GEMEENTERAAD VERGADERT MAANDAG 24 JANUARI A.S. lllBliilii If Sa 3 O O O o voor lich ting week Woensdag 19 januari 1983 DE FAAM In de leeshoek van de voorlichtingswinkel lig gen diverse nota's over zichtelijk opgesteld. Toch willen we er de aandacht op vestigen dat in enkele verzamelcassettes ook openbare stukken liggen om in te zien, o.a. de ont werp-raadsvoorstellen. Diverse gemeentelijke kantoren zijn gehuisvest in het pand Stadhuisstraat 2. Na de centrale ingang kunt u daar via de interne bewegwijzering b.v. de voorlichtingswinkel bereiken. Het is een van de punten waar burgers en gemeente elkaar kunnen ontmoeten. Neem eens de moeite voor een kort bezoek. Oorbellen, horloges, kettinkjes, arm banden, ringen, een portemonnee en een bril. Allemaal voorwerpen die het afgelopen jaar zijn achtergelaten in de plaatselijke gymzalen. Als u een van de genoemde attributen hebt verloren, neem dan eens contact op met het bu reau S.J.R.W. van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders biedt de gemeenteraad de eerste vergadering in het nieuwe jaar, maandag 24 januari a.s., een flink aantal voorstellen aan. In beknopte en populaire vorm vindt u ze terug in het hoofdartikel van deze week. IJ kunt de raadsvergadering, dat is al vele jaren zo, ook bijwonen vanaf de publieke tribune. Bereikbaar via de Chourtoren op de hoek L. Noordstraat en Markt. De bijeenkomst begint om 14.00 uur en een overzicht van de raadzaal met populaire agenda ligt voor u gereed. In de voorlichtingswinkel vindt u de volledige ontwerp-raadsvoorstellen met eventueel bijbehorende stukken. Nadere informatie over de gang van zaken wordt u daar ook graag gegeven. Melding van grote groepen stellen wij op prijs. Er kan dan tijdig het juiste aantal stoelen worden neergezet. Zie ook de rubriek "In Woord en Beeld", elders op deze pagina. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. Agenda: Beëdiging van de heer W. Ovaa als raadslid 83-43 Mededelingen en ingekomen stukken 83-51 Benoeming van de heer W. Ovaa in diverse commissies. 83-11 Benoemen plv. lid in Algemene vergadering van aandeelhouders N.V. PZEM De gemeenteraad moet een plv. lid be noemen in de Algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. PZEM. De commissie Gemeentebe drijven heeft een aanbeveling gedaan voor de heer M. Vinke, wethouder so ciale zaken c.a. Voorstel: tot benoeming overgaan. 83-38 Benoeming plaatsvervangende leden in Algemeen Bestuur Z.D.A.S.G. en in Overlegorgaan Stichting R.P.C.Z. Een tweede plaatsvervangend lid in het Algemeen Bestuur van de gemeen schappelijke regeling Zeeuwse Dag- Avondscholengemeenschap moet nog worden benoemd. Hiervoor is het raadslid mevr. A.C. Westhoff-Hubee aanbevolen. Verder wordt een aanbe veling gedaan om het raadslid A.H. Kamermans te benoemen tot plaats vervangend lid in het Overlegorgaan van de Stichting Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland. Voorstel: ge noemde personen benoemen. 83-45 Benoeming plaatsvervangend lid bestuur der Godshuizen Middelburg Wethouder M. Vinke vertegenwoordigt de raad in het bestuur der Godshuizen Middelburg. Ook moet nog een plv. lid worden benoemd. Voorstel: de heer G.B. Schoenmakers, die plaatsvervan gend wethouder volksgezondheid c.a. is, hiervoor aanwijzen. 