W a 0 N <D <D 7T GEMEENTELIJK STATISTISCH JAAROVERZICHT 1982 TE BOEK o H «S 3 <D 3 O Sire wcw Üt© Si" 2.2 En. O -3 BL <D O" SL O 13 - 20 juli O O ZOMERAVOND- CONCERTEN OP HEX MIDDELBURGS CARILLON fP DE FAAM Woensdag 13 juli 1983 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 18 t/m 23 juli V oorbereidingsbesluit Dauwendaele Ontgrondingsvergunning Bestemmingsplan "Looierssingel E.O." NIEUWE MAATREGELEN VERKEERSMAAT REGELEN IN EN ROND GEEREGEBIED AANVRAGEN (0 3" BESCHIKKINGEN Een gedeelte van de losse stoelen in de Schouwburg is zodanig versleten dat vervanging en uitbrei ding dringend gewenst is. De gemeenteraad stelde hiervoor -de vorige maand- het benodigde krediet beschikbaar. Ook wordt een sterk verou derde piano vervangen. Medewerk(st)ers van het bureau Voorlichting geven u graag algemene informatie over de (brom)fietsnota en de mogelijkheden tot inspraak. Schriftelijke vragen, wensen en opmerkingen kan men daar in de 'inspraakbus' deponeren. Het indienen van deze formulieren kan nog tot en met 29 juli a.s. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Huur en vernuur van kamers in 1983 - Beiaardprogramma Middelburg 1983 - Middelburg in Engels en Duits - Zeeland Recreatiekrant - Culturele agenda van 13 tot 20 juli. Besturen van verenigingen, organisa ties en instellingen die zijn opgenomen in 'Thuis in Middelburg 1983 bureau Voorlichting toch nog onvolkomenhe den in voorkomen dan verzoeken wij u dat even aan dit bureau te melden. Bij voorbaat dank. Nu het kwik van de barometer al weer enige dagen tot ongekende hoogte stijgt, wil men wel eens op zoek gaan naar een koel plekje. Dat kan, want in het Gotische gedeelte van het stadhuis ligt de temperatuur beduidend lager dan buiten. U moet dan wel deelnemen aan een Stadhuisrondleiding. Op de klok, naast de hoofdingang op de Markt, staat aangegeven wanneer de rondleidingen aanvangen. De bezichtiging neemt ongeveer een half uur in beslag waarvoor volwassenen f 1,50 moeten neerleggen. Jongeren tot en met twaalf jaar, houders C.J.P. en Pas 65 betalen één gulden. Thuis en toch uit. Wist u overigens dat de afgelopen week ruim driehonderd (300) gebruik maakten van deze mogelijkheid. Vorige week is er in de rubriek 'Opgebroken/Afgesloten (gedeeltelijk) een verkeerde tekst afgedrukt. De straten Karelsgang, Arnemuidsvoetpaden 't Bijltje zijn namelijk niet afgesloten voor het verkeer. Door ziekte van de straatmakers en de vakantie wordt pas op l augustus gestart met de werkzaamheden. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt 1 zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag karbonade, spinazie, aardappelen woensdag hamburger, appeltjes, aardappelen donderdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag vis, worteltjes, puree zaterdag spaghetti. Het carillon van de 'Lange Jan' bevat 49 klok ken en is opgehangen in' een klokkenstoel van 11 meter hoogte. Naast het automatisch speel werk, dat door middel van korte melodiëen de kwart, halve en hele uren aangeeft wordt de beiaard met de hand bespeeld. Het behoeft geen betoog, dat bij de handbespeling van het carillon, meer nuances kunnen worden aange bracht dan bij het automatische speelwerk. Op iedere donderdag van 12.00 tot 13.00 uur be speelt de stadsbeiaardier van Middelburg - de heer Henk van Putten - de beiaard. Daarnaast worden in de maanden juli en augustus Zomer avondconcerten (waarvoor gastbeiaardiers Met als titel "Middelburg '82" heeft het bureau Planning en Ontwikkeling van de gemeente een statistisch jaaroverzicht uitgebracht. Het 64 pagina's tellend boekje is voorzien van de nodige tabellen en grafieken. Het gebundeld cijfermateriaal is verlevendigd met enkele foto's. In dit artikel blikken we in het kort terug op het gebied van de bevolking, woningbouw, werkgelegenheid, stadsontwikkeling, onderwijs, sport en cultuur. In de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 is een beperkt aantal exemplaren beschikbaar voor belangstellenden. Bevolking De laatste jaren is de groei van de bevolking van Middelburg ges tagneerd. Ook het afgelopen jaar viel de toename met 54 nieuwe in woners tegen. Mede gezien de nog steeds teruglopende migratie overschotten en de negatieve werkgelegenheidsontwikkeling zal een grotere bevolkingstoename op korte termijn waarschijnlijk uitblijven. De bevolkingsontwik keling is in 1982 evenals in 1981 al leen voor