allerlei TL aaScsj 399 Slagerij 129 *-1169 699 1000 7 Wat dit land nodig heeft is een brutale kruidenier lal nn s?io x&i (f&zh. igsffi 0P:Qp O O /"£,c/7Z5f/'é&£s& zm&y&Z Vakantiekamp voor kinderen uit éénoudergezinnen wie niet adverteert wordt vergeten DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 april 1983 ALLIUM HIPPE ASTRUM Hay si Fantayzee - 'Battle Hymns for Children Singin' (Regard Records) Roxy Music - 'The High Road' (Polydor) Raak appelsap, Frisdrank, Appelmoes, 99 59 69 Frisdranken, Heinz Sandwichspread, Heinz pikante/ groente spread, Spa citroen, Doperwten zeer fijn, Roosvicee vruchtenmix, OB-tampons, De Ruyter chocoladevlokken, Radion, Duyvis roasted pinda's ,zaka 150 gram Croma, Oil of Ulay, 169 80 499 Makreel in olie, Bambix, Suikerklontjes, 149 109 259 Slagersleverworst, „ftn Abee huzarensalade, kersen, voiwas wasmiddel, Confilux extra confiture jam, *ARGARlHE,f Tafelmargarine, reta En natuurlijk hebben we ook: Pali Mali filter, 25 stuks3,50 Peter stuyvesant filter, 25 stuks 3,50 Camel filter, 25 stuks3,50 Muscadet de sèvres et maine, Gebroken sperziebonen, Pindakaas Magere chocolademelk, on Pizza margaritha,199 unicura zeep, Knorr soep, Nescafé extra, 189 "operwtefl 5l* Doperwten, extra fijn, v"> Jonge kaas, Halve perziken, Pandin de Lussaudière, Blue Band halvarine, Yogho-Yogho Campina ijs, 179 Steradent tabletten, Homburg achterham, Liebfraumiich of Bereich Nierstein, ,nn Puntjes of aa bolletjes, 6 stuks Pete Townshend - 'Scoop' (Atco) Jan Willem Simons toont tekeningen in Ambachtencentrum VAKANTIE EN SOCIALE VERZEKERING Van Allium bestaan er zo'n kleine driehonderd soorten Ze worden veelal gekweekt voor de consumptie (bie slook, ui, prei), maar ook als snijbloem. Een groot deel van hel jaar is deze bloem te koop. On derling zijn er grote ver schillen in bloemgrootte. Allium is er in diverse kleu ren (onder meer wit. blauw, paars en geel) en er zijn in combinatie met bijvoor beeld lelies, smaakvolle ar rangementen te maken. Alvorens deze stoere bloem op water wordt gezet is het goed om met een scherp mes een stukje van de sten gel af te snijden. Let er altijd op dat een schone vaas wordt gebruikt. Als snij- bloemenvoedsel aan het water wordt toegevoegd kan men er van verzekerd zijn dat het "vaasleven" van de Allium wordt verlengd. De sterke uiegeur die bij het afsnijden van de bloem stengel vrijkomt verdwijnt wanneer de bloem enige tijd in het water heeft gestaan. Een echt bij het Hollands interieur passende kamer plant, deze Hippeastrum, i die we dikwijls, ten onrech te* Amaryllis noemen. De stoere, fiere plant dankt zijn naam aan de Griekse woorden hippeas ridder en astron ster. Wie de plant goed bekijkt en de fraaie, stervormige bloemen ziet, begrijpt, waarom van sterridder wordt gesproken. De savannen en de bosge bieden van tropisch en sub tropisch Amerika zijn de thuisgebieden van de plan ten. Als men' niet het geduld heeft opgebracht om in het afgelopen najaar een bloei- bare bol te kopen, kan men alsnog zijn schade inhalen. De planten zijn momenteel kant en klaar te koop in di verse fraaie tinten roze, zalm en rood. Ook zien we witte en tweekleurige ras sen. Voor wie de plant wat aan de forse kant vindt, is er de mogelijkheid een klein- bloemig, rood ras te kopen. Zet de plant goed in het licht, maar