GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 27 JUNI A.S. Sa mm (ft cr &o S5" O "O a 25 22 - 29 juni o week <0 O O O Woensdag 22 juni 1983 DE FAAM week 27 juni t/m 2 juli Aanvragen hinderwet NIEUWE MAATREGELEN Q <D Tot en met 13 juli kunt u nog inspreken op de voorgestelde wijzigingen voor de welzijnsplanning. De ontwerp-verordenin- gen, een populaire toe lichting en inspraakfor mulieren liggen voor u als belanghebbende gratis gereed in de voorlich tingswinkel. De heer J. Griep neemt per 1 augustus a.s. afscheid als lid van de gemeenteraad. Hij vertegenwoordigde de VVD in dit hoogste bestuursorgaan. Het scheidende raadslid wil meer tijd krijgen voor het uitvoeren van het ondernemerschap. Naar verwachting wordt zijn plaats ingenomen door mevrouw J.C. van Dijk-Sturm. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/ brochures: - Vakantie en sociale verzekering - Sport-gezondheidszorg is er voor iedereen - Asjeblieft... Niet in 't riet!! - De muskusrat - Kursus praktisch Nederlands voor buitenlanders ft O" En dan wederom informatie over een lopend inspraakproject. De (Brom)fietsnota ditmaal. Kom naar de gemeentelijke voorlichtingswinkel en laat u uitgebreid op de hoogte stellen van de mogelijkheden om in te spreken. De nota is daar ook te leen, te koop of in te zien. En dat tot en met 29 juli a.s. Wij zien u graag. De gemeenteraad houdt in juli vakantie en zal dan dus niet bijeenkomen. In deze maand gebeurt dat nog wel. En dat op maandag 27 juni a.s. in de raadszaal van het stadhuis. Vanaf 14.00 uur kunt u vanaf de publieke tribune de raadsvergadering volgen. U kunt in het hoofdartikel van deze week lezen welke onderwerpen behandeld zullen worden. Die populaire raadsagenda en een overzicht van de vergaderruimte krijgt u ook aangeboden wanneer u de vergadering gaat bijwonen. In de gemeentelijke voorlichtingswinkel vindt u de volledige ontwerp-raadsvoorstellen met eventuele bijbehorende stukken op de leestafel. Daar is men verder altijd bereid u te informeren over de werkwijze van de gemeenteraad. Komt u in groepsverband laat dat dan even weten bij Voorlichting. Gezorgd wordt in zo'n geval voor het juiste aantal stoelen en voldoende thee of koffie. Uw belangstelling en betrokkenheid stellen de dames en heren raadsleden zeer op prijs. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. maandag gehakt, erwten/wortelen, aardappelen dinsdag rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag gehakt, andijvie, aardappelen donderdag rundvlees, spinazie, aardappelen vrijdag vis, wortelen, aardappelen zaterdag wat de pot schaft Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - Mevo B.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen, Frankemaheerd 6 in Amsterdam een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning) voor een warenhuis met restaurant op het perceel Pottenbakkerssingel 2. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 24 juni a.s. Schriftelijke bezwaren tot 1 juli 1983. - De heer J. Vader, Oude Veerseweg 134 voor het uitbreiden en wijzigen van een ligboxenstal op het perceel Oude Veerseweg 134. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 24 juni a.s.. Schriftelijke bezwaren tot 1 juli 1983. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van een beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in breoep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. Opening Vaststellen notulen van de besloten vergadering van de raad gehouden op 22 november 1982 Vaststellen notulen vergaderingen 21 maart en 18 april 1983 83-200 Mededelingen en ingekomen stukken 83-199 Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid 83-205 Wijziging Algemene Politieve rordening Middelburg. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de Algemene Politieveror dening Middelburg te wijzigen over eenkomstig de concept-wijzigings-ve- rordening. 83-195 Vaststellen Verordening tot wijziging van de Drank- en Horecave- rordening Voor het verkopen van alcoholvrije dranken, consumptieijs of eetwaren in een besloten ruimte is toestemming van burgemeester en wethouders no dig. Aanvragen om een dergelijk verlof werden tot op heden niet getoetst aan een mogelijk te verwachten verstoring van het rustig woon- en leefgenot in de omgeving van zo'n bedrijf. Men wil daarin nu verandering brengen door het aanpassen van de Drank- en Hore- caverordening. Voorstel: de wijziging vaststellen. 