15-30% KORTING 2150,- 2495,- meubelhuis de schipper "ïïk&ï i „era,? 750, U Emancipatiecommissie DE F AAM-DE VLISSINGER COMMISSIES Woensdag 26 januari 1983 Vorige week hebben gedeputeerde staten de ministers van f^VVdllClcl verkeer en waterstaat en van financiën laten weten het niet eens te zijn met de afwijzing van de plannen voor de vaste oeververbinding Westerschelde. Onverantwoord Financiën Overeenkomst I X li E ROE I' Heroverweging ZEEUWSE STAT EX 28 januari AANVRAAG HERCULES PIJNLIJKE VOETEN?? dan naar: Pedicuursalon van der Meijden Zusterstraat 37 - Middelburg OOK VOOR VERANTWOORD SCHOEISEL Maar in ieder geval: begin uw vakantie bi| ons, uw ANVR "Goeie reis" reisbureau REISBURO DE SNELLE VLIET Zaterdags geopend tot 1 6.00 uur !U::: ABDIJ Binnenkort - 1 8 februari - wordt de provinciale emancipatie commissie geïnstalleerd. Om lid van de commissie te kunnen worden is vorig jaar een solicitatieprocedure gehouden, waarop ongeveer 25 mensen hebben gereageerd. Gedepu teerde staten hebben daaruit hun keuze gemaakt. Voorop stond dat een van de le den zou zijn het lid van gedepu teerde staten, dat met emancipa tiezaken is belast. Op die stoel zit daarom gedeputeerde E. Maris- Koster en als ambtelijk secretaris treedt op Els van 't Hof; zij is agibtenaar emancipatiezaken bij de provincie. Acht leden van de commissie zijn via hun sollicitatie gekozen; het gaat om zeven vrou wen en een man. E.F. Molendijk- Op maandag 31 januari, 13.45 uur vergadert de commissie wel zijn. Aan de orde komen o.a. subsidies voor instellingen voor maatschappelijke dienstverlening 1 983 en voor de nutsacademie. De provinciale planologische commissie vergadert woensdag 2 februari om 10 uur. Besproken worden de nota streekplanwerk, het plan voor een opvangpunt voor dagrecreatie in de Hals van Zuid-Beveland en de ontwerp be plantingsverordening Zeeland. Ook op 2 februari, maar om 14.00 uur vergadert de afdeling basisonderwijs van de provincia le onderwijsraad. Hier komen aan de orde de definitieve samenstel ling van de afdeling, de totstand koming basisscholen in Zeeland, een werkstuk van de werkgroep "roldoorbreking'' van de afdeling basisonderwijs en adviezen van de werkgroep samenhang basi sonderwijs/speciaal onderwijs. De commissie bestuurszaken behandelt op vrijdag 4 februari, 10.00 uur de volgende agenda punten: schema begrotingspro cedure 1984 en subsidiëring maatschappelijke dienstverlening voor 1983. Vervolgens worden besproken de subsidiëring nutsa cademie voor pedagogisch en maatschappelijke vorming te Rot terdam, de te hanteren normen voor uitkeringen uit het fonds "bijzondere voorzieningen" en het garantiesubsidie voor het door Meulenhoff Informatief BV uit te geven jeugdboek over Zeeland en het Deltaplan (hiermee is een be drag van ƒ25.000,— gemoeid). Om - 14.00 uur (ook op 14 fe bruari) is het de beurt aan de commissie ruimtelijke ordening. Hier komen aan de orde de nota streekplanwerk, de uitwerking streekplan Midden-Zeeland (het opvangpunt voor dagrecreatie bij Bath) en de nota bewoningspa- troon. Alle vergaderingen zijn openbaar. In de commissie welzijn, be stuurszaken en ruimtelijke orde- IEUWS Dijk is sociologe en organisatie adviseur; zij is bekend met ge schiedenis, ideeën en problema tiek van de vrouwenbeweging in de meest ruime zin. Mevrouw Molendijk is 50 jaar, zij is gehuwd en zij is moeder van drie kinderen. Jopie Konraad-Jakobsen heeft ook drie kinderen; zij is 31 jaar en haar beroep is huisvrouw. Gerda van Leeuwen is provinciaal con sulent in de sector sociaal-cultu reel werk (o.a. vrouwenwerk) en zij is vrijwilligster bij enkele vrou wengroepen. Zij