de wijken Binnenstad 82). Dauwendaele 313) en Klarenbeek 76) positief geweest. Sinds 1981 loopt de bevolking van de Magistraatwijk terug (in 1982 -156). Ook in de wijken 't Zand en Stromenwijk (-97), de Griffioen (-51)' Nieuw Middelburg (-75), Sint Laurens (-12) en Nieuw- en Sint Joosland (-26) loopt de bevolking enigszins terug. Woningbouw In 1982 zijn 196 nieuwe woningen opgeleverd. Hiervan zijn in het plan Dauwendaele II in totaal 111 woningwetwoningen gebouwd. Verder zijn er in dit plan 31 pre miekoopwoningen en 6 vrije sec torwoningen opgeleverd. De nieuwbouw in de wijk Dauwen daele is hierdoor praktisch geheel gerealiseerd. In Reijershove I is gestart met de bouw van 118 huurwoningen voor het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. En aan de Zuidsingel renoveerde het bouwbedrijf De Delta 24 woning wetwoningen. Het totaal aantal woningen in Middelburg bedraagt per 1 januari jl. 14.498. Een pro bleem is dat het aantal verleende vergunningen (door de Regionale Adviescommissie Rijkssteun Wo ningbouw) voor de bouw van nieuwe woningen de afgelopen jaren steeds duidelijk beneden de behoefte berekeningen is geb leven. Ook in de komende jaren zal wellicht het streefbedrag van 300 woningen per jaar niet worden gehaald. Op 31 december 1982 wa ren er in onze gemeente 125 wo ningen in aanbouw, zodat de pro ductie in 1983 zeker onder de 200 huizen zal blijven. Werkgelegenheid Ondanks het uitblijven van grote bedrijfssluitingen is ook dit jaar de werkgelegenheid in de indus triële sector weer enigszins afge nomen. Van ernstiger aard is ech- fer het verlies van 210 arbeids plaatsen in de bouwsector. Ook in de handel, horeca en reparatie is een duidelijke afname van de werkgelegenheid te constateren. Voor mannen steeg het werkloos heidspercentage naar 9,7%. Bij vrouwen bedroeg de werkloosheid 14,9%. Het landelijk percentage is hoger, voor mannen en vrouwen is dit respectievelijk 11,6% en 15,3%. Dit overzicht geeft een wat somber beeld. Hierbij moet wel worden aangetekend dat dit beeld in feite nog relatief gunstig afsteekt bij de landelijke ontwikkelingen, (van de landelijke ontwikkelingen zijn slechts voorlopige cijfers bekend). Stadsontwikkeling In 1982 is het overleg begonnen tussen de directie van Vitrite en de gemeente om de oude fabriek Vi trite I aan de Maïsbaai 6 te ontrui men. Men wil alle activiteiten concentreren op het Industrieter rein Arnestein waar de Vitrite II fabriek is gevestigd. Verder heeft de uitbreiding van het hoofdkan toor van de P.Z.E.M. aan de Poe- lendaelesingel een aanvang geno men, evenals de bouw van de ge combineerde bibliotheek aan de Kousteensedijk en de parkeerkel der in het Geeregebied. Het trans portbedrijf De Klerk heeft een saneringsbijdrage ontvangen om van de Molenberg (centrum) naar een locatie op het industrieterrein Arnestein te verhuizen. In de wijk Dauwendaele kwam er een kan toorgebouw bij en er zijn percelen grond aangekocht t.b.v. wijkver- bindingswegen, uitbreiding van industrieterreinen, een verpleeg- De gemeenteraad heeft op 27 juni een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor het hoekperceel Vrijlandstraat/Schroeweg. Het •L besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (kamer 15). De heer C. Willemse in Oostkapelle heeft een vergunning aangevraagd voor het ontgronden van dijkpercelen in Nieuw- en St. Joosland. Tot 22 juli ligt de aanvraag op kamer 15 in het stadhuis ter inzage en kunnen bezwaren tegen de inwilliging van de aanvraag schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Postbus 6001,4330 LA Middelburg. De gedeeltelijke goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 1 februari jl. is onherroepelijk geworden. Het plan ligt met daarbij behorende toelichting ter inzage op kamer 15 in het stadhuis (le etage). huis aan de Walcherseweg en het verplaatsen van het C.P.A.