uit Q? liet zakenhart Palthe Permanent Plooi \<Paiihenette Ketlc Id^o Efano in Middelburg uitgereidt Ouderkerks Wijnkelder vernieuwd en uitgebreid SOHA MEET NU AL PL A NKENKOOR TS ROO VERS SCHOENEN HEET NU VAN DER SLOOT MODESCHOENEN HABEE REK RE A TIE B V NIEU W IN MIDDEL BURG 'Ik dacht met een vrij onschuldig plan bezig te zijn' Mteu\N^ PALTHE stomerij Kunstenaar opent Galerie De Wijnstock Woensdag 23 maart 1983 DE FAAM Fout nummer braderie Grote voorjaarsshow EEF IZEBOUD WIL HOTEL IN WESTDUIN Filmavond Anti-fascisme Reumapatiënten VIDO Rozekruisers Peuterpret Vakantiemarkt Modelracen Archeologie Wandelmars Noormannen Toertocht Turnen Modeshow H-Gang Gevonden Gezonde voeding Lange Delft 39, Middelburg Paaskamp Lentebal Kinderinstuif Buurtavond Helpen Vrijwilligers Bingo Vrouwenbond Binnenstad 1 mei PCOB Zandstroomcontact Boulevard. Trui Tafeltennis Gevonden Sportkampioenen Disco Rommelmarkt Bingo Taalcursus Het /.etduiveltje heeft we derom genadeloos toege slagen. Ondereen artikeltje over de Middelburgse bra derie '83 in de rubriek 'za ken zijn zaken' van vorige week is een fout geslopen in bet telefoonnummer van de beer Verscbuure. Het goe de nummer is 01180-12467. Donderdag 17 maart hebben de bezoekers van Ouwerkerk's wijn kelder, gevestigd aan de Walstraat in Vlissingen, het frisse vernieuw de interieur kunnen ondergaan. Er zijn zeven muren uitgebroken zodat het winkeloppervlak ver driedubbeld is. Een nieuwe grint- vloer, die een goede combinatie vormt met de lavastenen wijnrek ken, biedt de klanten een prima sfeer om tussen de aanwezige dranken een keuze te maken. Ad Hillebrand vertelt met gepaste trots dat het assortiment wijn ver dubbeld is. De buitenlandse bier soorten zijn voorlopig uitgebreid tot tachtig. Bij deze biersoorten horen ver schillende glazen die ook bij Ou werkerk's wijnkelder verkrijgbaar zijn. Verder zijn er geschenkartikelen, relatiegeschenken en miniatuur flesjes te vinden. Naast deze fri vole artikelen biedt Ouwerkerk's wijnkelder de betere wijnen, die geleverd worden door Mahler en Besse, Fourcroy en Wijncentrum Holland. De prijzen lopen van 3,95 tot 100,— voor de wijnen. Tussen de ruim gesorteerde mer ken cognac is de topper 244,— geprijsd. Eveneens aanwezig in dit drankenparadijs 140 soorten whiskwy. Ad Hillebrand verteld dat hij Binnenkort ook een wijnproeverij wil beginnen. Sinds april 1982 is Ouwerkerk's wijnkelder in Vlissingen geves tigd. Daarvoor handelde het be drijf onder de naam Dranken handel Pieters op de Vlasmarkt in Middelburg. De groothandel van Drankenhandel Pieters is op het industrieterrein in Middelburg gevestigd. Ad Hillebrand werkt met één part-timer en bij over stelpende drukte schieten mede werkers uit de groothandel hëm te hulp. Efano in de Segeerstraat in Mid delburg heeft een nieuwe pui, waardoor de winkel groter is ge worden. Eigenaar Frans van Oos ten is blij met de vrijgekomen ruimte. "Ik kan nu de scheepsmo dellen, waar veel vraag naar is, wat overzichtelijker tonen. Ook de andere modelbouw is per soort gesorteerd. Er zijn nu meer rekken zodat de radiobestuurde modellen en apparatuur beter ge toond kan worden". Verder zijn er meer artikelen van het merk Ro- co. Frans van Oosten: "De firma Roco heeft zijn prijzen met onge veer 20% verlaagd. Je moet het publiek toch een beetje tegemoet komen nu ze minder te besteden hebben". Binnenkort is ook een serie elec- tronische geluiden te krijgen; Si renes maar ook motoren. Een leuk nieuwtje voor de radiobestuurde modelbouw is het vrij komen van zes kanalen op 30 MHz. Watersportcentrum ROHA aan de Veerweg 2 in Kamperland geeft zaterdag 26 maart een grote voorjaarsshow. Bijna alle nieuwe modellen zoals die op de Hiswa werden getoond zijn te bezichti gen. Merken als F2, Mistral, Küpper, Ten