Tienjarige Vincent wenst bloemen voor bejaarden uit Q7 het Menhart 'Men denkt vaak dat mijn winkel een babyzaak is' Groots opgezette salon Dé Kapper in Korte Geere UW SLAAPKAMER-TEXTIEL WEER LENTE-FRIS: NU 15% KORTING! Assurantiekantoor Schinkel viert tienjarig bestaan Valthenette DE FAAM Woensdag 1 juni 1983 TREFCENTER SCHUDT ROYAAL AAN WENSBOOM Kleurwedstrijd Florado met leuke prijzen Olympus Show bij Foto Back ATTY VAN DRIEL UIT VLISSINGEN Cursus 'Aktief Balans' Creatieve dag Derde wereldmarkt Ronde Veerse Meer Kaarten VVV Avondvierdaagse Activiteiten De Paraplu Ter Hooge 'open'. Borstamputatiepatiënten Nieuwe ambulance Financiën Veere Koor- en samenzang. Woonlastenkomitee Zeeuws voetbal Bachten Reede Rommelmarkt Zwemmen ouderen 10 jaar'Keet' Nadorstloop Aquarium-hobby TROS-serie Tuinfeest. ORGELCONCERT FEIKE ASMA NIEUWE KERK MIDDELBURG WIJ MAKEN 1 WEER PAITHE-MOOI PALTHE stomerij Energie Zeeuwse Ronde Alles-Anders Expositie Welkomdienst De Hayman MTV '69 Schaapsscheren Zomerkamp Vincent van der Meijdcn, de tien jarige vierdeklasser aan de lagere i school Basiskwartier in de Mid delburgse wijk Klarenbeek glun derde. Zijn wens, die hij ophing in de boom van het Middelburgse warenhuis Trefcenter, was in ver vulling gegaan. De bewoners van het Jacob Roggeveenhuis kregen allemaal een bosje bloemen uit zijn handen. De rekening voor die meer dan 150 boeketjes fresia's betaalde het Trefcenter. "Een mooi gebaar", oordeelde voorzit ter A. Botbijl van de bewoners commissie in het bejaardentehuis. "De jeugd is zo slecht nog niet". Bij zijn woorden overhandigde hij namens de bewoners aan Vincent als dank een boek over de hengel sport. fraai verpakt in een papieren vis. Niet minder dan zestienhonderd inzendingen telde het Trefcenter toen de wensboom leeg was ge schud eind april. Slechts enkelen echter waren zo origineel dat het Trefcenter ze in vervulling liet gaan. Zo kreeg de Middelburgse Lisetle Visser op een druilerige ochtend om acht uur een heerlijk ontbijt geserveerd. "Voor herha ling vatbaar", knipoogde ze nadat ze haar mond had schoongeveegd. Moe maar uitermate voldaan was mevrouw C.J. de Hartog-van de Hoek uil Vlissingen die een dag met een dierenarts meemocht. Twee jeugdige leden van hel tam bour en pijperkorps Sl. Joris had den middels de boom kenbaar gemaakt een trommel voor het Vincent geeft bloemen (foto Ruben öreel) korps te willen. "Daar hebben een heleboel kinderen wal aan", ar gumenteerde het tweetal die wens. Mevrouw Stoel uit Zierikzec wenste een dag door te brengen in de Trefcenterbakkerij. 's Avonds verliet ze Middelburg met een zelfgemaakte slagroomtaart. Bart Lievens uit Heinkenszand kreeg op zijn verzoek een kom goudvissen. "Wat zielig", rea geerde hij bij de uitreiking. Dat vond de Trefcenterbedrijfsleiding toch eigenlijk ook. Daarom werd besloten een compleet en groter aquarium aan te schaffen. Bart was tevreden. Een andere opvallende wens was van Michelle de Jong uit Oostka- pelle. bij wie het Trefcenter geen kwaad meer kan. In het restaurant immers ontmoette ze haar vriend. Haar eenvoudige wens was samen met hem op de foto op de plaats waar ze elkaar voor het eerst ont moetten. Opvalt in de reeks bekroonde wensen, is dat Vincent van der Meijden de enige was die niets voor zichzelf wenste. Bloemen voor de oudjes in het Jacob Rog geveenhuis vond hij belangrijker dan iets wensen voor zichzelf. Desondanks kreeg hij van de be drijfsleiding een fraaie opblaas bare rubberboot. En dan natuur lijk het cadeau van de bejaarden zelf. het boek over hengelsport, zijn geliefkoosde hobby. Onder het motto 'Natuurlijk doen. maak 't fleurig en groen' start Florado haar jaarlijkse kleurwedstrijd