'Links' staat op 1 mei schouder aan schouder in De Zwaan in Souburg FESTIVITEITEN een romantische climax MIDDELBURG EN DE WIJKEN DE FAAM Woensdag 27 april 1983 EMM HOUDT DISCOAVOND ORANJERIT VAN MAC DE ZEEUWEN Lezers schrijven Booster DIVERSE BIEFSTUK ftutew WÊÊ GAPINGE A RNEMUIDEN SINT LAURENS SEROOSKERKE Nollebos Oranjefeest MIDGARD Borstamputatiepatiënten Plankzeilkampioenschap. Biertapwedstrijd. Natuurexcursie Juniorentoernooi BMD-bijeenkomst Raad Westkapelle Moes treedt af. Kookcursus Natuur- en milieueducatie Omloop Veerse Meer Planten-vissenbeurs (Franse) houten beeldjes Zonder baarmoeder Elke maand ZES openhartige romantische pockets a f. 2,95. Vraag uw tijdschriftenleverancier. Carilloubespeling V rou wenvergadering PPR-congres Eénoudervakantie Kijkavond fietsen Bakker over Marx Raad Arnemuiden 10 jaar 'Woord en daad' Busreis ouderen Open Dag scholen Eten in Trui Ouderen en verkeer. Welkomdienst KWARTET JOHN CALJOUW Nieuwe naam buurthuis Nieuw Middelburg NW EN ST. JOOSLAND OOSTKAPELLE KOUDEKERKE ÉÜÉM mi Het 1 Mei Komitee Walcheren heeft voor de viering op die dag weer een aantrekkelijk program ma samengesteld. In het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg wordt zondag de Dag van de Arbeid weer heel wat luister bijgezet. De vie ring vindt plaats rond het thema 'de crisis toen en nu' en het subt hema luidt 'stop racisme, fascisme en sexisme'. Het programma is als volgt: Om twee uur treedt het kindertheater Pielekepoep op. Om drie uur speelt Sater een toneelstuk ge volgd door de Molukse zanggroep Marentau van half vijf tot vijf uur. Dc Surinaamse dichter Edgar Cairo draagt werk voor van vijf uur tot half zes. Tot zeven uur is er pauze en kan begonnen worden aan het avondprogramma. Van zeven tot half acht is er een demonstratie en vervolgens treedt lot acht uur het Links Kolleklief Walcheren op. De historicus Ger Harmsen spreekt - ingeleid door de voorzitter van het 1 Mei Ko mitee tot even voor half negen, waarna een gezamenlijk optreden plaatsvindt van James M. Philips (een Zuid-Amerikaans vluchte ling) en Marantau. Dan is er van negen tot half tien weer een- pauze, waarna Eva Furth van het Auschwitz Komitee wat vertelt. De toneelgroep Pro loog presenteert kritisch theater van tien voor tien tol half elf. De viering wordt rond half elf be. sloten met het zingen van de In ternationale. De Middelburgse handbalclub EMM houdt op Koninginnedag eeir grote disco-avond met de Drive Inn Disco Pulss in hel club gebouw van Zeclandia. De disco- avond in hel gebouw aan de Na- dorstweg in Middelburg is van acht tot twaalf uur. De Oranjerit. die de MAC De Zeeuwen voor de achttiende keer heeft georganiseerd, is ongetwij feld de grootste puzzclrit in Zee land. Maar het vergt ook heel wat organisatie om deze rit de grootste te laten blijven. Al in december begon het bestuur van De Zeeu wen met de voorbereidingen. En met trots presenteert deze motor en autoclub nu aan de deelnemers een prijzentafel waar voor zesdui zend gulden in totaal aan prijzen ligt geëtaleerd. Overigens is voor iedere deelnemer een prijs te ver dienen. De start voor deze populaire puz- zelrit is aan het Baskensburgplein om half twee. Elke halve minuut vertrekt een deelnemer. De route is uiteraard geheim. Maar wel staat vast dat de fraaie binnenwe gen op Walcheren voor een deel wordt doorkruist en dat bij Wcl- koop in Middelburg een verplich te rustpauze van een half uur is. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in het Scheidekwartier in Vlissingen waar het weer heel ge zellig belooft te worden. Bij deze willen wij jullie hartelijk bedanken voor hel plaatsen van het artikeltje over popgroep Booster. Het door jullie gehouden interview werd behoorlijk goed weergegeven in het artikel. We waren er in ieder geval erg tevreden over. •Marco van de Land •namens Booster •Middelburg De 'haas' is het kostbaarste deel van het rund. Het vlees daarvan is zeer zacht en mals en absoluut mager. Van de haas wordt dc 'dubbele bief stuk van de haas' gesneden, de chateaubriand en ook de luxe biefstukjes: de lournedos. De traditionele dikke Hol landse biefstuk wordt gesne den van het dikke gedeelte, dat zich bevindt in bovenbil of spierstuk. men spreekt dan over een kogelbiefstuk. Geen vlees is eenvoudiger klaar te maken dan de biefstuk. Hollandse biefstuk Wrijf de biefstukjes pas vlak voor het bakken in met zout en peper. Laat de boter in een koekepan donkerbruin wor den. Draai het vuur hoog en leg dc biefstukjes in de boter. Keer ze na 3 minuten en bak de andere kant nog 2 t\ 3 mi nuten. Iberische biefstukjes Kneed een eierdooier, zout en peper door de gehakte bief stuk. Smelt 50 gram boter in een sauspan en meng er 2 teentjes knoflook door uit de knijper, eventueel kan de knoflook ook ragfijn worden gehakt. Vorm een aantal bief stukjes en haal deze door de boter met köofiook. Laat 50 gram boter in een koekepan heet worden en bak hierin de biefstukjes 3 minu ten aan elke kant, boven niet al te fel vuur. Neem dc bief stukjes uit de pan en giet de bruine boter erover. Klop 2 eieren los met 2 eetlepels melk. Giet dit mengsel bij de resterende gesmolten boter met knoflook en bereid hier van boven laag vuur roereie ren. De roereieren moeten vochtig blijven en schep dit mengsel over de biefstukjes. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. In Gapinge beginnen de feestelijk heden met een rondgang van de muziekvereniging Veere's Genoe gen om tien uur 's morgens. Op het speelveld zijn vanaf half kinder spelen. 's Middags wordt de jaarlijkse puzselrit verreden, waarvoor men zich woensdagavond 27 april vanaf 20 uur kan opgeven in het verenigingsgebouw. Dan ont vangt men tevens een wedstrij dreglement. De puzzclrit start om 13.30 uur bij de Schotsehóek. Het programma vermeldt voor 16.30 uur stoeltje-rijden op de fiets op het speelveld en 's avonds, na de prijsuitreiking is er nog gelegen heid tot ganzeborden. bingo en dansen. Ook in Arncmuidcn wordt Konin ginnedag ingeluid om acht uur, waarna de muziekvereniging Ar- ne's Genoegen om half negen bij de scholen de leerlingen ophaalt. Om negen uur brengt de school jeugd dan een zanghulde aan het gemeentebestuur. Anderhalf uur later vertrekt een optocht van de Korenbloemlaan voor een wan deling naar de Markt. De wieler vereniging Zeeland houdt de ge hele dag (van 9.00 tot 19.00 uur) wielerwedstrijden met start en fi nish in de Koningin Julianalaan. Een voetbaltoernooi voor vereni gingen. georganiseerd door de vv Arne muiden, op hel sportvel dencomplex aan de Van Citters- weg begint om 10.30 uur. In de middagen, van 14.00 tot 16.00 uur. is er op hel veld aan de Steigerweg een demonstratie ruitersport, uil- gaande van de landelijke rij- en pony vereniging 'Walcheren'. Tennistweekamp Dan is er op de tennisbaan van De Schenge nog een interessante wedstrijd tussen Hans Felius en Remco Maandag. De inzet is de De Schenge trofee, die Felius verdedigt. Deze ontmoeting tus sen twee van dc beste Zeeuwse tennissers begint om vijf uur. na afloop van het voetbaltoernooi. De Oranjevereniging St. Laurens start de oranjefeesten om 10 uur met kinder- en kleuterspelen op de Warande. Vanaf 14 uur trekt een optocht met versierde fietsen en karren rond. onder