<D N O ALLE HINDERWET PLICHTIGE BEDRIJVEN WORDEN IN BEELD GEBRACHT Ws <D <D O O O Sa, ww S3 S5" O "U a O 17 OPENBARE VERGADERIN GEN IN MEI 27 april - 4 mei week DE FAAM Woensdag 27 april 1983 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 2-7 mei 1983 Vrijstelling bestemmingsplannen WINKELSLUITING OP KONINGINNEDAG 4 MEI-HERDENKING Q (I jf^U' GEMEENTEKANTO REN GESLOTEN WIJZIGING MARKTDAGEN VERANDERDE OPENINGS/ SLUITINGSTIJDEN ZWEMBAD WELZIJNS- PROGRAMMA 1983 Tijdschriften, brochures e.d. die van belang zijn voor de bezoekers van de Vleeshal worden straks overzichtelijk uitgestald op een nieuwe balie-lees tafelcombinatie. De raad stelde hiervoor het geld beschikbaar. Verder mag men audio-visuele appa ratuur kopen. De dodenherdenking begint woensdag 4 mei a.s. om 19.30 uur op het Abdijplein. Bij erg slecht weer wordt uitgeweken naar de Nieuwe Kerk. Het tweede deel van de plechtigheid vindt vanaf 20.00 uur plaats bij het monument aan de Groenmarkt. Een ieder kan daar bloemen leggen. Een gratis programma is verkrijgbaar in de voorlichtingswinkel. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Programma Koninginnedag - Programma Dodenherdenking - Programma (kleine affiche) Bevrijdingsdag - Ondanks een handicap toch sportplezier - Adressen 1983 van sport-, jeugd- en recreatieverenigingen in Middelburg In de voorlichtingswinkel liggen voor u gereed de programma's voor Konin ginnedag, de Bevrijdingsmarkt en het Jazz-festival. Een kolderiek looporkest uit de Belgische zusterstad Vilvoorde werkt aan het laatstgenoemde evene ment mee. Kortom: in Middelburg bruist het van 30 april tot en met 7 mei van de activiteiten. Het hoofdartikel deze week geeft een toelichting op het door het bureau Milieu van de dienst Gemeentewerken op te stellen Hinderwet - U itvoerings-Progr amma (H. U.P.) Wanneer u na het lezen van dit verhaal toch nog vragen hebt of meer over dit onderwerp wilt weten, dan kunt u bellen met de heer T.H.A.M. van Riet van het reeds genoemde bureau. Het telefoonnummer is 01180)27751Ukunt uiteraard ook een bezoek brengen aan het kantoor aan de Vlissingsestraat 21. Het vooraf maken van een afspraak is aan te bevelen. De gemeentelijke voorlichtingswinkel wordt op deze pagina ook weer meerdere malen genoemd. Geen wonder, want daar is voor u als burger een schat aan informatie te verkrijgen. Velen van u mogen wij daar al regelmatig ontmoeten. Bent u er nog nimmer geweest, dan kan het afhalen van programma's voor komende activiteiten in Middelburg zie het rubriekje "In Woord en Beeld") wellicht een aanleiding zijn om daarin verandering te brengen. En bent u er éénmaal geweest, dan komt u terug. De praktijk heeft dat geleerd. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. E "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, wortelen/erwtjes, puree dinsdag Braadworst, bietjes, aardappelen woensdag Rundvlees, spruiten, aardappelen donderdag Gehakt, witlof, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Boeuf Stroganoff, rijst - Gemeentewerken, maandag 2 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Ruimtelijke Ordening, dinsdag 3 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Harinck (spreekrecht) - Sociale Zaken, vrijdag 6 om 16.00 uur Wnd. secr. de heer J.W. de Wolf (spreek recht) - Onderwijs, maandag 9 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Gemeentebedrijven, maandag 9 om 19.30 uur Secr. de heer R.L. Adriaansen (spreekrecht) - Financiën, dinsdag 10 om 16.00 uur Secr. de heer H.C. Mulder (spreekrecht) - Volksgezondheid en Milieubeheer, dinsdag 10 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, woensdag 11 om 15.45 u r Secr. mej. J.J. Karstanje (spreekrecht) Het bureau Milieu van de dienst Gemeentewerken is onlangs gestart met een inventarisatie van alle hinderwetplichtige bedrijven in onze gemeente. Aan de hand van deze gegevens zal een Hinderwet-Uitvoerings-Progra- mma (H.U.P.) worden opgezet. Doel van dit programma is de hinderwet meer systematisch uit te voeren en het versoepelen van de vergunningsplicht. In het algemeen kan dan een meer praktische uitwerking worden gegeven aan de doelstelling van de Hinderwet: het voorkomen van gevaar, schade en hinder. Het voormalig ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne (VoMil) vergoedt 80% van de kosten voor het opstellen van zo'n programma. De resterende 20% komt voor rekening van de gemeente. Samenwerking De Hinderwet is met ingang van 1 november 1981 belangrijk gewij zigd. In