uit 07 het laMiari Moeder en onderneemster valt best te combineren UW WINTERJAS WEER KLAAR VOOR OKTOBER: TlJDELIJK 13.50 V Middelburgse C en A-vestiging was tijdelijk expositieruimte Trudy en Els begonnen Pingouin in Langeviele Showroom Renton eenderde groter Tjoba heeft sponsor Valthenette Keilt Ua|p DE FAAM Woensdag 20 april 1983 ENORME BELANGSTELLING KLEURWEDSTRIJD KOOS HiJMAN-JAKOBSEN UIT SOUBURG Niet te groot Straf en misdaad Ronde Midden Zeeland Weense vleugel Raad Veere Plankzeilkampioenschap Ketelbouw Schaapscheerdersfeest WIJ MAKEN 7 WEER PALTHE-MOOI PALTHE stomerij LEVER MET TOMATENSAUS Jaarverslag GA Stop atoomschuilkelder Thema-avond Kampioenschap trimmen Eén jaar De Roos V1DO Vredesberaad Voorlichting speelzalen Disco Geld van Anjerfonds Biertapwedstrijd T ruckers Voetbaltoernooi Meditatiedag Ontspanning doven Uit het ziekenfonds Politieke moorden Rommelmarkt Open Club Ouderen Rommelmarkt PCOB-bijeenkomst V rou wencontactgroep Kinderopvang Verkoop handwerkjes Vrouweneetgroep Ruim veertien dagen lang is de kledingzaak van C en A aan de Lange Delft in Middelburg expo sitieruimte geweest. Vijfhonderd 'kunstwerken' werden tentoon gesteld, zijnde het resultaat van de Palomino-kleurwedstrijd die C en A-Middelburg voor de derde maal organiseerde. Nog niet eer der was er zo'n groot aantal kleurplaten ingezonden. Bedrijfsleider W.S.S. Papendorp sprak dan ook met recht van een overweldigend resultaat, toen hij zaterdagmorgen in de kantine van het Middelburgse bedrijf de prij zen uitreikte aan de hoofdprijs winnaars. In elke categorie, er waren drie leeftijdsgroepen, wa ren twee hoofdprijzen beschik baar. De prijswinnaars, vergezeld van ouders en zusjes en broertjes, konden hun creaties, die in de kantine hingen, na afloop mee naar huis nemen. Dc overstelpende belangstelling was voor C en A-Middelburg een enorme verrassing. Er was op driehonderd deelnemers gere kend. Maar omdat iedere inzen der bij inlevering een spelletje kreeg overhandigd, moesten er ij lings nog tweehonderd worden bijgehaald. In totaal waren twaalfhonderd kleurplaten uitge reikt. In de leeftijdsgroep van vier tot en met zes jaar gingen de hoofdprij zen naar Lydia Kruis en Samant- ha Maas. Bij de groep van 7 tot en met 9 jaar was Monique v.d. Berg en Erwin-Frank Geelhoed de besten. Erwin-Frank Geelhoed liet zich bij de prijsuitreiking 'ver tegenwoordigen' door zijn groot ouders bij wie hij dc tekening ook had gemaakt. Erwin-Frank woont in rerneuzen - de overige win naars komen allen uil Middelburg - en moest zaterdagmorgen voet ballen. waardoor hij niet kon ko men. Marcella Dingemans en Ellen Joosse wonnen de hoofdprijs van de oudste groep van 10 tol en met 14 jaar. Vooral de oudste deelne mers hadden hun fantasie laten spreken bij het kleuren van de platen. De jury.bestaande uit hulpver koopster Iris Jansen, chef-inkoop kinderafdeling J. Veenman en bedrijfsleider Papendorp. had ve le uren nodig gehad om het grote aantal inzendingen te beoordelen. Foto, van links naar rechts: Moni que v.d. BergSamantha Maas, Lydia Kruis, Ellen Joosse en Mar cella Dingemans (foto John Siwa- bessyj. 