begeleiding van Showkorps Oranje Nassau uil Vlissingen. Vanaf 15 uurzijn erop de Warande spelen voor volwas senen en er is een prestatieloop vanaf 17 uur over de afstanden 2.200 en 5.300 meter. Bazuingeschal en klokgelui ope nen Koninginnedag in Seroosker- ke om acht uur 's morgens. De kinderen verzamelen zich in het dorpshuis De Zandput waar een filmvoorstelling is en een optreden van het clownsduo Sandra en Hans. De eerste voorstelling be gint om tien uur voor de leerlingen van de eerste twee klassen. Om half elf is de tweede voorstelling voor de overige klassen. De muziekvereniging EMM maakt rond één uur een rondgang door het dorp. Om twee uur be gint het middagprogramma in de grote feesttent nabij De Zandput waar EMM de feestelijkheden muzikaal opent. Tijdens het mid dagprogramma kan worden deel genomen aan diverse spelletjes. Het avondprogramma vindt eveneens plaats in de feesttent en begint om acht uur. Er is een feestelijke barbequestand aanwe zig. De groep Climax zorgt ervoor dat de beentjes licht over de vloer kunnen glijden. Het rad van avontuur zorgt voor spanning. Scouting Middelburg hijst zoals gebruikelijk om negen uur 's morgens de vlaggen op de Markt. De signaalafdeling'en het majo- rettenpeleton van MTV '69 brengt de vlaggenhijsers vanaf de Zuids ingel naar het centrum. .Na het hijsen van de vlaggen spreekt burgemeester Wolters een korte felicitatie uit. Om kwart over negen geeft het jeugdkorps Onda een miniconcert op het plein voor het stadhuis. Tussen negen en half twaalf wor den in het zwembad Poelendaele zwemwedstrijden gehouden. Ver der strijden de ringrijders te paard weer van negen tot vijf {Uur op de Dam. De wijken: Dauwendaele: 10 tol 12 uur kin derspelen in de hal van het win kelcentrum "Dauwendaele" voor kleuters op het grasveld voor de leerlingen van de basisscholen. Het Middelburgs Muziek Korps zal in hel winkelcentrum musice ren. Centrum 10 tot 11.30 uur kin derspelen voor de leerlingen van het kleuter- en basisonderwijs uit het Centrum en de Griffioenwijk. Prijsuitreiking om 12 uur. 't Zand: 9 tol 12 uur kinderspelen uit de wijken Breewijk-Zand en Zeeland Sport Vlissingen houdt op Koninginnedag de elfde Oranjeloop in het Nollebos te Vlissingen. De afstanden zijn twee en zeven kilometer en gestart wordt om 11 en 11.15 uur. In schrijven kan vanaf 10.15 uur op de grote parkeerplaats van het Nollebos. Voor de jeugd tot 12 jaar is de inschrijving van de twee kilometer gratis. Het jongerencentrum Midgard in Middelburg draagt ook zijn steentje bij aan een feestelijke Koninginnedag. Als opmaat heeft Midgard zèifs een bijzondere groep de avond ervoor: de Ame rikaanse formatie Pingeon Drop op de Vismarkt. Het optreden be gint om negen uur vrijdagavond. Op Koninginnedag treedt een aantal groepen op voor Midgard. ook op de Vismarkt. Genoemd zijn St. Juttemis, De Duo's, Het Crisiskoor Uit de Goot en de Ge- neo's, dat een kinderprogramma brengt. Stromcnwijk voor kinderen uit het kleuteronderwijs in het Wijk- gebouw De Vergulde Baars en de speeltuin aan de Baarsjesstraat en kinderen van het basisonderwijs op het schoolplein van de San- denburchschool aan de Baarsjes- straat. Inschrijven op het school plein van 8.45 uur. De spelen du ren tot 10.30 uur, vanaf 10.45 uur zal er voor alle kinderen een te kenfilm vertoond worden in het Wijkgcbouw. waarna om 12 uur de prijsuitreiking plaatsvindt. Musicale omlijsting: het Middel burgs draaiorgel. Magistratenwijk: 09.15 uur: op tocht met versierde fietsen, step pen. karretjes enz. enz., opstellen bij winkelcentrum Welsinge. ver trek 09.30 uur. met begeleiding Euroband met