INSPREKEN MOGELIJK OVER MIDDELBURGSE (BROM)FIETSNOTA O -o o. o- SL 24 VASTENMAAND RAMADAN DUURT VOOR MOSLIMS TOT 12 JULI A.S. 15 - 22 juni week DE FAAM Woensdag 15 juni 1983 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 20 - 25 juni Aanvragen hinderwet V ri jstellingsplannen Informatievoorziening Ruimtelijke Ordening Maatregelen tijdens braderie NIEUWE MAATREGELEN Collecte Tijdens de braderie-16 t/m 18 juni- wordt de ge bruikers van auto's aan geraden hun vervoermid del zoveel mogelijk te parkeren op de Segeers- singel (achter het sta tion), Loskade, Hof van Tange, en het NS-terrein aan de Kanaalweg. Be dankt alvast. In de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 wordt de informatiehoek over de aanpak van het groenbeheer in de wijk Griffioen I vrijdagmiddag a.s. afgebroken. Tot dan kunnen bewoners nog reageren op het 'Beheersplan Bomen' dat is opgesteld door het bureau Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Vrij na de 65 - Braderiekrant - Sticker van zusterstad Vilvoorde - Culturele agenda van 15 tot 21 juni - Bezwaarschriften huurverhoging ft ft Vijfenzestig ouderen namen de afgelo pen week deel aan het eerste speciaal voor hun gereserveerde zwemuur in het binnenbad van Poelendaele. Het gaat om een proef tot 28 juni en de laatste drie weken van augustus. Dinsdags van half vier tot half vijf. Bent u 60 jaar of ouder, kom dan eens naar het zwembad. In de voorlichtingsrubriek van 23 maart j.l. gaven we aan dat binnen niet al te lange tijd ingesproken zou kunnen worden over de (Brom)fietsnota van Middelburg. Op maandag 20 juni a.s. begint dan die voorlichtings/inspraakproce dure. De eerste fasehet schriftelijk reageren of het zich aanmelden als inspreker loopt tot en met vrijdag 29 juli. Een vrij lange periode, waarbij rekening is gehouden met mogelijke vakanties. Het hoofdartikel deze week vertelt hoe het allemaal in z'n werk gaat en gaat verder nog in op de inhoud van de nota. Niet duidelijk of vragen, dan even langsgaan bij of bellen naar de gemeentelijke voorlichtingswinkel. Afdrukken van de door ons geschreven artikelen zijn daar gratis verkrijgbaar. Rest nog u te laten weten dat er nog drie voorlichtings/inspraakproce dure aan de gang zijn. Het bomenplan voor de Griffioen I, het herstratingsplan voor de Bleek en de gewijzigde opzet Welzijnsplanning. Belanghebbenden kunnen er hun voordeel mee doen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt ziendan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden'. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, rode kool, aardappelen dinsdag Boeuf Stroganoff, rijst woensdag Carbonade, tuinbonen, aardappelen donderdag Hamburger, appeltjes, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft De aanwezigheid van vertegenwoordigers van verschillende culturen in ons land biedt de noodzaak om deze culturen beter te leren ken nen, accepteren en te waarderen. Zo staat te lezen in de ontwerp-nota Minderhedenbeleid. Het beleven van de religie van onder meer de moslim-groepen wordt als zeer belangrijk er varen voor het kunnen functioneren in onze samenleving. De gewoonten en verplichtingen van hun godsdienst wijken een stuk af van de Nederlandse gebruiken. Vandaar dat wij u willen informeren over de RAMADAN. Vanaf 12 juni tot 12 juli a.s. - afhankelijk van de Het gemeentebestuur van Middelburg beijvert zich al een aantal jaren voor het bevorderen van het (brom)fietsverkeer en het terugdringen van de auto uit de binnenstad. Een beleid dat zeker al de nodige vruchten heeft afgeworpen. Enige tijd geleden is nu een (Brom) fietsnota uitgebracht met een hoofdlijnenplan voor het vergroten van de samenhang tussen reeds bestaande fietsvoorzieningen en het verbeteren van de positie van de (brom)fietser in het algemeen. Meer en minder ingrijpende voorstellen komen in het stuk voor en moeten bij afweging in samenhang worden gezien met het overige verkeer en het functioneren van de samenleving. De nota moet later als beleidsuitgangspunt gaan dienen, waarna het gewenst is apart over de afzonderlijke maatregelen en voorstelling besluiten te nemen, zodra deze aan de orde komen of moeten komen. Het hoofdlijnenplan kan ook een rol gaan spelen bij nog nader vast te stellen verkeerscirculatieplannen. Maar voor dat het allemaal zover is, wordt uw mening gevraagd over de (Brom)fietsnota. U kunt dus inspreken. Beperkte gevolgen De hoofdstukken 1 tot en met 4 in de nota zijn van algemeen be schouwende en wetenschappelijke aard. Het vijfde hoofdstuk geeft allereerst een aantal mogelijke maatregelen aan die slechts be