1 Het Joegoslavische automerk Zastava ligt goed in de markt. Dat merkte de dealer van deze wagens. Auto Renton in Middelburg, de afgelopen maanden. Om de be langstellenden voor deze 'Joego slaaf beter te kunnen ontvangen en een prettiger overzicht te geven van de flonkerende auto's breidde Renton de showroom uit. Boven dien bouwde bet Middelburgse ga- De korfbalclub Tjoba uit 's Heer Hendrikskinderen wordt financieel gesteund door het fiscaal adviesbureau Hoekstra uit Vlissingen. Het 3e team van Tjoba, uit komend in de Ie klasse afde ling Zeeland van het K.N.K.V., poseert hier. in de nieuwe trainingspakken met in hun midden de schenker de heer Hoekstra. ragebedrijf er een receptiekantoor aan vast en werd yen nieuwe in richting aangeschaft. Ook werd een shop ingericht waar allerlei accessoires kunnen worden aan geschaft. De showroom is met een derde uitgebreid naar vierhonderd vier kante meter, pronkt Renton-eige- naar A. Abrahamse. Hij legt uil: "Sinds we ook de Zastava-lijn voeren is de belangstelling enorm toegenomen. Je zou kunnen zeg gen dat de gulden voor de mensen duurder is geworden. Onze auto's - we verkopen behalve Zastava ook Lada - zijn te koop in de prijsklasse van zeg maar tussen de tien- en veertienduizend gulden". Vorige week hield Renton een show waar zowel de Lada als de Zastavalijn uitvoerig werd ge loond. Eigenaar Abrahamse ver heugde een 'ruime belangstelling Trudv van der Meultm-VVolff en Els Geelen Disse hebben aan de Langeviele 24 - voorheen speel goedzaak Okc - een wol- en hand werkzaak onder de naam Pingouin Middelburg geopend. Naast de ruime keus in allerlei handwerken kan breiend Wal cheren in deze nieuwe zaak een keuze maken uit 780 wolvakjes. De opening ging gepaard met een receptie vorige week woensdag, waarvoor een méér dan ruime belangstelling bestond. Een centrale plaats in de winkel neemt een aantal soorten wol en katoen van het Franse merk Pin gouin. De opzet is daarbij om niet uitsluitend de klassieke garens en modellen te voeren, maar op uil- gebreide schaal het laatste mode- gebeuren te volgen. .Een voor beeld is het Pingouin breibpek. dat rechtstreeks wordt overgeno men uit het Frans" Daardoor kan (vooral) de Parijse mode op de voet worden gevolgd. De klanten van de nieuwe zaak kunnen overigens rekenen op deskundig advies van beide be- drijfsvoersters. Ook als het gaat om tapijtknopen. Trudv van der Meulen-Wolff en Els Geelen toasten op een goede start tijdens de receptie bij de opening van hun handwerkzaak. Jakobsen gaat de zaak voor woning- en huishoudtextiel aan de Kanaalstraat 12 in Souburg uitbreiden. De huidige ruimte van zo'n honderd vierkante, nieter is niet toereikend om het hele pakket goederen naar be horen te presenteren. Vooral het 'bedgebeuren' staat nu wat weggedrukt. Begin augustus van dit jaar moet het nieuwe gedeelte, groot zeven tig vierkante meter, dat achter het huidige pand gebouwd gaat wor den. open. "We krijgen dan eindelijk de ruimte om ook dit onderdeel van ons verkoopprogramma te kun nen presenteren!, stelt Koos Hij- man-Jakobsen vast. Samen met haar man Piet is zij sinds oktober 1981 zelfstandig ondernemer. Toen nam zij namelijk de zaak van haar vader over. De 'oude' Jakobsen, die samen met zijn echtgenote 38 jaar geleden in de Souburgse Paspoortstraat een zaak in huishoudtextiel begon, heeft zich uit de zaken terugge trokken. Het huishoudtextiel werd later door vader Jakobsen uit het ver koopprogramma gelaten, maar toen Koos en Piet de zaak over namen is hel huishoudtextiel weer in ere hersteld, ze vormen nu sa men met het woningtextiel de pij lers van de zaak. Koos helpt de klanten in de win kel en haar man Piet houdt zich meer 'op de baan' bezig met hel opmeten, afhangen en plaatsen van de gordijnen en zonweringen. Voor het leggen van tapijt 'huurt' de Souburgse onderneemster een stoffeerder van het bedrijf van broer Jan in Middelburg. Koos Jakobsen is in de woning textiel grootgebracht en vele jaren werkte zij in de zaken van haar vader, maar het 