mini- en majorct- ten. zal er rond de wijk worden gemaakt; aansluitend om kinder spelen met diverse attrakties in Het Zuiderbaken om 10 uur. De nazorggroep voor borstampu tatiepatiënten houdt dinsdagmor gen 3 mei een bijeenkomst in het gezo ndheidscent ru m Dauwen daele aan de Roozenburglaan in Middelburg. De bijeenkomst, waarop met lotgenoten kan wor den gepraat, begint om tien uur. Voor de vierde keer tekent de HTS in Vlissingen voor de orga nisatie van het nationaal HTS- plankzeilkampioenschap. Rond de 200 deelnemers worden op 2 en 3 mei verwacht op de camping De Schotsman in Kamperland. De HTS in Dordrecht heeft momen tcel de wisselbeker in bezit. Derk Thijs stelde deze wisselbeker be schikbaar. De gezamenlijke Nederlandse bierbrouwerijen houden op dins dag 26 april in hotel Britannia te Vlissingen een nationale biertap wedstrijd. Aanvang 14 uur. Deze biertapwedstrijden vinden plaats sinds 1953. In totaal namen sinds dien 58.220 mensen deel tijdens 2101 wedstrijden. De afdeling Walcheren van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN) houdt op za terdag 7 mei een excursie naar het waterwingebied in Oranjezon. Om 13 uur vertrekt het gezelschap vanaf het station in Middelburg per fiets. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen aan de excursie deelne men. Vanwege het vijftigjarig bestaan van de voetbalclub Noormannen in Weslkapelle vindt er op bevrij dingsdag (donderdag 5 mei) een juniorentoernooi A en B plaats. De Stuurgroep Brede Maatschap pelijke Discussie Energiebeleid houdt op dinsdag 3 mei een in formatiebijeenkomst, gevolgd door een discussiebijeenkomst op dinsdag 17 mei. Tijdens beide bij eenkomsten wordt gesproken aan de hand van het door de stuur groep uitgebrachte tussenrapport. Aanvang 20 uur. De gemeenteraad in Westkapelle vergadert donderdag 28 april vanaf 20 uur in het Stadhuis. Be sproken wordt onder meer de vaststelling van het rampenplan, dat in september van dit jaar wordt gewijzigd in een algemeen rampenplan voor geheel Walche ren en Borsele. Een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van alle Walcherse gemeenten en de gemeente Borsele bereidt mo menteel dat plan voor. Ook be spreekt het bestuur van Weslka pelle de verkoop van twee wonin gen die zijn gebouwd op grond van de financieringsregeling wo ningbouw 1947. Voorzitter W. Moes van het dis trict Waleheren-De Bevelanden van de Nederlandse biljartbond zal tijdens dc algemene vergade ring op 30 mei aftreden. Negen jaar lang hanteerde de heer Moes de voo'rzitiershamer. De vergade ring wordt gehouden in Kwaden- damme. Op drie achtereenvolgende maandagen houdt de Vrije School Zeeland een kookcursus 'gezonde voeding'. Cursusleidster is E. Nijssen. De cursus wordt gegeven op de maandagen 2'. 9 en 16 mei van 20 tol 22 uur. in het vor mingscentrum aan de Kasteel straat in Vlissingen. Voor infor matie en opgave 01180-12102. Maandag 2 mei presenteert de Werkgroep Naluuren Milieu educatie van de gemeente Vlis singen zich in restaurant Scandia Sauna aan de Zwanenburgseweg (Nollebos/Westduin). Het onder wijs in Vlissingen krijgt van de werkgroep een leerpakket aange boden. Tijdens de presentatie is er ook een tentoonstelling ingericht in de bovenzaal van het complex van Scandia Sauna. De toerafdeling van 'Theo Mid delkamp'" heeft voor zondag 1 mei de vierde Omloop van het Veerse Meer op het programma staan. Deze omloop is een vrije- toertocht over dertig, zeventig en honderdtwintig kilometer. In Wolphaartsdijk nabij café Royal is de startplaats. Tussen negen en elf uur 's morgens kunnen de deelnemers inschrijven Barbus Cónchonius