is 35 jaar. Ellie Walrave-Troost is huisvrouw en heeft twee kinderen; zij volgt daarnaast de HBO-opleiding cul tureel werk en werkt sinds 1979 bij de stichting VOS in Vlissingen. Paula Peters was leidster gezins verzorging, o.a. in Zeeuwsch- Vlaanderen. Elly Rekveld-Hoog- veld werkt in het lager en middel baar beroepsonderwijs en dan vooral met meisjes; zij is vrijwil ligster in het vormingswerk met vrouwen. Mevrouw Rekveld is getrouwd en heeft twee zonen. Jenny Schneider-van Egten (ge boren 1 927) is gehuwd en heeft drie dochters. Zij was werkzaam als cursusleidster in de beroeps opleiding voor bejaarden/zie kenverzorgenden en als lerares expressie door woord en gebaar. Mevrouw Schneider is free-lance vormingswerkster vrouwenwerk. De man in het gezelschap is A.J. Dijkwel, 46 jaar en adjunct-direc teur van een scholengemeen schap lbo-mbo. Zijn werkterrein lag - toen hij schooldecaan was - in de sfeer van roldoorbrekende activiteiten binnen de school. Hij is nu belast met de onderbouw van het lbo. De heer Dijkwel is politiek actief. In de rubriek commissies wordt te zijner tijd aangekondigd waar de installatiebijeenkomst zal zijn en hoe laat die begint. De commissie zal steeds jn het openbaar verga deren. Westerschelde oeververbinding ning wordt bovendien spreek recht voor het publiek geboden. De provinciale planologische commissie vergadert in het ge bouw van de planologische dienst, Groenmarkt 13 in Middel burg. Alle andere vergaderingen wor den gehouden in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. Met de demissionaire ministers van dezelfde departementen in het laatste kabinet Van Agt hadden gs overeenstemming bereikt over de overeenkom sten tussen het rijk en de pro vincie over de brug-tunnel on der en over de Westerschelde en over de exploitatie van de veerdiensten over de Wester schelde. De ministers Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) en Ruding (finan ciën) hebben van gs een boze brief gekregen, nadat een delega tie uit gedeputeerde staten een bezoek aan de beide bewindslie den had gebracht met het teleur stellende resultaat van geen VOW gedurende deze kabinetsperiode. Gs schrijven daarin dat zij met grote teleurstelling en veront waardiging hebben kennis geno men van de beslissing van de twee ministers. De ministers vinden daadwerke lijke uitvoering van de VOW- plannen onverantwoord, ondanks het feit dat de provincie in de ja renlange onderhandelingen her haalde malen is tegemoet geko men aan nieuwe eisen die het rijk stelde. Gs voelen er niets voor opnieuw te praten over het vele werk dat al gedaan is, over de ge volgen voor de werkgelegenheid en over de economische ontwik keling in Zeeland. Zij vinden het weinig zinvol nog te praten over de inhoudelijke kant van het pro ject. Gs zijn niet verwonderd over de opmerking van de bewindslie ttM den, dat het WOV-project fi nancieel zeer zwak en onver antwoord is: de ministers wei geren immers de rijksbijdragen beschikbaar te stellen waarover eerder overeenstemming was bereikt! In plaats van de over eenkomst gestand te doen, wordt een korting op de rijks bijdragen toegepast en "dan ontstaat er logischerwijs een zeer slecht exploitatiebeeld", aldus gs. "U maakt in feite de exploitatie onmogelijk en be toogt vervolgens dat de exploi tatie onverantwoord is en het project derhalve niet moet doorgaan". Gs herinneren de ministers er aan dat al in januari 1 981 sprake was van wilsovereenstemming tussen het rijk en de provincie; op 24 april van dat jaar is dat van de kant van het rijk bevestigd in een brief. Op die overeenstemming was ook het overleg gebaseerd dat werd gevoerd