<D N m 7T BEVOLKINGS ONDERZOEK BAARMOEDER HALSKANKER if <P g O O 16 TABELLEN HUUR SUBSIDIE WOR DEN PER 1 JULI A.S. GEWIJZIGD HQ's O Sa 13 - 20 april Sta ww O <D &3 §5" O *8 a O 8" week DE FAAM Woensdag 20 april 1983 MENU 'TAFELTJE DEK JE week 25-30 april Vrijstelling bestemmingsplannen NIEUWE MAATREGELEN LandelijFpïanTpênbare- bibliotheekvoorziening Collecten Ophokplicht duiven. Aanvraag hinderwetver gunning Op het ogenblik worden de hoofdleidingen van zo wel gas als water vervan gen in de Schuitvlot- straat. Vandaar dat deze straat tussen de Dam en het Oostkerkplein afge sloten is voor het verkeer. De werkzaamheden du ren nog enkele weken. Wie in het najaar droog hout wil stoken doet er verstandig aan om nu alvast snoei- en veilingshout in te slaan. Dat kan voor de prijs van 60,- per kubieke meter. Elke woensdag tussen 14.00 en 16.00 uur kunt u, hiervoor terecht bij de gemeentelijke kwekerij 'Overwater', aan de Langevielesingel. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Culturele agenda tot en met 26 april a.s. - Medezeggenschap op school - Uit met pas'65 - Studiemogelijkheden in het wetenschappelijk onderwijs - Isoleren huurwoningen De in maart jl. gestarte Arbeidskrach tentelling is voor de helft afgewerkt. Een kleine 300 Middelburgers zullen deze of volgende maand nog benaderd worden voor de enquete. Op verzoek van de Europese Gemeenschap wordt door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek dit onderzoek gehouden. Eén van onze artikelen handelt over de nieuwe huursubsidie-tabellen. Aangezien op z'n vroegst eind mei een vouwblad verschijnt over deze regeling van het ministerie van VROM, hebben we de belangrijkste wijzigingen voor u opgesomd. Voor een vlottere verwerking van de honderdduizenden aanvragen zijn, in het belang van de huurders, enkele maatregelen genomen. Huurders die vóór 15 maart jongstleden al huursubsidie ontvingen, krijgen in april of begin mei van het ministerie: - óf een brief met de mededeling dat hun formulier bij de verhuurder ligt en dat deze hen zal laten weten wanneer zij het kunnen invullen. - of ze krijgen hun op naam gestelde formulier rechtstreeks thuisgestuurd. Huurders, die al huursubsidie ontvingen kunnen tot eind mei op de brief of hun formulier wachten. A Is zij dan nog niets hebben ontvangen, moeten ze een formulier bij het gemeentelijk bureau Huisvesting halen. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag zuurkool met worst dinsdag gehakt, rode kool, aardappelen woensdag hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag rundvlees, spinazie, aardappelen vrijdag jachtschotel, rode kool, puree. zaterdag hutspot. Voor het tijdvak 1 juli 1983 tot 1 juli 1984 zijn de tabellen voor de individuele huursubsidie aangepast Onderstaand geven we de belang rijkste wijzigingen weer. De tabel voor de groep gezinnen (en daarmee gelijkgestelden) is als volgt gewijzigd: - de minimumhuurgrens voor de woning, waarbij subsidie kan worden verleend, is verhoogd tot 2.795,- - de maximumhuurgrens is verhoogd tot 8.820- - de minimumbijdrage is verhoogd tot 180- - de maximumbijdrage is verhoogd tot 5.280,- - de grens van het (gezamenlijke) inkomen, waarbij in beginsel nog subsidie kan worden verkregen is verlaagd van 43.000,- tot 39.000,- Vandaag (woensdag 20 april) morgen en op 25 en 26 mei a.s. wordt er een bevolkingsonderzoek gehouden op het voorkomen van baarmoederhalskanker. Hiervoor zal op de binnenplaats van het stadhuis een speciaal daarvoor ingerichte wagen staan. In totaal 1646 Middelburgse inwoonsters hebben een uitnodiging ontvangen om zich op baarmoederhalskanker te laten onderzoeken. Deze ziekte is - wanneer zij tijdig wordt ontdekt - volledig te genezen. Voor het onderzoek komen de vrouwen in aanmerking die geboren zijn in de jaren 1930,1933,1936,1939,1942, 1945 en 1948. Oproepkaart Voor dit onderzoek zal een bijdra ge van 17,50 worden gevraagd. Déze geringe kosten zijn te danken aan het feit dat de gemeente een belangrijke financiële bijdrage levert. Op de oproepkaart staat een aantal vragen. Het is prettig wanneer die thuis reeds worden ingevuld. Een ieder is geheel vrij om te bepalen of men aan het on derzoek wil deelnemen. Aangera den wordt het echter wel. Volgens schema De gemeente Middelburg is in 1975 gestart met het bevolkingsonder zoek