W a <D a DOELEN MOGELIJK HEDEN WET WERK LOOSHEIDSVOOR ZIENING Sa S5" 32 10-17 augustus week O O <D O mm EENMALIGE BIJDRAGE VOOR MET NAME GOEDKOPE VRIJE SECTORBOUW <D 2bs nn <D <D 1 O -8 i a 1 (D i 8L 5" DE FAAM MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 15 - 20 augustus Woensdag 10 augustus 1983 Bestemmingsplan "Ma- gistraatwijk" Verordening recreatiewoningen Voorbereidingsbesluit Dauwendaele NIEUWE MAATREGELEN Het vouwblad met een kort overzicht van de plaatselijke geschiedenis is in een nieuw jasje ge stoken. De uitvoering is nu gelijk aan die van reeds bestaande gemeen telijke folders over ande re onderwerpen. De pro ductie vond geheel plaats in eigen huis. Bent u van plan een uitgebreid bezoek aan de binnenstad te brengen, parkeer dan uw auto gratis op de daarvoor bestemde terreinen aan de rand van het centrum. De oranje borden op de toegangswegen wijzen u de weg. Parkeermeters en parkeerautomaten zijn bedoeld voor degenen die maar kort in de stad blijven. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Algemene bijstandswet, regeling per 1 juli - Uit met Pas 65 krant voor augustus en september - Programma beiaardconcerten zomer 1983 Middelburg - Culturele agenda van 10 tot 17 augustus - Zeeland Recreatiekrant De Lange Delft is morgen (donderdag) een extra aantrekkelijke verbinding tussen de weekmarkt op het Damplein en de kermis op de Markt. Daar vindt namelijk het grote standwerkerscon cours plaats. Maar natuurlijk zijn ook de overige winkelstraten de moeite van een bezoek waard. Middelburg stelt uw komst zeer op prijs. Het hoofdartikel deze week gaat over de Wet Werkloosheidsvoorziening W. W. V.zoals die geldt per 1 juli j.l. Voor inlichtingen hierover en het aanvragen van een uitkering kan men terecht bij de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Simpelhuisstraat 1. Folders over dit onderwerp zijn daar en in de voorlichtingswinkel gratis verkrijgbaar. Ook vouwbladen met de stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen en het halfjaarlijks overzicht bijstandsnormen en rijksgroepsregelingen zijn weer in geactualiseerde vorm aanwezig. Voor zover nog nodig kunt u verder een eenvoudige brochure over vakantie en sociale verzekering afhalen. Op deze gemeentelijke voorlichtingspagina vindt u, naast het bovenstaande, informatie over de mogelijkheid van een bijdrage ineens, vooral gericht op de goedkoopste vrije sectorbouw. En natuurlijk zijn de andere rubrieken eveneens de moeite van het even doornemen waard. Zo blijft u op de hoogte. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. o i 7T I "Tafeltje Dekje" is een activiteit I van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden'. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag Karbonade, spinazie, aardappelen woensdag Hamburger, appeltjes, aardappelen donderdag Rundervlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, puree zaterdag Macaroni Eigenaars van te bouwen koop- of huurwo ningen in de vrije sector krijgen voorrang voor de bijdrage ineens van 5.000,- als het gaat om woningen die niet duurder zijn dan een pre- mie-A-woning. De daarna resterende bijdra gen zijn bestemd voor vrije sector woningen die de stichtingskostengrens van een premie- B-woning niet te boven gaan. In 1984 kunnen 10.000 van deze éénmalige bijdragen worden toegekend. Voor het jaar daarop staan 15.000 vrije sector woningen met een bijdrage-ineens op het programma. Omstreeks 1 november 1983 wordt de verdeling van de 10.000 beschikbare premies over de pro vincies bekend gemaakt. Het ligt niet in de be doeling hiervoor per gemeente een contingent vast te stellen, zoals bij het gesubsidieerde deel De Wet Werkloosheidsvoorziening heeft tot doel voor een zekere duur een loonvervangende uitkering te verstrekken aan een wermnemer die werkloos is en geen aanspraak (meer) kan maken op een uitkering ingevolge de Werkloosheidswet. Recht op uitkering Een werknemer van 23 jaar of ou der heeft recht op een uitkering als hij op tenminste 130 dagen in dienstbetrekking heeft gewerkt in de 12 maanden die direct vooraf gaan aan de eerste dag van zijn werkloosheid. Een werknemer die jonger is dan 23 jaar heeft alleen recht op een uitkering indien hij voldoet aan de hiervoor genoemde dageneis en als hij tevens in dé drie jaar voorafgaande aan zijn wer kloosheid gedurende tenminste 130 weken een dienstbetrekking van niet bijkomstige aard heeft gehad. Wordt zijn aanvraag om WWV- uitkering afgewezen omdat hij niet voldoet aan deze laatste voor waarde dan kan hij bij voortdu rende werkloosheid op 23-jarige leeftijd weer een verzoek indie nen. De 130-weken-eis geldt dan namelijk niet meer. Met gewerkte dagen worden gelijkgesteld dagen die zijn doorgebracht in militaire dan wel vervangende dienst. Voor bepaalde (seizoen)werkzaamhe- den geldt een lagere eis dan 130 geWerkte dagen. Ook voor werk nemers in deeltijdarbeid gelden