tussen een gs- delegatie en de demissionaire mi nisters Zeevalking en Van der Stee in oktober 1 982. De afspra ken gingen zelfs zo ver, dat gs de teksten ter goedkeuring aan pro vinciale staten hebben voorge legd. De staten hebben zich in hun vergadering van november 1982 met de overeenkomsten akkoord verklaard. Afspraak was immers dat de overeenkomsten op een termijn van ongeveer drie weken na het overleg zouden worden ondertekend. Gs wijzen er nog eens op, dat de hoogte van de rijksbijdragen was opgénomen in een bijlage bij de overeenkom sten. Ondanks het feit, dat de handte keningen van de contractpartners nog niet waren gezet, blijft sprake van een overeenkomst. Die over eenkomst is nu eenzijdig opge zegd en "wij achten dat een te betreuren zaak", aldus gs. leder- Commissaris der koningin dr. C. Boertien heeft van Unicef een voortgangsrapport gekregen over het watervoorzieningsproject in Rwanda, Afrika. Zeeland heeft voor een miljoen gulden meege daan aan deze vorm van ontwik kelingssamenwerking. Het pro ject voorziet in het maken van drinkwaterbronnen en in het op nieuw in gebruik nemen van in het ongerede geraakte bronnen. Een deel van het bedrag is be steed aan de opleiding van fon- tainiers - jongens en mannen die voor het onderhoud moeten zor gen, opdat de bronnen niet op nieuw verontreinigd worden, waardoor het water niet meer voor consumptie geschikt zou zijn. Rwanda is verdeeld in 143 districten; het is de bedoeling, dat ieder district een eigen fontainier krijgt. Tot nu toe zijn 1 08 mensen opgeleid; aan de recrutering en opleiding van het resterende aan tal mensen wordt gewerkt. De opleiding is technisch met daar naast een deel hygiëne, dat de wereld gezondheidsorganisatie voor haar rekening neemt. Van de bronnen - 4.090 in totaal - is 74 procent gereed. Er is niet onderzocht welke in vloed het project op de bevol king heeft. Bekend is wel dat vooral de boerderijen en vee houderijen er profijt van heb ben. Werkers in de gezond heidszorg hebben waargeno men, dat ziekten die veroor zaakt worden door het water, in de van bronnen voorziene ge bieden minder vaak gaan voor komen. Mede aan de hand van het Uni- cef-project is nationaal een commissie ingesteld die zich met de drinkwatervoorziening bezighoudt. Vrijdag 4 februari, 10.00 uur houdt de commissaris der konin een, maar zeker een overheidsin stantie heeft zich te houden aan afspraken. Gs vragen de minister dringend hun standpunt opnieuw in overweging te nemen. Tege lijkertijd delen zij mee, dat zij doorgaan met de procedure voor de vergunningen die voor de oeververbinding nodig zijn en met onderzoeken voor zover die nog voor het project nodig zijn. Vrijdag vergaderen provinciale staten van Zeeland om 10.00 uur, in de statenzaal. Abdij 11, Middelburg. Gs doen in die vergadering me dedeling over het provinciaal werkgelegenheidsfonds en zij stellen voor de stukken over de vaste oeververbinding Wester schelde (zie hoofdartikel) voor kennisgeving aan te nemen. Aan de orde komt de organisatie van de podiumkunsten (Uit in Zee land) en er wordt gepraat over subsidies voor monumenten en het Zeeuws service- en informa tiebureau. Ook subsidiëring van het Instituut voor maatschappelijk gericht onderzoek (IMGO) staat op de agenda. Belangrijk punt is verder het verstrekken van een bindend mandaat aan de provin ciale vertegenwoordigers in de vergadering van aandeelhouders van de PZEM voor de ombouw van de conventionele centrale in Borssele tot een kolengestookte centrale. Zoals altijd is ook nu de staten vergadering openbaar. gin (in zijn functie als voorzitter van gedeputeerde staten) zitting in een