Een streekplan voor heel Zeeland Nieuwe films ms 1 if ill 2779.- 3999.- komt u ook naar onze exclusieve verzorgd door zeer ervaren binnenhuis-adviseurs exclusiviteit, waar het om wonen gaat Sinclair Acorn Mom B.B.C. Hewlett Packard Texas Instruments 25 maart Bestuurszaken Onderwijs Hé pssst....bij Talamini vindt U keukens voor spotprijzen die u niet verder mag vertellen! yanaf heden tot en met 9 april (behalve zondags) DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 maart 1983 Uitleen Voortbordurend op een wens van provinciale staten van en kele jaren geleden wordt dit bestuurscollege voorgesteld de ruimtelijke indeling van de provincie voortaan te regelen in één streekplan in plaats van per regio een streekplan te ma ken. Nog net niet te laat Zeeland op maat IN BEROEP Z EU UW SIC STATUN Voordelen Voorbereiding (OM M Uitvoering ONTWERP-VERGUNNING GEMEENTE WESTKAPELLE itfHIlfN plfiSïi IHlaS»*»98 !!i, sew-; Al jaren een vertrouwd adres. EIKEN KEUKEN "TREND" ABDIJ IEUWS cies Overijssel en Zeeland. Het al gemene deel is in beide films ge lijk, maar de specifieke zaken zijn voor beide provincies anders. De kosten per provincie zijn hier 130.000,-. Toonder Geesink Multifilm heeft de twee films gemaakt; de scripts zijn van Bert Kroon. Regisseur van Nog net niet te laat is Peter Alsemgeest; voor de regie van Zeeland op maat heeft Gerard van Zalingen getekend. Na de première - gisteren - zijn de films opgenomen in het uit leenbestand van de provincie. Het bureau voorlichting is met de uitleen belast. Het adres is Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31395 of 31404. Aan de uitleen zijn geen kosten ver bonden. Sinds gisteren heeft de provin cie de beschikking over twee nieuwe films in haar uitleen bestand. Het zijn "Nog net niet te laat" en "Zeeland op maat". Op zich zeggen die titels mis schien niet veel, maar als be kend wordt, dat de eerste het milieu tot onderwerp heeft en de tweede de ruimtelijke orde ning, dan worden zij spreken der. Nog net niet te laat toont het Ne derlandse milieu en hoe wij daar mee omgaan. Er worden schok kende beelden getoond van de vervuiling die is ontstaan door onnadenkendheid, slordigheid of door opzet. Tegelijkertijd wordt aangegeven dat het nog geen verloren zaak is, als iedereen - burgers, bedrijven, overheid - maar overtuigd is van goed be heer van het leefmilieu, te berei ken met diverse maatregelen. De film kwam tot stand door samen werking tussen de elf Nederland se provincies en het openbaar li- chaan Rijnmond. Het ministerie van milieuzaken heeft er een bij drage van een ton in verleend, zodat de andere partners* ieder nog 12.500,— moesten beta len. De film met de ruimtelijke or dening als onderwérp laat zien hoe veelomvattend dit onder werp is; allerlei facetten komen aan de orde. Wonen, werken en ontspanning worden vanuit verschillende standpunten be licht. Speciale aandacht wordt besteed aan de provincie als schakel tussen de gemeenten en het rijk. Zeeland op maat is ontstaan door samenwerking tussen de provin- De commissaris der koningin, in zijn functie van voorzitter van het college van gedeputeerde staten, houdt dinsdag 29 maart, 10.30 uur, een AROB-zitting. Behandeld wordt het beroepschrift van een inwoonster van Reimerswaal tegen de beschikking van de commissaris over algemene bij stand. Dezelfde dag, 29 maart, behan delt de tweede kamer uit gs twee bijstandskwesties, te beginnen om 1 1 .00 uur en 1 1 .30 uur. Het., gaat om uitspraken van de ge meente Vlissingen. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Aanstaande vrijdag, 10.00 uur, vergaderen provinciale staten. Op de agenda staan advisering over jeugdhulpverlening en het toekennen van een bijdrage aan de stichting Jeugd onder dak. Twee subsidies voor aankoop van natuurgebieden op Zuid-Beve land staan ter discussie, evenals de aankoop van reddingsvesten voor de bootdiensten over de Westerschelde. De Corneliastichting in Zierik- zee heeft gevraagd om provin ciale garantie op een krediet voor de bouw van een verpleeg huis; het gaat om 25 miljoen. Voor het provinciaal personeel zijn van belang de voorstellen over het emancipatiebeleid en de regeling van deeltijdarbeid. In enkele begrotingswijzigingen komt de bestemming van enke le miljoenen guldens - door meevallers - aan de orde. De statenvergadering wordt ge houden in de