83-46 Benoeming lid van het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar. 83-9 Benoeming leden Commissie Be heer van de Schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid - Beveland (W) De Commissie van Beheer van de ge meenschappelijke regeling Schoolart sendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (W) heeft door perio dieke aftreding zes nieuwe leden nodig. Deze dienen uit en door de raden van de deelnemende gemeenten benoemd te worden. De vólgende aanbeveling is gedaan: wethouder G.J.A.M. Adan voor Vlissingen; wethouder M. Vinke voor Middelburg: mr.B.J. van Putten (burgemeester Mariekerke) en. mevr. G.W. Montfrans-Hartman (burge meester van Veere) voor de overige gemeenten op Walcheren; de heer P. Wisse (burgemeester Wissenkerke) voor de gemeenten op N. Beveland; het raadslid mevr. J.J. Nieuwenhuijse-de Schipper voor Borsele. Voorstel: de le den benoemen. 83-28 Voorziening vacatures in com missie Volksgezondheid en Milieube heer. Het aftreden van leden-deskundigen in vaste commissies van advies en bij stand js gekoppeld aan het periodieke aftreden van de raad. Per 7 september j.l. ontstonden daarom in de commissie Volksgezondheid en Milieubeheer een aantal vacatures. Ter voorziéning hierin zijn de volgende aanbevelingen gedaan: de heren F.N. Brouwer (lid) en E.H.A.M Donders (plv. lid) namens Kruisvereniging van Walcheren-Oost; de dames M. Greeven-in 't Veld (lid) en W.M. Groeneveld-Wijnberg (plv. lid) namens Stichting Middelburgse Vrou wenraad; de heren P. de Doelder (lid) en B. Uyterlinde (plv. lid) voor Kon.Ned. Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst; de heer L.P. Roegholt (lid) en mevr. M. Bakker (plv. lid) voor Stichting Zeeuws Coördina tiecollege voor Natuur-Landschaps- en Milieubescherming. De Ver. Milieu hygiëne Zeeland heeft nog niemand voorgedragen. Voorstel: tot benoeming overgaan. 83-30 Verordening regelende de vast stelling van het gemeentelijk Ram penplan De Wet op de Rampenplannen geeft aan dat de gemeenteraad voor uiterlijk 1 september 1983 een Rampenplan moest vaststellen. Een werkgroep waarin vertegenwoordigers van alle Walcherse gemeenten en de gemeente Borssele hebben inmiddels een ont- werp-plan voorbereid dat half dit jaar wordt aangeboden. Om de raadsleden zo vroeg mogelijk bij de voorbereidin gen te betrekken wordt gevraagd nu reeds een aantal verplichtingen vast te leggen in een raamverordening. Voor stel: de verordening vaststellen. 83-26 Tweede wijziging van de Win kelsluitingsverordening De artikelen 4 tot en met 8 van de Winkelsluitingsverordening zijn ver vallen. Het college is van mening dat deze weer opnieuw kunnen worden vastgesteld. Alleen 7 vraagt om een aangepaste redactie en een aanvulling. Verder vindt men het gewenst artikel 3 te wijzigen. Voorstel: besluiten tot tweede wijziging verordening. 83-10 Beroep mevrouw P.J. van Verre- Reijnierse tegen aanschrijving tot het treffen van voorzieningen aan stoep/kelder. Burgemeester en wethouders hebben mevrouw P.J. van Verre-Reijnierse schriftelijk laten weten dat ze moet zorgdragen voor reparatie van de stoep en de kelderingang van het pand Oost kerkplein 12. De huidige gebreken zijn er de oorzaak van dat wateroverlast ontstaat in het naastgelegen huis. Me vrouw van Verre heeft een beroep tegen de-aanschrijving ingesteld. Zij wil de te treffen voorzieningen gelijk tijdig laten uitvoeren met de restaura tie van het pand, waarmee naar ver wachting half deze maand begonnen kan worden. De commissie Bezwaar- en Broepschriften heeft geadviseerd het beroep ongegrond te verklaren. In middels heeft de heer van Verre mee gedeeld dat in de loop van januari de werkzaamheden aan de stoep/kelder verricht zullen worden. Voorstel: het beroep ongegrond verklaren. Dit is niet nodig als voor de raadsvergadering het probleem is opgelost. 