Cate, Wayler, Du- four en Windglider staan in de verbouwde winkel uitgestald. Verder is er een uitgebreide col lectie zwem-, surf- en badkleding. ROHA is - zo benadrukt de be drijfsleiding - de meest complete windsurf-speciaalzaak in Zee land. Het watersportcentrum biedt 620 vierkante meter show ruimte voor de plankzeilers. De ligging van ROHA, aan het Veer- se Meer. maakt een bezoekje aan de speciaalzaak extra aantrekke lijk. Gekochte spullen kunnen meteen op proef worden gesteld. Bovendien schenkt ROHA niet alleen aandacht aan de zwaar- weersurfer, de recreatie-surfer of de specialisten, maar ook het hele gebeuren daaromheen. ROHA verkoopt bijvoorbeeld off-shore- of badkleding, surfkarretjes (ook voor de fiets) en masthoezen. De voorjaarsshow begint 's mor gens om tien uur. Zaterdag 26 maart opent in Mid delburg galerie De Wijnstock in de Bellinkstraat 32. Uitbater Han van den Broeke had eerst zijn ga- lerie-annex atelier in De Vier Ge meten. De opening gaat gepaard met een open huis van elf uur tot zes uur. Vanaf de openingsdatum tot 26 juni exposeren Tineke Spaa'n uit Voorburg (kleine bronzen), Hen- ny Huscr uit Middelburg (lino's) en Janny van Rij uit Middelburg (pentekeningen) in de nieuwe ga lerie. Het ligt in de bedoeling van kun stenaar Van den Broecke om naast eigen werk een paar maal per jaar werk op klein formaat van collega's te laten zien. De spiksplinternieuwe galerie is voortaan elke donderdag- en vrij dagmiddag van twee tot vijf uur en 's zaterdags van elf tot half één en van twee tot vijf uur geopend. Van der Sloot heeft zijn mode schoenen-zaak aan de Middel burgse Lange Delft van een nieuw interieur voorzien. De vernieuwing was een goede gelegenheid om een naamsverandering door te voeren. Van der Sloot had al enige jaren geleden de zaak van Roovers Schoenen overgenomen, maar verkocht nog steeds onder de oude naam. Dat is nu verleden tijd. Vorige week donderdag werd met Donderdag 17 maart is op de Nieuwe Burg 29 in Middelburg Habee Rekreatie b.v. geopend. Hendrik Boers en Jos Roovers hebben de leiding van deze om derneming. Habee Rekreatie is het enige bedrijf op Walcheren met een groot assortiment kampeerartikelen, meent Hen drik Boers. Naast lichtgewicht tenten zijn er ook katoenen huttenten en bun galowtenten. Achter de winkel wordt op het voormalig school- speelterrein van ongeveer 500 vierkante meter het ruime assorti ment getoond. Verder zijn in deze nieuwe zaak hengelsportartikelen te vinden en regenkleding, jogging- en trai ningspakken, sportschoenen, laarzen en kampeermeubelen. Tevens bieden Hendrik Boers en Jos Roovers een atelier voor re paratie en het maken van voor tenten. bootdekken en kappen. Hendrik Boers: "We leggen de nadruk op het verlenen van servi ce. Met ons uitgebreid assortiment en atelier kunnen wij deze service bieden. Naar mijn mening zijn wij de enige specialist op dit gebied op Walcheren". Tijdens de opening waren er goedkope aanbiedingen uit iedere groep artikelen. Hendrik Boers: We beginnen met drie mensen hier te werken en wachten de ontwikkelingen even af'. een 'open huis' de herboren zaak met de nieuwe naam 'Van der Sloot modeschoenen' en een ge heel nieuw interieur voor het pu bliek geopend. Door een andere indeling is er meer ruimte verkregen waardoor de presentatie van zowel schoenen als tassen veel beter tot zijn recht komt. De donkere kleuren zijn vervangen door lichte tinten die eveneens een ruimtewerking ge ven. Van der Sloot heeft een voorkeu zepresentatie toegepast met daar naast een zeer belangrijk geachte persoonlijke bediening. De toon bank met kassa-unit heeft een an der plaatsje gekregen waarmee is bereikt dat ook de entree veel ruL' mer is. Voordat Van der Sloot de zaak overnam was hij al zo'n tien jaar bij