Nieuwe sportuitrusting RPM uit Q? liet akealiart Koïtï twcJtie Schoolfoto uit de oude doos Vernieuwde en uitgebreide banketbakkerij Ras Rigoureuze verandering in Kroon-supermarkt Ondernemer moet meewerken om stad aantrekkelijk te maken DE FAAM Woensdag 26 januari 1983 NU OOK COFFEESHOP Saucijzebroodjes (12 stuks) HANS DERT OOK BUITEN ZAAK ACTIEF Voetbaldisco Fietskijkavond Bijstandsvrouwen Vrijwilligers Kinderkledingbeurs Swanenburgh Expo 83 Raad Westkapelle Borstamputatiepatiënten Gehandicaptensport Winterzwem kampioenschap NVH Zoutelande Bibliobus in Mariekerke Zendingsavond Meditatiedag Sportopleidingen Rozekruisers Gevonden Filmavond Gespreksgroep ouderen Thema alleenstaanden Vergadering 'LJit' Meidenmodeshow Energie-informatie NVH Koffiecontactmorgen Opbouwwerk redden Filmmiddag ouderen VIATIERUB RIEK OVER HET WEL EN WEE VAN ONZE ADVERTEERDERS - VERS CHIJNT E> CCLUSIEF IN DEZE KRANT Maak eens Uw eigen saucij zebroodjes. Zij zijn zeer een voudig klaar le maken en smaken bovendien heerlijk. Wanneer U de saucijzen broodjes doormidden snijdt, kunt U ze bij de borrel serve ren. 200 gr. mager varkensgehakt - 200 gr. kalfsgehakt - 4 sneden oud witbrood (zonder korst) - 1 ei (los geklopt) - peper - zout - nootmuskaat. Koop ook kant-en-klaar bla derdeeg uit de diepvries. Verwarm de oven tijdig voor op 200-225*C of gasoven stand 4-5. Week het verkrui melde brood in hel ei. Maak het met een vork fijn. Voeg beide soorten gehakt, peper, zout en nootmuskaat toe en meng alles tot een pittig sma kend geheel. Proef het op smaak. Maak 12 balletjes van gelijke grootte en rol deze op een met bloem bestoven plank tol circa 8 cm lange rolletjes. Leg een rolletje gehakt op het deeg, enige cm. boven de on derkant van de lap. Sla ruim zoveel deeg om het rolletje heen, dat er 1 cm uitsteekt. Licht de uitstekende lagen deeg van elkaar en maak de onderste laag nat. leg de bovenste laag er op. Druk met een vork het deegjuist bij hel rolletje gehakt aan. Maar de andere saucijzebroodjes op dezelfde wijze en Iaat ze 30 minuten op een koele plaats staan. Maak de saucijze broodjes op de achterkant met ondiepe inkervingen. Bestrijk ze met ei. Maak de bakplaat nat en zet deze in het midden van de voorverwarmde oven en bak de saucijzebroodjes in 35 tot 40 minuten gaar en goudbruin. Serveer ze warm. Bel dagelijks de telefonische receptendienst: 070-26.23.11. Vijf jaar geleden nam Rob Ras de banketbakkerij in de Lange Delft 35 te Middelburg over. Hij heeft al die tijd in de verouderde zaak ge werkt totdat zijn plannen gerijpt en uitvoerbaar waren. Rob Ras: 'In de oude zaak was de verkoop ruimte te klein en daardoor bleef de omzet ook beperkt. De laatste jaren zijn de huren van panden in de Lange Delft erg gestegen zodat de mogelijkheden zoveel mogelijk benut moeten worden'. Het gehele interieur werd ver nieuwd en en kwam een coffee shop bij. De kleurencomposities, beige, oker en donkerbruin stelde Rob Ras met zijn vrouw Marian ne samen. De binnenhuisarchitect Dooieweerl ontwierp de verdere inrichting van de verkoopruimte en coffeeshop. De noodzakelijke verbouwingen en aanpassingen kwamen van de bouwkundig ar chitect Ries van de Berg en wer den uitgevoerd door aannemer Gocdblocd. Het idee van de coffeeshop is door de vraag van de klanten geboren. In de coffeeshop zijn de