<D N <D <D 7T SUBSIDIE VOOR ISOLATIE VAN BESTAANDE HUURWONINGEN I I'S: Ws O 5" <D 'i O o O O werp 5 o cP %Q 25" O O. O 14 week 6-13 april HELP DE BRANDWEER AAN AF TE DANKEN SLOOPAUTO'S DE FAAM Woensdag 6 april 1983 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 11 t/m 16 april Bestemmingsplannen Op de hoek van de Nieuwe Oostersestraat en het Molenwater plaatst men binnenkort een beeld houwwerk van de Mid delburgse kunstenaar Peter de Jong. Het heet "Zittend vrouwtje" en is uitgevoerd in musschei kalksteen. De foto geeft een eerste indruk. Met nieuwe stukken plaat heeft de brandweer meerdere malen doorgeroeste plekken aan de carrosserie van een elf jaar oude waterongevallenwagen weggewerkt. Nu is echter de grens bereikt dat met verder opknappen geld wordt weggegooid. Daarom stelde de gemeenteraad geld beschikbaar voor een nieuw exemplaar. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - sport- en spelmogelijkheden voor gehandicapten in Zeeland - bescherm onze rietkragen - wat doen we aan luchtverontreiniging - Europa van nu - Europa van u - culturele agenda tot 22 april Voorafgaand aan de herinrichting van de Branderijmolengang dient daar de riolering te worden vernieuwd. De ge meenteraad verleende de nodige kre dieten. Wel wordt gesteld dat de werk zaamheden moeten wachten tot de uit slag van het te houden bodemonder zoek op het terrein van de v.m. gasfa briek bekend is. Het meest opvallendste artikeltje op deze gemeentelijke voorlichtingsrubriek is wellicht dat waarin de Middelburgse brandweer vraagt om zo'n 15 sloopauto's. Waarom men die nodig heeft kunt u daarbij duidelijk lezen. Ook in het rubriekje "In Woord en Beeld" komt de brandweer aan de orde, omdat de gemeenteraad in de vergadering van 21 maart j.l. besloot geld beschikbaar te stellen voor nieuw materieel. Ook een aantal andere raadsbesluiten wordt daarin visueel gemaakt. A ansluitend op de publicaties in de diverse dagbladen vragen wij deze week in het hoofdartikel uw aandacht voor de mogelijkheid subsidie te verkrijgen bij warmte-isolatie van bestaande huurwoningen. Gratis j'olders over dit onderwerp zijn verkrijgbaar in de voorlichtingswinkel. Informatie over de ophokplicht voor duiven, aanvragen hinderwet en komende collecten kunt u terugvinden in het stukje dat de naam "In 't Kort meekreeg. U ziet het, nieuws van de gemeente te over. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag hutspot met klapstuk dinsdag gehakt, witlof, aardappelen woensdag braadworst, bietjes, aardappelen donderdag I rundvlees, spruitjes, aardappelen vrijdag kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag nasi. De Middelburgse brandweer organiseert op 11 juni a.s. de Gewestelijke Technische Hulpver leningswedstrijden. Uit het gehele land zullen hieraan ploegen deelnemen. Eén van de uit te voeren opdrachten zal het bevrijden van men sen zijn die bij een verkeersongeluk in hun auto bekneld zijn geraakt. Net als in de dage lijkse werkelijkheid komen er een hydrauli sche knipschaar, een spreider en ander be schikbaar materiaal aan te pas. De auto wordt als het ware ontleed om de slachtoffers vrij te maken. Het gaat bij de wedstrijden natuurlijk om het spel, maar er wordt ook op deze wijze een flink stuk ervaring opgedaan door de brandweerlieden. En dat maakt het mogelijk in de praktijk effectief op te treden. In ons aller belang dus. Daarom durven wij een beroep op De wereld-energieprijzen zijn de afgelopen jaren enorm gestegen. Ook de prijs van het aardgas, zo'n 10 jaar geleden betaalden we nog 10 cent voor een m3. Nu is de prijs al opgelopen tot ruim zes dubbeltjes. Stoken is daardoor een peperdure zaak geworden. Vooral voor huurders van onvoldoende geïsoleerde woningen. En dat i,n een tijd dat veel mensen het financieel toch al zo moeilijk hebben. Vandaar dat het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) -onder bepaalde voorwaarden- subsidie geeft op de kosten voor verbetering van de warmteisolatie van bestaande huurwoningen die permanent worden bewoond. Kosten Het isoleren van woningen kost natuurlijk geld. Geld dat door la gere stookkosten wel weer wordt terugverdiend. De overheid neemt in de vorm van isolatiesubsidie een deel van die kosten voor haar re kening. De rest van de kosten zal de verhuurder zelf moeten op brengen. De verhuurder financiert de