houdt op vrijdag 29 april van 19 tot 21.30 een planten- en vissenbeurs in het verenigingsgebouw aan de He rengracht 52 in Middelburg. Voor aquariumhouders wordt er een keur aan planten en vissen te koop aangeboden. Ook ruilen is moge lijk. Voor wie een aquarium wil gaan houden wordt tijdens de beurs informatie verschaft. De Francaise mevrouw Andree vertelt op maandagavond 2 mei (aanvang half negen) voor de Al liance Francaise Walcheren over de geschiedenis en de vervaardi ging van de santons uit de Pro vence. Santons zijn kleine houten beeldjes. De lezing vindt plaats in hotel Britannia in Vlissingen. De Werkgroep VZB (Vrouwen Zonder Baarmoeder) vergadert op donderdag 28 april in het kan toor van de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening aan de Loskade in Middelburg. Aanvang is half twee. Tijdens de oprich tingsvergadering eind maart meldden zich veel vrouwen, die bereid zijn om hun lotgenoten te woord te staan. Voor informatie 01180-26951 of 01180-34880. De melodiën die momenteel op het carillon van de Lange Jan in Middelburg zijn ingezet zijn: op hele uren 'Waer dat men sich al keerd of wend', op halve uren 'St. Nees' en de kwartieren motief uit Sonate van .1. Berghuis (vóór) en motief uil Galopede (over). De Stichting Vrouwenemancipa- tieZeeland vergadert donderdag middag 28 april in het kantoor van de stichting aan de Nieuwstfaat 13 in Middelburg. Tijdens deze alge mene vrouwénvergadering wor den de jaarverslagen (ook finan cieel) besproken. Verder wordt informatie verstrekt over de op te richten steunpunten voor het emancipatiewerk in e provincie. De vergadering begint om half twee. De PPR-Zeeland houdt donder dag 28 april haar provinciaal con gres in dc Prins van Oranje te Goes. Bram van Ojik leidt een discussie in over het onderwerp 'basisinkomen', dat hij onlangs voor de PPR op schrift stelde. Verder zullen de verschillende werkgroepen en de statenfractie verslag doen van hun werk. Van Ojik spreekt na de pauze. Het PPR-congres begint om half acht. Op donderdagavond 28 april houdt Fiom-Zeeland een infor matieavond over vakantiemoge lijkheden voor alleenstaande ou ders en kinderen. De bijeenkomst begint om half acht en duurt tot tien uur in het gebouw aan de Loskade 17 te Middelburg. De nadruk zal deze avond liggen op het samen op vakantie gaan. en het organiseren van gezamenlijke aktivitciten in de vakantieperiode. Wie de fiets of brommer kwijt raakte kan vrijdagavond 29 april een kijkje nemen in het bureau van politie in Vlissingen. Van 19 tot 20 uur is er een kijkavond waar onbeheerd aangetroffen fietsen worden geloond. Marcus Bakker, het oud CPN tweede kamerlid, houdt donder dagavond 28 april een inleiding over de grondslagen en de ge schiedenis van het Marxisme in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraal in Middelburg. Na de pauze volgt een discussie over 'de rol van het Marxisme, vroeger en nu. in diverse organisaties'. Deze bijeenkomst staat in hel teken van het honderdste sterfdag van K.H. Marx. Voor de organisatie tekent de CPN afdeling Middelburg, aanvang 20 uur. Tijdens de gemeenteraadsverga dering in Arnemuiden op maan dag 2 mei worden de gebieden vastgesteld als bedoeld in de Wet agrarisch grondverkeer. Verder wordt ook een voorstel besproken om krediet beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een papier- kast voor de Prins Johan Friso kleuterschool. Deze vergadering - in totaal 10 agendapunten - begint maandagavond om half acht in het gemeentehuis. Het Comité Walcheren van de Reformatorische Hulpaktie Woord en Daad houdt vrijdag 29 april een informatie- en-zang