perkte gevolgen voor de huidige gang van zaken zullen hebben. Zo wordt gedacht aan: - het afsluiten van de Vlissingse- straat(burg) naar Het Groen Woud voor autoverkeer. De be reikbaarheid via de Stads- schuur blijft daarbij gewaar borgd. - het opheffen van parkeren op delen van bestaande fietsroutes in de binnenstad, die smaller zijn dan 4.50 meter. In ieder ge val zou dat op werkdagen tus sen 7.30 en 18.00 uur moeten ge beuren in Vlissingsestraat, Seisstraat en Nieuwstraat. Ook Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning(en) moet men de gemeente (telefoon 01180-26251, tst. 324) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeuren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemo tiveerde schriftelijke bezwaren uiter lijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. - Mavo B.V. Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen, Frankemaheerd 6 in Amsterdam (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning) voor een warenhuis met restaurant op het perceel Pottenbakkerssingel 2. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 24 juni a.s.. Schriftelijke bezwaren tot 1 juli 1983 maanstand - zal voor de in ons land wonende en werkende moslims de vastenmaand Rama dan plaatsvinden. Gedurende deze vasten maand, de negende maand van de moslimka lender, is het een plicht voor alle volwassen moslims te vasten van de eerste dageraad tot zonsondergang. De vastendagen zijn in de zo mer dus langer dan in de winter. In de praktijk betekent het dat men zich onthoudt van eten, drinken, roken en geslachtsverkeer, gedurende 29 of 30 dagen per jaar. Moslims vasten om het welbehagen van God te winnen en om een re ligieuze plicht te vervullen, waardoor ze hopen gezegend te worden. Ondanks het feit dat u zelf een ander geloof heeft of misschien helemaal niet volgens een bepaalde overtuiging leeft, doen de moslims in Nederland een dringend beroep op uw begrip en medeleven. Kromme Weele en Schuifel- straat kunnen in aanmerking komen. - het verbeteren van de inrich ting van Plein 1940. De ge meenteraad verleende al een krediet voor dit onderdeel. - het aanleggen van geleideheu- vels bij de kruising met de Ko- ningsbrug en de afslag naar de Nieuwstraat. Dit ter verhoging van het comfort en de veiligheid van de fietsers op de Kaai. Het is denkbaar dat zo'n voorzie ning bij de Nieuwstraat ten koste zal gaan van parkeer plaatsen. Verstrekkende gevolgen De tot nu toe opgesomde maatre gelen en voorzieningen voor de binnenstad hebben, zoals gezegd, geen of beperkte gevolgen en zijn soms in samenhang met herbe- stratingsplannen te verwezenlij ken. Maar ook zijn voorzieningen met veel verdergaande gevolgen denkbaar. Deze moeten vanuit het oogpunt van het fietsverkeer t.a.v. de realisatie in een ruim verband worden beoordeeld en vanuit meerdere invalshoeken. In dit kader leest men eveneens in hoofdstuk 5 de volgende gedach ten: - het parkeren zou beperkt kun nen worden in verband met het gunstige effect op de druk(te) van het autoverkeer in de bin nenstad binnen de Singels. Parkeeraccommodatie vervalt daarbij. - de Langeviele zou voor het fietsverkeer in beide richtingen moeten worden opengesteld. Hierdoor wordt de fietsroute vanaf de Markt e.o. naar de Langevielebuitenbrug verkort. De ontwikkelingen in het Gee- regebied en het eventueel om- vormen van de Langeviele tot "voetgangerspromenade" kun nen bij dit voorstel niet buiten beschouwing worden gelaten. - bepaalde gedeelten van fiets routes kunnen autovrij ge maakt worden. Auto's kan men met name verbieden in Vlis singsestraat en Seisstraat. - voor de Kaaien-route kan ge dacht worden aan aanliggende rijwielpaden. Dit heeft dan ge volgen voor de parkeersituatie. In de (Brom)fietsnota verder aan dacht voor stallingsvoorzieningen, voorzieningen buiten de binnen stad. bewegwijzering en de functie van de Singels in het fietsroutenet. En natuurlijk ontbreekt de finan ciële paragraaf niet in het geheel. Inspraak De nota met een bijbehorende no titie van de afd. Algemene Zaken kunt u vanaf maandagmiddag 20 juni a.s. komen lezen in de voor lichtingswinkel van de gemeente aan de Stadhuisstraat 2. Tekenin gen hangen daar ook. De stukken zijn ook voor een bepaalde periode te leen. Ze zijn ook te koop. Wan neer u wilt inspreken over het plan in hoofdlijnen kan dat op twee manieren. In de eerste plaats kunt B. en w. zijn van plan vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Dauwendaele II" om uitbreiding van het ADL-gebouw 'Buitenrust' aan de Buitenruststraat mogelijk te maken, en van het bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in onderdelen 1959' voor de bouw van een woning aan de Vogelstraat 32. Tot 17 juni liggen bouw- en schetsplannen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en kunnen bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft een brochure uitgegeven met als titel: 'Informatievoorziening ruimtelijke ordening'. Naast algemene informatie over de ruimtelijke ordening komen de vier bureaus, te weten Informatie-onderzoek, Systeemontwikkeling. Kartografie en Algemene Zaken die gevestigd zijn in Zwolle, beknopt aan de orde. u vragen en opmerkingen noteren op een daarvoor bestemd formu lier. Verkrijgbaar bij Voorlich ting, waar u het na invulling ook weer in de "inspraakbus" kunt deponeren. De gemeente reageert daar dan t.z.t. mondeling of schriftelijk op. Een tweede moge lijkheid is dat u zich aanmeldt als inspreker. Ook dat kan via een speciaal formulier in de voorlich tingswinkel. Afhankelijk van de binnengekomen aanmeldingen kan dan een voorlichtingsbijeen komst worden belegd waar ook de afspraken voor een verdere in spraakprocedure aan de orde ko men. En dat aan de hand van de richtlijnen in de Inspraakveror dening Middelburg. Het indienen van de diverse formulieren kan tot en met 29 juli a.s. Het bureau Voorlichting geeft u graag algemene informatie over het plan en de mogelijkheden tot inspraak. Voor meer specialisti sche gegevens kunt u terecht bij de heer J. Groenenberg van het bu reau Bijzondere Wetten (verkeer) in het stadhuis. Tel. (01180) 26251, tst. 128. Besloten is om tijdens de brade- riedagen op 16, 17 en 18 juni de volgende straten af te sluiten voor alle verkeer (behalve voetgangers en behalve voor bedienend ver keer van 8.00 tot 10.00 uur: - Langeviele - Vlasmarkt - Pot- tenmarkt - Lange Geere (gedeelte tussen Langeviele en de Papen straat) - Damplein (zuidzijde) - Markt (m.u.v. autobussen ZWN) - Lange Delft - Segeersstraat - Nieuwe Burg - Pottenbakkers singel (gedeelte voor het "Tref- center") - Plein 1940 (gedeeltelijk) - de Gortstraat in de richting van het Plein 1940 te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers, (brom-)fietsen en bussen ZWN. Het parkeren verbieden (vanaf woensdag 15 juni 1983 na 18.00 uur) voor: - beide zijden van de Vlasmarkt- Damplein (zuidzijde) - beide zij den van de Segeersstraat - Krom me Weele - beide zijden van de Langeviele - op de gehele markt (rond het Marktplein) Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeren te verbieden aan beide zijden van het noord-zuid lopende gedeelte van de Pauw poort, en het plaatsen van fiet sen en bromfietsën te verbieden aan beide zijden van de Pauw poort tussen nr. 3 en Damplein. Kroonberoep mogelijk tot 2 juli. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Kastanjelaan Herbestra- In uitvoering. Afgesloten voor ting alle verkeer 2. Pijpstraat Vernieuwen In uitvoering Afgesloten voor gas/water- alle verkeer leidingen 3. Schuitvlotstraat Vernieuwen In uitvoering Afgesloten voor gas/water- alle verkeer leidingen. - De heer J. Vader, Oude Veerseweg 134 voor het uitbreiden en wijzigen van een ligboxenstal op het perceel Oude Veerseweg 134. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 24 juni a.s. Schriftelijke bezwaren tot 1 juli 1983 Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Aanvragen, bijbehorende stuk ken en ontwerp-beschikkingen liggen tot het einde van de beroepstermijn iedere werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur om in te zien bij de afdeling Algemene Zaken in het stad huis (begane grond). Verder tijdens de bezwaartermijn op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bi bliotheek, Molstraat 13. Tegen een be schikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze be zwaren zijn ingediend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet hebben kunnen doen. Persoonlijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De afdeling Middelburg van het Ne derlandse Rode Kruis heeft van bur gemeester en wethouders toestemming gekrege om tot zaterdag 18 juni een huis-aan-huis collecte te houden. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in ver zegelde collectebussen, collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. De brochure uuraanpassingen 1983' en de brochure Individuele huursubsidie en huurgewenning, zijn nu ook in het Moluks vertaald. Deze brochures waren al verkrijgbaar in hel Turks, Arabisch, Spaans, Portugees, Italiaans, Grieks en Servo-kroatisch. Ze zijn gratis af te halen in de Voorlichtingswinkel. 1 1 1 Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5