op 7 juni. De kleurplaat die L in onze krant ziet afgebeeld bestaat voor een belangrijk deel uit groen en bloemen. Dó fleur en kleur kan naar eigen idee «orden aangebracht. Tol uiterlijk 18 juni kan de kleurplaat bij de Florado bloemenwinkel worden inge leverd en wordt direct opge hangen in de winkel, hetgeen een feestelijke aanblik zal ge ven. Natuurlijk zijn er leuke prij zen te winnen. Een deskundi ge jury zal de tekeningen beoordelen, en woensdag 22 juni vindt de prijsuitreiking plaats in de winkel. Gistermorgen, dinsdag 31 mei, zwaaiden de deuren open van "Dó Kapper", een nieuwe dameskapsa lon aan de Korte Geere in Mid delburg. In een modern ingerichte ruimte van zo'n tweehonderd vier kante meter kunnen zestien dames tegelijk, worden geholpen. 'Dé Kapper' heeft hiervoor acht kap sters in dienst. Het personeel wordt wekelijks door middel van videobanden op de hoogte gehou den van dé nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van moderne haarverzorging. Het materiaal wordt via bevriende collega's uit Duitsland naar Middelburg ges tuurd. De nieuwe kapsalon heeft een ei gentijds interieur naar de ideeën van Jochen Würzer. een binnen huisarchitect uit Düsseldorf. Maar niet alleen het interieur is aange past aan deze tijd. maar ook de prijzen zijn afgestemd op de hui dige situatie in Nederland, zonder overigens afbreuk te doen aan de service, zo werd verzekerd. In enkele maanden tijd is de in richting, gerealiseerd; voor het merendeel door onderne mer/kapper Tom Wigmore zelf. Vrienden en relaties konden maandagavond 30 mei al een kijkje nemen bij 'Dé Kapper' tij dens een bijzonder drukbezochte receptie. Wie heeft niet wel eens problemen met het kopen van een leuk ca deautje? Voor een verjaardag, voor een geslaagde examenkandidaat of zomaar om iemand eens te ver rassen met een aardig presentje. Nou. Atty van Driel had dat wel. Zij kon in haar woonplaats Vlis singen nauwelijks of niet slagen om een apart geschenkje te kopen. Zij liet het er echter niet bij zitten. Sinds vorig jaar november is zij zelf begonnen met een winkel in cadeau-artikelen en homeacces- soires. aan de Sint-Jacobsstraat 29. In dit pand. dat de 36-jarige onderneemster grotendeels zelf heeft opgeknapt, is een groot as sortiment aparte geschenkartike len en home-accessoires te koop. Geen alledaagse prullen maar aparte en exclusieve geschenkjes en tegen betaalbare prijzen. "Een Bijenkorf-selectie", noemt Ada de Bruin, die samen met Atty van Driel de inkopen voorde zaak doet. de collectie. Samen struinen zij alle mogelijke beurzen af om toch maar zo veel mogelijk exclu sieve presentjes te kunnen be machtigen. En dat ze daar goed in slagen blijkt wel uit de grote be langstelling die er in die korte tijd van het bestaan van 'Atty' is. Vooral de goed verzorgde etalage treklade aandacht van hel winke lende publiek. hoewel de mensen Koto Film Video Back. met vestigingen in Vlissingen, Middelburg en Goes, houdt zaterdag 4 juni in de zaak aan de St. Jacobsstraat in Vlissin- gen.een uitgebreide show van alle Olympus camera's en toe behoren. Speciaal voor deze gelegen heid komt Olympus Neder land met al zijn apparatuur naar Vlissingen. Primeur voor Zeeland is ondermeer de nieuwe OM 30 camera en de portable video set. Speciaal voor de Olympus bezitters is tijdens de show een technisch specialist van Olympus, aanwezig, die alle meegebrachte Olympus ca mera's gratis nakijkt. Uitgebreide documentatie ligt voor iedere bezoeker klaar. En wie tot aankoop van een Olympus foto of video-came ra besluit, kan bij Foto Back zaterdag extra voordelig te recht. Tien jaar geleden begon Dick Schinkel voor zichzelf. Hij nam de zaak - het assurantiekantoor