Roovers Schoenen werkzaam. De vernieuwing is in recordtempo uitgevoerd. In drieënhalvedag is de vernieuwing geklaard. Sponta ne reacties van vrienden en rela ties zorgden voor een feestelijke bloemenzee. Voor een snelle bediening zorgen de ondernemer en zijn echtgenote samen met twee vaste medewerk sters en een aantal part-time krachten. Naar het zich laat aanzien schei den slechts enkele procedurele hobbels de buldozer van het legen darische hotel Huvers aan de voet van de duinen in Westduin-Valke- nisse. En als daar eenmaal alles is platgewalst, bouwt aannemer P. Flipse Zoon uit Koudekerke er een middelgroot 'budget hotel' met 84 tweepersoonskamers. De toe komstige eigenaar-directeur is Eef Izeboud «it Vlissingen. Tot voor kort was hij directeur van het Vlissingse Strandhotel. r De 39-jarige Izeboud hoopt in mei 1984 zijn Westduin Budget Hotel te kunnen openen. Maar dan moet de provincie wél op korte termijn de bezwaarschriften van het waterschap en het Zeeuws Coördinatie Orgaan weerleggen". "De bezwaren van het waterschap richten op de Zeeweringsbelan- gen. Sinds 1981 zijn die belangen echter vrijgegeven. Huvers vocht daar vijftien tot twintig jaar voor". Anders ligt dat met de bezwaren van het ZCO. Die richten zich op de uitvoering van het hotel, dat naar de mening van het ZCO geeln harmonie met het land schap zou vormen. Volgens Ize boud is het een kwestie van af wachten of de provincie zich stoort aan de bezwaren van hel Zeeuws Coördinatie Orgaan. "Ik heb alle hoop dat we in mei kun nen beginnen met de bouw". De kosten voor de bouw van het hotel bedragen om en nabij de vijf miljoen gulden. Eef Izeboud re gelde een financiering van hon derd procent in zijn eentje. "Het plan voor de bouw van een hotel op deze plaats was berekend door het bedrijfsschap van de horeca. Na een marktonderzoek luidde de conclusie dat het een economisch rendabel bedrijf zou kunnen wor den". Niettemin onderhandelde Ize boud zes maanden met de banken om die vijf miljoen los te peute ren. Hij had de wind in die perio de bepaald niet mee, want de rente was toen bijzonder hoog. Dat de verwachte bruto omzet om en nabij de twee tot drie miljoen gulden per jaar. met een stijging in het vooruitzicht van ongeveer tien procent, zou bedragen gaf de doorslag. Hij kon het geld opha len, als dat nodig was. Het hotel biedt in de beginjaren werk aan twintig mensen. Na een paar jaar - zo voorspelt Izeboud kan dat uitgroeien tot vijfentwin tig werknemers. Het gaat daarbij om keukenpersoneel. bediening, receptie en algemene diensten. Ook wenst Eef Izeboud een on derdirecteur aan te trekken. "De hotelbranche is een arbeidsinten sief bedrijf. Er wordt gewerkt in ploegen. We zijn immers geopend van 's morgens vroeg tot 's 's avonds laat". Behalve het toerisme gokt de on- - dernemende Vlissinger ook op zakenlui en congresdeelnemers. In het hotel zijn behalve tot in de puntjes verzorgde kamers ook voldoende andere voorzieningen als grote zalen, een binnenzwem bad dat 's zomers open gemaakt kan worden, een tennisbaan en een mini golfbaan wordt nog Eef Izeboud overwogen. Verder is er een ruime speelweide en de mogelijkheden voor openluchtbarbeque zijn eveneens aanwezig. Het geheel is gelegen op zeven duizend vier kante meter grond. "Uiteraard is er ook aandacht besteed aan de toegankelijkheid van alle ruimtes voor invaliden", voegt Izeboud daaraan toe. Het ontwer p kwam op naam van het Vlissingse archi tectenbureau Wisse-Tuinhof- Slemmer. Het idee om deze onderneming op touw te zetten ontstond bij Eef Izeboud toen hij een beetje was uitgekeken op zijn baan als ma nager in het Strandhotel. "Je wilt uiteindelijk hogerop. En dan gaat er uiteraad niets boven het feit om direkteur en bovendien eigenaar van het mooiste hotel in