'kleingoed' trok haar meer dan de grotere meube len. "Vooral het contact met de mensen vind ik erg belangrijk en dat heb je meer in een winkel met woning- en huishoudtextiel dan in een zaak met meubelen, want die verkoopje niet zoveel", legt zij uit. Hoewel de zaak op korte termijn wordt vergroot, zegt zij toch met stelligheid dat het ook weer niet te groot moet worden, al is er achter de zaak nog veel meer ruimte voor uitbreiding aanwezig. "Het moet gezellig en overzichtelijk blijven. Het moet vooral niet te groot worden, want dan gaat de sfeer weg. En vooral die sfeer vind ik erg belangrijk", stelt Koos Hijman vast. Als geboren Souburgse kent /ij veel mensen en vooral de geboren Souburgers weten de weg naar Jakobsen te vinden. "We zorgen dan ook voor een goed advies en een optimale service. Twee zaken die ik van mijn vader heb overge nomen. Ook hij hechtte hieraan grote waarde', vertelt de 33-jarige onderneemster als zij er op wijst dat er aan de zaak ook een eigen atelier is verbonden. "We houden alles in eigen hand en kunnen daardoor ook beter de wensen van de klanten begeleiden". 'Jakobsen' heeft een vaste naaister in dienst. De overgordijnen en vi trages worden van stalen ver kocht. Er zijn ongeveer twaalf honderd mogelijkheden die bin nen twee dagen geleverd kunnen worden. In dit verband zegt zij: "Door deze verkoopmethode kunnen we veel modebewuster werken. Regelmatig worden oude stalen verwijderd en aangevuld met de nieuwste uitgaven. Ook tapijt wordt op deze manier ver kocht. Een methode die tot nu toe bijzonder prettig werkt en door de klanten zeer op prijs gesteld wordt". Als de verbouwing klaar is wordt de collectie bedden en ledikanten ('alleen kleine slaapcombinaties want voor grote slaapkamera meublementen hebben we geen plaats') nog verder uitgebreid en vooral voor jongelui zal er dan een ruime keus worden aangeschaft. En als enige in Souburg heeft Ja kobsen nog 'boeriniiegoed'. een ruime collectie stoffen voor de Walcherse klederdracht. Dit is dan weereen "erfenis' van moeder Jakobsen die voorheen in haar zaak altijd voor deze categorie klanten stoffen voorradig hield. Naast onderneemster is Koos Hij- man-Jakobsen ook huismoeder. Zij heeft twee zonen, van vier en zeven jaar. Deze twee zaken zijn overigens goed te combineren om dat het echtpaar Hijman boven de zaak woont. "En de jongens weten niet beter of vader en moeder moeten werken, tenslotte heb ik ook niet anders meegemaakt", concludeert Koos lachend en zij ziet er helemaal niet naar uit dat deze combinatie haar erg zwaar valt. Koos Hijman temidden van de woningtextiel. 'Vooral het contact met de mensen vind ik erg belangrijk "Nieuwe wegen in het recht ten opzichte van de misdaad" is de titel van een lezing die prof. dr. H. Bianchi. hoogleraar aan de Vrije Universiteit in de faculteit der rechtsgeleerdheid en directeur van het Criminologisch Instituut van dc VU. zal houden op don- derdaé 21 april in de grote zaal van de Getuigeniskerk aan de Adr. Obrijsstraat te Middelburg (aanvang kwart voor 8). De bijeenkomst wordt georga niseerd door het regionaal ver band Zeeland van de VU. Prof. Bianchi zal onder meer ingaan op de stelling: "het is beter conflicten op te lossen door onderhandeling dan door bestraffing". Na afloop van de lezing is er gelegenheid tot discussie. De organisatie van de Internatio nale Ronde van Midden Zeeland zit voor dit jaar weer gebeiteld voor wat de financiën betreft. Eind vorige vorige week tekende de hoofdsponsor (Miro in Vlissin gen) het contract. Daarnaast heb ben inmiddels rond de zestig klei