83-47 Krediet voor aanpassen Plein 1940 De kruising Plein 1940/Korte Geere- Gortstraat en de splitsing Plein 1940/Pottenmarkt zijn erg ruim van opzet. Duidelijke rijstroken zijn er daar niet aangegeven. Het college wil een aantal voorzieningen laten treffen die zullen bijdragen aan een grotere overzichtelijkheid op het Plein 1940. Voorstel: een krediet van 12.000,- verstrekken voor de aanpassingen. 83-48 Parkeermaatregelen in het Dom- burgs Schuitvlot en omgeving Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar 83-49 Verkoop van een perceel grond aan de Golsteinseweg Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar 83-36 Krediet voor aanschaf en plaat sing semi-permanent kleedgebouw op sportcomplexen De Kruitmolen en Nadorst/Nassaulaan. Het sportcomplex De Kruitmolen heeft door een toenemend gebruik, gebrek aan kleedruimte. Een probleem dat ook al een aantal jaren geldt voor het com plex aan de Nadorst/Nassaulaan. Voor beide wil men nu een semi-permanent kleedgebouw kopen. Voorstel: een krediet van 131.000,- beschikbaar stellen. 83-35 Krediet voor aanschaf vracht wagen en maaimachine dienst Welzij- naccommodaties. De dienst Welzijnsaccommodaties heeft behoefte aan een nieuwe Mitsu bishi gesloten vrachtwagen en een zelfrijdende Ransomes maaimachine. En dat ter vervanging van afgeschre ven materieel. Voorstel: een krediet van 53.375,50 verlenen. 83-50 Vaststelling exploitatie-opzet "Arnestein I en II" Bij het samenstellen van deze agenda was dit ontwerp-raadsvoorstel nog niet beschikbaar 83-27 Krediet voor behandeling be zwaarschriften tegen aanslag onroe- rend-goedbelastingen 1982 Er zijn zo'n 930 bzwaarschriften inge diend tegen de aanslag onroerend- goedbelastingen 1982. De indieners waren het niet eens met de daarin vastgestelde economische waarde van hun onroerend-goed. Het afhandelen van de bezwaarschriften kost extra werk en geld. Voorstel: een krediet van 110.000,- verlenen. 83-5 Krediet voor uitvoeren landmeet kundige werkzaamheden De directeur van de dienst Gemeente werken vraagt een bedrag van 65.000,- voor het uitvoeren van land meetkundige werkzaamheden. En dat in het kader van de plannen Zand- straat/Blauwedijk en Singels die in voorbereiding zijn. Voorstel: het beno digde krediet verlenen. 83-14 Vaststelling slotwijziging kapi- taaldienst 1981 en daarmee verband houdende wijzigingen. In verband met het afsluiten van de kapitaalsdienst 1981 en het overbren gen van de (restantkredieten naar de volgende dienst is een aantal begro tingswijzigingen aangegeven. Voor stel: vaststellen zoals in het ontwerp staat aangegeven. 83-40 t/m 83-42 Vaststellen 62e en 63e begrotingswijziging 1982 en 7e begro ting swijziging 1983 De ontwerpen voor de wijzigingen lig gen om in te zien bij het bureau Voor lichting. Voorstel: vaststellen 83-6 Krediet voor het aanschaffen van diverse kantoorbenodigdheden Slijtage en veroudering maken het voor de gemeente noodzakelijk enig nieyw meubilair en een aantal kan toormachines te kopen. Zo staan onder meer type- en bureaustoelen en een papierboormachine op het verlang lijstje. Voorstel: een krediet van 18.000,- verlenen. 83-44 Krediet voor vervangen voorzet- brander van verwarmingsketel in gymnastieklokaal aan Baarsjesstraat. De voorzetbrander van de verwar mingsketel in het gymnastieklokaal aan de Baarsjesstraat verkeert in slechte staat en vertoont regelmatig storingen. Vervanging is dan ook zeer gewenst. Voorstel: een krediet van ƒ3.304,- verlenen. 