voor hypotheken, geldleningen en ver zekeringen - over van zijn vader, die al van 1953 in het verzeke ringswezen werkte; eerst in loon dienst, later als inspecteur en ten slotte als zelfstandig assuradeur. Toen Dick Schinkel in 1973 de zaak overnam begon hij op een flatje in Vlissingen. Driejaar later kwam hij terug naar zijn geboor teplaats Souburg en vestigde zich boven een kapsalon in de Pas- poortstraat. Weer drie jaar later verhuisde hij naar een pand er naast en werd het woonhuis ver bouwd tot een modern kantoor pand. Ook het personeelsbestand is uitgebreid. In 1977 kwam Jan- nie Goedbloed in dienst die nu de gehele financiële afdeling voor haar rekening neemt en een chef binnendienst zorgt voor de verde re administratie. Dick Schinkel neemt zelf de bui tendienst voor zijn rekening. Zijn onafhankelijk kantoor kan. onder goede voorwaarden en concurre rende prijzen, zijn ciiënten helpen aan relaties bij zowat elke maat schappij. Schinkel is aangesloten bij de Nederlandse bond van as suradeuren (NBvA), dat meer ze kerheid geeft aan de cliënten. De jubileumviering gaat gepaard met enkele festiviteiten. Zo stond er afgelopen zaterdag op de Sou- burgse jaarmarkt een schadeauto, waarvan de bezoekers het scha debedrag moesten raden. De drie beste schatters mogen een rond vlucht boven Walcheren maken. En dan is er 12 juni een zaalvoet baltoernooi in sporthal Baskens- burg in Vlissingen, van tien tot vier uur. waarvoor enkele goede ploegen zijn uitgenodigd. Als speciale attractie zullen in de for matie van het jubilerende kantoor de profvoetballers Danny Blind van Sparta en de voormalige PSV-speler John Jasperse mee doen. Schinkel stelt voor ieder gemaakt doelpunt ƒ2.50 beschik baar voor Sport steunt Zonneveld. De toegang is gratis. nog niet altijd goed op dé hoogte zijn van wat er bij 'Atty' te koop is. Vaak wordt de winkel gepasseerd omdêt men denkt dat het een ba byzaak is. "Maar van dat imago wil ik zo vlug mogelijk af', lacht Behalve geschenkartikelen, zowel voor vrouwen als mannen en ook voor kinderen, zijn ook de home- accessoires een belangrijk onder deel van het verkoopprogramma. Hieronder worden verstaan handdoeken, keukengoed. tafel- Atty van Driel te midden van haar cadeau-artikelen (foto John Siwabes- sy). Attv van Driel. De etalage, die al tijd naar de modekleuren wordt ingericht, ademt de kleuren roze en blauw. "Misschien dat deze kleuren de verwarring met een ba byzaak hebben veroorzaakt", zegt zij. lakens met exclusieve dessins en alle van het voor Vlissingen ex clusieve merk Möwe. Ook zijn er badjassen van dit merk. Daar naast heeft Atty nog een grote verscheidenheid gebruiksartike len. schilderijtjes, klokjes, bekers, lektuurbakken en witte kunststof artikelen. De etalage verzorgt zij zelf. Zij heeft ruim tien jaar als binnen- huisarchitecte gewerkt. Ook heeft zij als bloemiste haar sporen reeds verdiend. Het werken met kleuren is haar zeker niet vreemd. En dat is terug te vinden in de etalages. Voor deze presentatie is 'Ally' overigens al beloond. Zij is deze maand onderscheiden door de winkeliersvereniging van het cen trum van Vlissingen. 'Atty' werd 'zaak van de maand', een predi kaat dat reeds twee andere win keliers in de Vlissingse binnenstad te beurt is gevallen. Mevrouw van Driel zorgt er dan ook voor dat de etalages regelmatig worden ve randerd en aangepast aan de hui dige modekleuren. Zij streeft er naar om produkten van één kleur in haar etalage te presenteren. De exclusiviteit van de artikelen doet misschien vermoeden, dat de prijzen ook evenredig hoog zijn. maar dat is niet waar. "We heb ben al een cadeautje voor één gulden en dal wordt dan nog net jes ingepakt ook. inclusief een kleurig lint. Maar daar verdienen we niet zo veel aan. Eigenlijk leg gen we daar op toe", zegt Atty van Driel. die zich blijft inzetten om in Vlissingen aparte geschenkjes te verkopen. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 juni wordt voor het eerst in Zeeland de cur.sus 'Aktief Balans' (spicrba- lansmassage) gegeven. Eenieder die interesse heeft in spierwerking en de massageieehnieken voor een natuurlijk evenwicht in het li chaam. kan zich opgeven ln 'De Schakel'. Bachlensteene 14 te Middelburg leren deelnemers in twee volle dagen de basiskennis van deze techniek. Voor informa tie; Cor de Weerdt. Arnemuiden. 01182-1823. Op 21 juni wordt in CNV Vakan tieoord Bos en Duin. Duinweg 82 te Ooslkapelle een creatieve dag. georganiseerd door het Nationaal Rheumafonds. gehouden, geor ganiseerd door het Nationaal Rheumafonds. Deze dag is geor ganiseerd door het Nationaal Rheumafonds en heeft tol doel de rheumapatiënten te betrekken bij de creatieve aktiviteitcn van die dag namelijk glasblazen (de heer Verwoert) en koud emailleren (door mevrouw Vielvoye). Het begint om twee uur 's middags en zal tot ongeveer vijf uur duren. De Tear-Fund werkgroep Wal cheren houdt zaterdag 28 mei van half tien tol vier uur een Derde Wereldmarkt met rommel, twee de handskleding. tear-craft-arti- kelen en een informatiekraan!. De opbrengst is bestemd voor de bouw van een technische school in Nepal. De windsurfvereniging Zuid- West-Zeven houdt op zondag twaalf juni een groots plank/eile- venement. de Ronde van het Veerse Meer. die voor de derde keer plaatsvindt. Naast een snel heidswedstrijd over veertig kilo meter is ér ook een prestatietocht over 25 kilometer. De start is naast camping 'De Schotsman' in Kamperland. Voor informatie 01180-13781. De VVV-kantoren te Vlissingen en Middelburg verkopen kaarten voor popevenementen elders in het land. Toppers waarvoor de VVV kaarten verkoopt zijn onder meer het concert van David Bowie op 25 en 26 juni in het Feye- noord-stadion. en voor 'Doe Maar' op 14 juni in de Veilinghal te Goes. Verder liggen er kaarten klaar voor de optredens van 'Su pertramp' (8 juni. Amsterdam). Van maandag 13 juni tol en met donderdag 16 juni wordt in Mid delburg de 40e NWB-avondvier- daagse gelopen. De organisatie van dit wandelevenement" is hi handen van MTV'69. Er kan zo wel individueel als in groepsver band worden deelgenomen. Deelnemers vanaf 6 jaar lopen iedere avond 5 kilometer, vanaf 9 jaar kan 5 tot 10 kilometer worden afgelegd en de senioren kunnen kiezen tussen 5. 10 of 15 kilometer per avond. Er wordt elkq avond gestart om halfzeven, behalve de laatste avond, donderdag, dan start de 10 kilometer al om zes uur en de 15 kilometer om halfzes, dit in verband met de laatste kilome ters die gezamenlijk worden afge legd. Het startbureau is gevestigd in het clubgebouw van de voet balvereniging 'Middelburg' aan de Nadorstweg; Iedere deelnemer die de tocht volbrengt krijgt een herinnering. ln buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin- 'gen gonst het zaterdag 4 juni van de activiteiten. Er is van 10 tot 13 uur een tentoonstelling en de monstratie textiele werkvormen en een tweedehands fotomateria- lenbeurs. Verder wordt 'waarde loos' materiaal ingezameld voor Speelslad 1983. er is een kinder- tekenwedslrijd. een instuif en er kunnen pannekoeken worden ve rorberd. Ook wordt aandacht besteed aan de speel-o-theek. Het landgoed Ter Hooge is vorige week opengesteld. Mevrouw E. Maris-Kostër. lid van het dage lijks bestuur van de provincie haalde bij een wandelpad van het nabij Middelburg gelegen park. illustratief een verbodsbord uit de grond.' Niettemin mag nog niet