aangepaste eisen. Tijdens het vol gen van een in overleg met het ar beidsbureau aangevangen scho ling kan onder bepaalde voor waarden de uitkering worden voortgezet. Ook bij het vervullen van een dienstverband in de so ciale werkvoorziening heeft men recht op uitkering alsof men werkloos is. Voorts kan onder be paalde voorwaarden vrijwilli gerswerk worden verricht met behoud van uitkering. Ook bij werkloosheid ten gevolge van vorst, sneeuw of vergelijkbare weersomstandigheden heeft men recht op een uitkering. In zo'n ge val behoeft men niet eerst gedu rende de vereiste termijn te heb ben gewerkt. Geen recht op uitkering Geen recht op uitkering bestaat als men onder meer: - blijvend ongeschikt is tot het verrichten van arbeid - de leeftijd van 65 jaar heeft be reikt - recht heeft op onverminderde doorbetaling van loon wachtdagen ingevolge een so ciale verzekeringswet door maakt - een uitkering ontvangt inge volge de Werkloosheidswet of soortgelijke voorziening, dan wel ingevolge de Ziektewet, de Algemene Arbeidsongeschikt heidswet of de Wet op Arbeids ongeschiktheidsverzekering, berekend naar een arbeidson geschiktheid van ten minste 80% - Werkloos als gevolg van sta king of uitsluiting - rechtens van zijn vrijheid is beroofd. Hoogte van de uitkering De uitkering bedraagt 75% van het dagloon. Het dagloon wordt ge steld op het gemiddeld per dag in dienstbetrekking verdiende loon, maar is gebonden aan een maxi mum-bedrag. Voor een gehuwde werknemer, alsmede een onge huwde werknemer die een eigen of pleegkind heeft jonger dan 18 jaar dat tot zijn huishouden behoort of grotendeels op zijn kosten wordt onderhouden hanteert men een andere berekening. Uitgegaan wordt dan van een minimumdag loon, indien wordt voldaan aan bepaalde voorwaarden. Sommige op het loon ontvangen toeslagen worden voor de vaststelling van het dagloon niet meegerekend. De vakantietoeslag wordt bij het dagloon geteld, is dus in de uitke ring begrepen, en wordt derhalve niet apart uitbetaald. Duur uitkering Aan werknemers van 23 jaar of ouder wordt de uitkering gedu rende ten hoogste twee jaren ver leend, te rekenen van de eerste dag van de uitkering af. Is men aan het einde van deze tweejaarstermijn 60 jaar of ouder, dan heeft men ook daarna bij voortdurende wer kloosheid nog recht op een uitke ring tot de eerste dag van de maand waarin men 65 jaar wordt. Aan werknemers jonger dan 23 jaar wordt de uitkering verstrekt te rekenen van de eerste dag van de uitkering af. Bij overlijden tij dens de uitkeringsperiode wordt n i De gemeenteraad heeft op 16 mei een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor het gedeelte van de Magistraatwijk tussen Statenlaan en Oude Vlissingseweg. Het besluit ligt met een tekening ter inzage op kamer 15 in het stadhuis (le etage). Volgens de "Verordening Recreatiewoningen" is een wijziging van de bebouwde komgrens vastgesteld. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is bericht van ontvangst van deze >vijziging gezonden. Een tekening waarop de gewijzigde komgrens is aangegeven ligt ter inzage op kamer 5 in het stadhuis (begane grond). De gemeenteraad heeft op 27 juni een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor het hoekperceel Vrijlandstraat/Schroeweg. Het besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). - zich bij het arbeidsbureau te laten inschrijven - zelf actief werk te zoeken en passend werk te aanvaarden - aan het gemeentebestuur - ge vraagd of ongevraagd - alle in lichtingen te verstrekken die nodig zijn om het recht op uit kering te kunnen beoordelen. - de door het gemeentebestuur verlangde gegevens, die nodig zijn om de uitkering vast te stellen, te verstrekken. Dit verhaal ontleenden wij aan de folder over de W.W.V. van het mi nisterie van Sociale Zaken en tot en met de laatste dag van d^, Werkgelegenheid. Hierin ook nog tweede maand volgend op die waarin het overlijden plaatsvond een uitkering van 100% van het dagloon verstrekt aan de nabe staanden. Verplichtingen Om voor een uitkering in aan merking te komen is men onder meer verplicht: gegevens over aftrek van inkom sten, vakantie tijdens de WWV, (on)mogelijkheden voor de ge huwde vrouw, mensen die in het buitenland wonen en vreemdelin gen. Het vouwblad dat gratis ver krijgbaar is bij het bureau Voor lichting gaat verder nog in op loonsuppletie garantieregeling, bezwaar en beroep en de uitvoe ring van de regeling. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het gedeelte van het Geerepad tussen het pleintje dat tot het Geerepad hoort en de Lange Geere aan te wijzen als voet pad. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - het gedeelte van het Geerepad tussen het pleintje dat tot het Geerepad hoort en de Been houwerssingel aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - het parkeren te verbieden aan de bebouwde zijde van het ge deelte Beenhouwerssingel tus sen Langeviele en Papenstraat. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - de geslotenverklaring voor de westelijke rijbaan van de Dam in de richting Dam-zuidzijde zo te wijzigen dat de geslotenver klaring zal gaan gelden voor alle verkeer behalve voetgan gers, fietsers en bromfietsers. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - aan de westelijke zijde van de westelijke rijbaan van de Dam een fietsstrook aan te brengen. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - de ontsluiting van het parkeer terrein direct naast het sta tionsgebouw te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers. Kroonberoep mogelijk tot 10 september. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg, St. Pietersstraat 42. De besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. THUIS IN MIDDELBURG 1983/1984 Ondanks de zorg die het bureau Voor lichting aan de samenstelling van de nieuwe gemeentelijke informatiegids besteedde, kunnen er natuurlijk toch nog onvolkomenheden in voorkomen. Daarom worden besturen van vereni gingen, organisaties en instellingen die zijn opgenomen in "Thuis in Middel burg 1983/1984" gevraagd om te reage ren als de vermelde gegevens niet of niet helemaal juist zijn door de bon die op de laatste bladzijde in de gids zit opgevuld op te sturen. Een extra ex emplaar van het gidsje is op verzoek verkrijgbaar bij het bureau Voorlich ting. RAPPORT EXTERN BEELD VAN INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE In opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer is een onderzoek uitgevoerd om een objectief beeld te krijgen van de manier waarop het sys teem van de individuele huursubsidie functioneert en wordt gewaardeerd door alle betrokkenen. Een rapport met een samenvatting van de onderzoek- gegevens ligt ter bestudering in de leeshoek bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. van het woningbouwprogramma wel gebeurt. Om voorrang te kunnen krijgen moeten de aanvragen in principe voor 1 juli 1984 zijn in gediend. Van premie A-woningen mogen de stichtings- kosten op het ogenblik in ons gebied 142.000,- bedragen. Uit het oogpunt van bezuiniging wordt dit bedrag per 1 januari a.s. waar schijnlijk 132.000,- De grens voor een premie B-woning ligt nu op 177.000,- maar zal naar verwachting 15.000,- naar beneden gaan. De gemeenten zijn inmiddels op de hoogte ge steld van de hoofdlijnen van de regeling. De afd. Algemene Zaken (stadhuis, eerste verdie- nine kamer 15) kan u nader informeren... PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Kastanjelaan Afgesloten voor alle verkeer 2. Karelsgang/gedeelte Oud Arnemuidsvoet pad en 't Bijltje Afgesloten voor alle verkeer 3. Sandberglaan/ Leliëndaalsewcg Snelheidsbeperking door wegversmalling AARD VAN AANVANGS HET WERK DATUM Herbestrating In uitvoering Herbestrating In uitvoering Reconstructie In uitvoering %o UITVOERING WET GELUIDHIN DER De gemeenteraad heeft op 27 juni ver klaringen vastgesteld over de ver wachte verkeersdrukte in het gedeelte binnenstad dat begrensd wordt door het kanaal, de vesten, Noordpoortplein, Molenwater, Bree, Wagenaarstraat, St. Pieterstraat, Dam en Maisbaai. De verklaringen houden onder andere in dat de geluidszones langs wegen niet of beperkt van toepassing zijn op wegen waarvan naar verwachting respectie velijk minder dan 2450 of minder dan 5000 motorvoertuigen per etmaal ge bruik zullen maken. Het besluit ligt met een tekening ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. BESCHIKKINGEN HINDERWET B. en w: hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: -. N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij P.Z.E.M., Poelendae- lesingel 10 in Middelburg voor een gasdrukregelstation aan de Leliën- daalseweg. -. de heer H.J. van der Weele, Singel straat 51-53 in Middelburg voor een frituurhal aan Plein 1940 nr. 14-16. - de heer E.L. van Toll, Segeerstraat 68 in Middelburg voor een klein In donesisch restaurant aan de St. Janstraat 45. Een beroepschrift tegen een beschik king kan tot 13 augustus worden inge diend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's- Gravenhage door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die al eerder bezwaar indienden tegen de aanvang en door degenen die kun nen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De bovenvermelde beschikkingen lig gen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis, en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. st In de hal van het gemeentelijk pand aan de Stadhuisstraat 2 kunt u nog steeds de tentoonstelling "Natuur.... je buur" bekijken. Daaraan gekoppeld is het project "Natuur in de stedelijke omgeving", waaraan ook u kunt deelnemen. In de voorlichtingswinkel kunt u meer aan de weet komen over dit initiatief van het min. van Colofon Deze voorlichtings- rutfrièk van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. i

de Faam | 1983 | | pagina 5