AROB-zaak. Het gaat om een kwestie waarin bijstand is geweigerd aan een in woonster van Axel, op grond van art. 45 van de algemene bij standswet. (spoedshalve bij stand). De zitting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Middel burg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31391 of 31392 PROVINCIE ZEEL ANC) Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. AANVRAAG Hercules B.V. te Middelburg heeft op 17 december 1982 bij hen een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wel inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van de inrichting met een inrichting waar harsen en koolwaterstofharsen worden gehydrogeneerd en gemcthyleerd. De inrichting is gelegen aan de Vierculesweg 35 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M. no. 90. TER INZAGE De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 27 januari 1983 tot en niet 28 februari 1983 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Middelburg op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en in de openbare bibliotheek, Molstraat 13 te Middelburg op zaterdagmor gen van 9-12 uur; - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie. Bcllinkstraat 8, Mid delburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 28 februari 1983, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld legen de beschikkingen, liggen de stukken ter inzage op bovenvermelde plaatsen (met uitzondering van de openbare bibliotheek), en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. BEZWAREN Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de aangevraagde vergunningen, en wel tot 1 maart 1983. Tevens kan worden verzocht zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot 2-2 februari 1983 tegen de aanvraag mondelinge bezwapen worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in "de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (tel. 01180-31500). Middelburg, 26 januari 1983. Geopend van di t/m vrij van 8.30 tot 1 7.00 uur zaterdags van 8.30 tot 1 2.00 uur. FFkijpp DE RIJSTTAFEL SPECIAALZAAK Hobeimtraat 35 Tel. 13661 - VLISSINGEN kant- en- klaargerechten instant boemboes groot kruidenassortiment verse Indonesische en Surinaamse produkten vakkundige voorlichting Want wij zijn uitstekend op de hoogte van alle reis- sommen naar alle vakantiebestemmingen. Wij atten deren op eventuele prijsverschillen, kinderkortingen e.d. Wij zoeken samen met u naar een vakantie die binnen uw budget past. Nu immers meer dan ooit Enkele voorbeelden: 8 dgn. Hoenderlo v.a. 250.— (auto) 7 dgn. Rijn-Moezelreis v.a. 405.— (boot) 15 dgn. Benidorm v.a. 680.— (vliegtuig) Uw goeie, goedkopere vakantie begint bij: Opril Grote Markt 2 Koorkerkstraat 12 Goes Middelburg 01100-20280 01180-33770 Kantoor Middelburg ook open op koopavond BANKSTEL WIERDEN Dit gedegen, massief eiken bankstel biedt een prima zitkomfort door de voorgevormde koudschuim kusseninterieurs. Het luxe uiterlijk wordt geken merkt door de overbloezende rugkussens. AIDA eiken TV-stereo meu bel op balpoten. Een origi neel JVR meubel dat met verschillende deurtypen kan worden geleverd. Een kom- pakt en funktioneel meubel voor uw TV en geluidsappa ratuur met een uitschuifbaar en draaibaar bovenblad. Afm. B 90 D 50 H 80 cm. In onze opruiming kost dit bankstel met gebloemde veloursbekleding als 3-1-1 slechts WANDMEUBEL VELDHOVEN Karaktervolle eiken woon- wand met massief eiken voorfront. Deze woonwand biedt een optimale bergruimte o.a door barkiep, glasvitrine, royale laden. 210 cm breed. Het geheel staat op stevig plint. De prijs incl. de sfeervolle verlichting is NU

de Faam | 1983 | | pagina 13