iedereen zomaar Ter Hooge in. Hel beheer is in handen van de Stichting Het Zeeuwse Land schap. Alleen leden van die stich ting mogen er in. Voor informatie: 01106-2604. De nazorggroep voor borstampu tatiepatiënten houdt dinsdagmor gen 7 juni de maandelijkse bij eenkomst in hel gezondheidscen trum Dauwendaele aan de Rooz- enburglaan in Middelburg. Be langstellenden die behoefte heb ben om met lotgenoten van ge dachten te wisselen zijn vanaf tien uur welkom. Nedam Roermond heeft een nieuwe ambulance overgedragen aan het bestuur van de Stichting Ambulancevervoer Walcheren. Dat gebeurde gisteren (dinsdag 31 mei) in Vlissingen bij de Van Dis- hoeckstraat. De commissie financiën Veere bespreekt woensdag 1 juni (van daag) onder meer wijzigingen in de begroting 1982. De vergade ring begint om half vijf in de ge meentesecretarie aan de Kerk straat. In de Gereformeerde kerk te Grijpskerke is vrijdag 3 juni een koorzang met samenzang ten bate van de restauratie van de kerk. Medewerking verlenen het N( B-dameskoor uit Aagteker- ke. het 1 vangelisatiekoor Internos uit Middelburg, de Christelijke zangvereniging Halleluja en het Hervormd kerkkoor uit Grijps kerke. Aanvang is 20 uur. Het Woonlastenkomitee verga dert donderdag 2 juni openbaar in Bacillen Komme aan de Badhuis straat in Vlissingen. Behalve een evaluatie van de actieweek wor den ook nieuwe activiteiten gep land. De vergadering begint don derdag om acht uur. Zaterdag 4 juni om 19 uur op het hoofd veld van de voetbalvelden aan de Irislaan te Vlissingen speelt een Zeeuwse profelftal tegen het Zeeuwse amateur voetbalteam. I on Uitterhoeve is de organisator van de voetbalwedstrijd. Bijna al le klinkende (Zeeuwse) namen van zowel prof- als amateurzijde geven acte de présence zaterdag avond. Grote afwezige is Willem san Hanegem die dezelfde dag zijn afscheidswedstrijd speelt. Voor het Zeeuwse profelftal ko men wel in liet veld onder andere Jan Poortvliet (PSV), Danny Blind (Sparta), Chris Riemens (PEC) en Ton van Eenennaam (Sint Niklaas). Johan Dijkhuizen (RCS) Joop Meerman en Jos van Belzcn (Arnemuiden). Gerard Schipper (Ooslkapelle). en Johan le Conté (Middelburg) zijn spre kende namen waar het amateurs betreft, die in Vlissingen zullen spelen. De opbrengst van de wed strijd komt geheel ten goede aan de slichting 'Sport Steunt Zonne veld'. Het dienstencentrum "Bachten Reede" houdt op dinsdag 7 juni een feestelijke afsluiting van het seizoen '82/'83. De feestavond, aanvang 19.30 uur. wordt ver zorgd door Hans Borghardl. die een programma van twee uur niet muziek, conferences meezingers en dergelijke brengt voor alle ou deren van Vlissingen. Kaarten voor de feestavond in hofgebouw aan de Vredehoflaan zijn iedere middag te koop in de grote zaal van "Bachten Reede" Zaterdag 4 juni houdt de voetbal vereniging "Nieuwland" een rommelmarkt/bazaar op het kerkplein te Nieuw- en Sint Joos- land. Naast marktkraampjes (waaronder één van de majoret- lenvereniging "De Klavernei- ters") met veel Verschillende .spullen is er een verzameling aan attracties zoals de Kop van Jut. twee schiettenten, en het Nieuw- lands kampioenschap accutillen. De opbrengst van de rommel markt die om 9 uur begint is bes temd voor het jeugdwerk van de voetbal. De Stichting Welzijn voor Oude ren houdt op donderdag 2 juni van 10 tot II uur een voorlich tingsbijeenkomst over liet zwem men voor ouderen. Deze bijeen komst vindt plaats in de kantine van zwembad "Poelendaele" te Middelburg en is bestemd voor alle dames en heren van 60 jaar en ouder. De Stichting heeft hel plan om in juni en augustus op dinsdag van 15.30 tot 16.30 uur een spe ciaal vwemuur voor ouderen te houden in het genoemde zwem bad