83-197 Statutenwijziging NV. PZEM i.v.m. financiële steun De Schelde De Raad van Bestuur van de NV PZEM heeft de aandeelhouders voorgesteld 50.065.000,- aan hen uit te keren. Een bedrag dat ten laste komt van de alge mene reserve van het energiebedrijf. De aandeelhouders gingen hiermee akkoord en zullen de extra uitkering beschikbaar aan de op te richten Stichting voor Economische Ontwik keling Zeeland. En dat alles met het doel de Kon. Mij. De Schelde uit de fi nanciële problemen te helpen. Een sta tutenwijziging is hierbij nodig. Voor stel: instemmen en het college machti gen een leningsovereenkomst met de stichting aan te gaan. 83-212 Beleidsplan VVV, kascontrole 2e kwartaal en begroting 1983. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor het beleidsplan van de VVV-Middelburg en het kascontro lerapport van de gemeentelijke ac countantsdienst en de begroting 1983 van de VW voor kennisgeving aan ge nemen. 83-221 Uitgifte van gronden voor mid del van verkoop of erfpacht op vrij willige basis. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-189 Krediet voor bewegwijzering (brom)fietsers Middelburg kent een aantal hoofd fietsroutes in de binnenstad. Beweg wijzering acht men alleen noodzake lijk op die plaatsen waar de (brom)fietser een andere route volgt dan in de auto. Bij de noord-zuidroute is dat het geval. Het plaatsen van een voudige en kleine A.N.W.B.-borden is daar gewenst. Voorstel: een krediet van 18.000,- beschikbaar stellen. 83-196 Krediet voor de invoering van betaald parkeren in de Nieuwe Haven Het gemeentebestuur wil betaald par keren invoeren aan de Nieuwe Haven. Voorgesteld wordt 10 parkeerplaatsen te creëren ter hoogte van de panden 1 t/m 25 en eveneens tien plaatsen tussen de Stadsschuur en de in- en uitrit van het opslagterrein van de dienst Ge meentewerken. Voor de 10 dubbele parkeermeters die geplaatst moeten worden is gekozen voor meters met een parkeertijd van ten hoogste twee uren. Voorstel: krediet beschikbaar stellen. 83-201 Krediet voor regulering parke ren in de Nieuwstraat De parkeerdruk-vooral in de zomer- is erg groot in de Nieuwstraat. Gezien de beperkte beschikbare ruimte voor het verkeer is het onmogelijk om een opti male oplossing te geven waarbij aan alle belangen kan worden tegemoet gekomen. Wel kunnen er maatregelen getroffen worden die de verkeerssi tuatie reguleren in de Nieuwstraat. Om welke voorzieningen het gaat staat in het ontwerp-raadsvoorstel. Voorstel: voor de werkzaamheden een krediet van 8.000,- beschikbaar stellen. 83-228 Beleidsplan en financiële meer- jarenopzet Stichting Miniatuur Wal cheren. (huurprijzen 1983,1984 en 1985). Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-204 Krediet voor aanschaf piano en stoelen voor de Schouwburg Een gedeelte van de 400 losse stoelen die voor evenementen - buiten de toneel zaal - in de Schouwburg worden ge bruikt is versleten. Bovendien heeft een aantal Schouwburg-bezoekers klachten over het feit dat de verfstof van de kunstlederen stoelen afgeeft aan de kleding. Vervanging en uitbrei ding van de stoelen is daarom dringend gewenst. Eveneens beschikt de Schouwburg over een sterk verouderde piano, welke reeds in 1982 vervangen had moeten worden. Voorstel: een kre diet van 15.740,- beschikbaar stellen voor de aankopen van stoelen en een piano. 83-210 Krediet voor energiebeperkende maatregelen in de Schouwburg Om onnodig gasverbruik zoveel moge lijk te voorkomen heeft de dienst Ge meentewerken het college geadviseerd om in de Schouwburg over te gaan tot energiebeperkende maatregelen. Deze maatregelen leveren, ondanks de noodzakelijke investeringen een zoda nige energiebesparing op dat de ex ploitatielasten van dit gebouw in het eerste jaar praktisch gelijk blijven. Voorstel: krediet verstrekken om de voorgestelde werkzaamheden uit te voeren. 