ons land zijn er duizenden bedrijven die zich eraan moeten houden. Het kan bijna niet missen of u bezit zo'n bedrijf, u werkt er of u woont erbij in de buurt. Die wet moeten we samen gebruiken. Als een stuk gereedschap waarmee bedrijven kunnen draaien zonder de mensen in de buurt overlast te bezorgen. Ten bate van onszelf en van ons milieu. V erscheidenheid Het doel van de Hinderwet is het voorkomen en beperken van ge vaar, schade en hinder van be drijven in hun omgeving. Om dit doel te bereiken kent de wet een vergunningplicht voor zeer uiteenlopende soorten van bedrij ven. Zonder zo'n vergunning mag niemand een bedrijf beginnen, uitbreiden of wijzigen of zelfs maar bouwen als de omgeving door de bedrijfsvoering in eniger lei vorm gevaar, schade of hinder zou kunnen ondervinden. Het gaat hier ondermeer om inrichtingen (bedrijven) waar men: - met één of meer elektromoto ren, verbrandingsmotoren of stoomwerktuigen, vanaf een bepaald (gezamenlijk) mini-' mum vermogen, werkt, met één of meer stoomketels, dampketels of gastanks, vanaf een bepaalde minimum-inhoud en druk, werkt met gevaarlijke gassen werkt licht brandbare vloeistoffen maakt of bewaart harsen, oliën of vetten maakt ontplofbare stoffen maakt of bewaart kunstmest of bestrijdingsmid delen bewaart kunststoffen, chemische pro ducten, cosmetische producten of geneesmiddelen maakt (be halve apotheken) aardewerk, bakstenen, glas, gips, cement of beton maakt, bewerkt of verwerkt rubber, hout, steen, grind, zand of kalk bewerkt of verwerkt metalen maakt, bewerkt of verwerkt textiel, papier of karton maakt, verwerkt of bewerkt alcohol, koffie, cacao, suiker, azijn, brood of banket maakt, bewerkt of verwerkt pinda's, aardappelen, groente, fruit, melk of graan bewerkt of verwerkt melk uitgeeft (delen van) geslachte dieren, vissen of schaaldieren bewaart, bewerkt, of verwerkt afval (van oud papier tot en met mest) bewaart, bewerkt, of verwerkt voorwerpen of stoffen kunst matig droogt of emailleert verbrandingsmotoren, schepen, auto's enz. repareert of beproeft - etenswaren in olie of vet bakt. - met pistolen, geweren, hand- of kruisbogen schiet - met skelters rijdt - de gasdruk meet en regelt Achterstand Een landelijk onderzoek heeft uit gewezen dat veel gemeenten te kampen hebben met een achter stand bij de uitvoering van Hin derwet-werkzaamheden. Er wordt mede als gevolg van perso neelstekort bijna uitsluitend ad hoe gewerkt en naar aanleiding van klachten. Dit terwijl de Wet een bepaalde termijn voorschrijft voor de afwikkeling van de te vol gen procedure. Aan een meer lo gisch en programmatisch aanpak komt men niet toe. Om nu de ge meenten wat te helpen om in de toekomst meer prioriteiten te stel len, hebben zo'n 50 a 80 gemeenten - waaronder Middelburg - van het Rijk een subsidie ontvangen voor het opstellen van een Hinderwet Uitvoerings Programma i'i Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van: - het bestemmingsplan "Magistraatwijk" om uitbreiding mogelijk te maken van de woning Oud Vlissingseweg 43. - het bestemmingsplan'GriffioenlI'l om uitbreiding mogelijk te maken van de woning Europalaan 15. Stukken die betrekking hebben op deze plannen liggen tot 29 april ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Bestemmingsplan Looierssingel e.o. Dit bestemmingsplan keurden Gedeputeerde Staten van Zeeland gedeeltelijk goed. Goedkeuring werd onthouden aan een zinsnede. Het besluit en het bestemmingsplan liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren tegen onthouding van de goedkeuring kunnen door een ieder worden ingediend tot 5 mei. Tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan kunnen alleen de gemeenteraad en inspecteur van de Ruimtelijke Ordening beroep instellen. Nadere inlichtingen bij de afd. Algemene Zaken. Bezoek Ongeveer 1000 hinderwetplichtige bedrijven worden in de komende maanden in kaart gebracht. Aan de hand van onder meer de gege vens die bekend zijn bij de ge meente worden de werkzaamhe den verricht. Daarnaast is ook overleg geweest met de Kamer van Koophandel. Voor een juiste in ventarisatie is het noodzakelijk een groot aantal bedrijven te be zoeken. De instellingen die hier voor in aanmerking komen zullen de komende maanden een brief van de dienst Gemeentewerken ontvangen. Rapportage Na het onderzoek - eind 1983 - zal een rapport worden opgesteld. Hierin zullen de bedrijven niet herkenbaar zijn. Alle gegevens worden vertrouwelijk behandeld. Het bureau Milieu gaat de uit eindelijke