gebrui kelijke soorten koffie te verkrijgen maar verder ook hartige hapjes, belegde broodjes, tostie's, pizza's en een zeer uitgebreid assortiment Italiaans ijs. Ook de banketbakkerij brengt nieuwe artikelen zoals appel- vlaatjes, abrahamtaartjes en christoffeltaartjes. In de weekenden, feestdagen en zomers wordt er ook kleinbrood: puntjes, bolussen, pistoletto's en stokbroden verkocht. De Kroon superamrkt in de Mid delburgse wijk De Griffioen heeft een stevige veranderingsbeurt on dergaan. Eigenaar Guus Mix: "De presentatie van de producten is wat duidelijker geworden. Zeg maar meer aangepast aan de eisen van deze tijd". Een belangrijke verandering is verder volgens Mix dat de zoet waren nu niet meer van Jamin worden betrokken. Ook het feit dat de eigenaar zich niet meer al leen met de slagerij belast, merken de bekende klanten terstond. "Vroeger werkte ik uitsluitend in de slagerij. Nu bemoei ik me met het hele winkelgebeurcn. Voor de slagerij is een nieuw personeelslid aangetrokken, "meldt Guus Mix. In de toekomst richt de heer Mix. zich met zijn supermarkt op een groter publiek dan de wijk Grif fioen alleen. Hij motiveert: "We kunnen dat doen omdat wc een goedkoop assortiment voeren en werken met talrijke scherpe aan biedingen. Bovendien slaat onze ce centraal bij liet tegemoet ko men van onze klanten. Daarnaast is er hier voor de deur een ruime parkeerplaats, waar de bezoekers hun auto kwijt kunnen". Op de foto Guus Mix. Het eerste team van de zaalvoet balvereniging RPM, uitkomend in de eerste klas van de Middelburgse zaalvoetbalcompetitie, is door het Takel- en Bergingsbedrijf Kuzee in Oost-Souburg in een nieuw sport tenue gestoken. De presentatie vond onlangs plaats in de nieuwe garage van het bedrijf bij de nieu we brug in Vlissingen. De foto toont de RPM-ploeg in de nieuwe kleding op één van dc ta kelwagens van het bergingsbe drijf. RPM neemt momenteel de derde plaats in op de ranglijst van dc lo pende competitie. Bijna honderd jaar doet Firma Dert zaken aan de Nieuwendijk in Vlissingen. In de begintijd een bescheiden zaakje in hoeden, pet ten en uitmonsteringen voor mili taire kleding, maar in de loop der jaren uitgegroeid tot een winkel voor video, hifi, foto, film en re centelijk ook voor computers, met meer dan driehonderd meter ver koopruimte. Geleidelijk aan is Firma Dert uitgebreid. Steeds kwam er een huis bij. Nu bestaal de winkel al uit vier naast elkaar gelegen panden. De laatste uitbreiding werd in 1979 gerealiseerd. Hans Dert: "De recessie was toen al in zicht. We hebben ons toen uitgebreid laten informeren en adviseren en be sloten om de stap toch maar te wagen. En nu zijn we blij dat we het hebben gedaan". Hans Dert. de 51-jarige ondernemer, die het familiebedrijf met zeer veel en thousiasme leidt vervolgt: "We kunnen ons nu ruim presenteren, en ik zie dat als een buffer in deze moeilijke tijd". Hans Dert kwam als jongen in de zaak bij zijn vader. Zijn grootv ader, begon in 1887. een zaakje aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Specialiteit waren de uitmonste ringen voor militaire uniformen en hoeden en petten voor de bur gers. Ook werden er uniformen gemaakt. Maar geleidelijk aan veranderde het verkoopprogram ma. Want toen zijn zoon, Ch. L. Dert, de vader van de huidige on dernemer, in de zaak kwam voel