w a. 0 N <D 7T HET STADHUIS IS ZEKER DE MOEITE VAN EEN WAARD BEZOEK I i 5-g aa ai S5" ■f J N 13 OPENBARE VER GADERINGEN IN APRIL WW week <D 5' 30 mrt. - 6 april. DE FAAM Woensdag 30 maartl983 MENU 'TAFELTJE DEKJE' week 5 t/m 9 april Bestemmingsplannen REGIONALE INDICATIEGOMMISSIE WALCHEREN Vaststelling Welzijnspro- gramma 1983 <P O Aanvragen hinderwetvergunning Kantoren gesloten Om voor opname in een bejaardencentrum op Walcheren in aanmer king te komen moet men zich in verbinding stellen met de Regionale Indica tiecommissie Walcheren. Deze is nu verhuisd naar de Simpelhuisstraat 1. Telefoon (01180) 33001. In de gemeentelijke Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2 en bij de plaatselijke VVV is het Middelburg-Kwartet te koop. Met ingang van vandaag is de prijs verlaagd tot 5,- per set. Zolang de voorraad strekt. Enkele onderwerpen van het kwartet zijn: Historie, Molens e.d.. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Culturele agenda tot en met 12 april a.s. - Belastingen 1983 - Bedrijvigheid Middelburg - Krant voor de Brede Maatschappelijke Discussie - Naamswijziging van kinderen. Gewijzigde ophaalregeling huisvuil rond de Pasen. Morgen donderdag 31 maart wordt het huisvuil in de wijk Dauwendaele, Magistraatwijk en het Groot Industrieterrein opgehaald. Dinsdag 5 april komen de wagens in Griffioen en Stromenwijk en woens dag in de binnenstad. Donderdag wordt de woensdagroute gereden. De OCMA opleidingscentrum militaire administratie) verblijft reeds 50 jaar in de Zeeuwse hoofdstad. Kennelijk met genoegen, want ter gelegenheid daarvan vinden de komende maanden diverse activiteiten in Middelburg plaats. Zo werd vandaag woensdag) in de Burgerzaal van het stadhuis een speciale tentoonstelling geopend. Deze is tot en met 16 april voor iedere belangstellende gratis toegankelijk. En bent u er dan toch, dan is het wellicht interessant om ook eens een kijkje te nemen in de Trouwzaal, de voorhal en de kamer van burgemeester en wethouders. Gedurende de expositie kunt u aan zo'n rondleiding deelnemen voor de gereduceerde prijs van f 1,— per persoon. Kinderen t/m 12 jaar en houders Pas '65 en CJP betalen f 0,50. Na 16 april worden de prijzen respectievelijk f 1,50 en f 1,— Zeker niet al te veel om te kunnen genieten van al dat schoons in één van Neerlands mooiste stadhuizen. Het hoofdartikel deze week geeft u daar een indruk van. Voor groepsbezoek in en buiten het seizoen dient men afspraken te maken bij het gemeentelijk bureau Voorlichting. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. 1 "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. dinsdag zuurkool woensdag jachtschotel donderdag karbonade, spinazie en aardappelen vrijdag kabeljauw, bietjes en aardappelen zaterdag karbonade, tuinbonen en aardappelen - Openbare Orde en Veiligheid, woensdag 6 om 16.00 uur Secr. de heer J.J.v.d. Meijden (spreekrecht) - Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 7 om 15.00 uur Secr. de heer J.J.v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) - Volksgezondheid en Milieubeheer, donder dag 7 om 16.15 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Sociale Zaken, vrijdag 8 om 16.00 uur Wnd. secr. de heer J.A.W. de Wolf (spreek recht) - Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) - Gemeentewerken, maandag 11 om 19.30 uur Secr. de heer P. Meeusen (spreekrecht) - Gemeentebedrijven, maandag 11 om 19.30 uur Secr. de heer R.L. Adriaansen (spreekrecht) Het eerste "stedehuis" aan de Markt in Middelburg ging in 1426 door een grote brand verloren. Niet ver van de oorspronkelijke plaats werd in 1452 begonnen met de bouw van een nieuw (het huidige) stadhuis. Aan het tot stand komen van het uiteindelijke resultaat werkten in de loop dei- eeuwen drie generaties van de Zuid-Nederlandse architectenfamilie Keldermans mee. Op 17 mei 1940 werd door een bombardement het grootste deel van het fraaie gebouw verwoest. Na een lange periode van restauratie staat het al weer vele jaren te pronken in het hartje van de stad. De moeite van het bezoeken zeker waard. En dat ieder jaar tijdens het rondleidseizoen van de maandag voor Pasen tot 1 oktober. Trouwzaal De bezoeker van het Gotische deel van het stadhuis wordt ontvangen in de Trouwzaal. Na een woord van welkom gaat de rondleidster nader in op de bouwgeschiedenis. Uiteraard een stuk uitgebreider dan wij konden doen in de eerste regels van dit verhaal. Over de ruimte waar