prioriteitsstelling en programma-opzet uitvoeren. Ben w hebben besloten: A. het parkeren te verbieden aan de zuidzijde van de Langevie- leweg tussen de De Ruyter- straat en de Burgerweidestraat. Kroonberoep mogelijk t/m 29 april B. het parkeren te verbieden aan de,oostelijke zijde van de De Ruyterstraat tussen de Lange- vieleweg en de Poelendaeleweg. Kroonberoep mogelijk t/m 29 april C. Voor het gedeelte van Achter de Houttuinen tussen het Dom- burgs Schuitvlot en de Zand straat de volgende verkeers maatregelen te nemen: - de geslotenverklaring voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting van de Pottenbakkers singel op te heffen - een geslotenverklaring voor al le verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de richting van de Pottenbakkers singel in te stellen - een fietsstrook aan te leggen aan de zuidwestelijke zijde - de splitsing Zandstraat-Pot tenbakkerssingel/ Achter de Houttuinen aan te wijzen als voorrangssplitsing, zodanig dat het verkeer over de Pottenbak kerssingel/Achter de Houttui nen voorrang heeft. Kroonbe roep mogelijk t/m 29 april. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin if In het algemeen is het op Koninginne dag verboden om winkels geopend te hebben. Uitzondering en ontheffing op dit verbod is mogelijk. In de gemeen telijke advertentie in de PZC van van daag, woensdag 27 april, kunt u lezen wat dit jaar van toepassing is. Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei geldt, dat van 18.00 tot 20.00 uur - buitenverlichtingen, neon- en an dere lichtreclames gedoofd dienen te zijn - geen vermakelijkheden zijn toege staan en geen muziek mag worden gemaakt. - exploitatie van horecabedrijven tot de kleinst mogelijke omvang be perkt dient te worden - bioscopen gesloten moeten zijn. Voorts wordt verzocht vanaf 18.00 uur de vlaggen van alle openbare gebou wen en particuliere woningen halfstok te hangen tot 21.09 uur (zonsonder gang). - Gemeenteraad, maandag 16 om 14.00 uur - Verkeer, woensdag 18 om 19.30 uur Secr. de heer J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Beroeps- en Bezwaarschriften, donderdag 19 om 15.30 uur Secr. de heer J.J.v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) - Bestuurscommissie Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 31 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is) esse op het stadhuis. Te lefoon 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Koudekerkseweg (ter hoogte van Vijvervreugd) tijdelijke stoplichten 2. Boudaeniaan Afgesloten voor alle verkeer 3. Leliëndaalseweg rijbaanversmalling 4. Tamariskenlaan Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Asfalterings In uitvoering werkzaamheden Herstra ting In uitvoering Asfalterings- In uitvoering werkzaamheden Herstrating 20 april Donderdag 5 mei (Bevrijdingsdag) zijn alle gemeentelijke kantoren en dien sten, het zwembad, de sporthallen en wijkcentra gesloten. De weekmarkt van 5 mei wordt ver plaatst naar 4 mei en die van 12 mei wordt gehouden op 11 mei. Op Koninginnedag is het bad alleen geopend voor scholieren die zich heb ben opgegeven voor de zwemwedstrij den. 4 Mei (Nationale Herdenkingsdag) sluit men om 17.00 uur. Het bad is ge sloten op Bevrijdingsdag, Hemel vaartsdag en le Pinksterdag (5,12 en 22 mei). Tweede Pinksterdag geopend van 10.00 tot 13.30 uur. De gemeenteraad heeft op 21 maart het gemeentelijk Welzijnsprogramma 1983 en daarmee een wijziging van het Welzijnsplan 1981-1984 vastgesteld. Het Welzijnsplan is aangevuld met ac tiviteiten van de stichting Zeeuwse Volksuniversiteit, stichting Ons Zee land, Stichting Theaterbureau Uit in Zeeland en Jazz Activiteiten Stichting Zeeland. Het vastgestelde programma 1983 en het gewijzigde Welzijnsplan 1981-1984 liggen tot 1 mei ter inzage in de Voor lichtingswinkel in de Stadhuisstraat 2. Belanghebbenden kunnen tot en met 30 april een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Tegen de beslissin gen van de raad op eventuele be zwaarschriften kan beroep worden in gesteld bij de afd. rechtspraak van de Raad van State. Het systeem van de zgn. klimleningen roept bij de gemeenteraad steeds meer vraagtekens op. Toch besloot men in de vergadering van 18 april j.l. nog garant te staan voor een geldlening, die de woningbouwvereniging "Middelburg" moet afsluiten. En dat voor de realisering van zeven wooneenheden aan de Breestraat. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn afcijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5