83-22 Krediet voor kleine verbeterin gen in gymnastieklokalen Het Investeringsplan vermeldt een be drag van 15.000,- om in 1983 te kun nen besteden aan kleine verbeteringen en voorzieningen in de gymnastieklo kalen van de gemeente. Om deze in op timale staat te brengen zou op dit mo ment ongèveer ƒ22.000,- nodig zijn. Daarom is een keuze gemaakt voor de meest urgente materialen. Voorstel: hiervoor een krediet van 15.000,- be schikbaar stellen. 83-32 Algemene kredieten voor bijzon der kleuter- en lager onderwijs Ieder jaar verleent de gemeenteraad twee "algemene kredieten". Eén voor het bijzonder kleuter- en één voor het bijzonder lager onderwijs. Hieruit kan geput worden wanneer geld nodig is voor uitvoering van medewerkingsbe- sluiten. Voorstel: zowel het kleuter- als het lager onderwijs in 1983 een kre diet van 20.000,- beschikbaar stellen. 83-20 Vaststelling bedrag per leerling voor het jaar 1983 t.b.v. bijzondere la gere scholen De gemeenteraad moet ieder jaar voor 1 maart het bedrag per leerling vast stellen voor de exploitatie van de bij zondere scholen voor gewoon lager on derwijs. Ook dient men het bedrag per leerling voor het bestrijden van de ad ministratiekosten te bepalen. Voorstel: de bedragen vaststellen. 83-23 Instellen duobaan voor functie hoofdleidster kleuterschool De Wante- wevers Mevrouw M. van den Brüle-Paape, hoofdleidster aan de openbare kleu terschool De Wantewevers en me vrouw S.M. Hage-Zabicki, leidster aan dezelfde school willen graag de functie van hoofdleidster als duobaan uitoefe nen. Voorstel: de duobaan instellen en beide dames benoemen. 83-33 Instandhouding openbare kleu terschool De Wantewevers Het gemiddeld aantal leerlingen van de kleuterschool De Wantewevers be draagt over de jaren 1980, 1981, 1982 minder dan 30. In zo'n geval moet de gemeenteraad voor 1 februari a.s. be sluiten tot opheffing van de school, tenzij er bijzondere redenen zijn de minister van Onderwijs en Weten schappen te vragen het geheel in stand te houden. Gezien het feit dat verwacht wordt het aantal kleuters op de school de komende jaren zal toenemen en reeds besloten is tot vervangende nieuwbouw bij het gebouw van de la gere Zuidburchschool (waarmee een scholenkoppel wordt gevormd) acht het college zo'n verzoek op z'n plaats. Voorstel: de minister vragen de school in stand te houden. 83-21 Toepassing artikel 47 van de Kleuteronderwijswet over 1981 De Kleuteronderwijswet geeft aan dat de gemeenteraad jaarlijks de bedragen moet vaststellen die de gemeente in het voorafgaande jaar werkelijk heeft uitgegeven voor het bestrijden van de kosten t.b.v. het openbaar kleuteron derwijs. Hetzelfde geldt voor de be dragen die hiervoor door het rijk be schikbaar zijn gesteld en de verschil len. Voorstel: de bedragen voor 1981 vaststellen. 83-34 Positie Van Randwijckschool in Nieuw- en St. Joosland Het gemiddeld aantal leerlingen op de openbare lagere Van Randwijckschool bedroeg het vorig jaar 69 Volgens de Lager-Onderwijswet 1920 zou de ge meenteraad op basis van dit cijfer tot opheffing kunnen besluiten. Het colle ge wil de school echter laten voortbe staan omdat deze een belangrijke functie vervult in de kleine woonkern Nieuw- en St. Joosland. Voorstel: be sluiten tot instandhouding 83-31 Krediet voor aanschaf elektroni sche stencilschrijver t.b.v. openbare lagere school De Boomenburch. Voor het vervaardigen van lessen op stencils, het overnemen van illustraties en het actueel houden van het docu mentatiemateriaal wil de openbare la gere school De Boomenburch een sten cilschrijver. Voorstel: een krediet van ƒ2.950,- verlenen. 