W Q. <D N m TT PROJECT NATUUR IN DE WOONOMGEVING VAN START DOUANE DOUANE p go 2ff O i ïSs 'l 20-27 juli VERRUIMING BIJSTANDSVER LENING PERSONEN MET EIGEN HUIS week 29 DE FAAM Woensdag 20 juli 1983 <D V oorbereidingsbesluit Dauwendaele Ontgrondingsvergunning Bestemmingsplan "Looierssingel e.o." ff <D NIEUWE MAATREGELEN 3" 5' A Bi <D 2 <D AANVRAGEN 2*"Ö Q O BESCHIKKINGEN Vorige week is het in spraakproject 'Wijziging opzet Welzijnsplan- ning"afgesloten. Gedu rende vijf weken kwamen er 19 personen in de Voorlichtingswinkel om zich te laten informeren over dit plan. Hieruit vloeiden 4 schriftelijke reacties voort. Op de hoek Nieuwe Oostersestraat/Molen- water (schuin tegenover de Koepoort) staat sinds kort een beeldhouwwerk van de Middelburger Peter de Jonge. Voorstellend een zittend vrouwtje en uitgevoerd in Musschel-kalksteen op een bakstenen sokkel. Het werd vervaardigd in het kader van de B.K.R. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Culturele agenda van 20 tot 27 juli - Zeeland Recreatiekrant - Wat veranderde op juli aan de WW V-uitkering voor jongeren onder de 23 - Europa van nu - Europa van u - Sticker over zakkenrollen 1 O l Q. 1 <D i SL Wie de stad eens vanuit de hoogte wil bekijken bevelen we een beklimming van de Abdijtoren aan. In de volks mond noemen we deze de Lange Jan. U kunt dat van maandag tot en met za terdag doen tussen 10.00 en 17.00 uur. Het kost u als volwassene 1.15. Kin deren t/m 12 jaar, houders Pas '65 en CJP betalen 0,75. MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 25 t/m 30 juli Wie regelmatig in het gemeentelijk pand Stadhuisstraat 2 komt zal het niet zijn ontgaan dat al weer enige tijd in de hal een fotoreportage over de stadsvernieuwing hing. Deze heeft nu plaats moeten maken voor de tentoonstelling 'Natuur... je buur'. Het ligt in de bedoeling om deze afficheserie tot eind september te laten hangen. In het hoofdartikel leest u meer over deze expositie die onder meer tot doel heeft om u op weg te helpen bij het ontwikkelen van ideeën om uw woonomgeving te verbeteren. Ook als u niet aan dit project deelneemt en toch geïnteresseerd bent in de natuur is het raadzaam deze tentoonstelling eens te komen bekijken die door het Bureau Voorlichting in samenwerking met het gemeentelijk bureau Plantsoenen is opgezet. In onze rubriek In woord en beeldgeven we onder meer aan hoeveel personen er gebruik hebben gemaakt van de inspraak over de gewijzigde opzet van de Welzijnsplanning. De reacties zuilen-voorzien van commentaar van het college van b. en w. -bij de definitieve voorstellen aan de gemeenteraad worden aangeboden. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau 1 Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. s Het ministerie van Landbouw en Visserij nodigt u uit om actief met de natuur bezig te zijn, vooral in de eigen woonomgeving. In het project "Natuur in de stedelijke omgeving" staat zelfwerkzaamheid centraal. Voor een (aangemeld) goedgekeurd project is per provincie maximaal 50.000,- beschikbaar. Onderstaand zullen we u informeren over de spelregels. Om u op weg te helpen is vandaag de tentoonstelling 'Natuur... je buur' gestart. U vindt deze afficheserie in de (voor)hal van de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. Natuur in onze woonomgeving Op allerlei plaatsen komen we haar tegen. In plantsoenen, par ken, schooltuintjes en kinderboer derijen. Maar ook in wegbermen en langs waterkanten. Ja zelfs op bouwterreinen en vuilstortplaat sen. Soms in vreemde hoekjes of gaatjes. Een paardebloem tegen een lantaarnpaal, een broedende merel in de brievenbus. We zijn ons na de natuur niet zo bewust. Onze moderne, jachtige manier van leven werkt dat in de hand. Ook doordat we ons vervoeren met auto, bus en trein, komen we min der met de natuur in aanraking. Voor velen is de natuur alleen maar een plezierig extraatje, meer niet. Zij beseffen niet dat mens en natuur een levensgemeenschap vormen, waarin alles met alles te maken heeft. Talloze functies De leefbaarheid van een stad of wijk wordt sterk bepaald door het groen en de manier waarop dat is aangebracht en kan worden ge bruikt. Het groen heeft allerlei functies in een stad. Het is de 'aankleding' ervan. Maar we ge bruiken het ook om het geluid te dempen en de wind te breken. Kinderen kunnen er spelen, oude ren in de zon zitten of een ommetje maken. Het is een rustpunt, maar ook een ontmoetingsplaats. Voetbalveld- De gemeenteraad heeft op 27 juni een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor het hoekperceel Vrijlandstraat Schroeweg. Het besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). De heer C. Willemse in Oostkapelle heeft een vergunning aangevraagd voor het ontgronden van dijkpercelen in Nieuw- en St. Joosland. Tot 22 juli ligt de aanvraag op kamer 15 in het stadhuis ter inzage en kunnen bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De gedeeltelijke goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 1 februari jl. is onherroepelijk geworden. Het plan ligt met daarbij behorende toelichting ter inzage op kamer 15 in het stadhuis (le etage). jes, stadsparken, een simpel stukje groen. Ze kunnen niet de grote natuurgebieden vervangen, maar.... een goede buur is soms beter dan een verre vriend. Belangen afwegen Hoe een leefbare omgeving eruit moet zien, hangt in hoge mate af van de verlangens van de bewo ners zelf. Naast deze verlangens is er dan nog zoiets als het 'algemeen belang'. Er moeten steeds weer keuzes gemaakt worden. Dat moet zorgvuldig gebeuren: verschillen de belangen moeten tegen elkaar worden afgewogen. Nu eens zal dit de doorslag geven, dan weer dat. De natuur in de woonomgeving heeft in het verleden bij die be langenafweging vaak-te vaak, vinden velen nu-aan het kortste eind getrokken. Daarom moeten we er nu iets extra's voor doen. Meedenken, meedoen De natuur in en om woonomge ving behouden of terugbrengen. Een taak voor de overheid? Ja, maar ook voor onszelf. Door ero ver te denken en met anderen ero ver te praten. En door mee te doen aan projecten op dit terrein. Of liever nog: door zelf zulke projec ten op te zetten. Een buurttuin, volkstuinen, een speelbosje. Een moestuin bij een bejaardenhuis. We kunnen ook kleiner beginnen. Of door de grasmat naast de flat om te toveren in een wat ruiger stukje natuur. Het ministerie van Landbouw en Visserij wil goede voorbeelden van projecten steu nen. Er is gelukkig nog geld voor plannen en initiatieven van men sen om de leefbaarheid van de ei gen omgeving te verbeteren. Per provincie is maximaal 50.000,- beschikbaar voor (goedgekeurde) projecten. Doelstellingen Het project kent 3 doelstellingen: 1. een ruimere en betere plaats voor de natuur in de woonom geving 2. het stimuleren van initiatieven bij de bevolking op dit gebied (zelfwerkzaamheid) 3. het bevorderen van samenwer king tussen de verschillende groepen in de samenleving (doorbreking van de zgn. 'ver kokering') Deelnemers Iedere grotere of kleinere (bewo- ners)groep kan meedoen. Degene die namens deze groep project aanmeldt, moet tenminste 18 jaar zijn. De leeftijd van de overige deelnemers is verder niet van be lang. V oorbeeldproject Bij de beoordeling is van belang, dat uw project elders kan worden nagevolgd. Daarom moeten de be ginsituatie, het verloop van de werkzaamheden en het behaalde resultaat in een verslag worden vastgelegd. U kunt gebruik maken van foto's, dia's,situatieschetsen e.d. Procedure Een beschrijvingsformulier moet worden opgestuurd naar het pro vinciaal comité "Natuur in de ste delijke omgeving" p/a Sr. Winston Churchilllaan 366-368, 2285 SJ Rijswijk. De sliytingsdatum is 30 september a.s. Uiterlijk eind 1983 zal de minister beslissen welke van de ingediende projecten zullen worden gesubsidieerd en tot welk bedrag. Formulieren In de Voorlichtingswinkel liggen voor u de nodige-gratis af te ha len-brochures en folders, waaron der het aanmeldingsformulier. li Burgemeester en wethouders hebben besloten: - de fietsstrook aan de westzijde van de Molenberg tussen de Langeviele en de Schuttershof straat op te heffen. Kroonbe- roep mogelijk tot 6 augustus. - het parkeren te verbieden in het parkeervak voor het pand Dol fijnstraat 39, behalve voor de daartoe aangewezen vergun ninghouder. Kroonberoep mo gelijk tot 6 augustus. - het gedeelte van het Geerepad tussen het pleintje dat tot het Geerepad hoort en de Lange 11 Geere aan te wijzen als voet pad. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - het gedeelte van het Geerepad tussen het pleintje dat tot het Geerepad hoort en de Been houwerssingel aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - de geslotenverklaring voor de westelijke rijbaan van de Dam in de richting Dam-zuidzijde zo te wijzigen dat de geslotenver klaring zal gaan gelden voor alle verkeer behalve voetgan gers, fietsers en bromfietsers, j Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. - aan de westelijke zijde van de westelijke rijbaan van de Dam een fietsstrook aan te brengen. Kroonberoep mogelijk tot 20 augustus. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg, St. Pieterstraat 42. De' besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. 