liefst niet in de felle zon. Geef flink water en voed de plant om de twee weken bij met wat kamerplantenmest. Haysi Fantayzee's debuut elpee valt. om maar meteen met de deur in huis te val len. behoorlijk tegen. Naast de twee (uistekende) sing lenummers 'John Wayne is big leggy' en 'Shiny shiny' bevat de plaat slechts slaapverwekkend vulsel. Het lijkt heel watmaar het is niks. Suikerspin-muzick. Als pleister op de wonde is bij de plaat een fraai foto boekje gevoegd. Daarin is het gezichtsbepalende duo van Haysi Fantayzee, de bloedstollend mooie Kate Garner en de met nep dread-locks uitgedoste Je remiah Healy te bewonde ren in allerlei gekunstelde poses. Peter Met 'Avalon' zorgde Roxy Music vorig jaar voor een aangename verrassing. Als literpak blikje a 0,33 liter, ola, sinas of jewel pot a 720 ml sinas, cola of drink, hele liter potje a 300 gram pot a 300 gram literfles &»W,EN ZE» "3 half blik fles 0,6 liter 40 stuks, normaal of speciaal499 pak a 200 gram, melk of puur159 zak a 2 kilo verkrijgbaar in onze filialen met een slagerij Prijs geldig van 20 aonl t/m 25 april a s pakje a 200 gram flesje 125 ml dubbelblik,440gram pakal80gram kilo ring a 500 gram199 bakje a 150 gram99 3/4 pot199 vloeibaar, flacon a 2 liter699 450gram,aardbeien, kersen, abrikozen of ananas169 De brutale kruidenier steekt weer 'ns de brand in de prijzen. "*n*tl500fle 00ii kuipje a 500 gram, Vrij Produkt en. fles a 0,7 liter499 heel blik79 pot a 350 gram, Vrij Produkt gif''""' literflacon89 es Fok Ces FoksP .s Fowses 2 stukken a 90 gram tomaten/groente, ossestaart, champignon of asperge pot a 200 gram half blik. Vrij Produkt G .'V Ces FokcéS half blik kilo 'n Franse rode wijn, 0,7 liter kuipje a 500 gram126 literpak, aardbeien of framboos l*»5 voor.' literbak koker a 26 stuks159 blik a 453 gram499 fles a 0,7 liter599 MM 16- none ci Af» PRUS'SIAG tussendoortje is nu de mini- live elpee 'The High Road'. opgenomen in hel Apollo Theatre te Glasgow uitge bracht. De plaat bevat vier lange nummers, waaronder twee covers: Neil Young's 'Like a hurricane' en Len- nons 'Jealous Guy'. Roxy Music, en dan met name gitarist Phil Manzanera en saxofonist Andy Mackay, is uitstekend op dreef. De twee 'eigen' nummers. 'Can't let go', en 'My only love', werden geschreven door Brian Ferry, die op de plaat vocaal wordt bijges- laan door een prettig ges toord dameskoorlje. Het enige nummer dat wat tegenvalt is 'Jealous Guy', door Roxy Music eerder op single uitgebracht als eer betoon aan de grote 'mees ter'. Lennon's compositie had een avontuurlijker uit voering verdiend. Peter Je houdt je hart vast: een plaat met 25. in huisstu dio's, opgenomen demo's van oude Who-nummers. aangevuld met onbekende werkjes. Niet terecht, zo blijkt na beluistering. De dubbelel- pee is ook niet voor Who- fanaten interessant. Pete Townshend,. Who-gitarist en begenadigd componist, biedt ons een aardig kijkje in de keuken van een song schrijver. De plaat bevat een doorsnee van oud en nieuw werk, waaronder en kele 'juweeltjes' zoals de acoustische uitvoering van 'Behind blue eyes'. 