isolatie, maar heeft niet het voordeel van brandstofbesparing. Daarom is het redelijk dat de ver huurder in de vorm van een huur- toeslag een vergoeding krijgt voor de gemaakte kosten. Logisch, want ook de kosten voor andere voor zieningen als aanleg van centrale verwarming, een douche of bad kamer mogen op die manier wor den doorberekend. Overigens mag het aanbrengen van isolatie-voor zieningen niet tot gevolg hebben dat de jaarlijkse huurverhoging meer dan trendmatig is. U hoeft dus niet bang te zijn dat u na iso latie een 'dubbele' huurverhoging moet gaan betalen. Besparing Niet alle huizen zijn gelijk. Hoe veel geld u met isolatie uiteinde lijk kunt besparen is mede afhan kelijk van de isolatievoorzienin gen die worden getroffen, of er méér woningen gelijktijdig kun nen worden geïsoleerd en welk materiaal wordt toegepast. Ook telt mee hoeveel gas u doorgaans verbruikt. Maar bijna altijd geldt: besparing door isolatie weegt op tegen de huurtoeslag. Voorzieningen Een subsidie kan worden toege kend als één of meer van de vol gende voorzieningen worden ge troffen: - Het vervullen van spouwmuren met daarvoor geschikt isolatie materiaal. Dit moet gebeuren door een erkend bedrijf dat voor deze werkzaamheden over de nodige deskundigheid be schikt. Bij de Directie Volks huisvesting Zeeland, Seissingel 4 in Middelburg is een lijst met namen en adressen van deze bedrijven verkrijgbaar. - Het aanbrengen van een warmte-isolerende laag tegen een buitenwand. - Het aanbrengen van een warmte-isolerende laag tegen de binnenzijde van een schuin dak, aan de buitenkant van een plat dak of op de vloer van een vliering. - Het aanbrengen van een warmte-isolerende laag tegen de onderkant van de begane grondvloer. - Het aanbrengen van dubbel glas. Als niet in één keer de ge hele woning wordt voorzien van dubbelglas, dan moeten deze voorzieningen het eerst worden toegepast in de woon kamer en de daarmee in open verbinding staande vertrekken. Het aanbrengen van een tweede raam of ruit. Deze dient eerst te worden aangebracht in de woonkamer en de daarmee in open verbinding staande ruim tes. Het aanbrengen van een laag met voldoende warmte-isolatie tegen enkelglas of dubbelglas. Het vervangen van het slecht geïsoleerd geveldeel achter de radiator. Subsidie De subsidie voor warmte-isolatie is een bijdrage die in z'n geheel wordt uitbetaald, dus niet in maandelijkse termijnen. Maxi maal geldt per woning een bedrag van 5.000,- waarvoor subsidie wordt toegekend. U hoeft dit be drag echter niet in één keer uit te geven. Als u de eerste keer bij het treffen van isolatievoorzieningen niet aan dit maximum toekomt, kunt u een volgende of zelfs een derde keer nog subsidie aanvra- Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen aan: - het bestemmingsplan "Nieuwland Kom" om uitbreiding mogelijk te maken van een opslagplaats op perceel Achter de Kerk 26 - het bestemmingsplan "Uitbreidingsplan in onderdelen 1959" om de bouw mogelijk te maken van een woning aan Vogelstraat 32. Bouw- en schetsplannen liggen tot 14 april om in te zien in het stadhuis (kamer 15). Indienen bezwaarschriften tot dezelfde datum mogelijk bij b. en w. - het bestemmingsplan "Looierssingel e.o." om uitbreiding van het ziekenfondskantoor mogelijk te maken. Bouw- en schetsplan ter inzage en indienen bezwaarschrift mogelijk tot 19 april. gen. Minimaal geldt een bedrag van 500,- per aanvraag. Gaat het om het isoleren van een woning complex, dan geldt een gemiddelde van 500,- per woning. Voor dubbelglas en voorzetramen krijgt de (ver-)huurder 25% van de kos ten vergoed. Voor overige voorzie ningen bedraagt de subsidie 30%. Per verhuurde/gehuurde woon ruimte wordt niet meer dan 1500 gulden subsidie gegeven. Aanvraagformulier Wie meent voor een bijdrage in aanmerking te komen, kan een aanvraagformulier krijgen bij de Directie van de Volkshuisvesting in Zeeland. Het adres is Seissingel 4 in Middelburg. Schrijven kan ook: Postbus 435 (speciaal voor isolatiesubsidie). Isolatie zal u de nodige besparing aan stookkosten opleveren. Maar wat te denken van het extra com fort dat de isolatie met zich mee brengt. Overal gelijkmatig en be haaglijkwarm in huis. NIEUWE MAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeervak in de Lange Noordstraat dat aansluit op de voor het postkantoor gelegen laad- en loszöne en ligt voor het pand nr. 46,aan te wijzen als al gemene invaliden-parkeer plaats. Kroonberoep mogelijk tot 7 mei. - de heer F.W. v.d. Poel een ver gunning te verlenen voor de parkeerplaats voor zijn woning Singelstraat 16. Kroonberoep mogelijk tot 7 mei. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De besluiten liggen om in te zien bij het bureau Voor lichting. WEGENWET - Het ligt in het voornemen om het parkeerterrein op het Vlis- sings Bolwerk aan het open baar verkeer te onttrekken. Een tekening, een ontwerpraads- voorstel en -besluit hierover liggen tot 8 april ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Schriftelijke bezwa ren kunnen tot dezelfde datum worden ingediend bij de ge meenteraad. - Het besluit van de gemeente raad om een gedeelte van de Lange Geere te sluiten voor het verkeer is door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedge keurd op 8 februari. Tot 9 april kan tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de Kroon door een beroepschrift in te dienen bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Mid delburg. AANVRAAG HINDERWETVER GUNNING Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunning moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvraag vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde bezwaren kun nen worden ingediend. -De NV PZEM, Poelendaelesingel 10 voor een gasdrukregelstation aan de Leliëndaalseweg. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 23 april. Schriftelijke be zwaren tot 30 april. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn inge diend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoon lijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De bovenvermelde aanvraag ligt met uw medewerking te doen. Om het genoemde onderdeel van de wedstrijden te kunnen laten slagen zijn ongeveer 15 sloopwagens nodig. Een ieder die zijn oude af te danken auto gratis wil afstaan aan de plaatselijke brandweer wordt verzocht even te bellen. Het telefoonnummer is (01180)33070. U kunt ook langskomen in de ka zerne aan de Looierssingel 6. Bij afgifte van uw vervoermiddel krijgt u een vrijwaringsbewijs. Reageer a.u.b. snel. De wedstrijden in juni vinden plaats op de terreinen van Terminal Zuid op het industrie terrein aan de Kleverskerkseweg. U bent daar welkom. Een programma plaatsen wij later.. Asfalterings- In uitvoering werkzaamheden PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Leliëndaalseweg rijbaanversmalling 2. Koestraat Bouwactivi- In uitvoering vanaf de Kalver- teiten straat in de richting van het Tangent, afgesloten voor alle verkeer (garage Louisse is bereikbaar) 3. Geeregebied Bouwactivi- In uitvoering tussen ANWB en de teiten Koestraat. Afgesloten voor alle verkeer bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis en op za terdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Molstraat. OPHOKPLICHT DUIVEN Burgemeester en wethouders hebben bepaald dat het tot 22 mei verboden is om duiven uit te laten vliegen tussen 9.00 en 19.00 uur. Het verbod geldt niet voor het deelnemen aan wedstrijd- vluchten en voor jonge duiven. COLLECTEN Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om te collecteren in de komende periode: 1. Stichting Sakor van maandag 11 tot zaterdag 16 april 2. Ned. Hartstichting van maandag 18 tot zaterdag 23 april. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Als gewerkt wordt met collectezakjes moeten deze verzameld worden in ver zegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Ook moeten collectanten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. VERSLAGEN ONTWIKKELINGS PROJECTEN BASISSCHOOL Het bureau Voorlichting, Stadhuis straat 2, heeft in de leeshoek de uitge breide verslagen liggen van de thema tische conferenties Ontwikkelingspro jecten Basisschool, gehouden in het schooljaar 1981/82. Betrokkenen bij deze projecten en andere belangstel lenden zijn welkom. De Boudaenlaan wordt op dit moment herstraat. Het profiel ondergaat geen verandering. Wel komt aan de even zijde een opsluitband en worden langs de weg goten herstraat. Deze klus zal zo'n vier weken duren. Tijdens de werkzaamheden is de straat voor het verkeer afgesloten. Echter niet voor voetgangers. ö- Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180)- 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5