avond in de Nieuwe kerk. te Mid delburg ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Voorzitter Ds. A. Beens geeft informatie over hulp verlening. Muzikale medewerking verlenen onder andere gezamen lijke koren uit Aagtckerkc, Arne muiden en Ooslkapellc. Organist is Bram Beekman. Als voorberei ding op deze avond zijn op diverse scholen acties gevoerd waarvan de opbrengst bestemd is voor kinde ren in Haïti. India en Guatemala. Middelburgse ouderen die op 31 mei mee willen naar de Ardennen (per bus) kunnen dinsdag 18 mei plaatsbewijzen kopen in het dien stencentrum aan de Schuttershof straat. De organisatie, het bestuur van de ENBO. is dan aanwezig tussen twee uur en half vier 's middags. De openbare lagere school De Arneburch en de kleuterschool Kleuterhof sluiten donderdag 28 april hun project 'vervocr-ver- keer' af. Van 17 tot 20 uur houden beide Middelburgse scholen daarom een Open Dag voor ou ders en belangstellenden. De ANWB. het loodswezen en open baar vervoer is met informatie materiaal aanwezig en doorlo pend is er video en film. De scho lieren krijgen als attractie een strippenkaart die volgestempeld wordt tijdens de toch door beide scholen. Vrouwencafé Trui aan de Kerk steeg 5 te Middelburg is donder dagavond 28 april trefpunt voor vrouwen die deelnemen aan de gezamenlijke maaltijd. Er kan overigens nog worden aangescho ven. Aanvang 18 uur. Voor infor matie 01180-33492. De regionale consulent van Veilig Verkeer Nederland. Frans Bal. bespreekt aan de hand van dia's hoe ouderen veilig op straat kun nen lopen. Dat gebeurt dinsdag 3 mei in de wijkpost Het Bastion aan de NieuweOostersestraat in Middelburg van half tien tot half twaalf. Deze bijeenkomst is de eerste in een serie van vier (dc volgende zijn op'10, 17 en 31 mei) cursusochtenden. Behalve oude ren vertrouwd te maken m'Ct ver keer wordt er ook in de cursus besproken hoe stad en buurt vei liger is te maken. Zondag I mei wordt een welkom- dienst gehouden in het kerkcen trum De Hoeksteen aan de Rooz enburglaan te Middelburg. De heer J. van Leerdam te Scroos- kerke leidt deze dienst en spreekt over het thema "GA". Muzikale medewerking van de Gideons bende uit Middelburg olv Wouter Izeboud en het Welkombo olv Johan Hogeweg-. Vanaf 18.45 uur is er samenzang. Klarenbeek: 9 tot 12 uur kinder spelen voor kinderen van het kleuter- en basisonderwijs uit de wijk Klarenbeek op het sportveld van de Stedelijke Scholenge meenschap. Bij slecht weer. film. Eigenhaard: 09.45 uur Optocht vanaf het Buurthuis De Oude Werf met versierde fietsen, step pen of keikarren. Opgeluisterd door MTV'69 Signaalafdeling en majoretten. Beginpunt buurthuis Oude Werfstraat, Loskade. Goese Korenmarkt, Eigenhaardstraat, Nieuwepoortstraat-Korendijk tot Bcllinkbrug omkeren Korendijk- Goesse Korenmarkt-Eigenhaard- straat-Nieuwe Poortstraat terug naar het buurthuis, alwaar de stoet wordt ontbonden. 10.30 uur Kinderspelen met rin- grijden op de fiets voor kinderen vanaf 8 jaar. Voor de kleintjes blik werpen zaklopen. eierlopen enz. enz. De stadsbeiaardier ver zorgt tussen 12 en 13 uur bespe ling op het carillon van de Lange Jan. Tussen 14 en 16 uur zijn er weer talrijke activiteiten op de markt, waaronder een zeskamp. Van de deelnemende ploegen wordt vooral behendigheid gevraagd. Na afloop is de prijsuitreiking op het bordes van het stadhuis. Ook van 14 tot 16 uur is er een Oran- jeconcerl in de Concert- en Ge hoorzaal met het Middelburgs Muziekkorps en de brassband Onda. Uit de wijken Griffioen. Zuid en Dauwendaele, Klarenbeek en de Stromcnwijk vertrekken om 19 uur lampionoptochten. Deze vier stoeten gaan vervolgens (samen voeging 19.30 uur op de Markt) richting Provinciehuis waar de commissaris van de koningin in Zeeland dr. C. Boerden en burge meester Wolters het défilé afne men. De deelnemers keren ver volgens terug naar de Stadhuis straat waar de stoet wordt ont bonden. In de Concert- en Ge hoorzaal is er vanaf 20 uur het Oranjebal. Het Kwartet John Caljbuw treedt op Koninginnedag voor het eerst op in café 'Harlekijn' in Middel burg. 