wekelijks nog diverse huwelijken worden gesloten wordt ook het nodige verteld. Bij voorbeeld over de twee daar aan wezige kostbare Brusselse wand tapijten uit ongeveer het jaar 1600. Hierop voorstellingen van jacht taferelen en dieren. Verder Oog sten de Gotische Schouw, de kope ren kerkkroon, de eikenhouten- kast met "briefpaneel" e.d. altijd ieders bewondering. In vroeger tijden was de Trouwzaal in ge bruik als ordinaire vierschaar (rechtspraak). Hal In de periode (middeleeuwen) dat het stadhuis onder meer diende voor het vervullen van de admi nistratieve en rechterlijke func ties van het stadsbestuur bevond zich de hoge vierschaar in de voorhal. In deze ruimte komt men direct bij het betreden van het ge bouw. Hier vindt overigens de verkoop van de toegangsbewijzen plaats. De hal maakt deel uit van de rondleiding. Geen wonder, de liefhebber van antiek kan hier z'n hart ophalen. Makkumer tegelta- bleau's uit het begin van de 17e eeuw prijken aan de muren en kasten uit diezelfde tijd zijn aan wezig. Daar bovenop weer Delfts blauw aardewerk en ga zo maar door. Trappenhuis Om in de andere aantrekkelijke ruimten van het stadhuis te kun nen komen is het nodig het trap penhuis te "nemen". Geen verve lende opgave, want onderweg naar boven is weer veel te zien. We noemen' de schilderijen, de oude prenten (waaronder een kaart van "Zelandiae Comitatus" en een koorbank. Raadzaal Éénmaal op de eerste verdieping aangekomen wordt in het alge meen eerst de raadzaal bezocht. Hier krijgt men actuele informatie over de samenstelling van de Mid delburgse gemeenteraad en de in deling van de ruimte. Het stads wapen, dat afkomstig is uit de aanbouw aan het stadhuis (1780- 1784), heeft daar een plaatsje ge kregen. Daaronder de letters S.P.Q.M., die staan voor Senatus Populus gue Medioburgum. Ver taald betekent dat: Bestuur en Bevolking van Middelburg. Ook de spreuk die staat op de muur achter de tafel van burgemeester en wet houders in de raadzaal wordt door de rondleidster toegelicht. B. en W-kamer Naast de raadzaal bevindt zich de vergaderkamer van burgemeester en wethouders. Velen zijn van mening dat dit het mooiste vertrek in het stadhuis is. Het ontbreekt dan ook niet in de rondleiding. Opvallend is daar de Kussenkast uit het eind van de 17e eeuw. Ech ter zonder geheime vakjes zoals dat veelal het geval is. Die zitten wel in de eikenhouten wand van een bedstee, nu doorgang naar de raadzaal. Middelburgs zilverwerk, Japans Imari porcelein, Delfts blauwe zgn. "Pauwenborden", twee tegeltableau's met de figuren van Hannibal en Scipio(n), een ij zeren haardplaat met een voor stelling uit het leven van koning David en een "jumelage-hoekje" mogen in deze beschrijving niet ontbreken. Burgerzaal De grote hal waar vroeger het la ken werd verhandeld heet tegen woordig Burgerzaal. Ontvangsten van het gemeentebestuur, bijeen komsten voor nieuwe bewoners, de nieuwjaarsreceptie en ook wel kleine concerten worden hier nu regelmatig gehouden. Kortom: de HQ's Burgemeester en wethouders willen - met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening - vrijstelling verlenen van: a. het bestemmingsplan 'Nieuwland Kom' om de uitbreiding mogelijk te maken van een opslagplaats op het perceel Achter de Kerk 26 b. het bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in onderdelen 1959' om de bouw mogelijk te maken van een woning op het perceel Vogelstraat 32. De bouw- en schetsplannen van de voorgenomen herziening van de bestemmingsplannen liggen met ingang van donderdag 31 maart a.s. gedurende 14 dagen om in te zien in het stadhuis (kamer 15). Tot en met 14 april kan degene die bezwaar heeft tegen de plannen dit schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders. O ruimte heeft een representatieve functie gekregen. Het is niet mo gelijk al hetgeen daar te bewon deren valt hier op papier te zetten. We doen maar een willekeurige greep. Er zijn wandtapijten uit Brugge met een mythologisch verhaal, een model in brons van het vlaggeschip van Michiel de Ruyter staat op een Zeeuwse kast, een Utrechtse kast staat opgesteld en een Amsterdams staand horlo ge geeft nog dagelijks de juiste tijd aan. En hiermee zijn we aan het eind gekomen van deze "papieren" rondleiding. Tijdens werkdagen Het stadhuis is op maandag, dins dag, woensdag en vrijdag te be zichtigen tussen 10.00 - 12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur. Op donderdag tussen 10.00 - 12.00 uur en 