ne en grotere geldschieters zich bereid verklaard een deel aap de kosten voor de wielerwedstrijd bij te dragen. De wedstrijd is op za terdag 14 mei en start rond 11.30 in Vlissingen. Jan Raas aast er op nu eindelijk eens deze profwed strijd op zijn naam te brengen. Of het fenomeen Hinault aan de start verschijnt is nog lang niet zeker. Organisator Piet Louwerse heeft in ieder geval niet zo gek veel hoop op de komst van het Franse Enfant Teribbié. De Werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen heeft een an tieke Weense vleugel uil het begin van de negentiende eeuw aange schaft. Het geld is (voorlopig) bij eengebracht door de leden van de werkgroep. De vleugel is uiterst zeldzaam. Daarom kon niet lan ger worden gewacht op toeken ning van subsidie door het pro vinciebestuur. Niettemin rekent de werkgroep er op dat er nog subsidie zal worden verleend voor deze voor het muziekleven in Zeeland zo belangrijke aanwinst, aldus de werkgroep. De vleugel heeft f 14.000.- gekost. Krediet voor het treffen van voorzieningen aan het zwembad De Goudvijver, wijzigingen in de begroting en het intrekken van de regeling toekenning van een sub sidie in de kosten van restauratie, zijn onder meer agendapunten die de gemeenteraad in Veere van daag (woensdag 20 april) bes preekt. De vergadering begint om 14 uur en vindt plaats in de raadszaal van het stadhuis. Nieuwe directeur F.J.J. Hermans uit Vlodrop is per I juli benoemd in de functie van directeur verpleegkundige zorg van Het Zeeuwse Kruis in Goés. Hermans bekleedt momenteel de functie van hoofd verplegings dienst en begeleidingsdienst in een zwakzinnigeninstituut. De nieuwe directeur is 33 jaar. Voor de vierde keer tekent de HTS in Vlissingen vobr de orga- nisatie van het nationaal HTS- plankzeilkampioenschap. Rond de 200 deelnemers worden op 2 en 3 mei verwacht op de camping De Schotsman in Kamperland.. De HTS in Dordrecht heeft momen teel de wisselbeker in bezit. Derk Thijs stelde deze wisselbeker be schikbaar. In een brief heeft hel Steunkomi- tee Behoud KMS-groep de twee de kamerfracties er aan herinnerd dat de ketelbouw zowel in Hen gelo als in Vlissingen mogelijk moet blijven. Dit met oog op de schijnbaar veranderde zienswijze over de ketelbouw in Den Haag. Pinksterzaterdag wordt in Veere voor de zesde keer het Schaap scheerders- en Zeeuws Folklore- feest gehouden. Nu al staat vast dat vrijwel alle deelnemers van vorig jaar weer present zijn. Nieuw tijdens dit folklorefeest is onder meer het gezamenlijke Witte Fietsenwagen van de ANWB en de Nederlandse Hart stichting. Voor wat betreft de Zeeuwse folklore heeft de organi satie nog wat plaatsen vrij. Vooral mutsen plooien, voordrachtskun stenaars in Zeeuws dialect, net tenboeten en garnalen pellen en dergelijke hopen de organisatoren op de festiviteit te kunnen be groeten. Draag uw winterjas nog één keer. Naar Palthe. Daar krijgt hij een zorgvuldige schoonheidskuur. U haalt 'm af op een hanger, in een hoes. Lekker fris. En weer bijna als nieuw! Want Palthe gaat zorg vuldig om met uw kostbare spullen! van woensdag 20 t/m vrijdag 22 april. Palthenette, Lange Delft 39, Middelburg Lever is bijzonder rijk aan vi taminen en mineralen. Men zou eigenlijk in elk gezin een maal per week lever op het menu moeten zetten. De beste recepten voor deze vleessoort komen uit Frank rijk. Aangezien orgaanvlees geheel anders van samenstelling is dan spiervlees en bij een ver keerde behandeling hard en stug kan worden, moet het al tijd voorzichtig worden be reid. Men bakt het op een matig heet vuur, men kookt het in water dal net tegen de koo k aangehouden wordt of heel zachtjes kookt. Verse tuinkruiden harmoniëren er voortreffelijk mee. 400 gr. rauwe lever (varkens, rund of kalfs). I ui. teentje knoflook, eetlepel tomaten puree. eetlepel mosterd. 