de die er weinig voor om op de kleermakerstafel te zitten. Hij trok enige tijd naarZandvoort om zich te bekwamen in de foto grafie. Toen is Foto Dert begon nen. Eerst nog in combinatie met de verkoop van sigaren en siga retten. Later kwam de geluidssec tor erbij. In het kantoor van Hans Dert is een glazen kast ingericht waarin een aantal museumstukken uil de fotobranche uit die tijd staat op gesteld. Maar Hans Dert doel dal allemaal niet alleen. "In een zaak als deze is het van groot belang dat de vrouw meehelpt. De inzet van de vrouw is eigenlijk bepalend voor het be drijf. Ik heb het dan ook bijzonder goed getroffen", zegt hij. Maar niet alleen zijn vrouw, maar ook de medewerkers hebben het ver trouwen van Hans Dert, die voor de verschillende afdelingen in zijn zaak een verkoopleider heeft aangesteld. De heer A. Schram runt al bijna twintig jaar het vi deo- en hifi-gebeuren. Sjouke Kloosterman is al meer dan dertig jaar de vaste fotograaflaborant en de heer Haak is vanaf 1969 de vaste technische man bij firma Dert. In totaal zijn er acht mede werkers. "We proberen er met z'n allen iets goeds van te maken, en vooral dc persoonlijke service staat bij ons hoog in het vaandel geschreven", verzekert Hans Dert. "In de loop der jaren hebben we een grote klantenkring opgebouwd en die klanten lateb ons, ook in deze tijd van teruggang, niet in de steek. De binding met de klanten is vaak meer dan een puur zakelijke rela tie". "Ons produkt leent zich ook niet om zomaar vlug over de toonbank te verkopen. Zowel het fotoge- beuren als de video- en hifi-afde- ling hebben begeleiding nodig en die proberen we dan ook zo opti maal mogelijk te geven". Hans Dert is ook buiten zijn zaak actief. Als geboren en getogen i Liefhebbers van de grootfor- S maatfotografie hebben zich 1 twee dagen lang uitgebreid op i de hoogte kunnen stellen van de mogelijkheden op dit ter- i rein. Vorige week vrijdag en zaterdag was er bij Foto Dert 1 in de zaak aan de Nieuwendijk in Vlissingen een demonstratie met het neusje van de zalm voor de grootformaat fotogra fie, de volledige Hasselblad- collectie. We grepen deze ge legenheid aan voor een ge sprek met 'de baas', Hans Dert. Vlissïnger ligt het wel en wee van zijn geboorteplaats hem na aan het hart. Om die reden maakt hij deel uit van Vlissingen Promo tion. een groep die zich bezig houdt met diverse activiteiten in de Scheldestad. Hij heeft zitting in een werkgroep die bezig is de Vlissingse monumenten toegan kelijk te maken voor het publiek en deze monumenten te verwer ken in een wandelroute. Hij vindt dat een ondernemer zelf ook moet meewerken om de stad waarin hij zaken doet, zo aan trekkelijk mogelijk te maken. Dit zal dan een samenwerkingsver band moeten zijn lussen de parti culiere ondernemers en het ge- momenteel is het een moeilijke lijd waarin er lêngs alle kanten bezuinigd wordt. Toch moet het mogelijk zijn om met gezamen lijke inspanning wat te bereiken en er zijn inmiddels door het ge meentebestuur enige prioriteiten gesteld. Dert ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. Als straks de Vissershaven voor de pleziervaarl wordt ingericht, en het ramschip de Schorpioen klaar is, wordt de Nieuwendijk nog aantrekkelijker. Het grote voordeel van mijn zaak is, dat er een groot parkeerterrein bijna voor de deur