stadsambachtsweg 2. Hoor zitting -op verzoek- mogelijk tot 30 september. Schriftelijke bezwaren tot 7 oktober mogelijk. - het stimuleren en coördineren van cultu rele activiteiten binnnen de gemeente. In de categorie niet-raadsleden is binnen de commissie nu een vakature ontstaan. Kandi daten die deze open plaats zouden willen inne men moeten deskundigheid en/of belangstel ling hebben op het terrein van de cultuur. En wel zodanig dat zij geschikt kunnen worden geacht de taken van de commissie op verant woorde wijze uit te voeren. Gegadigden kunnen zich tot 21 september a.s. schriftelijk aanmelden bij het secretariaat van de Bestuurscommissie voor Culturele Zaken, afd. Onderwijs c.a. Postbus 6000 Middelburg. Pc.-4330 LA. Inlichtingen kan men daar ook verkrijgen. Uit de kandidaten doet de be stuurscommissie een aanbeveling, waarna de gemeenteraad tot benoeming overgaat. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Kastanjelaan Afgesloten voor alle verkeer 2. Karelsgang/gedeelte Oud Arnemuidsvoet- pad Afgesloten voor alle verkeer 3. Sandberglaan/ Leliëndaalseweg Snelheidsbeperking door wegversmalling AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Herbestra ting Herbestra ting In uitvoering In uitvoering Reconstruc- In uitvoering tie (ft 2. de heer J. de Klerk. Walensingel 69 voor het uitbreiden van het gara gebedrijf en aftapinstallatie voor motorbrandstoffen met een auto wasplaats aan de Walensingel 65-69. Hoorzitting -op verzoek- mogelijk tot 30 september. Schriftelijke be zwaren tot 7 oktober mogelijk. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond), en op zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek aan de Molstraat 13. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn ingediend of als men kan aantonen dat men dat re delijkerwijs niet heeft kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op ver zoek niet kenbaar gemaakt. COLLECTEN Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om in de komende pe riode een huis-aan-Ruis collecte te houden: 1. Koningin Wilhelmina Fonds tot za terdag 10 september. 2. Protestants Interkerkelijk Thuis front van maandag 12 tot zaterdag 17 september. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Ook als gewerkt wordt met collecte zakjes moeten deze verzameld worden in verzegelde collectebussen. Collec tanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugde lijk legitimatiebewijs dat zij op ver zoek verplicht zijn te tonen. li De verkeerslichten bij de "oude"stationsbrug staan al vele maanden op knipperen. Het systeem is daar buiten wer- king gesteld, omdat de sterk verouderde installatie niet goed functioneert. Reparatie is nauwelijks mogelijk en niet meer gewenst. Er is dit jaar geen geld voor vervanging. In 1984 lukt dat naar verwachting wel. 1 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5