1 1 1 Burgemeester en wethouders heb ben voor de tweede maal een -ont- werp-beslissing opgesteld voor on derstaande aanvraag om een hin derwetvergunning. Dit omdat naar aanleiding van de eerste ontwerp beschikking reacties zijn binhenge- komen die wijziging noodzakelijk maakte. De heer W. 't Gilde, Klein Vlaande ren 111 in Middelburg voor een in richting voor opslag en verwerking van autowrakken aan de Oost- perkweg 39. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 28 juli alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die eerder bezwaren inbrachten tegen de aanvraag en door een ieder die aantoont daar niet toe in staat te zijn geweest. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van on derstaande hinderwetvergunning moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvraag vermelden wij voor wel ke datum dat moet gebeuren. Te vens wordt aangegeven tot wan neer gemotiveerde schriftelijke be zwaren uiterlijk bij burgemeester voor gezinnen en 67.400,- voor alleenstaanden. De extra vrijlating is beperkt tot eigenaars-bewoners beneden de leeftijd van 65 jaar, die bijstand tot de normbedragen voor algemene bestaanskosten ont vangen. De vrijlating geldt uiteraard ook voor zelf standigen. Daarbij blijft de in de Rijksgroepsrege ling oudere zelfstandigen aangegeven maximale vrijlating voor het totaal van privé- en bedrijfs vermogen op hetzelfde niveau gehandhaafd. Ook in het besluit krediethypotheek zijn wijzigingen aan gebracht. Het zou te ver voeren om in dit artikel de details te bespreken. Neem daarom als betrokkene contact op met de Sociale Dienst. PLAATS FN VERKEERSMAATREGEL 1. Kastanjelaan Afgesloten voor alle verkeer 2. Karelsgang/gedeelte Oud Arnemuidsvoet- pad en 't Bijltje Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS. HET WERK DATUM Herbestra ting Herbestra ting In uitvoering 1 augustus en wethouders kunnen worden in gediend. - Hermans Groep BV, t.b.v. Jac. Her mans Prijsslag BV, Laanstraat 2 in Soest voor een supermarkt aan de Kousteensedijk. Hoorzitting-op verzoek- mogelijk tot 22 juli. Schriftelijke bezwaren tot 29 juli mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met de aan vrager. bevoegd gezag en verdere aan wezigen. B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: - N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij P.Z.E.M., Poelendae- lesingel 10 in Middelburg voor een gasdrukregelstation aan de Leliën- daalseweg. 4 - de heer H.J. van der Weele, Singel straat 51-53 in Middelburg voor een frituurhal aan Plein 1940 nr. 14-16. - de heer E.L. van Toll, Segeersstraat 68 in Middelburg voor een klein In donesisch restaurant aan de St. Janstraat 45. Een beroepschrift tegen een beschik king kan tot 13 augustus worden inge diend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's- Gravenhage door de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die al eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kun nen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De bovenvermelde aanvragen en be schikkingen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis, en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Biblio theek in de Molstraat. Burgemeester Wotters ontvangt morgen (donderdag 21 juli) een Volksdansgroep uit het Spaanse Granada op het stadhuis. De personen die op dat moment deelnemen aan de Stadhuisrondleiding kunnen deze bijeenkomst in de Burgerzaal meemaken. Zowel 's middags als 's avonds treedt de groep op in de binnenstad. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag erwtjes/wortelen, gehakt, aardappelen dinsdag bloemkool, karbonade, aardappelen woensdag bietjes, braadworst, aardappelen donderdag spinazie, gemengd gehakt, aardappelen vrijdag erwtjes, kippepoot, aardappelen zaterdag boeuf stroganoff, rijst. Vooruitlopend op de totstandkoming van de wette lijke maatregelen heeft de Gemeentelijke Sociale Dienst het fiat gekregen om uitvoering te geven aan de vernieuwde voorstellen tot bijstandsverlening aan degenen met een eigen huis. Het gaat met name om verruiming van de vermogensvrijlating en ver der om rentevrijdom over de bijstandsperiode. Bei de met terugwerkende kracht tot 1 januari 1983. De hoofdpunten: In het Bijstandsbesluit landelijke normering wordt naast het zgn bescheiden vermo gen een extra vrijlating voor vermogen in het eigen huis geregeld. Deze vrijlating bedraagt 15.000,- en 50% van het meerdere, nog niet vrijgelaten ver mogen. De totale vrijlating-met inbegrip van het bescheiden vermogen- is begrensd tot ƒ75.000,- Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5