Zeeland. Aanvankelijk had ik het idee om met verschillende mensen een aandelenpool te vormen. Maar toen bleek dat ik het ook in m'n eentje kon, heb ik het maar zo ge laten. Voor de op te richten bv. zal trouwens één aandeel voor een ander zijn. Wie dat is, blijft ge heim". Wél geeft Izeboud toe dat hel niet uitsluitend zijn idee is geweest het zo bekende Hotel Huvers af te breken en er voor in de plaats een aan eisen van de moderne tijd aangepast hotel voor in de plaats te zetten. "Dat plan was van aan nemer Flipse, die i eerste instantie ook garant stond". Hoe langer de zaak van de bouw vereniging sleept, hoe meer geld gaat het echter kosten. Want Eef Izeboud zit zonder inkomen. Hij doet het daarom ook thuis wat voorzichtiger aan met de huis houdbeurs. "Maar als alles meezit kunnen we in mei starten en vol gend jaar de eerste gasten ont vangen. Ik dacht met een vrij on schuldig plan bezig te zijn. Dat valt echter een beetje tegen". De vereniging tot behoud van natuurmonumenten houdt 29 maart om 20 uur een filmavond in de Prins van Oranje in Goes. F.r wordt een inleiding gehouden over de organisatie. De films die worden gedraaid zijn 'natuurbe houd....noodzaak' en 'de Velu- wenatuurlijk?'. Het Komitee Waakzaamheid tegen Fascisme en Discriminatie wil haar activiteiten in Zeeland uitbreiden. Het comitec zoekt dan ook menskracht en financiële middelen om meer activiteiten te kunnen ontplooien. Voor infor matie 01180-16818 of gironum mer 5418606. De reumapatiëntenvereniging Midden Zeeland houdt op vrij dag 25 maart een toneelavond in zaal Amicitia. in Kloctinge. De toneelavond begint om half acht. Een toneelgroep uit Waarde voert dan het blijspel 'pas op de drempel' op en er wordt een lo terij gehouden met meer dan honderd prijzen. Patiënten die lid willen worden van de vereniging kunnen zich aanmelden op de te lefoonnummers 01184-78499 of 01180-29487 na 17.15 uur. Boomfeestdag Leerlingen van de vijfde en zesde klassen van het basisonderwijs vieren woensdag 23 maart de tra ditionele nationele boomfeestdag door in meer dan 550 gemeenten in heel het land bomen en strui ken te planten. Op die dag wor den er in Middelburg bomen ge plant bij het winkelcentrum Dauwendaele, in Veere worden er laanbomen geplant en het plantsoen beplant, in Valkenisse planten de leerlingen struiken op de Meulhoek in Koudekerke en in Westkapeile worden wegber men beplant bij een zomerwo ning. Voor vrouwen die vroegtijdig in de overgang raken doordat baar moeder en eventueel eierstokken zijn weggenomen wil het VIDO, Platform Zeeland en de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning Walcheren een provinciale werkgroep oprichten. Voor in formatie 01180-34880. Het Rozekruisersgenootschap houdt op 25 maart om 20.00 uur een lezing in De Schakel in Mid delburg. Het thema luidt 'de noodzaak van zelf-heiliging'. Peuterspeelzaal 'Peuterpret' in Aagtekerke houdt zaterdag 26 maart een open morgen in De Tweesprong. Er wordt informatie gegeven over de speelzaal en er zijn door moeders en leidsters gemaakte spulletjes te koop. Ook is er een verkoping van tweede hands speelgoed voor het kinder tehuis Las Palmas in Chili. Ër zijn wafels en de koffie staat bruin. Het FIOM houdt op 30 maart een vakantie-informatiemarkt voor alleenstaande ouders en hun kin- deren op de Loskade 17 in Mid delburg. Meer informatie op te lefoonnummer 01180-27311. De 'markt' duurt van 15.00 uur tot 20.00 uur. Op het parkeerterrein van de MIRO in Vlissingen racen zon dag 27 maart radiografisch be stuurde modelauto's. Deze door de Walcherse Model Auto Club georganiseerde race is de eerste van een competitie om het ne- derlands kampioenschap. Er wordt gereden in de formule I- klasse. De autootjes starten om half tien 's morgens, om drie uur 's middags is de halve finale en een uur later de finale. Indonesië Het documentatiecentrum Mo- lukkers houdt 23 maart in De Zwaan in Oost-Souburg een the ma-avond over Indonesië en de Asean. Joop Morriën. lid van de CPN en de commissie Indonesië houdt een inleiding. De avond begint om 19.30 uur. Klederdrachtenshow In ambachtencentrum Demarary wordt op 24. 