statenzaal, Abdij 11, Middelburg. De bijeenkomst is openbaar. Nu zijn er streekplannen voor Schouwen-Duiveland, voor Mid den-Zeeland, voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen en voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor Tholen en Sint-Philipsland heeft de provincie geen inrichtingsplan. De staten vonden, dat kon wor den volstaan met drie plannen voor de hele provincie: een voor Schouwen-Duiveland, een voor Walcheren en de Bevelanden en een voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Inmiddels zijn de gedachten hier over veranderd en gedeputeerde staten stellen nu dus voor een streekplan voor de hele provincie te maken. Belangrijk voordeel is. dat met een "provincie-dekkend" plan een volledig beeld van het ruimtelijke beleid kan worden gegeven. De behoefte aan deel- nota's zal daardoor afnemen; er zijn nu van die nota's voor o.a. de onderdelen recreatie en na tuur- en landschapsbescher ming. Hoewel een streekplan per regio sneller gereed is dan een voor de hele provincie, is er toch sprake van tijdwinst. De voorbereiding van de afzonderlijke, regionale plannen vergt namelijk meer tijd dan de voorbereiding van één grootplan. Een hiérmee verband houdend voordeel is, dat het ge heel actueler gehouden kan wor den. Nu is het streekplan voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen (1 969) verouderd, terwijl dat voor Midden-Zeeland nieuw is (vorig jaar vastgesteld). Ervaring bij de procedure voor het streekplan Midden-Zeeland heeft geleerd, dat de voorbereiding voor een streekplan het best in twee fasen kan gebeuren. Tot de eerste fase worden gere kend: bepaling van de proble matiek, formulering van uit gangspunten en doelstellingen en de aanduiding van de hoofd lijnen om die doelstellingen te bereiken. Daarbij horen alter- natiëven en varianten te wor den geboden. In deze fase past de inspraak voor de bevolking zij wordt afgesloten met behan deling van de hele zaak, inclu sief de inspraakresultaten, in de provinciale planologische com missie en in de statencommis sie voor de ruimtelijke orde ning. De tweede fase behelst de opstel ling van het ontwerp-streekplan; zij vindt haar beslag in de vast stelling van het plan door provin ciale staten. In de tweede fase zit geen inspraakronde; wel is er de wettelijke mogelijkheid bezwaar in te dienen tegen het ontwerp- streekplan. Het is de bedoeling dat in de loop van dit jaar het streekplan Maandag 28 maart, 10.00 uur vergadert de commissie be stuurszaken. Aan de orde komen o.a. de verordening duiksport, de bijstelling en de wijziging van de begroting 1983 en de wijziging van de legesverordening Zeeland 1973. Woensdag 30 maart, 14.00 uur op stapel wordt gezet; de eerste fase kan dan nog worden afge sloten tijdens de zittingsperiode van de staten (tot half 1986). De definitieve vaststelling van het plan volgt dan in de zit tingsperiode 1986-1990, dus na de verkiezingen van provin ciale staten in 1986. Mochten zich door die verkiezingen grote politieke verschuivingen voor doen en daardoor andere in zichten in de ruimtelijke visie ontstaan, dan moet de commis sie voor de ruimtelijke ordening die aan het licht brengen; de commissie moet namelijk na gaan of de bevindingen in de eerste fase nog opgeld doen met de meningen die in de (nieuwe) statenfracties gelden. Is het streekplan eenmaal vast gesteld, dan wordt aan de staten gerapporteerd over de toepassing daarvan. Bekeken wordt of het plan nog in de pas loopt met de ontwikkelingen en of bijstelling nodig is. Het is de bedoeling, dat een keer per jaar of tenminste eenmaal in de twee jaar zo n rap port wordt uitgebracht. Per vier jaar is er een evaluatie van het streekplan; die evaluatie is uitge breider en diepgaander dan de rapportage; zij kan er toe leiden dat het streekplan helemaal of op onderdelen moeten worden gewij zigd. Net als de reportage moet de evaluatie worden aangeboden aan provinciale staten. Provinciale staten spreken zich over de nieuwe opzet uit in hun vergadering van 27 mei. De sta tencommissie voor de ruimtelijke ordening heeft zich er al over ge bogen. Van CDA- en SGP-zijde was er bezwaar tegen het nu al invoeren van een streekplan. De andere fracties zijn het eens met de visie van gedeputeerde staten. vergadert de provinciale onder wijsraad. Besproken worden de nota's "verder na de basis school" en "tweede fase vervolg onderwijs". Vervolgens komt de samenwerking tussen de oplei dingsinstituten voor onderwijsge venden aan de orde. In Zeeland zijn er vier opleidingen voor onderwijsgevenden (Christe lijke Pedagogische Academie (CPA), Rijkspedagogische Acade mie (RPA), een dependance van de Nutsacademie en een depen dance van het Nederlands ge nootschap tot opleidingen van le raren in het beroepsonderwijs. Door samenwerking wil men be reiken dat de instituten hun oplei dingen kunnen behouden en zo mogelijk uitbreiden. Het vermin derende aanbod van leerlingen voor het basis- en voortgezet on derwijs tast ook de opleidingen van onderwijskrachten aan. Door tijdig de handen ineen te slaan wordt geprobeerd de problemen te bestrijden. Beide commissies zijn openbaar. De commissie bestuurszaken heeft spreekrecht voor het publiek en wordt gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De provinciale on derwijsraad houdt haar vergade ring in het statencomplex, Abdij 1 1 in Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31391 of 31392 PROVINCIE ZEELAND Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Westkapelle heeft bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend op 22 oktober 1982, voor het oprichten en in werking hebben van een werkplaats en opslagterrein van gemeentewerken. De inrichting zal worden gevestigd aan de Oude Zandweg 2 te Westkapelle, kadastraal bekend gemeente Westkapelle, sectie F, no. 1463 gedeeltelijk. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vcrgunning (waarin opgenomen voor schriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder voor de omgeving) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 24 maart 1983 tot en met 6 april 1983 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Westkapelle op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere maandagavond van 18-21 uur (voor inzage op maandagavond tel. afspreken 01187-1200); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie. Bellinkstraat 8. Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 6 april 1983, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende yergunning. liggen de bovengenoemde stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanlei ding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot 7 april 1983 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42. 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanle.iding van de ontwerp-vergunning. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Middelburg, 23 maart 1983. er al vanaf 299.- Calculators zijn er al v.a jLnr «jhooi-uietenscMP NIEUWEN DIJK 35-37-39 VLISSINGEN (bij Vissershaven) Schitterende hout/kunststof kombinatie. Deze "trend" keuken leverbaar in de kombinaties: beige met donker eiken dekor of beige met licht eiken dekor of in rietgras met donker eiken dekor. Deze fantastische keuken ook weer kompleet met 4 cm dik afgerond werkblad. GARANT integraal koelkast 160 liter. GARANT gaskookplaat mokkabruin, GARANT afzuigkap, GARANT spoelbak rond mokkabruin, GARANT mengkraan mokkabruin. DIT ALLES KOMPLEET NU voor mnnn i aizuigrvay Korendijk 48-56 Middelburg 13275 Een staaltje van vakmanschap, stalen scharnieren, tandem ladegeleiders, verstelbare deuren, lades en plinten, romp en plint in eiken dekor. alle interieurs beige, deze prachtige keuken inklusief alles nu voor deze absoluut laagste prijs. Keuken 280 x 160 cm inklusief: afgerond werkblad. 4 cm dik GARANT KOELKAST 160 liter: GARANT OVEN dubbel glas deur. inkl. draaisoit en grill. GARANT KOOKPLAAT gas. 4 pits. mokkabruin keuremaille: GARANT AFZUIG KAP. 2 snelheden, glazen luifel: GARANT MENGKRAAN 2-knops verstelbare perlator chroom. RVS SPOELBAK met afdruipvlak. slechts 10 km. van hulst, in de grootste en fijnste woninginrichting van de benelux met meubelen van wereldklasse: aurora, artifort, allibert, bru- nati, bellarto, cassina, castelijn, castle-furn., cidue, comfort, de sede, durlet, gelderiand, giorgetti, hülsta, interlit, knoll, kartel, kill-in- tern., lübke, koekoek, leolux, miller, montis, pas-toe, poltrona-frau, pullman, saporiti, tho- net, trüggelmann, interlübke, enz. pot in axel is een reis waard! zondags gesloten. pot sinds 1907 de zaak waar iedereen zomaar binnen mag lopen, (zondags ge sloten). tel. ned.: 01155-2010 belgië; 031-1155-2010 pot

de Faam | 1983 | | pagina 13