83-19 Krediet voor herstellen vernie lingen en het wijzigen van elektrische installatie Gaudemus-school. De gemeenteraad geeft in september 1982 besloten medewerking te verlenen voor het herstellen van vernielingen aan de r.k. lagere Gaudemusschool en het wijzigen van de elektrische instal latie. Het schoolbestuur vraagt voor de uitvoering nu het nodige geld. Voorstel: een krediet van 12.500,- beschikbaar stellen. 83-13 Medewerking t.b.v. aanschaf meubilair e.d. voor de Rentmeester- school Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft medewerking gevraagd voor de aanschaf van tafels, stoelen, een hand- vaardigheidskast, een podium en scheidingswanden. En dat voor de la gere Rentmeesterschool aan de Rent- meest^-laan. Een deel van het mate riaal is'ter vervanging van het huidige. Voorstel: de medewerking verlenen. 83-1 Medewerking voor het aanpassen van de Jhr.Mr.A.F.C. de Casembroot- school. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Middelburg wil de kleuterschool De Wigwam huis vesten in het gebouw van de lagere Jhr.Mr.A.F.C. de Casembrootschool aan de Zuidsingel. Beide scholen wer ken al geruime tijd samen. Het voor nemen vraagt om een aantal bouw kundige voorzieningen, waarvoor de nodige medewerking wordt gevraagd. Voorstel: het schoolbebestuur deze verlenen. 83-12 Medewerking definitieve huis vesting Toorenvliedtschool en treffen voorzieningen aan en bij de gebouwen. Het bestuur van de Toorenvliedtschool heeft om medewerking gevraagd voor definitieve huisvesting in de gebouwen aan de Griffioenstraat 34 en 38. Verder voor het aanpassen en uitbreiden van de panden, het bijbouwen van een gymnastieklokaal en een rijwielber ging, het verplaatsen van zes noodlo- kalen naar de nieuwe plaats en het aanpassen van de terreinvoorzienin gen. Voorstel: de medewerking verle- ,nen. 83-8 Krediet voor meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Driestromen- school. De gemeenteraad heeft in oktober j.l. besloten medewerking te verlenen voor het uitbreiden van de Driestro- menschool (l.o.m.) met een tiende groep. Het schoolbestuur heeft nu ge vraagd het benodigde geld beschikbaar te stellen voor de aanschaf van het meubilair en de leer- en hulpmiddelen. Voorstel: een krediet van 19.200,—, verlenen. 83-39 Krediet voor renovatie gebouw Sint Pieterstraat Het college verwacht dat het gebouw aan de Sint Pieterstraat 25 nog zeer vele jaren dienst zal moeten doen als huisvesting voor een deel van de leer lingen van de Stedelijke Scholenge meenschap. Het pand voldoet niet meer aan de huidige eisen voor een school gebouw. Een sober plan voor ver nieuwbouw in fasen is nu opgesteld. De eerste fase hiervan, het vernieuwen van de centrale verwarming, is reeds uitgevoerd. Voorstel: besluiten tot re novatie van het gebouw en het daarbij behorende gymnastieklokaal en een krediet verlenen voor de tweede fase van het plan. 83-7 Tussentijdse tijdelijke huisvesting gedeelte openbare bibliotheek Middel burg. Het bestuur van de Openbare Biblio theek Middelburg heeft de aandacht gevraagd voor het nijpende ruimtege brek in het hoofdgebouw aan de Mol straat. Men acht de situatie daar voor gebruikers en medewerkers onhoud baar geworden. Wachten op het ge reedkomen van de nieuwbouw vindt het bestuur niet verantwoord. Het tij delijk huren van twee leegstaande schoollokalen van de Casembroot school aan de Zuidsingel kan een op lossing bieden. Voorstel: instemmen met de tussentijdse huisvesting van de jeugdafdeling van de bibliotheek