2 eetlepels bieslook, bloem. 50 gr. boter, citroensap, zout en peper. 75 gr. ontbijtspek in blokjes. Smelt de boter in een braad pan en bak hierin de gesnip perde ui goudgeel. Snijd de lever in plakken en bestrooi ze met zout en peper. Wentel ze vervolgens door de bloem en bak ze zachtjes aan beide zijden bruin. Braad daarna de spekblokjes mee en voeg na enkele minu ten de tomatenpuree, mos terd. gesneden knoflook en bieslook en -enkele druppels citroensap toe. Doe er ten slotte een scheutje water bij en laat het geheel nog zo'n 7 mi nuten pruttelen. Bel dagelijks de telefonische ceeeptendienst: 070-26.23.11. Naast de vele positieve constate ringen over het jaar 1982 spreekt het Gehandicapten Adviesbureau Zeeland zijn verbazing uit over de weigering van een aantal ge meenten om subsidie te geven. Onder die gemeenten - zeven in totaal ook de Walcherse Marie- kerke en Valkenisse. "Het is ons niet duidelijk waarom deze ge meenten zich niet als alle andere Zeeuwse Gemeenten confor meerden aan het genereuze aan bod van het provinciaal bestuur, om de decentralisatie zo soepel, geleidelijk en voordelig mogelijk financieel te doen verlopen in het belang van de gemeenten in het Zeeuwse", schrijft het GA Zee land. Het Adviesbureau - uitslui tend bemand door vrijwilligers - neemt aan dat de gemeenten hun eigen belang bij die weigering on voldoende hebben ingezien. De stichting en het samenwer kingsverband Slop Atoomschuil kelder Middelburg (SAM) geven hun protest tegen de koppeling van de atoomschuilkelder aan de parkeergarage in hel Geergebied niet op. ondanks dal de bouw al is begonnen. Donderdag 21 april wordt er in de Brasserie aan de Lange Delft in Middelburg een bijeenkomst gehouden waarvoor diverse sprekers zijn uitgenodigd die de eis lot stopzetting onder steunen. Verder heeft SAM een brief gestuurd aan het stadsbes tuur van Nagasaki (zusterstad van Middelburg) met de vraag het Middelburgse college van b en w te overtuigen van de onzin van een dergelijk gebouw. De gemeenschap Walcheren van het Humanistisch Verbond houdt op donderdag 21 april in het Jac. Roggeveenhuis te Middelburg de maandelijkse gespreksavond. Hel thema van de avond, de provin ciale Emanciaptieraad. zal wor den ingeleid door Adri de Feyter. Aanvang 20.00 uur. De Zeeuwse wielrentrimmers strijden zaterdag 23 april in Kat- tendijke voor het provinciaal kampioenschap. Aan de start ver schijnen de categoriën A en B als ook de dames. Voorde heren C en D vinden gewone wedstrijden plaats. De wedstrijden beginnen om elf uur met de C-trimmers en een uur later starten de dames, beide groepen leggen 37 kilometer af. De B en D-trimmers starten om 13 uur enkele minuten na el kaar over de afstanden 37 en 56 kilometer. De A-trimmers staan tegen half twee op scherp om een afstand van 74 kilometer af te leggen. De Rotterdamse band Pin Point is dé grote attractie tijdens de vie ring van het éénjarig bestaan van de jongerensoos De Roos in de jeugdhoeve te 's Heerenhoek. Be halve dat optreden - overigens vanaf half negen 's avonds in de Grote Zaal - is er 's middags een rommelmarkt en bazaar en er wordt verkocht bij opbod. In het voorprogramma 's avonds speelt het gilaartrio Tri Plex. ln Middelburg komt geen nieuwe VI DO-groep meer. De lopende groep gaat thuis nog een tijdje door als zelfhulpgroep. Voor in