25 en 26 maart een Zeeuwse Klederdrachtenshow gehouden. Het betreft een over zichtstentoonstelling van kleder drachten uit verschillende perio den. Zondag 27 maart houdt drs. A. Peddeniors een lezing met dia's met als titel 'een archeologische rondreis door Nederland'. Drs. Peddemors is conservator van de Nederlandse afdeling van het rijksmuseum voor oudheden in Leiden. De lezing begint om 14.30 uur in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Het Nederlandse Rode Kruis houdt 26 maart de dertiende jaarlijkse wandelmars in Middel burg. De startplaats van de mars is sportcomplex 'Voorborch' aan de Breeweg. Starttijd van de 40 kilometermars voor individuele deelnemers is van negen uur 's morgens tot half elf. Voor groe pen start de 15 kilometermars tussen twaalf en één uur. voocde 10 kilometermars tussen één uur en half twee en de 5 kilometer mars tussen twee uur en half drie. De groepen moeten bestaan uit minstens 11 personen die alle maal dezelfde afstand afleggen. In verband met het 50-jarig jubi leum van voetbalvereniging De Noormannen uit Westkapeile is er zaterdag 26 maart een receptie in sportzaal de Bellink in West kapeile. De receptie is 's middags, terwijl er 's avonds een feest avond is met muziek van het ei gen orkest. Toerclub Walcheren houdt 26 maart de traditionele openings toertocht over 60 kilometer. De tocht wordt achter voorrijders verreden en zal niet sneller gaan dan 25 kilometer per uur. Start is om half tien 's morgens bij hotel- restaurant Walcheren in de Brouwerijstraat in Koudekerke. Er kan vanaf kwart voor negen worden ingeschreven. De Middelburgse Turnvereni ging (MTV) '69 houdt zaterdag middag de Zeeuwse klassewed- slrijden voor jongens in de gym zaal van de Schakel aan het Bachtensteene in Middelburg. Van de organiserende vereniging komen Peter van Wasserthal en Toüy Mulder uit in klas 5B. René de Feyter turnt in klas 6. De overige deelnemers komen van Thor uit Sas van Gent, Astrow uit Souburg en Volharding uit Goes. De organisatie is in handen van H. Vilïee en R. Filius. De wed strijden duren van twee tot vijf en zijn vrij toegankelijk. In dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen wordt op 29 maart om 19.30 uur de jaarlijkse modeshow gehouden. Lady- speaker is mevrouw Wil van Son. Kaarten zijn vanaf 21 maart 's middags aan de zaal verkrijgbaar. De Souburgse popformatie H- Gang treedt 29 maart op in buurtgebouw De Zwaan in Oost- Souburg. Het optreden is een on derdeel van een muzikale work shop in het buurthuis. Het is de bedoeling dat bezoekers met eni ge muzikaliteit met de band meespelen. De H-Gang begint om 14 uur. ln de periode van 9 tot 16 maart zijn in Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: twee bankbiljetten, dop van benzine tank. flanellen laken, zadeldekje, rood windjack, beige kinderjack, twee sleutels aan ring, vier sleu tels aan bruine hanger, twee identieke sleuteltjes aan ring, vier sleutels aan zwart label, bruine handtas met portemonnee. Aan gegeven dieren in asiel: zwarte ongecastreerde kater en een zwarte bouvier. In dezelfde pe riode werd bij de gemeentepolitie in Oost-Souburg een groen fou- draal met hengels aangegeven. Tijdens een vrouwenmorgen op Uw pantalon gegarandeerd 6 maanden mooi inde plooi. Bestand tegen regen en reiniging. 