ligt". Firma Dert gaal zich nu voorbereiden om over vier jaar het eeuwfeest van dc zaak te vieren. meentebestuur, vindt hij. Maar Hans Dert: voorbereiden op eeuwfeest over vier jaar. Voor dc dameselftallen (A en B) van de voetbalvereniging Nieuw- land is vrijdag 28 januari een dis co-avond in de kantine van de voetbalvereniging aan de Oude Rijksweg. Ook andere jongelui zijn welkom. De disco begint om acht uur. Wiens fiets of bromfiets kwijtge raakt is kan vrijdag 28 januari van 19 tot 20 uur een kijkje gaan ne men in het bureau van politic aan dc Molenstraat in Vlissingen. Het betreft de tweewielers die in de maand januari onbeheerd zijn aangetroffen. Vrouwen in de bijstand, en zij die solidair zijn. houden zaterdag 29 januari een demonstratieve tocht in Middelburg. Hel motto waar onder de tocht plaatsvindt is 'Kies je eigen kostwinner'. Het tweede kamerlid Beincma kan daarbij rekenen op een bezoek van de demonsterende vrouwen. 1 let is bekend dat er bij het kamerlid een lunch wordt gebruikt. Ook krijgt Beinema een petitie aangeboden. Daarna gaan de vrouwen d stad in om te pralen met het publiek. De tocht start om 12 uur in de Nieuwstraal te Middelburg. Om de activiteiten in het jonge rencentrum Midgard te kunnen continueren worden vrijwilligers gevraagd voor de werkgroepen Open Programmering (pop. thea ter en dichtersavonden) en de Midgardkrant. Voor de werk groep Open Programmering is enige kennis geen ballast, maar niet persé noodzakelijk. Wel moet de bereidheid bestaan zich in de zaken als muziek, literatuur en theater le verdiepen. Voor de Midgardkrant worden vrijwilli gers gevraagd die wat creativiteit aan dc dag willen leggen. De krant verschijnt eenmaal in de twee maanden. Voor iformatie 01180-14281. Elke laatste zaterdag van de maand houdt het club- en buurthuiswerk Scheldebuurt in Vlissingen een kinderkleding beurs, zo ook op zaterdag 29 ja nuari. Er kan kleding worden in geleverd in de maten 56 tot en met 36 (damesmaat) op vrijdag 28 ja nuari van tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur. Voorwaarde is dal de kleding schoon is. De opbrengst wordt op fifty-fifty ba sis verdeeld. De kledingbeurs za terdag wordt gehouden van half tien tot half een. Staatssecretaris drs. N.J. Ginjaar- Maas van onderwijs en weten schappen opent vrijdag 4 februari de Swanenburgh Expo '83 die wordt gehouden ter gelegenheid van het 25-jarige bestaansfeest van de afdeling lager technisch onderwijs van de scholengemeen schap Swanenburgh in Vlissingen. Het programma op die dag begint om tien uur. De gemeenteraad van Westka pelle vergadert donderddagavond vanaf acht uur in het gemeente huis. De raad heeft zes punten le behandelen. De nazorggroep voor borstampu tatiepatiënten houdt dinsdag 1 fe bruari een praatmorgen in het ge zondheidscentrum Dauwcndaele aan de Roozenburglaan in Mid delburg. Belangstellenden die met lotgenoten willen praten kunnen vanaf tien uur terecht. 