formatie 01184-13992. (Clara Vos). De regiokern Walcheren van het IKV houdt op donderdag 21 april een bijeenkomst waar het thema 'bewapening en werkloosheid aan de orde wordt gesteld. Het thema is bijzonder actueel met het oog op de problemen bij de KMS. Niettemin - zo verontschuldigt het IKV zich enigszins - waren de plannen voor deze bijeenkomst al in augustus van vorig jaar ges meed. Industriepastor Jan Scheffer (voorzitter van het steunkomitee Behoud KMS- groep en David de Leeuw voor zitter van de ondernemingsraad De Schelde) zijn als sprekers uit genodigd. De bijeenkomst vindt plaats in de Kapel St. Maarten te Hoogelande en begint om acht uur. De Stichting Overleg Kindercen tra Zeeland houdt op zaterdag 23 april in De Vroone te Kapelle een voorlichtingsdag. Vooral betrok kenen hij hel werk tri peuter speelzalen zijn uitgenodigd. Er worden films en videobanden ge toond en er staan informatiekra nten opgesteld. Ook speelgoedfir ma's tonen hun werk. Voor kin deropvang is gezorgd. Aanvang 10.00 uur. De handbalclub EMM in Mid delburg houdt op zaterdag 23 april een grote disco-avond in het ontmoetingscentrum Dauwen- daele. Aanvang acht uur. De op brengst is bestemd voor het nieu we clubhuis. Het Anjerfonds Zeeland heeft tegen de zeventig duizend gulden beschikbaar gesteld voor culturele activiteiten. Zestig procent gaat naar amateurorkesten. J'9000.- is bestemd voor de andere vormen van amateuristische kunstbeoefe ning zoals toneel, kabarct en volksdans. J" 10.500.is beschikbaar gesteld voor tentoonstellingspro jecten in Vlissingen. Een oud heidkundige publicatie over veld namen op Walcheren krijgt J" 2000.- ter beschikking en voor de inrichting van het verenigings gebouw in Veere heeft het Anjer fonds Zeeland eveneens 2000,- over. De in Nederland gevestigde bier brouwerijen houden op dinsdag 26 april in hotel Britannia in Vlis singen een biertapwedstrijd. Aan vang 14 uur. In de Vlaanderenhal in Sas van Gent is op zondag 24 april een Truckers Country Roadshow om geven met een muzikaal pro gramma met talrijke bekende ar tiesten uit de truckerswereld. De Vlaanderenhal is geopend van 10 tot 18 uur. De Spoorweg Sportvereniging Walcheren (SSVW) houdt zater dag 23 april het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi in de sporthal Souburg te Oost-Souburg. Dc or ganiserende vereniging neemt met twee teams deel. daarnaast komen er NS-ploegen uit Rotter dam en Nijmegen. De overige deelnemers zijn PVS. PZEM en PGV uit Vlissingen en de houder van de wisselbcker. Draadkrab bers (PTT) uit Middelburg. Het toernooi begint om negen uur en rond half vijf wordt de prijsuitrei king verwacht. Voor elke ploeg is een prijs beschikbaar terwijl de scheidsrechters de sportiviteit- sprijs bepalen. Zondag 24 april wordt er in het nieuwe Surati Rajneesh Medita tiecentrum aan de Brakstraat 9-11 in Middelburg een meditatiedag gehouden, van 's morgens acht tot 's avonds acht uur! Op deze dag worden verschillende meditaties van Bhagwan beoefend. Aanmel- den voor vrijdag. 01180-38198. Om de 'broodnodige ontspan ning' te vinden, hebben doven in Zeeland zich verenigd in de Club Ontspanning Voor Doven In Zeeland. Vanwege het handicap heeft deze groep problemen om samen met goed horenden bij voorbeeld spelletjes te doen. On der elkaar gaal het beter. Zo heeft de groep ook al een sporttrainer (Marino van Poppel) en bestaat er dc gelegenheid om bijvoorbeeld te bowlen. Als de groep wal is ge groeid zal de club zijn best doen om subsidie te krijgen. Voor in formatie 01180-29671 (mevrouw A. Jilleba). De Stichting Mediaan houdt op woensdagavond 27 april een ge neesmiddelen avond in de Vrije School aan de Willem Arondeus- stratt in Middelburg. J. Wortel- boer. huisarts in Middelburg, zal de bijeenkomst inleiden. Aanlei ding tot deze. bijeenkomst is de aangekondigde maatregel van het kabinet om dc homeopatische en antroposofische medicijnen uit het ziekenfondspakket te halen. Wortelboer is antroposofisch huisarts. Hij is nog maar amper een jaar in Middelburg. 