'Squee ze box' en 'Magic bus'. Op de binnenhoezen geeft Pete commentaar op de ver schillende nummers. Peter VLISSINGEN Hermesweg 25 Jan Willem Simons exposeert tot en met 20 mei in het ambachtencentrum Demerary aan het Oostkerkplein in Middelburg. Deze Middelburger toont naast minitueus uitgevoerde zwart-wit impressies een overzicht van de door hem getekende en geschreven strips. De tentoon stelling draagt de titel 'Eigen pointillisme. een persoon lijke werkelijkheid in zwart-wit'. De tekeningen zelf hebben geen titel. Simons laat de uitleg aan de kijkers over Ook de beoordeling of hij kunstenaar is - vindt hij - bepalen anderen. De ideeën komen vanzelf. "Ze zitten in het papier. Ik hoef het er alleen maar uit te trekken", legt Jan Willem Simons uit. Simons - Zeeuw van geboorte - is autodidact. Zijn werk is moeilijk te kenschetsen. Ofschoon zijn werk is uitgevoerd in zwart-wit. doen zijn ambachtelijke uitingen denken aan het pointillisme. variërend naar op-art." De onder werpen appeleren aan de fantasie van de kijker. Behalve een hele waslijst tentoonstellingen weet Jan Willem Simons zich ook verzekerd van erkenning in de uitgevershoek. Reeds, meerdere strips werden van hem uitgegeven. Onlangs verscheen 'Het geheim van de Go den'. Ook deze strip wordt in het Ambachtencentrum geloond. Ook enkele strips in voorbereiding lichten een tip van de sluier op hoe een striptekenaar aan 'zijn ver haal' komt. De tentoonstelling is van maandag tot en met zaterdag scopend van 10 tol 17 nnr MIDDELBURG Blauwedijk 74 Net als vorig jaar houdt Humani- fas Zeeland ook deze zomer een vakantiekamp voor kinderen van 6-12 jaar uit één-oudergezinnen. Dat gebeurt van 22 juli tot en met 29 juli in de buurt van Veere. Dit kamp bleek vorig jaar in een grote behoefte te voorzien. Ener zijds omdat de kinderen een heerlijke vakantie werd geboden, anderzijds omdat de ouder een week werd ontlast van zijn of haar zware taak. De plaats waar het kamp gehou den wordt is dezelfde als vorig jaar, het kamphuis "Het Veerse Gat" tussen Veere en Vrouwen polder. Dit kamphuis is zo gesi tueerd dat het alle mogelijkheden biedt om er voor de kinderen een onvergetelijke week van te ma ken. Onder leiding van enthousiaste medewerk(st)ers zullen onder meer de volgende activiteiten plaatsvinden: bos-, strand- en avondspelen, speurtochten, han denarbeid, toneel en expressie, verhalen vertellen en nog veel meer. De kosten bedragen ƒ75.— per kind en men moet de kinderen voor 1 mei opgeven. Het maxi mum aantal kinderen dat mee kan is 30. Voor verdere inlichtingen: Heieen de Morrée. tel. 01180-34429, lus- sem 12.30-13.30 uur of mét René Beenhouwer, tel. 01184-64955. tussen 17.30-18.30 uur. Het Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering heeft zojuist weer de geheel her ziene folder 'Vakantie en sociale verzekering' uitge geven. In deze folder wordt er op gewezen dat wie zijn va kantie voorbereidt, er ver standig aan doet te overwe gen of er op het terrein van de sociale verzekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverze kerden en zij die een uitke ring ingevolge de Ziekte wet. de Wet op de arbeids ongeschiktheidsverzeke ring, de Algemene Arbeids ongeschiktheidswet of de Werkloosheidswet ontvan gen. kunnen daarmee voor komen dat hun belangen worden geschaad. De folder is gratis te ver krijgen bij hel VSV. Zwaansvliet 3. 1081 AP Amsterdam, telefoon 020 - 44.84.18. Alleen als het om wat gro- tere aantallen gaat. wordt een stuksprijs van J'0.16 berekend.

de Faam | 1983 | | pagina 6