'Meedoen' is de titel van een bro chure over de mogelijkheden voor gehandicapten in Zeeland om aan sport te doen. Het geschrift is een uitgave van de Zeeuwse Sport raad. Zij ontdekte dat gehandi capten onvoldoende op dc hoogte zijn van de mogelijkheden binnen de provincie. De brochure bevat actuele gegevens. In het zwembad Poelendacle te Middelburg worden zaterdag 29 en zondag 30 januaride Zeeuwse winlerkampioenschappen zwem men gehouden. De organisatie van dit evenement is in handen van de zwemvereniging Luctor et Emergo uit Middelburg. De wed strijden beginnen zaterdag om kwart over drie en zondagmiddag om half vier. Tegen half zeven wordt beide dagen het einde ver wacht. De deelnemers voor dit kampioenschap hebben zich in de afgelopen maanden geplaatst. De'Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, het gewest Zeeland en Brabant, gaat een afdeling in Zoutelande opzetten. Op dinsdag 8 februari wordt daarover infor matie gegeven in De Wegwijzer aan de Willibrorduslaan in Zou telande. Aanvang 14 uur. De NVH houdt maandelijks bijeen komsten. die zowel een recreatief als voorlichtend karakter kunnen hebben. Voor informatie me vrouw E.G. Scheers-de Kaart, 01184-64771. Vanaf 1 februari zal de bibliobus (De Walchersc Arcadia) ook in de gemeente Mariekerke komen. De staanplaatsen en tijden zijn: Mc- liskerke (Siverslraal) 13.45 tot 14.30 uur, Aagtekerke (Agatha- straat bij de gymzaal) 15 lot 15.45" uur. Grijpskerke (Kerkring bij Dorpshuis) 16 tol 16.45 uur. Ds. Krijger uit Vlissingen spreekt op donderdag 3 februari over de nieuwe ontwikkelingen in de zen ding in de Getuigeniskerk te Middelburg. Ds. Nell opent.de bijeenkomst en ds. IJ kei spreekt het slotwoord. In de pauze is er koffie en thee. Dominee Krijger laat dia's zien over de zending. De bijeenkomst begint om half acht. Wie opgehaald moet worden kan contact opnemen met mevrouw Den Hollander 01180-27879. Surali Rajneesh Meditatiecen trum houdt zondag 30 januari een meditatiedag. Er zullen diverse meditatietechnieken worden beoefend, afgewisseld met een le zing van Bhagwan en een maal tijd. Deze meditatiedag is zowel geschikt voor mensen met als zonder ervaring in meditatietech nieken. Voor informatie en opga ve Surati Rajneesh Meditatiecen trum. Singelstraat 45, Middel burg. In de maand februari beginnen weer de diverse sportopleidingen. Dc cursus Algemene Basis Oplei ding, de verplichte opleiding voor alle technische opleidingen vindt plaats in Vlissingen (maandag). Goes (maandag). Biervliet, Oost- burg, Tholcn (woensdag) en Hulst. De cursus Recreatielcider- A is in Vlissingen. Verder zullen op diverse plaatsen cursussen ver- enigingsmanagemenl van start gaan. Inschrijving en informatie voor deze cursussen bij de afde lingen sportzaken van de ge meenten, bij de KNVB, afdeling Zeeland en het Provinciaal Cen trum voor Sportopleidingen (Zeeuwse Sportraad). Vrijdag 28 januari om 20 uur. zal het Rozekruisersgenootschap in Middelburg een lezing houden. De titel luidt: 'De aquariusbewe- ging der rozenkruisers'. Plaats: De Schakel. Bachtensteene 14 te Middelburg. In de periode van 29 december tol 19 januari zijn bij de gemeente politie in Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: zonne bril; autoruiten: huishoudlrap: hondenhalsband: ribfluwelen hoed: 2 pasfoto's; linker zwarte dameshandschoen; grijze linker dameshandschoen; paar zwarte bromfietshandschoenen; paar ro de handschoenen; linker zwarte skay handschoen: linker gele handschoen met strepen: dames horloge met zwart bandje; zilve ren ketlinghorloge; grijze muts: wijnrood regenpak; sjaal: don derrede portemonnee met o.a. sleutels; zwarte portemonnee; portemonnee met o.a. foto: bruin