'Om niet te zwijgen' is de titel van een actie van Amnesty Interna tional die tot en met 29 april loopt. Elke avond wordt daarom van zeven tot acht uur een Stille Wacht gehouden op de hoek Walstraat Lange Zelke in Vlissin gen. Met sandwichborden. Afri kaanse trommels en folders zal aandacht worden gevraagd voor deze actie tegen politieke moor den. Zaterdag 23 april houdt de Lu- temgroep van de Kabouters en de Zeeverkenners (allen meisjes) een rommelmarkt op het Damplein in Middelburg, vanaf 9.00 uur. Wie nog spullen voor de rommelmarkt beschikbaar heeft kan contact op nemen met de heer Van Riet. tel. 01180-26319. Ouderen van vijftig jaar en ouder treffen zich elke dinsdagmiddag om kwart voor twee in het Zui derbaken in Middelburg. Tijdens die Open Club wordt een groot aantal activiteiten gehouden als bewegingsles, koersbal. bilfart en andere gezelschapsspelen. De or ganisatie - de stichting welZijrv voorouderen - gaat de activiteiten in de toekomst uitbreiden. Gezel ligheid en onderling contact staan daarbij centraal. Hoewel de Open Club veel trouwe bezoekers heeft, rekent de organisatie toch op uit breiding van dat aantal. De Open Club is elke dinsdagmiddag vanaf kwart voor twee. In de molen De Hoop op hel Vlissings Bolwerk in Middelburg vindt zaterdlig 23 april de jaar lijkse grote rommelmarkt plaats van de showband Juliana Mid delburg en het juniorenkorps Jo- han Friso. Naast rommelmarkt artikelen zijn er ook oliebollen en wafels te koop. De rommelmarkt begint zaterdagochtend om acht uur. De Jong Intratours uit Ridderkerk vertelt tijdens de maandelijkse le denvergadering van de PCOB in De Schakel aan de Bachtensteene te Middelburg iets over georgani seerd reizen. De bijeenkomst van de Protestants Christelijke Oude renbond begint om twee uur op woensdag 27 april. De vrouwencontaclgroep Arne- muiden houdt woensdag 27 april een koffiecontactmorgen in Dc Arne. Mevrouw J. Dingemanse vertelt iets over gezichtsverzor ging en er zal een demonstratie opmaken worden gegeven. De bijeenkomst begint om kwart over negen. Kinderoppas is aanwezig. Het project 'mensen zonder baan' in Middelburg is begonnen met kinderopvang. Elke donderdag morgen kunnen peuters (van twee tot vier jaar) worden gebracht. De deelnemers aan het project passen voor 2.50 op van half negen tot half een in De Schakel aan de Bachtensteene in Middelburg. De vrijwillige welfare van het Nederlands Rode Kruis houdt een aantal tentoonstellingen-verko pen van artikelen die zijn ver vaardigd voor bejaarden, chro nisch zieken en gehandicapten van de afdeling Middelburg eo. Dinsdag 26 april is deze tentoon stelling-verkoop in Swerfrust aan de L. Stommeswcg en op woens dag 27 april in Ter Veste aan de Seissingel beide lussen twee en vier uur 's middags. De eetgroep van het vrouwencafé Trui in Middelburg gaal weer ko ken. Op donderdag 28 april zor gen de dames voor een verras singsmaaltijd in de lentesfeer. Vrouwen (met kinderen) die mee willen eten kunnen zich opgeven in Pand aan de Kerksteeg op donderdag 21 april tussen negen en twaalf uur. Telefoonnummer 01180-33492.

de Faam | 1983 | | pagina 7