13.00 - 17.00 uur. De rondleidingen vinden om het half uur plaats. Op zater dag-zon en feestdagen gesloten. Zie verder "Middelburg deze week". Burgemeester en wethouders hebben besloten: - het parkeren te verbieden aan de zuidzijde van het gedeelte van de Langevieleweg tussen de De Ruyterstraat en de Bur gerweidestraat. Kroonberoep mogelijk t/m 29 april - het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van het ge deelte van de De Ruyterstraat tussen de Langevieleweg en de Poelendaeleweg. Kroonberoep mogelijk t/m 29 april - Voor het gedeelte van Achter de Houttuinen tussen het Dom- burgs Schuitvlot en de Zand straat de volgende verkeers maatregelen te nemen: a. de geslotenverklaring voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in de richting van de Pottenbakkers singel op te heffen b. een geslotenverklaring voor al le verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de richting van de Pottenbakkers singel in te stellen c. een fietsstrook aan te leggen aan de zuidwestelijke zijde d. de splitsing Zandstraat-Pot tenbakkerssingel/Achter de Houttuinen aan te wijzen als voorrangssplitsing, zodanig dat het verkeer over de Pottenbak kerssingel/Achter de Houttui nen voorrang heeft. Tegen de besluiten a, b, c en d is kroon beroep mogelijk tot en met 29 april a.s. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin «in Zeeland te Middelburg. De besluiten liggen om in te zien bij bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2. De gemeenteraad heeft in zijn verga dering van 21 maart jl. het gemeente lijk Welzijnsprogramma 1983 en daar mee een wijziging van het Welzijns- plan 1981-1984 vastgesteld. Het Wel- zijnsplan ls aangevuld met activiteiten van vier stichtingen. Te weten: - Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit - Stichting Ons Zeeland - Stichting Theaterbureau'Uit in Zeeland' - Jazz Activiteiten Stichting Zeeland Het vastgestelde programma 1983 en het gewijzigde Welzijnsplan 1981-1984 liggen vanaf 1 april t/m 30 april a.s. voor een ieder om in te zien in de voor lichtingswinkel, Stadhuisstraat 2. Be langhebbenden kunnen tot en met 30 april a.s. een bezwaarschrift indienen bij de gemeenteraad. Van de beslissin gen van de raad op eventuele be zwaarschriften kan beroep ingesteld worden bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Financiën, dinsdag 12 om 16.00 uur Secr. de heer H.C. Mulder (spreekrecht) Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 14 om 15.45 uur Secr. Mej. J.J. Karstanje (spreekrecht) Gemeenteraad, maandag 18 om 14.00 uur Bestuurscommissies Welzijnsaccommoda- ties, dinsdag 26 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis, tel. 26251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Leliëndaalseweg rijbaanversmal ling 2. Koestraat vanaf de Kalver- straat in de richting van het Tangent, afgesloten voor alle verkeer (garage Louisse is bereikbaar) 3. Geeregebied tussen ANWB en de Koestraat. Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Asfalterings- werkzaamheden Bouwactivi teiten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering Bouwactivi teiten In uitvoering Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. Firma Gebroeders De Klerk, Mo lenberg 17 in Middelburg voor een herstelinrichting voor motorvoer tuigen en stalling van motorvoer tuigen aan de Elektra weg 21. Mon delinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijk nog tot 2 april a.s. 2. Louws Transporten BV, Uijter- schootweg 5 in Middelburg voor een transportbedrijf aan de Uijter- schootweg 5. Mondelinge bezwaren zijn niet meer mogelijk. Schriftelijk nog tot 2 april a.s. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegen een beschikking kan men t.z.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn inge diend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoon lijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. De bovenvermelde aanvragen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Bibliotheek in de Mol straat. Vrijdag 1 april (Goede vrijdag) zijn alle gemeentelijke kantoren en diensten gesloten. Vanaf 1 april is het mogelijk om voor wegen binnen de bebouwde kom een maximumsnelheid van 30 km/u vast te stellen. De verkeersafdelingen van Gemeentewerken, Politie en secretarie zijn inmiddels gestart met een onderzoek naar de mogelijkheid van snelheidsbeperkingen voor de Middelburgse straten. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5