's Middags is het kwartet van drie tot vijf en 's avonds vanaf ne gen uur te beluisteren. Het kwartet is gevormd rond John Caljouw (gitaar en zang) en Ad Méeuwsen (toetsen en zang). Verder werken mee Henk Don (tenorsaxofoon en percussie) en Geert Overdam (percussie). Het kwartet speelt voor het grootste deel eigen werk. waarbij de melo dieën. met Engelse en Neder landse teksten, gearrangeerd zijn tot jazzy, afro-cubaanse muziek. De sectie 'Nieuw Middelburg' van de stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg geeft op Ko ninginnedag haar gebouw aan de Nassau laan een nieuwe naam: "SKW Het Trefpunt'. De feeste lijke onthulling van het naambord is om tien uur 's ochtends. Vanaf half elf kunnen de kinderen uil de wijk deelnemen aan een ballon nenwedstrijd. Vanaf half drie 's middags zijn kinderspelen. De hele dag is er een rommelmarkt en staat er een kraampje van zowel de gemeente als de woningbouw vereniging met informatie over de wijk Nieuw Middelburg, 's Avonds zijn alle wijkbewoners uitgenodigd voor het Trefpuntbal. dat om acht uur begint. De buurtvereniging Oranje Bovenal in Nieuw en St. Joosland opent de oranjefeesten met een optocht met versierde fietsen, kar ren en steppen bij bet Dorpshuis om 9.15 uur. De rondgang wordt muzikaal begeleid door de mu ziekvereniging Onda en de Majo retten Klavernetters lopen even eens mee in de tocht. Op het Kerkplein beginnen om tien uur de kinderspelen en de Oranjebazar op het Kerkplein is van 13.30 tot 17 uur. De dans groep Medioburgum treedt om 15.30 uur op. De koninginnedag wordt besloten met een Oranjebal vanaf 20.30 uur in het Dorpshuis, voorafgegaan door een feestelijke optocht vanaf Kor te weg om 19.30 uur. De Oranjevereniging Oostkapelle heeft als eerste evenement een op tocht met versierde fietsen en steppen voor de jeugd op bet pro gramma staan, die om 1030 uur begint bij het postkantoor, muzi kaal begeleid door Crescendo. Klokken luiden evenwel de feeste lijkheden in om acht uur 's mor gens. In de middaguren is in Oostka pelle weer het wijkenspel op het voetbalveld aan de Torenstraat. Alle leeftijdsgroepen kunnen deelnemen. De wijken 't Dorp, Vronesteyii. bvngalowpark en Halve Maan zullen het tegen el kaar opnemen. De toneelgroep van de Oranje vereniging speelt vanaf 19.30 in De Halve Maan de comedie 'Zo'n heerlijk huisje buiten'. Tijdens de pauze is er een verloting. Behalve op koninginnedag zelf presenteert de Oranjevereniging Koudekcrke ook op de dagen voor de nationale feestdag al een aantal evenementen. Zo wordt er vandaag (woensdag 27 april) in hel verenigingsgebouw een schaaksimultaan gehouden. Van avond om zeven uur is er een voetbalwedstrijd van VCK tegen de Meeuwen en op diezelfde dag brengen de schoolkinderen van de zesde klas rond half vier een bloemenhulde aan de bewoners van Der Boede. Verder verzorgt het brandweerkorps Valkenisse een demonstralie tussen half acht en negen uur. De demonstratie wordt voorafgegaan dooreen film in de kazerne om zeven uur. In de middaguren is er van 14.00 tot 17.00 uur zowel een fototen toonstelling in het Jeugdhonk als een spelencircuit op het Dorps plein. I

de Faam | 1983 | | pagina 7