en wil door middel van On dermeer een videofilm en een rondleiding wat voorlichting ge ven over zwemmen voor ouderen. Zaterdag 4 juni bestaat de Se- rooskerkse peuterspeelzaal 'De Vrolijke keet' 10 jaar. De viering houdt ondermeer in een bezoeje van de peuters aan een boerderij en daarna in een versierde peu- terspeelzaaj pannekoeken eten. De speelzaal op het plein in de Kapelstraat voor kinderen van 2 tot 4 jaar is vier ochtenden in de week geopend. In augustus is er weer plaats voor nieuwe peuters. Opgave is mogelijk tijdens de openingsuren van de speelzaal. De atletiekvereniging 'Dynamo '70' houdt vrijdagavond. 3 juni. de jaarlijkse Nadorstloop over 10 Engelse mijlen. Daarnaast heeft de club twee prestatielopen over 4 en 8 kilometer georganiseerd. De start is aan de Nadorstweg te Middelburg om 19 uur. de in schrijving (vanaf 18 uur) vindt daar tevens plaats. Deze presta tielopen. over binnenwegen rich ting Gapinge en Veere. gaan vooraf aan een wedstrijd loop, za terdagmiddag zelfde parcours, die om 14.30 uur op gang wordt ge schoten. De Walcherse Aquarium vereni ging 'Barbus Conehonius' houdt vrijdag 3 juni een planten- en vis- senbeurs. Tevens verstrekt men er informatie aan aquarium- en ter rariumliefhebbers. Het onderling ruilen van planten en vissen is ook mogelijk. Geïnteresseerden in de aquarium-hobbs zijn van harte welkom. Plaats van handeling is het verenigingsgebouw van de Aquarium-vereniging aan de He rengracht 52 te Middelburg van 19.00 tot 21.30 uur. De toegang is gratis. Dinsdag 28 juni vindt in Zierik zec. in het kader van de TROS- /.omerserie 'Te Land. I er Zee éi In De Lucht', de tv-opname plaats van het onderdeel "Fiets *m er in". In verband met het getijdenver- loop begint de opname om 17 uur. Uitzending van het door Tom Mulder en Tom Blom gepresen teerde programma is op dinsdag 12 juli. Het festijn in Zierikz.ee is voor iedereen gratis toegankelijk. Zaterdag 4 juni houdt "The Mis sions to Seamen" het "Garden Féte 1983" oftewel het Tuinfeest op het terrein "Scheldepoort" te Vlissingen-Oost. G gedeputeerde J.B. Ventevogel opent het tuin feest om 13 uur. Op hel buiten terrein zijn vele activiteiten waar onder ringrijden op de fiets, een electrisch slangenspcl enzovoorts, ln het clubgebouw is onder ande re een loten kraam voor de grote loterij (met zeereizen als prijzen). Versnaperingen zijn ook te koop. Om 17.30 uur is het Tuinfeest af gelopen. Mot do wokolijkso dinsdag- avond-orgelconcerten, dio onder auspiciën van do Stichting Orgelcentrum in do Nieuwe Kerk te Middel burg worden gegeven, zal op dinsdag 7 juni een aanvang worden gemaakt. Als eerste hiervan zal de bekende Maassluisse orga nist Feike Asma achter de klavieren van het grote or gel plaats nemen en een programma uitvoeren dat als volgt is samengesteld: Geopend wordt met Prelu de en Fuga in d kl„ E. Mo- bach; Koraalvoorspel "An Wasserfltlssen Babyion". J.S. Bach: Sonata no. I. F. Mendelssohn; Andante cantabile en Final uit Symphonic no. 4. Ch. M. Widor; Deuxifme Médita- tion. A. Guilmant. Besloten wordt met Toccata over ps. 75. F. Asma. Aanvang 20 uur. Breng deze week uw dekens, slaapzakken en slaapkamergordijnen even naar Palthe. Daar worden ze piekfijn gereinigd. Ook bieden wij de mogelijkheid uw gordijnen te verven (zelfs van donker naar licht). Lekker fris. En weer bijna als nieuw! Want Palthe gaat zorgvuldig om met uw kostbare spullen! van woensdag 1 juni t/m dinsdag 7 juni. Palthenette, Lange Delft 39, Middelburg De stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid houdt op dinsdag 7 juni in wijkgebouw "De Zwaan". Kromwegesingel te Oost-Souburg, een informatie bijeenkomst over energie- en -be leid. Op de