25 maart in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg spreekt dieëtiste Diana Kleijfhout over gezonde en alternatieve voeding. De bij eenkomst begint om kwart over negen en duurt tot ongeveer kwart over elf. Peuteropvang, is aanwezig. Buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg houdt voor kinderen van negen tol dertien jaar een paaskamp voor de periode vijf tot en met acht april. Het kamp is in het brabantse Huijbergén. Vóór 25 maart kunnen er nog kinderen worden opgegeven op telefoon nummer 01 184-61252. Buurtvereniging Van Duyven- voorde houdt op 26 maart om 20.00 uur een lentebal in De Schuur in de Middelburgsestraal in Oost-Souburg. Diegene die er het 'lenteachtigst' uit ziet krijgt de titel van lenteprinses. De dans groep 'No Name" brengt disco. Kinderen van 6 tot 12 jaar kun nen op 26 maart meedoen met een kinderinstuif van buurthuis De Paraplu in de wijk Paauwen- burg. Er worden gezelschapsspe len gespeeld en er kan een schil derij worden gemaakt 'met draadjes'. Ook een lekker hapje maken staat op het programma. De instuif duurt van half elf tot half één. De maandelijkse buurtavond van De Paraplu in Paauwenburg is op 26 maart om 20 uur. Op het pro gramma staat spelletjes doen, te levisie kijken, dansen en aan de bar zitten. Voor meer informatie tel. 01184-65453. Het schoolproject onder het the ma 'helpenen geholpen ge worden' van de Prinses Irenek- leuterschool en de Ichtusschool in Vlissingen wordt afgerond met een tentoonstelling in de Ichtus school op de Grote Markt. 23 en 24 maart kunnen belangstellen den de resultaten van het project bekijken van half vijf tot half zes en van zeven uur tot half negen. Inzendingen zijn ondermeer ge komen uit de binnenlanden van Suriname, van de ambulance dienst en het Jeugd Rode Kruis uit Den Haag. Club- en buurthuis Hel Buut in Vlissingen zoekt vrijwilligers voor de opvang van een groepje Ma rokkaanse jongeren die sinds enige tijd het buurthuis bezoe ken. Deze vrijwilligers hoeven niet speciaal van Marokkaanse afkomst te zijn. Bovendien is de bedoeling dat de activiteiten van Het Buut door vrijwilligers wor den uitgebreid. Voor geïnteres seerden is het telefoonnummer 01184-16223. In buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg is er op 25 maart een bingo avond. De opbrengst is be stemd voor het paaskamp. De avond begint om 20 uur. De Vrouwenbond FNV, afdeling Vlissingen houdt 29 maart een jaarvergadering in 't Anker in Vlissingen. Karin Adelmund, voorzitter van de Vrouwenbond FNV opent de vergadering met een inleiding over het belang van de bond. Aanvang 20 uur. De werkgroep Gravenstraat van het wijkkomitee Binnenstad ver gadert 23 maart om 20 uur in het gebouw van de speeltuinvereni ging De Oude Stad in Vlissingen. Op de agenda prijkt ondermeer wateroverlast Palingstraat, be houd gebouw postkantoor Slee- nen Beer en woonbuurtverbete ring Palingstraat en omgeving. Het 1-mei comité vergadert 23 maart om 20.00 uur in buurthuis de Zwaan in Oost-Souburg. Het belangrijkste agendapunt is de voorbereiding van de viering van de internationale dag van de ar beid: 1 mei. Verdere inlichtingen bij Louis Peperzak. 01180-15633. De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt woensdag 30 maart haar maandelijkse ledenvergade ring in De Schakel in Middel burg. De vergadering begint om 14 uur. Mevrouw Hummelen- Ypma houdt een voorlichtings praatje over geneesmiddelen. Woensdagmorgen om half tien is er een contactmorgen in De Ver gulde Baars in Middelburg. Een vertegenwoordiger van de telefo nische hulpdienst zal het een en ander vertellen over de activitei ten van deze organisatie. De voorlichting wordt aangevuld met een dia-presentatie. Bewoners van Boulevard Bankert 2 tot en met 56 in Vlissingen hebben bij het college van b en w van de Scheldestad bezwaar aan getekend tegen de üitvoéring van de werken aan de Boulevard. Volgens