N m 7T VOLGENDE WEEK START DE ARBEIDSKRACH TENTELLING is I SF as 8 SF if m o Sa 8 ONTWERP-WEL- ZIJNSPRO- GRAMMA 1983 i"§! 8 3 a 8 3 WELZIJNS- PROGRAMMA1984 23 febr. -2 mrt. 8 =W8 ft O O *8 a week HQ'S WW AANVRAGEN DE FAAM ft ft MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 28 feb.-5 mrt. BESTEMMINGSPLAN "MOLENBERG EN OMGEVING" HERZIENING STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND ft NIEUWE MAATREGELEN ft ft ft BESCHIKKINGEN kort verkoopt de Plantsoendienst snoei- en veilingshout. Belangstel lenden kunnen hiervoor, iedere woensdag tussen 14.00 en 16.00 uur terecht bij de gemeentekwekerij 'Overwater' aan de Lan- geVielesingel. De prijs voor een m3 hout is 60,- Het 'Tussenrapport' voor de Brede Maatschappelijke Discussie is voor vijf gulden verkrijgbaar in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2. Daar zijn ook drie panelen opgesteld met informatie over o.m. de verschillende energiebronnen. De diverse bijlagen kunnen in de leeshoek worden ingezien. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - krant voor de brede maatschappe lijke discussie - energiesticker kader van de lijke discussie - gemeenteraad - college van b. en w. - burgemeester en -folder in het brede maatschappe- Voor de Koestraat - nabij het Geere gebied is een tijdelijke verkeersmaa tregel getroffen. Vanaf de Kalver- straat, in de richting van het Tangent, is deze straat namelijk afgesloten voor alle verkeer. Alleen voetgangers, (brom)fietsers en bussen van de ZWN mogen de Koestraat nog van twee zij den inrijden. Woensdag 23 februari 1983 Bij ongeveer vijf procent van de bevolking zal in de maanden maart tot en met mei weer een Arbeidskrachtentelling worden gehouden. Het onderzoek wordt elke 2 jaar herhaald omdat zich in een dergelijke periode veranderingen kunnen voordoen waarop het beleid snel moet kunnen inspelen (hierbij kan bijvoorbeeld gedacht worden aan de VUT-regeling waardoor een deel van de beroepsbevolking de arbeidsmarkt eerder verlaat). De telling wordt gelijktijdig in alle landen van de Europese Gemeenschap uitgevoerd. Over deze enquete-die ook in onze stad plaats vindt-gaat deze week ons hoofdartikel. In verband met de bouw van een parkeerkelder in het Geeregebied zijn enkele - tijdelijke - verkeersmaatregelen genomen. We maakten er vorige week reeds melding van. A angezien de Koestraat daar ook onder valt verwijzen we nog even naar de rubrieken: 'In woord en beeld' en 'Opgebroken-afgesloten Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandelt wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie Van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur besteld worden*. Tel. (01180) 27537. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag kapucijners dinsdag gehakt, spinazie en aardappelen woensdag hamburger, appeltjes en aardappelen donderdag karbonade, tuinbonen en aardappelen vrijdag rundvlees, spruiten en aardappelen zaterdag kuikenbout, appelmoes en aardappelen Het ontwerp-welzijnsprogramma 1983 ligt tot 2 maart om in te zien in de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. Men kan het daar ook voor een aantal dagen lenen. Tevens zijn er exemplaren te koop. Tegen het ontwerp kun nen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. We delen u nu alvast mee dat het 'Ontwerp-Welzijnsprogramma 1983' op de agenda staat van de Adviesraad Specifiek Welzijn. Deze vergadert donderdag 3 maart a.s. om 20.30 uur in de Maquettekamer van het stadhuis. Als u tijdens deze openbare vergade ring gebruik wilt maken van het spreekrecht moet u even een afspraak maken met de se cretaris van de Adviesraad. Telefoon 26251, toestel 347. In de komende 3 maanden zal er bij ruim zeshonderd willekeurige inwoners van onze stad worden aangebeld voor medewerking aan de Arbeidskrachtentelling 1983. De bedoeling van deze telling is dat er meer bekend wordt over de samenstelling van de bevolking. Op de vragenlijsten zullen geen namen of adressen worden vermeld en de gegevens worden uitsluitend gebruikt voor statistische doeleinden en zijn niet toegankelijk voor welke instantie dan ook. De enquêteurs/enquêtrices, die zijn voorzien van speciale legitimatiebewijzen zijn tot geheimhouding verplicht. Steekproef Op verzoek van de Europese Ge meenschap wordt door het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) dit onderzoek gehouden. De gemeenten zijn daarbij ingescha keld voor de plaatselijke organi satie van de telling en de