in de schoollokalen. Verder de subsidie voor de jaren 1983 en 1984 verhogen met 17.240,- per jaar. Dit bedrag is de ex tra te betalen huur voor de noodoplos sing. 83-24 Subsidiëring Zeeuwse Theater Orgel Stichting De Zeeuwse Theater Orgel Stichting wil op korte termijn het in Engeland gekochte "Compton"theaterorgel in bouwen in de Concert- en Gehoorzaal. Hiervoor is het onder meer nodig bouwkundige werkzaamheden aan en onder het daar aanwezige podium te verrichten. Ha realisatie wil de stich ting voorlopig vier orgelconcerten per jaar houden. Voorstel: een éénmalig subsidie verstrekken voor de totale kosten van inbouw. 83-25 Krediet voor uitvoering tweede fase van zevenjarenplan verbetering gasnet. In december 1981 keurde de gemeente raad een zevenjarenplan van Gemeen tebedrijven goed voor het bestrijden van gaslekken en verniewing van het net. Voor de eerste fase werd toen 630.000,- beschikbaar gesteld. De volgende stap vraagt eenzelfde bedrag. Voorstel: een krediet van ƒ630.000,- verlenen voor de tweede fase van het plan. 83-37 Krediet voor routine-investerin gen 1983 Gemeentebedrijven. Het is voor een doelmatige bedrijfs voering noodzakelijk dat de dienst Ge meentebedrijven aan het begin van het jaar over voldoende geld beschikt voor het doen van dagelijks terugkerende uitgaven (investeringen). Hierbij kan men denken aan het onderhoud en herstel van kabel- en leidingnetten, het aansluiten op het net van woningen en bedrijven enz. Voorstel: een krediet van 2.700.000,- beschikbaar stellen. 83-29 Krediet, voor aanschaf koffieze- tinstallatie Schouwburg De koffiezetinstallatie in de Schouw burg is versleten en is dus aan vervan ging toe. Voorstel: hiervoor een bedrag van 2.815,- beschikbaar stellen. 83-3 Wijziging (27e) Algemeen Ambte narenreglement Het model-Algemeen Ambtenaren reglement van het Centraal bureau in zake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangele genheden heeft als basis gediend voor een aantal wijzigingen in het Middel burgse reglement. De veranderingen hebben te maken met het invoeren van deeltijdarbeid, het verhogen van het minimum aantal dagen verlof en het verlagen van de VUT-leeftijd. Ook de opheffing van de Culturele Dienst is verwerkt. Voorstel: de 27e wijziging vaststellen. 83-4 Achtste wijziging Uitkeringsve rordening Het Centraal Bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenhe den heeft de model-Uitkeringsveror dening met een artikel aangevuld. Hierin wordt bepaald welke inkomsten op de uitkering in mindering worden gebracht. Het Centraal Org. vraagt de gemeente de wijziging over te nemen. Voorstel: de 8e wijziging vaststellen. 83-2 Zesde wijziging Studieverorde ning Het Centraal Bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenhe den heeft onder meer een aantal wijzi gingen aangebracht in de model-Stu- dieverordening. Hierdoor worden de bepalingen ook van toepassing op deeltijdwerkers. Voorstel: de 6e wijzi ging van de plaatselijke Studieveror dening vaststellen zoals in de stukken aangegeven. Rondvraag 'Wmm. maak i* hier uw eigen I kopie Bezoekers van de Schouwburg en Concert- en Gehoorzaal kunnen vanaf deze maand hun toegangsbewijzen voor de diverse voorstellingen kopen aan de receptie van het secretariegebouw, Stadhuisstraat 2. Daar is namelijk het nieuwe voorverkooppunt van het intergemeentelijk Theaterbureau Uit in Zeeland. Colofon Deze voorlichlings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251, toestel 133 of 224 Reacties zijn altijd van harte welkom

de Faam | 1983 | | pagina 5