portemonneetje; witte portemon nee; portemonnee met balpen: kinderportemonnee: bruine rech ter kinderschoen: goudkl.oorbel: medaille; zegelring met inscriptie; zilverkl. ring; diverse sleutels; 2 jasjes in plastic las. Aangegeven dieren, in asiel: zwart met witte kat Vgrote gele herder, reu' bruine spaniel, leef. Ope ningstijden: maandas t/m vrijdag 09.00- 12.00uur en K00 tot 16.00 uur. Van 1 januari lot 19 januari zijn bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg aangegeven: linker blauwe skay handschoen met wit te strepen: rechter zwarte dames- en rechter zwarte herenhand schoen; linnen tas met sportarti kelen. De activiteitencommissie van Open Hof in Vlissingen houdt vrijdag 28 januari een filmavond over scheepvaart in de grote zaal van het wijkcentrum. De titels luiden: 'Energie voor morgen', 'Rijkspolitie te water'. Operatie. Cascogne' en 'Gateway to Euro pe". De filmavond begint om acht uur. Kaarten bij de beheerder van Open Hof in voorverkoop. Per 1 februari begint in het club- en buurthuis Marnix aan de Noordbeekseweg een gespreks groep voor ouderen. Er staan tien tot dertien bijeenkomsten op het programma. Voor informatie 01184-67022. Fiom-Zeeland houdt twee thema avonden in Vlissingen voor al leenstaande ouders. Het motto luidt 'Er alleen voor staan en dan Er komen tijdens de beide bij eenkomsten onder andere vragen aan de orde als hoe een goed evenwicht is te vinden lussen dc zorg voor de kinderen en de be hoefte aan eigen leven te leiden en wat er zoal aan de maatschappe lijke positie van een alleenstaande verandert. De thema-avonden vinden plaats in gebouw Breehof aan de Brcestraat 8 in Vlissingen op de woensdagen 2 en 9 februari en beginnen om acht uur. Voor informatie Fiom-Zeeland, 01180-27311. De sectie Uit in Vlissingen van dc culturele raad vergadert van avond (woensdag 26 januari) vanaf half acht in Bacillen Kom- me aan de Badhuisstraat in Vlis singen. Aan dc orde komt onder andere de 'vismijn-bespelingen' door het poppentheater Parciva! en het kindertheater Tingeling. De bespelingen beginnen op za terdag 12 februari. Na een half jaar vindt een evaluatie plaats. De agenda van de sectie 'Uil' meldt ook de uitvoering van de Goese Operette vereniging in het Schel- dekwartier in Vlissingen. waar voor de Bevelandse vereniging subsidie vroeg. De meidengroep in het jongeren centrum Midgard showt zaterdag 29 januari allerlei kleding. Bezoe kers worden verzocht kleren mee te nemen en voorde variatie in het geheel kunnen spullen als plastic- zakken en crêpe-papier meegeno men worden. De toegang is alleen voor meiden. Aanvang 15 uur. De Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen afdeling Middel burg houdt dinsdag I februari een voorlichtingsochtend over ener gie. De bijeenkomst vindt plaats aan boord van de rijnaak van het Informatie Centrum Energie, die- ligt afgemeerd aan de Loskade in Middelburg. Aanvang 10 uur. De koffiecontactmorgen van "kom uit je huis' in Middelburg heelt woensdag 2 februari als thema 'ons gezin en de wijkagent'. De heer Meyer en mevrouw Veeken spreken over de sociale functie- van de wijkagent, naast ordebe waking. De koffiecontactmorgen begint om half tien en duurt lot half twaalf en vindt plaats in het Zuiderbaken te Middelburg-zuid. Kinderoppas is aanwezig. De wijkvereniging 'Zuid' in het