83-190 Vaststelling verklaring m.b.t. de verwachte verkeersintensiteit op we gen in een gedeelte van de binnenstad. Op woningen binnen een geluidszone mag in beginsel geen hogere geluids belasting dan 50 db (A) optreden. De in de Wet Geluidhinder vastgelegde zö- nebreedte is afhankelijk van het aantal rijstroken, de aard van de omgeving (stedelijk of buitenstedelijk) en in een enkel geval ook van de verkeersinten siteit (drukte) van de weg. Voor het gebied dat globaal wordt begrensd door PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL Kastanjelaan Afgesloten voor alle verkeer Pijpstraat Afgesloten voor alle verkeer Schuitvlotstraat Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN AANVANGS- HET WERK DATUM Herbestrating In uitvoering Vernieuwen gas/water leidingen Vernieuwen gas/water leidingen In uitvoering In uitvoering het Bolwerk, Het Kanaal door Wal cheren, Maisbaai en Dam, Sint Pieter straat, Bree en Molenwater, is de ver wachte verkeersintensiteit binnen 10 jaar bepaald. Voorstel: hiervoor een verklaring vaststellen zoals de wet dat aangeeft. 83-198 Voorbereidingsbesluit voor mo tel 'Dauwendaele' De gemeente heeft overeenstemming bereikt met een gegadigde voor de bouw van een motel op de hoek Vrij- landstraat/Schroeweg. Het bestem mingsplan moet worden aangepast omdat het nu nog een kantoorbestem- ming heeft. Voor de afgifte van de bouwvergunning op korte termijn is het noódzakelijk dat er een voorberei dingsbesluit wordt vastgesteld. Voor stel: een voorbereidingsbesluit als be doeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vast te stellen. 83-223 Verstrekking krediet t.b.v. voorbereiding bestemmingsplannen. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-219 Wijziging 'Verordening gelde lijke steun bejaarden bij verhuizing'. De kern van de wijziging is dat in de toekomst alleen nog een verhuiskos ten-vergoeding kan worden toegekend indien de woning die verlaten wordt, in geheel ontruimde staat beschikbaar komt voor verhuur en na de ontrui ming ook daadwerkelijk wordt ver huurd t.b.v. bewoning. 83-191 Afwijzing aanvraag gemeente garantie Een inwoner van Vlissingen wil in Middelburg een bestaand huis kopen en daar gaan wonen. Hij heeft nu een gemeente-garantie aangevraagd om een hypotheek te kunnen sluiten. Het Bemiddelend Orgaan van de NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten adviseerde de geldlening niet te ga randeren. Voorstel: de aanvraag af wijzen. 83-220 Aanwijzing binnenstad tot be schermd stadsgezicht Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-215 Presentiegelden gemeenschap pelijke regelingen Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-226 Bezwaarschrift tegen definitie ve subsidie over 1980 voor de vrou wengroep 'Kom uit je huis'. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-voorstel nog niet be schikbaar. 83-227 Bezwaarschrift tegen definitie ve subsidie over 1981 voor de vrou wengroep 'Kom uit je huis' Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp voorstel nog niet be schikbaar. 83-217 Vaststellen rijksbijdrage edu catieve projecten voor culturele min derheden over het jaar 1982 Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de afrekening van de rijks bijdrage t.b.v. educatieve activiteiten over het jaar 1982 vast te stellen zoals in het ontwerp-besluit staat omschreven. Het gaat hier om aanvragen van de stichtingen 'Welzijnswerk Surinamers en Antillianen' en 'Welzijn Buiten landse Werknemers Zeeland'. 83-206 Afrekening 1982 extra bestuurs- kosten minderhedenbeleid Op grond van de tijdelijke bijdrage regeling extra bestuurskosten ge meentelijk minderhedenbeleid is voor het vorig jaar 91.300,- ontvangen van het ministerie van Binnenlandse Za ken. De werkelijke kosten bedragen echter 107.210,37. Voorstel: de kosten van 107.210,37 aan te merken als extra bestuurskosten minderhedenbeleid en de afrekening in te dienen bij het mi nisterie. 83-186 Beëindiging gemeentelijke ver tegenwoordiging in schoolbesturen. De Nijverheidsonderwijswet dit tot 1 augustus 1968 van kracht was bepaalde onder meer dat één of meerdere verte genwoordigers van het gemeentebe stuur zitting moesten hebben in de be stuur van de scholen voor Nijver heidsonderwijs. Bij het in werking treden van de Wet op het Voortgezet Onderwijs was dat niet meer noodza kelijk. Een aantal scholen gaf echter te kennen toch prijs te stellen op ge meentelijke vertegenwoordiging. De commissie Onderwijs heeft inmiddels geadviseerd als gemeente niet meer deel te nemen in de besturen. Voorstel: besluiten tot beëindiging deelname. 83-209 Schoolvoorstellingen Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-214 Subsidie-verzoek Gereformeerd Pedagogisch Centrum over 1982 Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-213 Subsidie-verzoek Gereformeerd Pedagogisch Centrum over 1983. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-208 Verlenen medewerking voor verbeteren speelterrein kleuterschool 'Pimpampoentje' Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de in het ontwerp omschre ven medewerking te verlenen. 83-218 Krediet voor voorzieningen 'De Blokkendoos t.b.v. 'De Dunenburch' Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-225 Kleutervoorziening voor de 'Re- genboogschool' Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerpraadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-194 Verlenen medewerking voor aanschaf van twee kopieër-apparaten. Het bestuur van de Ver. tot het Ver strekken van Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag heeft om medewer king gevraagd voor het aanschaffen van twee kopieerapparaten voor res pectievelijk de 'Herman Faukelius- school en de 'Peter Immensschool'. Voorstel: gevraagde medewerking verlenen 83-207 Bezwaarschrift Stichting Vor mingswerk Jonge Volwassenen te Middelburg inzake toekenning subsi die voor het jaar 1983. Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-211 Bezwaarschrift Zeeuwse Mu seumstichting tegen subsidie 1983 Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-229 Activiteiten op het terrein van de nieuwe muziek (stadhuisconcerten) Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-230 Begroting 1984 Stichting Thea terbureau "Uit in Zeeland". Bij het samenstellen van deze agenda was dit onwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-216 Bezwaarschrift St. Middelburg se Vrouwenraad over subsidie eman cipatie-activiteiten 1981. De Stichting Middelburgse Vrouwen raad heeft bezwaar gemaakt tegen de definitieve subsidie voor emancipatie activiteiten over 1981. Het bezwaar schrift is door de commissie Bezwaar- en Beroepschriften behandeld en ge deeltelijk gegrond verklaard. Voorstel: de definitieve subsidie vaststellen op 1.671,— 83-203 Krediet voor een nader onder zoek op het terrein van de gebroeders De Klerk aan de Molenberg Uit het oriënterend bodemonderzoek op het terrein van de gebroeders de Klerk aan de Molenberg blijkt dat een nader bodemonderzoek moet worden uitgevoerd. Doel van dit onderzoek is de omvang en de aard van de aange troffen verontreinigingen vast te stel len en inzicht te krijgen in de opgetre den en nog te verwachten verspreiding naar de woonomgeving. Voorstel: Kre diet van 59.470,- beschikbaar te stel len voor het onderzoek. 83-202 Krediet voor saneringsonder zoek/maatregelen aan de Zuidsingel Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor om voor de inmid dels uitgevoerde saneringswerkzaam heden aan de Zuidsingel (terrein voor malige garage Poppe) en de kosten van het saneringsonderzoek een krediet beschikbaar te stellen van 82.750,- 83-231 Concept-statuten Streekzieken huis Walcheren Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-224 Krediet voor het opzetten van een visuele documentatie van het BKR-bezit Om de huidige collectie kunstwerken- aangekocht in het kader van de BKR- toegankelijker te maken voor particu lieren moeten er maatregelen getroffen worden. Gedacht wordt aan een visuele documentatie. Het 'Project Mensen zonder Baan' is bereid gevonden om de fotografische werkzaamheden te ver richten. Daarnaast moeten de nodige materialen worden aangeschaft. Voor stel: krediet van ƒ6.672,- beschikbaar stellen. 83-222 Naar een Middelburgs werkge legenheidsbeleid (P.v.d.A-Raads fractie). Rondvraag If Burgemeester en hebben besloten: wethouders - het parkeren te verbieden aan beide zijden van het noord zuid lopende gedeelte van de Pauw poort, en het plaatsen van fiet sen en bromfietsen te verbieden aan beide zijden van de Pauwpoort tussen nr. 3 en Damplein. Kroonberoep moge lijk tot 2 juli. Een beroepsschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg, St. Pieterstraat 42. De besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting Stad huisstraat 2. In totaal 102 mensen kwamen in de voorlichtingswinkel om meer aan de weet te komen over een bomenplan voor de Griffioen I. Schriftelijke reacties kwamen er ook in de Inspraakbus. Op heel precies te zijn, het waren er 60. Inmiddels is de termijn van meepraten en meedenken over het plan afgesloten. 't Is maar een weet. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5