de bewoners wordt het uitzicht op de Schelde van de woningen belemmerd door on dermeer auto's op het pas aange legde parkeerterrein, het stenen bolwerk met trap tegenover de Coosjc Buskenstraat en twee kiosken. De bewoners willen in ieder geval het plaatsen van kios ken voor de woningen op de Boulevard tegengaan en de plaats van de parkeergelegenheid ver anderen. Vrouwencafé Trui in de Kerk steeg in Middelburg opent 24 maart opnieuw haar deuren. Die donderdag is er vanaf 20 uur een open avond. Buurtvereniging Eigen Haard in Middelburg houdt zaterdag 26 maart een tafeltennis toernooi voor buurtbewoners en leden. Er wordt gestreden om de Talamini kcukentrofee. Het toernooi in de gymzaal aan de Veerscsingel be gint om 10 uur. In de periode van 2 tol en met 17 maart zijn bij de gemeentepolitie Middelburg de volgende voor werpen als gevonden aangege ven: handschoenen, zwarte flu welen schoudertas, doublé horlo ge met zwart bandje, goudkleurig horloge met witte wijzerplaat en goudkleurig bandje, kinderhor loge met bruine band en blauwe wijzerplaat, quartz horloge met metalen band. chroomklcurig horloge met bruin bandje, sleu tels, kleine knipportcmonnee met inhoud, lichtbruine portemonnee met inhoud, portefeuille, bruine portemonnee met rits, rode knip- portemonnee, inhoud treinkaart je, bruine portemonnee, bankbil jetten, zwart gympakje, serveer stersschortje, groeite rok en witte trui. kartonnen doos inhoud: puzzel, sierdop, natuurkunde boek HAVO/VWO klas 2, 5 boeken waaronder rijexamen- boek en spaans boek. bruine le ren hondenriem, leesbril, leesbril, bruin montuur (aan de boven kant gelijmd), zilveren platte 1 broche, gouden oorknop, nieuwe sportschoenen en nieuw sport- broekje. Dieren: Bouvier, zwart, bruine hond, verm. Ierse Setter, bruine hond. Het Middelburgse gemeentebe stuur huldigt 25 maart de plaat selijke sportkampioenen van 1982. De gemeentelijke wissel trofee (de Japanse Samourai- helm) wordt uitgereikt aan een, vereniging die in '82 het meest opviel, terwijl de beste sport vrouw of -man een wisselbeker uit handen van burgemeester Wolters ontvangt. Overige kam pioenen ontvangen een herinne ring. Eregast bij dit sportgebeu ren is A. van M:ale, ex-keeper van ondermeer Feijenoord. Vrijdag 25 piaart wordt er in het Zuiderbaken in Middelburg het jaarlijkse disco-dansfestijn ge houden. Door de deelnemers wordt gestreden om de wisselbe ker of een andere prijs. Er wordt onder meer gedanst op Rock around the clock en muziek van Fame. De kabouters en zeeverkenners van de Middelburgse Lutem- groep houden 25 maart een rom melmarkt op het Damplein. Mensen die nog goederen kwijt willen kunnen contact opnemen met de heer Van Riet. 01180-26319. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan de kas van de groep. De scoutinggroep zoekt bovendien een kabouterleidster voor meisjes van zeven tot elf jaar. Belangstel lenden voor die vacature kunnen ook terecht bij de heer Van Riet. Club- en buurthuis 'Hel Buut' houdt maandag 28 maart een bingo-avond in het Vlissingse buurthuis. De bingo-avond be gint om half acht. Bovendien or ganiseert Het Buut vakantie-acti viteiten in de paasvakantie, zoals een kinderopvang elke morgen van half negen tot twaalf uur Het Vormingswerk Jong Volwas senen (VJ V) start op 23 maart een cursus Nederlandse taal voor buitenlandse vrouwen en man nen. Woensdagavond is er een informatie-bijeenkomst om half acht voor een internationale ge mengde groep in het VJ V-ge bouw in Vlissingen. Voor de mannengroep is er zaterdag ochtend 26 maart een informa tie-ochtend om elf uur. Boven dien is er elke zaterdagochtend vanaf elf uur in de ontmoetings ruimte van de VJV in de Vcrkuyl Quakkelaarstraat de gelegenheid voor een gezellige bijeenkomst.

de Faam | 1983 | | pagina 7