verza meling van de gegevens. In Mid delburg zijn voor dit werk in totaal 10 mensen tijdelijk aangetrokken. Uit de adreslijsten van de PTT zijn ongeveer 150.000 (waarvan in Mid delburg zo'n 600) woonadressen aangewezen. Als u in deze steek proef valt, berust dat op zuiver toeval. Onderwerpen Bij dit onderzoek worden gege vens verzameld voor o.a. samenle vingsvormen huishoudgrootte, gevolgde opleiding, beroep en be drijf, woon-/werkverkeer, wer kloosheid en gezochte werkkring, uitkeringen en pensioenen. Deze gegevens zijn maar zeer gedeelte lijk in registers van gemeenten, arbeidsbureaus en dergelijke op genomen. De wel beschikbare ge gevens die voor een ander doel zijn verzameld mogen meestal wel voor statistische doeleinden wor den gebruikt. Zij mogen echter niet zonder meer onderling wor den gekoppeld. Voor de doeleinden van de AR. Arbeidskrachtentel- De gemeenteraad stelde op 23 november het bestemmingsplan "Molenberg en omgeving" vast. Gedeputeerde Staten van Zeeland keurden het plan op 4 januari goed. Tegen dit goedkeuringsbesluit kunnen de inspecteur van de ruimtelijke ordening en de gemeenteraad tot 28 februari beroep instellen bij de Kroon. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan tot dezelfde datum ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2, bij de Prov. Griffie, St. Pieterstraat 42 en bij de Openbare Bibliotheek, Molstraat 13, ligt de herziening van het streekplan Midden-Zeeland ter inzage. Sinds 12 oktober jl. is deze van kracht. Exemplaren van de herziening zijn voor 30,- verkrijgbaar bij de Prov. Planologische Dienst, Groenmarkt 13, tel. 31911. ling is het echter noodzakelijk dat alle hier voorgenoemde gegevens in hun onderlinge samenhang be kend zijn. Doel van het onderzoek Dë te verzamelen gegevens zijn onmisbaar voor het beleid op het gebied van ruimtelijke ordening, sociaal-economische en sociaal- culturele planning. Hierbij kunt u denken aan structuurplannen, be stemmingsplannen, welzijnsplan- nen, scholingsplannen, werkgele genheidsplannen, e.d., zoals die door ministeries, provinciale- of gemeentelijke diensten worden opgesteld. Medewerking Voor de nauwkeurigheid van de uitkomsten is niet alleen het aan tal rriensen dat bij de telling wordt betrokken van belang. Het is nog van groter belang dat zoveel mo gelijk mensen, die in de steekproef zijn gevallen, meedoen. Duur van het vraaggesprek Lang niet alle vragen die op de vragenlijsten voorkomen zijn op iedereen van toepassing. Slechts een paar vragen worden aan iedereen gesteld. Zij dienen om groepen van mensen te onder scheiden. De andere vragen zijn slechts voor bepaalde groepen van toepassing. Alle vragen betreffen feiten die de desbetreffende per soon zelf zonder meer bekend zijn. Het vraaggesprek zal per persoon van 15 jaar of ouder dan ook niet januari '83 een overbruggingstoe slag zal gelden van drie-kwart van het verschil tussen het oude en het nieuwe vrijgelaten bedrag. Deze toeslag wordt vervolgens elk half jaar verminderd met Va van het verschil. Eigen vermogen Niet al het spaargeld behoeft te worden aangesproken voor men voor bijstand in aanmerking komt. Het vrij te laten eigen ver mogen is: 15.200,- voor gezinnen 7.600,- voor alleenstaanden en thuis-inwonenden 9.200,- voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen 4.600,- voor bejaarde alleen staanden in bejaardentehuizen. De rente van dit vermogen is ook vrij. Er is een aparte regeling voor een extra vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en oudere langdurig werkloze werk nemers (50 t/m 64 jaar). Beschikbaarheid van de gegevens De gegevens, die in tabelvorm be schikbaar komen' zijn voor ieder een toegankelijk. Voor gemeenten en ook voor delen daarvan of voor combinaties van gemeenten met in totaal ten minste 1500 steekproef- personen komen, afhankelijk van het bevolkingsaantal, meer of minder gedetailleerde gegevens beschikbaar. Voor gebiedseenhe- den met minder dan 1500 steek- proefpersonen worden in verband met de betrouwbaarheid van de resultaten en de geheimhouding, geen afzonderlijke uitkomsten ge maakt. Ongeveer een half jaar na het onderzoek is de helft van het materiaal zover bewerkt, dat op grond daarvan de eerste gegevens aan het Bureau voor de Statistiek van de Europese Gemeenschappen (BSEG) kunnen worden verstrekt. Dit bureau gebruikt deze gegevens in eerste instantie voor de verde ling van gelden die bestemd zijn voor i-egionaal stimuleringsbeleid. Burgemeester