baarmoederhalskanker. Alle vrouwen in de gemeente, in de leeftijd van 35 tot 55 jaar kunnen volgens een opgesteld rooster ten minste één maal per drie jaar aan dit onderzoek deelnemen. Baar moederhalskanker ontstaat mees tal pas nadat daaraan jarenlang een niet kwaadaardig stadium is aan voorafgegaan. Meestal merkt men daar niets van. Het voordeel van een regelmatig onderzoek, ook wel continu-bewaking genoemd, is dat tijdig een afwijking kan worden waargenomen. Een be handeling kan dan in vele gevallen tot volledige genezing leiden. Onderzoek Het onderzoek is een eenvoudige, pijnloze zaak, die slechts enkele minuten in beslag neemt. Het wordt uitgevoerd door deskundig vrouwelijk personeel van de li Stichting Bureau voor keuringen op medisch-hygiënisch gebied in Den Haag. In die paar minuten dat het onderzoek duurt, neemt men met een soort houten lepeltje wat slijm weg van de hals van de baarmoeder. Het slijm wordt ver volgens uitgestreken op een glaasje. Dit uitstrijkje gaat naar het streeklaboratorium voor cel- onderzoek waar het wordt onder zocht. Het onderzoek neemt enige tijd in beslag en de uitslag hiervan krijgt u van uw huisarts. Wanneer er aanleiding is voor een nader medisch onderzoek, dan ontvangt u bericht. Een dergelijk bericht van uw huisarts hoeft natuurlijk niet in te houden dat er sprake is van een kwaadaardige afwijking. Zwangerschap In principe behoeft zwangerschap geen bezwaar te zijn voor het ma ken van een uitstrijkje. Toch ad viseren wij u eerst met de huisarts of verloskundige even contact op te nemen. Zeker wanneer de zwangerschap is gevorderd to.t de,, afdeling, .zesde maand. Eventueel kan worden besloten het onderzoek uit te stellen tot na de bevalling. Menstruatie Voor het onderzoek vormt de menstruatie geen belemmering. U kunt zich dus rustig laten onder zoeken. Baarmoeder-operatie Vrouwen die zijn geopereerd aan de baarmoeder, of van wie deze is weggenomen doen er verstandig aan zich te laten onderzoeken. Eventueel na overleg met de huis arts. Geen oproep ontvangen Zoals gezegd, zijn voor het onder zoek in de maanden april en mei de inwoonsters opgeroepen die gebo ren zijn in de jaren 1930, 1933,1936, 1939, 1942. 1945 en 1948. Wanneer u vandaag nog geen uitnodiging hebt ontvangen en wel geboren bent in bovengenoemde jaren, dan is het gewenst zo spoedig mogelijk een bezoek te brengen aan de af deling Algemene Zaken in het stadhuis. U kunt ook bellen, iedere werkdag tussen 8.30 en 9.30 uur. Het telefoonnummer van het stadhuis is (01180) 26251, toestel 324. Uw oproep wordt dan zo snel mo gelijk gereed gemaakt. Verhinderd Het kan voorkomen, dat u een an der tijdstip van onderzoek wenst. Ook is het mogelijk, dat u onver wacht verhinderd bent aan het onderzoek deel te nemen. In beide gévallen vragen wij u direct con tact op te nemen met de genoemde Standplaats onderzoekwagen Het onderzoek wordt zoals reeds werd vermeld gehouden in een onderzoekwagen. Deze wagen zal op de binnenplaats van het stad huis staan, te bereiken vanaf Stadhuisstraat en de Helm. Tips Wanneer u aan het onderzoek deelneemt, verzoeken wij u met de hieronder vermelde tips rekening te houden: - bespaar uzelf en de onderzoe kers tijd door gemakkelijke kleding te dragen. Draag liever geen lange broek, maar een jurk of rok. - u hoeft niet te komen, wanneer u korter dan een jaar geleden bent gecontroleerd. Vermeld dit wel op uw oproepingskaart en stuur deze terug aan de afzen der, de gemeente Middelburg. Tot slot van dit verhaal nog een welgemeende raad. Meent u klachten te hebben? Neem di rect contact op met uw huisarts. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van: - het bestemmingsplan "Magistraatwijk" om uitbreiding mogelijk te maken van de woning Oud Vlissingsewèg 43. - het bestemmingsplan'GriffioenlI'l om uitbreiding mogelijk te maken van de woning Europalaan 15. Stukken die betrekking hebben op deze plannen liggen tot 29 april ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het sta-dhuis. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Bestemmingsplan Looierssingel e.o. Dit bestemmingsplan keurden Gedeputeerde Staten van Zeeland gedeeltelijk goed. Goedkeuring werd onthouden aan een zinsnede. Het besluit en het bestemmingsplan liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bezwaren tegen onthê.uding van de goedkeuring kunnen door een ieder worden ingediend tot 5 mei. Tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan kunnen alleen de gemeenteraad en inspecteur van de Ruimtelijke Ordening beroep instellen. Nadere inlichtingen bij de afd. Algemene Zaken. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a het parkeervak in de Lange Noordstraat dat aansluit op de voor het postkantoor gelegen laad- en loszöne en ligt voor het pand nr. 46 aan te wijzen als al gemene invaliden-parkeer plaats. (Beroep mogelijk tot 7 mei) b het parkeerverbod geldende voor de noordzijde van het ge deelte van het Domburgs Schuitvlot, over een lengte van 12 meter, gerekend vanaf de hoek Domburgs Schuit- vlot/Achter de Houttuinen zo danig uit te breiden dat het parkeerverbod zal gaan gelden voor de gehele noordzijde van het oost-westlopende gedeelte van het Doipburgs Schuitvlot; (Beroep mogelijk tot 21 mei) c een parkeerverbod in te stellen voor de onbebouwde zijde van het gedeelte van de Beenhou werssingel, tussen de Lange- viele en de Papenstraat. (Be roep mogelijk tot 21 mei). Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. De provinciale Griffie in de St Pieter straat 42 en het gemeentelijk bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 hebben beiden tot 29 juni ter inzage liggen het landelijk plan voor de openbare bi bliotheekvoorziening 1983-1985. Dit plan van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur gaat on der andere over de nieuwe openbare bibliotheekvoorzieningen die tussen '83 en '85 tot stand zullen komen. Tegen het plan kan in sommige gevallen beroep worden ingesteld bij het ministerie van WVC Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om te collecteren in de komende periode: 1. Ned. Hartstichting tot zaterdag 23 april 2. Ned. Astma Fonds van maandag 2 tot zaterdag 7 mei. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes Uitgangspunt hierbij is het belastbaar inko men over 1982 plus 3%. De tabel voor de groep alleenstaanden tot 30 jaar is als volgt gewij zigd: - de minimumhuurgrens voor de woning, waarbij subsidie kan worden verleend is verhoogd tot 2.095,- - de maximumhuurgrens is verhoogd tot 5.940,- - de minimumbijdrage is verhoogd tot 180,- - de maximumbijdrage is verhoogd tot ƒ3.240,-. - de grens van het inkomen, waarbij in be ginsel nog subsidie kan worden verkregen, is verlaagd van ƒ27.500,- tot ƒ26.500,- Uit gangspunt hierbij is het belastbaar inkomen over 1982 plus 3%. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Koudekerkseweg (ter hoogte van Vijvervreugd) tijdelijke stoplichten ,2. Boudaenlaan Afgesloten voor alle verkeer 3. Leliëndaalseweg rijbaanversmalling 4. Tamariskenlaan Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Asfalterings werkzaamheden AANVANGS DATUM In uitvoering Herstrating In uitvoering Asfalterings- In uitvoering werkzaamheden Herstrating 20 april moeten deze verzameld worden in ver zegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Burgemeester en wethouders hebben bepaald dat het tot 22 mei verboden is om duiven uit te laten vliegen tussen 9.00 en 19.00 uur. Het verbod geldt niet voor het deelnemen aan wedstrijd- vluchten en voor jonge duiven. Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvraag vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouder kunnen worden ingediend. - De NV PZEM, Poelendaelesingel 10 voor een gasdrukregelstation aan de Leliëndaalse weg. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 23 april. Schriftelijke be zwaren tot 30 april. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdei'e aanwe zigen. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn inge diend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoon lijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De bovenvermelde aanvraag ligt met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis en op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Mólstraat. Burgemeester en wethouders ontvangen-donderdag 28 april de nieuwe inwoners en inwoonsters van onze stad. Het gaat om diegenen die zich in de periode september '82 tot medio maart in de gemeente Middelburg vestigden. Hoort u hier ook bij maar u hebt geen uitnodiging ontvangen, bel dan de voorlichtingswinkel. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5