gelijknamige deel van de hoofd stad vindt dat actiegroepen, buurtgrocpen, belangengroepen en wijkverenigingen in het geweer moeten komen tegen het verdwij nen van het opbouwwerk. Op bouwwerk is geen luxe, zo schrijft de wijkvereniging in hel bulletin 't Mag is Praate van januari. En: 'Als iedereen blijft toezien zou opbouwwerk wel eens definitief tot het verleden kunnen behoren'. Volgens de wijkvereniging moe ten wegen worden gevonden om het opbouwwerk te redden, in hel belang van alle eerder genoemde groeperingen. De werkgroep van de wijkpost Het Bastion draait dinsdag 1 fe bruari voor de ouderen in Mid delburg een aantal films. Op het programma staan: 'Zeeland waar monumenten leven'. 'Saeftinge*. 'Oosterschelde' en 'Middelburg, monumentenstad'. Aanvang van de filmvertoning in Het Bastion aan de Nieêwe Oostersestraat is 14.30 uur. AAP, NOOT, MIES... De heer J.C.W. Jobse die woont aan de Boulevard de Ruyter 184 in Vlissingen stuurde ons deze foto van de openbare lagere school voor West- en Oost-Souburg. De school aan het Oranjeplein heet tegenwoordig Pieter Louwerse- school en viert dit jaar het 125- jarig bestaansfeest. Deze foto werd in 1912 genomen. Het is de vierde klas. die in die tijd uit kostenoverwegingen werd aangevuld met broertjes en zusjes uit lagere klassen. Dc heer Jobse herinnert zich nog de volgende namen. Eerste rij van I. naar r. Betje van Wallenburg (1902). Kaatje van Soelen (1902), Johanna van Wal lenburg (1904), Jaap Jobse (1903), Joh. Touburg (1900). Lein Louws (1902), Ko Castei (1903). Tweede rij van I. naar r. Sicntje Marijs (1904), Rika van Putten (1904), Jans Janssen (1903), Sientje de Voogd (1903), Marie Schipper (1903), onbekend, Jo hanna van Soelen (1904). Derde rij van 1. naar r. An net Janssen (1903), Janna Frelier (1903). Lcuntje Pieteree (1904), Rinus van Putten (1903), Licntje dc Keijzer (1903). Jo Knopjes (1904), Hessclius Visser (1904). Piet Stokx (1903), Piet Knopjes (1903), Paul Knopjes (1905). Vierde rij van 1. naar r. Frans Schreurs (1902). Katrien de Ke ijzer (1905). Lena dc Visser 1905). Wannetje de Visser 1903). Anna de Voogd (1905). Pietje Proost (1904), Rika Vcrkroost (1902), Aaltje Marijs (1906), Cor- rie Adriaanse (1903), Mina Tou burg (1905), Jan Franke (1902), Hendrik Verkroost 1906). Vijfde rij van I. naar r. Bram Ma rijs (1902). Adriaan Marijs (1905), Frans van F.enennaam (1908), Jo van Ecncnnaam (1904), Joh. Stokx (1905), Bram Bouff (1906). Kees Jobse (1906), Ko Francke (1906). Hendrik Francois (1903). Kees Francois (1905) Onderwijzers: Links: Cornelis van Weele, gcb. Heinkenszand 5.3.1860. hoofd der school, overl. Oost en West Souburg 1.3.1935. Rechts: Adriaan Cornelissen. geb. Veere 15.8.1862. overl. Oost en West Souburg 1940 vele van deze schoolkinderen zagen hem later terug in de bekende Sou- burgse zangvereniging "Uitspan ning door Inspanning", waarvan hij jarenlang dirigent was geweest. U kunt in het bezit komen van deze foto die 65 jaar geleden werd gemaakt door samen met dit knipsel J'7.50 te zenden aan de redactie-Faam-V lissinger. Post bus 5017. 4330 KA Middelburg. Zet in de linkerbovenhoek van de enveloppe Aap. Noot. Mies. Zo wel geld als cheques mag u sturen. Geld dient echter te worden aan getekend en cheques svp op naam van onze fotograaf Ruben Oreel.

de Faam | 1983 | | pagina 7