en wethouder heb ben besloten: 1. in de Stroopoortgang de geslo- tenverklaring in de richting van de Lange Delft voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee op te heffen' het "verbod om fietsen te plaatsen op te heffen en de Stroopoortgang aan te wijzen als voetpad. Kroonberoep mogelijk tot 26 februari a.s. 2. het gedeelte van de Korendijk vanaf nr. 48 tot en met 56 aan te wijzen als laaden loshaven van maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Kroonberoep mogelijk tot 26 februari a.s. Een beroepschrift moet u richten aan Hare Majesteit de Koningin maar sturen naar de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg. De verkeersbesluiten liggen om in te zien bij het bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2. ^^■1 1 Om mondeling bezwaren te kunnen maken tegen het verlenen van onder staande hinderwetvergunningen moet men de gemeente (tel. 01180-26251, tst. 413) verzoeken een openbare zitting te houden. Bij de aanvragen vermelden wij voor welke datum dat moet gebeu ren. Tevens- wordt aangegeven tot wanneer gemotiveerde schriftelijke bezwaren uiterlijk bij burgemeester en wethouders kunnen worden ingediend. 1. de heer H.J. van der Weele, Singel straat 51-53 uit Middelburg voor een frituurhal aan het Plein 1940 nr. 14-16. Verzoek hoorzitting mogelijk tot 3 maart. Schriftelijke bezwaren tot 10 maart. 2. Machinefabriek Herder B.V., Her- culesweg 6 uit Middelburg voor een machinefabriek aan de Hercules- weg 6. Verzoek hoorzitting mogelijk Organisaties en groeperingen die niet in het gemeentelijk welzijnsplan voor de jaren 1981- 1984 zijn opgenomen als kandidaat-organisa ties en/of geen subsidie krijgen voor hun acti viteiten in het ontwerp-Welzijnsprogramma 1983 kunnen (opnieuw) hun verlangens ken baar maken. En dat moet dan voor 15 maart a.s. bij de afdeling Welzijnsplanning van de ge meente, die te vinden is op de eerste verdieping van het pand aan de Stadhuisstraat 2. Bezien kan dan worden of zij alsnog in aanmerking kunnen komen voor opname in het plan, dat men jaarlijks kan bijstellen voor de resterende periode en voor honorering van nieuwe activi teiten in 1984. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Geeregebied tussen de ANWB en de Koestraat. Afgesloten voor alle verkeer 2. Koestraat vanaf de Kalver- straat in de richting van het Tangent, afgesloten voor alle verkeer (behalve voor (brom) fietsers en bussen ZWN). AARD VAN HET WERK bouwacti viteiten bouwacti viteiten AANVANGS DATUM. In uitvoering In uitvoering tot 3 maart. Schriftelijke bezwaren tot 10 maart. Tijdens de openbare zittingen kan men van gedachten wisselen met aanvra ger, bevoegd gezag en verdere aanwe zigen. Tegen een beschikking kan men tz.t. in beroep gaan bij de Kroon als op de juiste wijze bezwaren zijn inge diend. Ook mogelijk voor degenen die kunnen aantonen dat redelijkerwijs niet te hebben kunnen doen. Persoon lijke gegevens worden op verzoek niet kenbaar gemaakt. B. en w. hebben een hinderwetvergun ning verleend aan 1. DMV Campina BV, Arnesteinweg 35 uit Middelburg voor een distri butiecentrum en overslagstation aan de Arnesteinweg 35. Indienen beroepschrift mogelijk tot 26 fe bruari. 2. De Vitrite Fabriek (The Vitrite Works) BV, Maisbaai 6 uit Middel burg voor het uitbreiden en wijzi gen van de zuuraanmaak- en neu- trakisatie-inrichting van de lamp- voetfabriek aan de Elektra weg 1. Indienen beroepsschrift mogelijk tot 9 maart. Een beroepsschrift tegen een beschik king kan worden ingediend bij de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur in 's-Gravenhage dooi de aanvrager, door de betrokken adviseur(s), door degenen die al eerder bezwaar indienden tegen de aanvraag en door degenen die kun nen aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De bovenvermelde aanvragen en be schikkingen liggen met bijbehorende stukken iedere werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur om in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis en op zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur bij de Openbare Biblio theek in de Molstraat. Medewerkers van het bureau Bestratingen van de dienst Gemeentewerken zullen binnenkort met het herbestraten en herinrichten van het Smidsbolwerk starten. Het tijdstip van aanvang is echter afliankelijk van de weersomstandigheden. Zo 'n acht weken zal het karwei in beslag nemen. ft 8" Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1983 | | pagina 5