bijeenkomst, die om 20 uur begint wordt een toelich ting gegeven op het door de Stuurgroep gepubliceerde Tus senrapport. Dinsdag 14 juni. zelf de plaats en zelfde tijd. is er de discussiebijeenkomst waarin het vormen en uiten van meningen centraal staat. Te Arnemuiden. in verenigingsgebouw "De Arne", Radcmacherstraat 32. is hetzelfde georganiseerd. Data zijn daar: donderdag 9 juni (informatie bijeenkomst) en dinsdag 21 juni (discussiebijeenkomst). Het Tus senrapport is te bestellen door 9.25 over te maken op postgiro 121488 ten name van Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid te 's-Gravenhage. Het is ook te koop bij de afdelin gen Voorlichting van de desbe treffende genieenten. Zaterdag 4 juni houdt Toerclub Walcheren de Ronde van Zee land. een vrije toertocht over 3 afstanden: 70. 125 of 200 kilome ter. De 200 km route bezoekt on dermeer Schouwen-Duiveland. Starten is mogelijk vanaf8 uur. bij Hotel Walcheren aan de Brouwe rijstraat te Koudekerke. Maandag 11 juli komt KRO-me- dewerker en presentator Aad van den Heuvel naar Middelburg met zijn "Alles-is-anders-show. In het stadhuis van de Zeeuwse hoofd stad wordt de show opgenomen. Hel thema van het programma is de regionale pers. speciaal de Zeeuwse.. Van den Heuvel oogste al veel bijval met eerdere 'Alles- is-anders-shows. De Gevangentoren aan de Boule vard de Ruyter te Vlissingen stelt tot eind juni werk tentoon van Maaike Vonk. een in Vlissingen woonachtige Dclflse. Haar eerste tentoonstelling bestaat voorna melijk uit niet-realistische por tretten. De expositie, in de bovenzaal van het gebouw, is da- gelijks. uitgezonderd op maan dag. open vanaf 19.00 uur. Op zondag 5 juni houdt de com missie "Welkomdienst voor Iedereen" de laatste welkom dienst van dit seizoen in de Nieu we Kerk te Middelburg. Zang en Muziek staan centraal. Medewer king wordt verleend door de Zeeuwse Muziekschool. Het Ma drigaal koor en een instrumentaal ensemble onder leiding van Rien llillebrand geven een uitvoering. Ton de Vries is de organist. Ds. P.H. Borgers houdt een korte toespraak. De aanvang is 19 uur. Dinsdag 7 juni houdt De Hayman ter afsluiting van het seizoen een slotavond. In het Ontmoetings centrum Dauwendaele le Mid delburg laten de verschillende groepen kinderen zien waar ze het afgelopen seizoen mee bezig wa ren. bijvoorbeeld werkstukken, toneelstukken en optredens. Alle betrokkenen en belangstellenden zijn van harte welkom. De avond in het Ontmoetingscentrum be gint om 19 uur. De toegang is gratis. De Ritmische- en Jazzafdeling van MTV '69 geeft zaterdag 11 juni een demonstratie-avond in de sporthal "De Voorborch" aan de Breeweg te Middelburg. De showgirls van de signaalafdeling verzorgen een gastoptreden. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar. Op de Klepperhoeve, een kinder boerderij in Middelburg-Zuid wordt zaterdag 4 juni hel negende schaapsscheerdersfeest gehouden. Aanvang is 10 uur. Naast het schaapsscheren door de heer Van H&merl zijn er ook oude am bachten te zien zoals glasblazen, het maken van decgpoppen. vlas zwingelen enzovoorts. De dieren bescherming. Greenpeace, de bij envereniging én de kinderboerde rij zijn met een informatiekraam aanwezig. Kinderen tot dertien jaar hebben gratis toegang. De Slichting Sociaal Kultureel Werk te Vlissingen houdt vopr kinderen van 6 lot 12 jaar een zo merkamp in Nuenen (Noord- Brabant). Het vindt plaats in de week van 9 tot 16 juli. Het kamp heeft als thema 'de ruimte'. Iedere groep kinderen krijgt een 'aparte laak bijvoorbeeld ruimte-polilie of -brandweer. Opgave voor het zomerkamp bij clubhuis "Het Buut". Beatrixlaan 2 in Vlissingen (telefoon 16223).

de Faam | 1983 | | pagina 7