-sport veld. Onderwijs, sport en cultuur Het vorig jaar werd het Delta College-een schoolvoor lager en middelbaar economisch en admi nistratief onderwijs-aan de Mer- wedestraat geopend. De sport- voorzieningen werden in 1982 uit gebreid met een multifunctioneel kunststof oefenveld voor tennis en voetbal op het sportcomplex De Kruitmolen. Op cultuurgebied valt te melden dat de gemeente lijke culturele dienst in 1982 werd opgeheven. Hiervoor in de plaats kwam het bureau Culturele Za ken, vallend onder de afdeling Onderwijs c.a. De Stichting Cul tuurspreiding Zeeland ('Uit in Zeeland') werd vervangen door het Intergemeentelijk Theaterbu reau "Uit in Zeeland". Voor belangstellenden ligt een ex emplaar op de1 leestafel van het bureau Voorlichting Burgemeester en wethouders hebben besloten: de fietsstrook aan de westzijde van de Molenberg tussen de Langeviele en de Schuttershof straat op te heffen. Kroonbe- roep mogelijk tot 6 augustus. het parkeren te verbieden in het parkeervak voor het pand Dol fijnstraat 39, behalve voor de daartoe aangewezen vergun ninghouder. Kroonberoep mo gelijk tot 6 augustus. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg, St. Pieterstraat 42. De besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. 1. Op de toegangsweg naar het parkeerterrein aan het Vlissings Bolwerk (terrein bij het Trefcen- ter), is een aantal parkeervakken aangebracht. Deze voorziening is speciaal getroffen voor de bezoe kers van het zwembad "Poelen- daele". r 1 mm 1 WÊÊMm A PP Burgemeester en wethouders hebben voor de tweede maal een ontwerp-be- slissing opgesteld voor onderstaande aanvraag om een hinderwetvergun ning. Dit omdat naar aanleiding van de eerste ontwerp-beschikking reacties zijn binnengekomen die wijziging noodzakelijk maakte. - De heer W. 't Gilde, Klein Vlaande ren 111 in Middelburg voor een in richting voor opslag en verwerking van autowrakken aan de Oost- perkweg 39. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 27 juli alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die eerder bezwaren inbrachten tegen de aan vraag en door een ieder die aantoont daar niet toe in staat te zijn geweest. 2. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting zijn uitgenodigd) georganiseerd. Deze concer ten vinden plaats op zes donderdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur. Het Beiaardprogramma Middelburg 1983 ziet er als volgt uit: (Arie Ab- benes bespeelde vorige week donderdag het carillon), 14 Juli Roel Smit (hij bezocht de beiaardschool en zag deze studie bekroond met het behalen van de 'prijs van uitnemendheid', de hoogste onderscheiding die een instrumen talist in Nederland kan behalen). Frits Rey- naert bespeelt 21 juli de beiaard en een week later op 28 juli komt Sjoerd Tamminga naar Middelburg. Op 4 augustus is de plaatselijke stadsbeiaardier te beluisteren. Todd Fair, sluit op 18 augustus a.s. de serie zomeravondcon certen af. De beste luisterplaats is het Abdij plein. PLAATS FN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Kastanjelaan Herbestra- In uitvoering Afgesloten voor ting alle verkeer 2. Karelsgang/gedeelte Herbestra- 1 augustus Oud Arnemuidsvoet- ting pad en 't Bijltje Afgesloten voor alle verkeer te houden. Bij de aanvraag vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - Hermans Groep BV, t.b.n. Jac. Her mans Prijsslag BV, Laanstraat 2 in Soest voor een supermarkt aan de Kousteensedijk. Hoorzitting - op verzoek - mogelijk tot 22 juli. Schriftelijke bezwaren tot 29 juli mogelijk. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met de aan vrager, bevoegd gezag en verdere aan wezigen. B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan: 1. N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij P.Z.E.M.. Poelendae- lesingel 10 te Middelburg voor het oprichten en inwerking hebben van een gasdrukregelstation aan de Le- liëndaalseweg. 2. de heer H.J. van der Weele, Singel straat 51-53 te 4331 ST Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een frituurhal op het Plein 1940 nummer 14-16. 3. de heer E.L. van Toll, Segeersstraat 68 te Middelburg voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een klein Indonesisch restaurant aan de Sint Janstraat 45. Een beroepschrift tegen een beschik king kan worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's Gravenhage door de aan vrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die al eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kunnen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. If Om doorstroming van het verkeer in de Nieuwstraat te bevorderen en de veiligheid van met name het langzame verkeer tegemoet te komen zullen er maatregelen getroffen worden. De raad stelde een krediet beschikbaar voor o.m. de volgende voorzieningen: aanleg fietsstrook en invoeren betaald parkeren. l 1 i i i Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5